Автор Тема: Bedini  (Прочетена 504280 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #945 -: Юни 27, 2016, 07:16:20 pm »
Колеги, както по-рано обещах ще Ви опиша показаното и видяното при посещението си при Yoro. Знаете колко време преди това беше обещано от него, че ще демонстрира самозахранване. Аз затова и се навих да отида, защото другото го знаех и от форума – клипове, мерене, обяснения и т.н.

Първо започна демонстрация на опитния акумулатор. Някакъв с малък капацитет – 55-65 А/ч. За да ми покаже, че акумулатора е почти свършил /с малък капацитет/ го натовари с реотана и акумулатора в рамките на 1-2 мин. понижи напрежението си до 10-10,5 В. Това показваше, че действително е свършил. На генератора бяха закачени същите измерители, като на клипа му. Волтметър в изхода на акумулатора – цифров, амперметър стрелкови на реотана, амперметър стрелкови на изхода на генератора. Захранването беше с ТЕС-а. Изненадаме, че нямаше никаква подготовка за самозахранване /впрочем не ме изненада, точно това очаквах!/.  Yoro започна да ми демонстрира генератора, като на клипа, захранване с ТЕС. Попитах няма ли да самозахпрани, той отвърна, че първо искал да ми обясни какво ставало, какви чудеса ставали от етера, но с ТЕС-а. Завъртя ротора, нещото тръгна, входната консумация беше 40 В – 5 А. Ампермера на изхода на генератора показваше 13,5 А, напрежението се покачваше от 12 В нагоре плавно. Включи и товара, който отчиташе 5 А. И той каза ето смятаме, на входа около 200 Вт, а на изхода 13,5+5=18,5 А х 14 В = 260 Вт. Т.е. имало СЕ. В акумулатора се натрупвал етер, студено електричество и вътре ставала ядрена реакция в електролита – студен ядрен синтез. Попитах го как установи тоя етер и ядрената реакция, а той ми каза, че амперметрите ясно показвали. Попитах за ядрения синтез, че това вече беше нещо ново за мен, малко ми беше с етера и отрицателното електричество, как го е измерил, как е стигнал до тия изводи? Той видимо се ядоса и започна да повтаря пак същата песен. Трябваше да му дам мнението си и му казах следното:

Първо схемата на измерване и сметките не са му верни. Товарът се захранва и от генератора и от акумулатора, а той смята тока от общия амперметър и го сумира с този на реотана, което е много грешно. Реотана се захранва в различно време от генератора и акумулатора. Казах му моето виждане по въпроса:

Бединито не произвежда постоянен ток и напрежение, а импулси. Следователно товара може да консумира от него само по време на импулса. Същото е и положението с акумулатора. През останалото време, докато има пауза в периода на генератора, реотана се храни от акумулатора. Е как така сумира двата амперметъра при условие, че те работят в различни времена? Единият амперметър пълни акумулатора, другият го изпразва. Още, товарът който е реотан за този кратък импулс се явява с много голямо съпротивление, защото има индуктивност, а акумулатора е с малко съпротивление, защото е с капацитивен характер. Затова и товара не влияе особено на генератора, защото той се храни предимно от акумулатора.


Казах му, че според мен акумулатора се зарежда с високоволтови импулси, като зарядния ток зависи от средната стойност на тези импулси. Т.е. изхода на Бедини е един интегратор или по-точно детектор – диод и кондензатор/акумулатор. Той каза, че това не било вярно, аз нищо не съм разбирал. Попитах го тогава откъде е това постоянно напрежение в изхода от 12 В. Той каза, че било от генератора СЕ на стойност 12 В и отделно импулс. Казах му че това е напрежението на акумулатора. Предложих му да махне акумулатора и сложи един товар на негово място, за да види, че освен импулси друго няма да види, няма да има 12 В постоянно напрежение – той не се съ гласи и отново каза, че нищо не разбирам. Осцилограмите които снимаше измерва, като осцилоскопа е вързан на променливо напрежение, т.е. през кондензатор, затова се виждат отрицателни импулси, които той нарича студено електричество.

