Автор Тема: Bedini  (Прочетена 507213 пъти)

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #825 -: Юни 23, 2016, 11:51:00 pm »
Грешиш  juliang. Прочетох какво пишеш пък и това ми е известно, но защо пък и с грешка да е ампермера който измерва тока на зареждане от генератора е 13 А и като включа реотана с консумация 5 А този ток се повишава само със 100 мА? Чак пък такава грешка. Няма грешка. Така е и скоро ще го видят и други. Доста са го видели това, но. Мълчание. :)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 525
Re: Bedini
« Отговор #826 -: Юни 24, 2016, 12:08:12 am »
Грешиш  juliang. Прочетох какво пишеш пък и това ми е известно, но защо пък и с грешка да е ампермера който измерва тока на зареждане от генератора е 13 А и като включа реотана с консумация 5 А този ток се повишава само със 100 мА? Чак пък такава грешка. Няма грешка. Така е и скоро ще го видят и други. Доста са го видели това, но. Мълчание. :)

Добре, превключи мултимера от DC на AC и виж колко ампера ще показва. Същия опит може да опиташ и с измерване на волтове - премери сигнала веднъж на DC и после на AC и виж дали ще има разлика. Ще има и тя ще е ОГРОМНА. Не е изключено в някое от положенията мултимера да показва 0.
Помисли си защо има разлика и кое е вярното показание, и има ли изобщо вярно от двете.
В сериозните методики за измервания има и отделен раздел в който се изчислява възможната грешка. Ти имаш ли идея колко е грешката в твоите измервания? 1%? 10%? 10 пъти? А че има грешка и ти и аз сме сигурни, нали? :)

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #827 -: Юни 24, 2016, 12:20:32 am »
Добрее..Отговор няма да дадеш и ти.Отклоняваш в страни. :)
Ми напиши. НЕ ЗНАЯ ЗАЩО Е ТАКА. Или си кажи поне мнението.
Това което ме съветваш съм го проверил и имам мнение по въпроса.
За теб е неправилно, но твое мнение по въпроса който зададох. Няма. :)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 525
Re: Bedini
« Отговор #828 -: Юни 24, 2016, 12:32:45 am »
Аз ти казвам, че е така, защото уредите не мерят точно. Колко неточно - идея си нямам, но е много.
А ти искаш от мен да ти кажа що ГРЕШНИТЕ  показания на уредите са точно такива...
А ти продължаваш да не казваш на AC или на DC мериш с тоя мултицет. И да се обосновеш защо точно на този режим мериш :)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 623
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #829 -: Юни 24, 2016, 01:22:15 am »
Yoro, какъвто и отговор да ти даде някой, ти просто няма да го разбереш, най-вече защото си се вкарал в тотална заблуда. Ти не си наясно изобщо с принципа на работа на това което си направил, но обясняваш на останалите, че те са тъпи и не могат да проумеят нищо. Копирал си едно към едно схемата, като си променил използвания транзистор и изправителен диод и това за теб е голяма работа. Има едни закони на Кирхоф, които могат да ти дадат много прост отговор на въпроса защо като натовариш с товар от 5А зареждания акумулатор, токът на консумация от ТЕСА се вдига само със 100mA. Само, че приятелю иска се логическо мислене прилагане на класическите закони и всичко ще си дойде на мястото, но уви ти не желаеш да възприемеш нищо което може да "прецака" сляпата ти вяра. Преди да ме нападнеш и да почнеш да пишеш поредните си глупости включително и по мой адрес, ще кажа че умело пропускаш следните факти:
 - когато зареждаш акумулатора заедно с товара същия се зарежда много по-бавно отколкото без товара. т.е. напрежението на акумулатора расте по-бързо без товара отколкото със него, но явно това е абсолютно без значение за тебе.
 - ако пък напрежението на зареждания акумулатор не нараства при включен товар ти подаваш по-голямо напрежение от "ТЕСА" (увеличаваш входната мощност) докато видиш, че напрежението на клемите на акумулатора започне да расте. Факт който явно удобно пропускаш.
 - подаваната мощност от ТЕСА е далеч по-голяма от мощността на товара. Така и не можах да те накарам да натовариш акумулатора с примерно 20А товар. Тогава със сигурност няма да имаш зареждане на акумулатора, но и тогава ще измислиш поредното оправдание.

