Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545699 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #345 -: Октомври 28, 2015, 07:45:32 pm »
Здравейте, колеги. Това което написах относно "генератора" направен от Жоро е на прима виста. Смятам, обаче, че предстоят доста тестове и много още измервания, които изискват време. Тъй като Жоро е напълно убеден, че ще успее да направи "самозахранване", нека изчакаме и ще се чуе със сигурност. Аз лично съм мотивиран да започна работа в тази посока, и смятам да експериментирам понижаване на консумацията и др. Това което ме мотивира е най-вече твърде кратката дължина на импулса, доколкото видях на моя осцилоскоп  170µs. При толкова кратък импулс е учудващо изобщо как се зарежда акумулатор, да не говорим, че честотата е 110Hz +- 10Hz. или, както някои колеги поставиха въпросът, изобщо как реагира електролита на толкова кратък импулс при толкова ниска честота. В същото време акумулаторът продължава да покачва напрежението си дори и при включен товар. Това, пак повтарям са наблюдения от пръв поглед. За мен със сигурност, резултатите на Жоро не са за пренебрегване, но не мисля, че са и причина за прекалена еуфория. Със сигурност, посещението ми при него няма да е последно на този етап, стига той да няма нищо против от  досадници като мене  :).
П.П. Идеята на Жоро да ползва фотоволтаичен панел за захранване на "генератора" също не е за пренебрегване, защото същия работи и при 3V, че и по-малко и пак зарежда акумулатора, макар и много по бавно.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Bedini
« Отговор #346 -: Октомври 28, 2015, 08:13:41 pm »
Капваш бензин викаш.... то все едно да включваш в контакта. Това сравнение не става .... не се прави така момчета. После от работата на разширилите се газове в резултат на окисляването на бензина ако направиш керосин е това е СЕ. Не знам дали стана ясно.
ОК, сравнението не е много коректно. Айде нещо истинско - примерно кълбовидната мълния /к.м./
Изучавал съм това явление много години и първо съм прочел всичко налично - като се почне от труда на Стенли Сингър, мине се през акад. Капица и се стигне до нашия Чуканов. След това съм правил и доста тестове, но е изключително опасно и не съм писал никъде подробности - няма и да пиша. Който иска да намери книгата на С.Сингър и ще разбере освен описанието на разни случаи, също и колко много народ е загинал при такива опити. Аз засега съм жив  ;D
При к.м. имаме винаги условия за изтъняване на "ципата" между вибрационните нива, като на най-тънкото място /обикновено фокус на енергията като център на стая с масивни стени, огнище, връх на острие и т.н./ ципата се къса импулсно при нормална светкавица и част от енергията от по-високото ниво минава в нашето. Съответно при пробива се създава вихър, после се затваря във сферична енергийна "капка" която отдава много, много енергия докато се разтвори или взриви поради нестабилност. При това има съпътстващи ефекти като импулсна антигравитация, изчезване на материя или пробиване на дупки в масивни предмети, генериране на силен токов импулс и т.н.
Това е истинско явление. Ако може да се контролира, ще дава СЕ в огромни количества. Но пробиви от този тип се затварят бързо, защото се изисква много енергия за поддържането им и е все едно да се опитваш да спреш цунами с тяло  :)
Тесла се опитва да обясни същото нещо, но с хидравлични аналогии и който е схванал принципа, ще разбере и горното. Дано сега съм бил по-ясен. 
Поздрави!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Bedini
« Отговор #347 -: Октомври 28, 2015, 09:39:13 pm »
Тук преди време намерих нещо интересно което е твърде вероятно да има общо, даже и да е пряко свързано с процесите в устройството на Yoro Все пак става дума за високи напрежения.
caduceus не знам дали си ги чел, хвърли едно око все пак:
http://megavselena.bg/burnata-antimateriya-ozadachi-uchenite/
http://www.factor-news.net/index_.php?&id=21045
http://www.dnes.bg/science/2011/01/12/zemnite-buri-syzdavat-potociantimateriia.108365
Има и други подобни статии, но тези мисля са достатъчни за да стане ясна идеята. 
 

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Bedini
« Отговор #348 -: Октомври 28, 2015, 10:19:37 pm »
Мисля, че набарах господ за ташаците и то благодарение на Тюрен. Ето какво става в кондензатора. В книжката е даден пример, как се прави Електрет.

Най-простият начин да се направи електрет, е да се излее горещ, стопен восък между две метални плочи и да се установи висок волтов показател през плочите. С изстиването и втвърдяването на восъка, кристалната му структура се формира в условието на стреса от електрическото поле. След като восъкът изстине до стайна температура, двете метални плочи винаги ще имат волтов потенциал помежду си. Най-добрите видове восък за направата на електрет са пчелният восък и карнаубския восък.