Попитх, няма ли да покаже САМОЗАХРАНВАНЕ? Той каза, че нямало нужда, всичко било ясно и ще ми покаже такова на едно малко прототипче на Бедини с една бобина. Включи нещото с един акумулатор и то започна да върти и щрака. Не включи никакъв товар, така на празен ход. Помолих да сложи товар, но той се оправдаваше, че нямал. Казах му включи една крушка, а той започна да се извинява, че нещото работело некоректно. Попитах го, а нали обеща да покажеш самозахранване? Тогава се ядоса и включи волтметър и зачакахме, да видим дали ще падне напрежението, отново без товар. Нещото поработи малко и плавно взе да му пада напрежението без товар. Той се притесни и ми каза, че първоначално така падало, а после се вдигало. Обясних му, че това не е критерий за самозахранване. Когато зареждаш акумулатора с по-високи напрежителни импулси е нормално да се натрупва повърхностен заря, както го каза Димелсофт, но това не означава, че не пада капацитета на батерията. Нещото се стреми да поддържа баланс. То консумира и хвърля високоволтови импулси. Напрежението се поддържа в норма, но капацитета пада. За пример ще дам напрежението на скапан акумулатор. Той се зарежда набързо с максималното си напрежение, друг е въпроса колко е капацитета. Това се получава и в случая с акумулаторите на нещото. Ако ги остави да работят повече време, както поддържа високо напрежение, ще се сринат изведнъж, поради липса на капацитет.

Продължих да настоявам да постави товар и нещата ще станат ясни за минута. Той си измисляше всякакви извинения, че нямал, че нещото не работело коректно, че нямало смисъл и така се виждала СЕ и когато реших да си тръгвам вече, той се съгласи да постави резисторен товар, който предварително му бях предложил със стойност от 150 ома, което значеше 100 мА консумация. Постави съпротивленията които вече се намесиха в баланса само със 100 мА и след по-малко от минута батерията взе да пада. Казах „ясна работата“ и пак почна една разправия за етера, студения синтез и пр........

Казах му, че това което ми демонстрира мога да го направя в електронен вариант с един DC-DC инвертор, като свържа входа и изхода с буфер някакъв акумулатор. Когато инвертора няма товар неговото КПД е почти 100%, особено ако е конструиран за високо КПД. Т.е. при това положение в акумулатора ще излиза толкова енергия, колкото и ще влиза. Да има загуба от най-много 1%. Измерихме му консумацията на генераторчето, беше 1,2 А. Казах му, че загубата в момента на енергия при самозахранване и без товар е 1% от тази консумация или 12 мА. С консумация от 12 мА нещото ще се върти 1-2 дни, докато се скапа акумулатора. Именоно затова беше необходим товара, който е едва 10% от реалната консумация – И ВСИЧКО СЕ СРИНА.

Разбрах за какво иде реч /не че не знаех но си бях оставил 5% резерв/ и излязох навън да приказвам с друг колега от форума. Следз около 5 мин. се появи отново  Yoro и ми вика ела да видиш напрежението на генератора взе да се вдига. Стана ми смешно и невероятно, но се върнах да видя обрата. И що да видя: липсваше товара от 150 ома. Питам го ами къде  е товара, а той се направи, че не знае, нямало го. Изглежда някой ни е следил и отмъкнал товара и той каза – вярно няма го товара...