Цитат
Включи една батерия към тес и ако тока на заряд е 4А като включиш още някакъв консуматор примерно с консумация 2А паралелно на батерията то тока от теса ще стане 6А .
Нали? А при генератора като включа консуматор 5А то тока на зареждане се повишава с не повече от 100 мА. В същия момент тока от теса за захранване на генератора си остава какъвто е.Не се променя и напрежението на батерията бързо се покачва.

В заключение, мога само да ти кажа, че мога да зареждам един акумулатор и в същото време да го натоваря с консуматор и токът във входната верига няма да мръдне грам. В електрониката тази схема се нарича "генератор на ток". Задачката с повишена трудност за тебе е, че не проумяваш простата истина защо и как "генераторът" ти се държи точно, като генератор на ток. Единствената разлика е че същият ток има импулсен характер, но това пък е съвсем друга бира още по-неясна за теб съдейки по всичките ти писания.  ;)

П.П. реших да направя пълна реплика на твоя "генератор" и похарчих едни пари с цел да изследвам въпросната конструкция по-задълбочено. За съжаление, в процеса на работа по електрониката и анализа на процесите лъснаха и моите първоначални заблуди, най-вече продиктувани от твоя ентусиазъм. Или както се казва дойдох обнадежден, че имаме най-накрая СЕ. Абстрахирах се от всички познания натрупани в годините и реших, че ще повярвам. За съжаление поредната заблуда.
Въпреки това пожелавам ти най-искрено, след два дни да покажеш прословутото самозахранване на всички колеги, навили се да те посетят. Все пак никой не е безгрешен и надявам се аз да съм сгрешил.  ;)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #830 -: Юни 24, 2016, 01:34:34 am »
Абе Юлиане, ти добре ли си, бе?
Човекът ти каза, че има самозахранване.
Той ти казва - Имам това и това...ти му отвръщаш - Не, не може да го имаш, щото на мен така ми е хрумнало?
Ами...смешен си вече в напъните си, да го убеждаваш да не вярва на очите си!

Ей го и тоз герой:
   juliang безсмислено е да ги учиш...
На какво да го научи? Юлиан е като абориген в тази материя и то по собствено желание.
На какво да го учи, наистина? Как да измери интензитета на оргонната компонента с мултицет?

Ако не можеш една система математически да я анализираш, конструираш я и мериш, коректно...
...не ставаш? А, и таз добра? Значи, който не знае как стават явленията, за него не съществуват?
Ако съм измислил прашката, не мога да я ползвам, щото (видиш ли) не съм направил нужните анализи на векторите и математически изчисления на силите?
И сигурно един дървен философ професор ще стреля по-добре от мен, а?
Ма истината е друга, брат - професорът ще умре от глад, ако разчита на прашката за прехраната си, НО АЗ бих могъл да го науча да стреля с нея, щото вече имам голям опит!
Пък като го науча - вече да си прави изчисления там колкото иска!

dymelsoft, стига с тоя ТЕС, Yoro ви казва, че има самозахранване...без ТЕС.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 525
Re: Bedini
« Отговор #831 -: Юни 24, 2016, 02:35:55 am »
Юлиан е като абориген в тази материя и то по собствено желание. На какво да го учи, наистина? Как да измери интензитета на оргонната компонента с мултицет?

Аз предложих с реотан, който да грее вода - не щеш.

И... обясни и на Йоро (не само на мен) че НЕ МОЖЕ да измери оргонната компонента нито с мултицет, нито със стрелкови уред - да спре да ни навира някакви волтове и ампери постоянно. Че и да иска обяснение за показанията.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #832 -: Юни 24, 2016, 03:34:19 am »
Ми...не, бе, Юлиане, ако се върти и е самозахранено, за к'во ми е реотан?

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #833 -: Юни 24, 2016, 07:19:35 am »
- когато зареждаш акумулатора заедно с товара същия се зарежда много по-бавно отколкото без товара. т.е. напрежението на акумулатора расте по-бързо без товара отколкото със него, но явно това е абсолютно без значение за тебе.
 - ако пък напрежението на зареждания акумулатор не нараства при включен товар ти подаваш по-голямо напрежение от "ТЕСА" (увеличаваш входната мощност) докато видиш, че напрежението на клемите на акумулатора започне да расте. Факт който явно удобно пропускаш.
 - подаваната мощност от ТЕСА е далеч по-голяма от мощността на товара. Така и не можах да те накарам да натовариш акумулатора с примерно 20А товар. Тогава със сигурност няма да имаш зареждане на акумулатора, но и тогава ще измислиш поредното оправдание.