И така. От книгата на Тюрен (нали ви казах да я изучите ;) ) става ясно, че във втърдяващ се восък, можете да запечатате вълни. Лично съм имал наблюдения над тези страни свойства на восъка, които няма да споделя, по мои си причини. Какво става, когато се запечатат вълни в даден носител. Получава се подобие на оригинала!!! Първи закон в радиестезията е законът за подобията. Между две подобия се създава вълна!!! Двете подобия се привличат!!! Въздействайки на едното, въздействате и на другото!!! Между две подобия, преминава енергия!!!
И така, какво дефакто става в кондензатора. Тъй като в кондензаторът е създадено подобие на електричеството, то на принципа на вълновата катализа, в него се ПРИВЛИЧАТ електрони. Електроните са вълни господа, не са частици!!!
Бедини изобщо не знае какво става, това е истината.
В обикновения кондензатор, какво точно и как става, не ми е ясно, но за мен е факт, че там се получават вълнови фантоми на електричеството, които го привличат от ефира.

Помните ли устройствата на Кеше. Те са модел на планетите, т.е. техен фантом, вуду кукла  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Това е тайната. Закона за подобията!




Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Bedini
« Отговор #349 -: Октомври 29, 2015, 03:30:18 am »
Закона на подобията е несъмнен факт когато се отнася за информация.
Електрона е вълна и частица едновременно в съответствие с дуализма обяснен в квантовата физика.
Чисто практически подобното не привлича подобно когато се говори за два отрицателни заряда.
Доказателство за това е и принципа на забрана на Паули :https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%BF_%D0%BD%D0%B0_%D0%9F%D0%B0%D1%83%D0%BB%D0%B8
Поради тази причина и в атомите електроните са на различни орбити.
С две думи за да привлечеш електрон се иска положителен потенциал , а не отрицателен.
Вълновата функция на електрона вече е вид информация спрямо която може да се подходи с подобие.
Затова и Тесла ни казва че ни трябват високи честоти и тук стигаме до обясненията на колегата @edin.
Накрая излиза че трябва да се съблюдават не един , а два принципа.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Bedini
« Отговор #350 -: Октомври 29, 2015, 08:01:53 am »
Yoro
Аз както и още няколко колеги предложихме вариант за тестване на системата чрез смяна на акумулаторите. Може ли да те помоля да сложиш две ЦК ключета, да замериш в началото напрежението на акумулаторите. Да пуснеш системата да работи няколко часа като от време на време разменяш акумулаторите? Накрая пак да измериш напрежението на акумулаторите.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Bedini
« Отговор #351 -: Октомври 29, 2015, 08:37:39 am »
Цитат
Чисто практически подобното не привлича подобно когато се говори за два отрицателни заряда.

Така е!
Електретът е с две плочи, с различен потенциал. Значи електроните, си вървят заедно със своите противоположности.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Bedini
« Отговор #352 -: Октомври 29, 2015, 09:07:56 am »
Yoro
Аз както и още няколко колеги предложихме вариант за тестване на системата чрез смяна на акумулаторите....

Здравейте,
Жоро не ползва два акумулатора.
Димелсофт отбеляза, че ползва токоизправител "ТЕС".
Аз също го видях.
От "Теса" подава дааалеч по високо напрежение от 12 волта.
Така, че експеримента с врътката на акумулаторите не става.
Аз например подавам до 40 волта на моя генератор ГОГО1, за да поддържам на изхода му 12 - 15 волта, за да зареждам акумулатора.
Ще кажете ти си с една бобина.
При Жоро, метода е същия., независимо, че е с пет бобини.
Ватметъра показва входа, волтметрите показват изхода на ГОГО1.



« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 10:28:35 am от madsatbg »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Bedini
« Отговор #353 -: Октомври 29, 2015, 10:53:22 am »
madsatbg
Мерси за уточнението!
На твоята система ако се добави още една приемна бобина дали и тя ще даде същия изход?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Bedini
« Отговор #354 -: Октомври 29, 2015, 11:18:51 am »
Някой дали е пробвал да види какво ще стане ако снопа телове в сърцевината на бобината се замени със цяло парче метал? Едно парче арматурно желязо примерно... :)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #355 -: Октомври 29, 2015, 11:57:58 am »
Етера няма да може да се улови :) :) :)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Bedini
« Отговор #356 -: Октомври 29, 2015, 12:30:18 pm »
Заради вихровите токове. Ако е цяла сърцевина, ще загрява, съответно ще има загуби.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #357 -: Октомври 29, 2015, 12:43:28 pm »
Да разбираме ли че входа е 25 вата а изхода е 8 вата? Според снимката с ватмера иволтмерите?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #358 -: Октомври 29, 2015, 01:11:39 pm »
Кое му е импулсното не мога да разбера,след като токоизправителя на входа е филтриран, а зареждания акумулатор на изхода е най добрия филтър.  Не виждам нищо импулсно да се мери  в случая.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #359 -: Октомври 29, 2015, 01:24:31 pm »
Тази осцилограма къде е? на клемите на акумулатора ли , я пак си помислете. И не ми вадете кадри от филми за Бедини.....а тива е от мадсат извинявам се. Но не е на клемите или ако е на клемите значи батерията е с много малък капацитет или е заминала. Да не говорим че импулсите които се виждат са с много малка честота, а кабелите прекалено къси и коеф на запулване е сравнително голям и все неща много далеч от импулсните технилогии. Хм 200 миливолта размах, какви импулсни технологии бе хора.....