Всеки сам да преценя дали има СЕ и дали  Yoro иска да разбере що е туй самозахранване. Вече бях му дал определение. Той не поиска да самозахрани големия инвертор. Вече като си тръгвах ми каза, че ако го изчакам щял да иде в махалата да търси инвертор и да ми покажел, да ме убеди. Казах му, че мина достатъчно време да се подготви, а не сега в последния момент преди тръгване да си губя времето с простотии.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #946 -: Юни 27, 2016, 08:18:02 pm »
Пишеш простотии. :) EDM electronics!
Първо ти показах самозахранен малък генератор. С бобина навита с 0,4 мм проводник. Какво очакваш от нея? Дори и това, че тази малка бобина поддържаше нонстоп работа на генератора без да пада батерията почти 36 часа е много. Като не се пренебрегва, че за да работи генератора се ползва 1,2А. Ти ми обясни, че това не е генератор а инвертор с високо кпд. ;D
Само, че ти не се интересуваше от това което ти говоря.
Знаеш ли кво?
НЕ МИ ПУКА КВО ПИШЕШ. Смешник си ти.
Айде покажи конвертор който ще работи от една батерия и ще я зарежда поне 36 ч и напрежението на батерията ще е същото както когата съм го пуснал да работи.  ;D ;D ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 482
Re: Bedini
« Отговор #947 -: Юни 27, 2016, 08:21:06 pm »
... а именно бързото зареждане и въстановяване и регенериране на Батерии и Акумулатори всякакви, нови, стари, умрели всякакви химий батерии зарежда интелигентно...
Възстановява - ОК, регенерира ... да кажем да. Но че зарежда ... не точно. Не съм мерил, но предполагам че самото възстановяване позволява останалия "заключен" заряд да се освободи. Но след 10-20 зареждания само от бединито за по 1/2 час нещата ще си дойдат на местата - заключената енергия ще свърши, и акумулатора ще иска класически заряд.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #948 -: Юни 27, 2016, 08:23:53 pm »
 juliang! Много бъркаш.
След всяка зарядка с генератора се повишава капацитета на батерията и се зарежда по бързо от предния път.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #949 -: Юни 27, 2016, 08:25:19 pm »
Локо, ако се върнеш назад в темата ще видиш че и аз и Жоро сме писали че този вариант е най подходящия. Той и самия Бедини го казва в  филмите.
 Жоре, не съм финансирал целия проект а само в началото. За мене е по важно че има следи от мене в конструкцията, щото парите са хартийки. И тука е редно да се замислиш аз дали нямам сметка ако има СЕ да го хваля.
 В измерването Братчеда няма нищо общо. Това което пиша съм го учил в училище и ако си спомняш в началото се опитвах да го подкарам без диск, с генератор на правоъгълни импулси. Така че съм направил много измервания и с диск, и без диск, и в момента си подготвям схемичката на моко, защото мисля за зимата да си взимам слънчев панел и искам да тествам как се държи.
 Вече два пъти се заричам че няма да пиша по темата затова тоя път няма да го направя!
 

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #950 -: Юни 27, 2016, 08:29:31 pm »
Юлиане, нов акумулатор се зарежда все едно е с нормално зарядно. Специално си купих нов акумулатор за да го пробвам. И съм го зареждал над 20 пъти. Държи се по един и същи начин

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #951 -: Юни 27, 2016, 08:34:44 pm »
Да az_skeleta, сигурно си прав за писането във форума и особено в тази тема.
Само, че аз ще пиша докато изчистя нещата.
Аман от простотии. Отдавна е минал момента в който е трябвало да се осъзнаят хората, че ги лъжат. Голямо ритане ще е. :) Но такава е.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #952 -: Юни 27, 2016, 08:37:57 pm »
az_skeleta!