 Това е точно така. Даже вече си мислих че само аз съм го забелязал.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #834 -: Юни 24, 2016, 08:25:02 am »
az_skeleta!

Когато генератора е самозахранен чрез инвертор който е включен в батерията която се зарежда и в него е включен теса който захранва генератора консумацията е над 32А при 12V.
Явно не слушаш какво ти казвам и не гледаш какво ти показвам.

Скоро ще работи и без тес.Като махна транзисторите.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 525
Re: Bedini
« Отговор #835 -: Юни 24, 2016, 08:44:55 am »
Скоро ще работи и без тес.Като махна транзисторите.

dymelsoft, стига с тоя ТЕС, Yoro ви казва, че има самозахранване...без ТЕС.

К'во викаш?

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 623
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #836 -: Юни 24, 2016, 08:47:53 am »
Atos-e стига бре брат, Yoro може да ти каже и че е усвоил левитацията и какво? Без да си го видял с очите, можеш ли да го потвърдиш за вярно. Или пък като отидеш при него да се увериш и да видиш, той да ти каже, че в момента се е издигнал с 0.0000001 мм. над земята и как така ти не можеш да го забележиш (измериш). Аз за разлика от теб съм бил при Yoro и самозахранване не съм видял въпреки неговите твърдения. az_skeleta до колкото знам също.
И за последно казвам, "царя е гол" пък вие разправяйте каквото си искате.
Поздрави.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #837 -: Юни 24, 2016, 09:07:04 am »
dymelsoft, даже и с твоя конвертор работи няколко дни, но след като пренастройх генератора към него.Та ти знаеш колко гладко беше напрежението от конвертора към генератора. Тогава генератора работеше с не повече от 20% от възможностите си. Захранването трябва да е идеално.
И ти не четеш какво пиша. Не става въпрос за тока от теса а за тока на зареждане от генератора. Защо не се повишава като включа реотан към батерията.
А това което го пише az_skeleta, че с включен реотан се зарежда бавно.
На клипа се вижда колко е бавно.Пък и ти dymelsoft си го виждал лично.

https://www.youtube.com/watch?v=wWWIeZQkzDA
« Последна редакция: Юни 24, 2016, 09:32:59 am от Yoro »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 725
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #838 -: Юни 24, 2016, 09:10:56 am »
Като говорим за самозахранване, нека най-напред му дадем някакво определение, защото по същата схема на самозахранване може да се постигне и самозатихване. Добре е да се изяснят тези малки, но съществени понятия още преди часът на истината, за да няма после приказки от рода "ама той/те/ не разбира/т/".

- Самозахранване е положителна обратна връзка между входа и изхода на един генератор, за когото се твърди, че генерира енергия в изхода си по-голяма от входната, на който генератор е включен в изхода му някакъв произволен товар за време по-голямо от времето, за което буфера между входа и изхода - акумулатор или кондензатор, ще изчерпят своята натрупана предварително енергия за захранване на генератора и товара.

Т.е. дори и да е видно, че имаме обратна връзка между входа и изхода, това не означава, че е налице непременно самозахранване. 

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 525
Re: Bedini
« Отговор #839 -: Юни 24, 2016, 09:27:13 am »
Ако следващия екземпляр на Йоро е без акумулатор, аз бих приел само въртенето му в продължение на ... да речем 10 минути за потвърждение че се е самозахранил. За да ми направи кеф-а не бих отказал връзването на една крушчица във веригата ... така, да го предпазим да не се саморазруши от толкова много енергия дет ще се събере в него :) Дори и 5 вата да е - достатъчна ще е да спре генератора за минута.

Но ако във веригата при самозапитка има някакъв източник за акумулиране ... тогава трябва да има консуматор и да се осигури толкова време за автономна работа, колкото време този източник би хранел консуматора самичък.
Примерно ако във веригата има 10 амперчаса акумулатор (по спецификация като нов), то трябва да се сложи консуматор 5 ампера и да се осигури самозапитка поне 2 часа. Така ще е сигурно, че енергията която ще извади консуматора е повече от енергията която ми могла да бъде складирана в акумулатора преди началото на експеримента.
Ако след изтичането на 2-та часа въртележката все още се върти - това ще е признак че отнякъде в системата е дошла външна енергия. Дали ще е генерирана в електролита, дали в бобините - това може да се установява в последствие, но ще е сигурно че има СЕ.