Като си завършиш генератора ще пишеш друго.
С три бобини толкова. Какво очакваш от тях?
Странното е, че не си го разбрал до момента.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #953 -: Юни 27, 2016, 08:42:33 pm »
И az_skeleta, не питай братовчеда за това , как работи генератора.
Питай мен. Ще се постарая да ти обясня и то с нагледни средства.
Нямаш никакъв проблем за това.
Та той въобще не е наясно с това. Братовчеда  де.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Bedini
« Отговор #954 -: Юни 27, 2016, 08:54:23 pm »
  EDM electronics, слагам ти един плюс, за това, че отиде и видя лично какво е положението, въпреки, че ти беше ясно предварително. Дори хората с минимални познания в електротехниката разбраха защо Йоро смята, че  има СЕ в генератора  :)  Дано "геният" от кв. Беломорски се замисли поне за секунда, че когато толкова много хора му казват къде греши, значи може и да са прави.
 Твърде много време, енергия и бензин отидоха на вятъра покрай сагата "Yoro", не е ли време за лятна ваканция?!

...И Тесла е бил обявен за неадекватен.

Йори, стига си се слагал до Тесла, смешно, тъжно и нагло е!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #955 -: Юни 27, 2016, 09:07:01 pm »
  ... отиде и видя лично какво е положението, въпреки, че ти беше ясно предварително...
? ? ?

През останалото време, докато има пауза в периода на генератора, реотана се храни от акумулатора.
Е, как става тоя номер, при положение, че акумулаторът е "свършил" - ти сам го каза?
Че то за 2 минути всичко ще рухне при тази ситуация!
Не се заяждам, обясни ми, щото съм си прост?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #956 -: Юни 27, 2016, 09:18:59 pm »
? ? ?
Е, как става тоя номер, при положение, че акумулаторът е "свършил" - ти сам го каза?
Че то за 2 минути всичко ще рухне при тази ситуация!
Не се заяждам, обясни ми, щото съм си прост?

Добре, обяснявам на прости като тебе:
Генератора на Бедини изработва импулс който се вмества в период. Период е времето на импулса и времето на паузата. Или периода определя честотата. Импулса да речем е приблизитално 10% от периода. През останалото време от 90% няма енергия от генератора. Когато дойде импулса и той е приблизително 10 пъти по-голям от напрежението на акумулатора, средната стойност на напрежението ще е 1/10 от големината на този импулс или това ще е приблизително равно на напрежението на акумулатора, т.е. ще е равносилно на това, че го зареждаш по стандартния начин, т.е. акумулатора се храни сербес.

Когато спре импулса и дойде времето на паузата или нулевото напрежение акумулатора вече не се храни, а отдава на товара и това е в 90% от времето на периода. Или казано по друг начин, акумулатора се зарежда за 1/10 от времето си, а отдава в 9/10 от времето си.

Тук няма СЕ, а има неправилно изчисление и неразбиране на материята. Когато храниш с 1/10 време умножено по 10 пъти напрежение, това е равно на 1-ца. Или акумулатора си се храни/зарежда нормално, а не  с някакви студени ядрени синтези, прани, отрицателни електричества и т.н. глупости.

Факт е, че не може да се постигне самозахранване. Ако това стане веднага си прекръствам ника от EDM electronics на "Арменския поп"  :D.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #957 -: Юни 27, 2016, 09:19:49 pm »
КОЛЕГИ! Ако се връзвате на твърденията на такива като   EDM electronics.
Проблема си е ваш. ТА ТОЙ НЕ Е НАЯСНО КАК РАБОТИ ГЕНЕРАТОРА МИ.
Не ми даде думата като дойде при мен. :)
Та това е тъпо. >:(
Пък вие както искате го разбирайте.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Bedini
« Отговор #958 -: Юни 27, 2016, 09:22:59 pm »
? ? ?
   atos, какво се чудиш, има хора, които знаят в коя посока тече тока, на всичкото отгоре могат и да предсказват колко и накъде ще се отклони във веригата, все пак това е технически форум.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #959 -: Юни 27, 2016, 09:24:29 pm »
EDM electronics!

Ясно ми е, че работиш за врага. ;)
Не пиши повече простотии.
Щом може да се консумира ток който е в бонус.
Не се отчита от ампермера та това какво е?
Това е в плюс. ОСЪЗНАЙ ГО.