Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545722 пъти)

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #360 -: Октомври 29, 2015, 01:25:37 pm »
Колеги, защо търсите КПД в тия устройства на Бедини и Жоро? Трябва да се гледа кое зарежда по-бързо акумулаторите и с по-добро качество. Акумулатора не е обикновен кондензатор, който да се ЗАРЕЖДА с енергия. Акумулатора сам си я произвежда тая енергия и тия устройства му помагат.
Точно това е основната идея: Да имаме акумулатор, който да се зарежда много бързо от устройство и чрез инвертор да си захранваме с електричество жилището.
Отделно от това аз вярвам в хладното електричество и свойството му много бързо да зарежда акумулатори.
"Следует иметь в виду, что холодная электроэнергия обеспечивает почти неограниченную мощность, и использование которой не понятны многим людям.
Холодное электричество может быстро заряжать аккумуляторы, и после серии циклов зарядки и разрядки, батареи становятся «кондиционером» для холодного электричества, и опыт персонала корпорации Electrodyne показывает, что большая батарея кондиционера, которая полностью разряжена, может быть заряжена за одну минуту.
Это было первое использование холодного электричества для низкосортных батарей, и значительное улучшение можно ожидать после многих дополнительных циклов заряда / разряда. Это полностью устраняет факторы, которые делают батарей непригодны для бытовой электросети.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #361 -: Октомври 29, 2015, 02:09:59 pm »
Здравейте!

Моя генератор съм го настроил да зарежда всякакви батерии и съм го предвидил да зарежда 48V батерия.Затова се захранва по този начин.Не е проблем да го настроя за 12V батерии и да се захранва от 12V батерия.В момента няма значение колко волта е батерията която се възстановява и зарежда.Той се самонастройва към батерията.В завършен вид ще се захранва от фотоволтаична клетка.
Като го направя цяла завършена система контролера ще го управлява за постигане на максимална ефективност.Той ще променя захранващото напрежение като се съобразява със състоянието на батерията която се зарежда.Това, че ще работи само през деня не е проблем защото батериите се зареждат бързо А не е проблем да добавя и батерия която да се зарежда през деня за да се ползва през нощта за да работи генератора от нея ако се налага.
Това което искате да направя със разменяне на две батерии е абсолютно безсмислено и губене на време.Щом като може да зарежда батерия 100Ач като от нея в същия момент се консумира 16А без да загрява и да се променя захранването това е достатъчно доказателство за ефективността му.Имайте предвид и това, че самата батерия консумира около 6А за да се зарежда и в същия момент от нея се консумира 16А.
Това съм го правил с товар до 32А.Като товара е толкова голям батерията стои на 13,65V или може да се каже предела. Дори и с такава консумация от зареждащата се батерия тока и напрежението на захранването не се променят.
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 02:39:32 pm от Yoro »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Bedini
« Отговор #362 -: Октомври 29, 2015, 02:11:17 pm »
Само да вметна мисълта си, да не я изгубя из мозъчните гънки :D
Разбрах че Жоро, не ползва кондензатор. Това води до извода, че самата зареждана батерия, проявява свойство на електрет, зареждащ сам себе си. При всеки импулс, се създава фантом на електричеството (условно), снема му се заряда, унищожава се фантома. На следващия импулс, стъпките се повтарят.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #363 -: Октомври 29, 2015, 02:23:06 pm »
Тъй наречените от мен мебелни генератори като този на madsatbg с по една бобина са си демо версия.От тях не може да се правят изводи за работата на генератора ми....
След като добавят и останалите четири бобини ако през това време талашита от които са направени не се изкриви от влагата във въздуха ще имат очаквания ефект. Трябва да се има предвид и това, че материала от който е направен корпуса и ротора също може да се окаже, че има значение...
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 02:59:48 pm от Yoro »

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #364 -: Октомври 29, 2015, 03:06:25 pm »
Yoro, не разбрах последно: какви транзистори използваш? (ако не е тайна)

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #365 -: Октомври 29, 2015, 03:15:21 pm »
Снимката на импулсите която е показана е правена когато генератора ми беше с три бобини.Сега импулсите са много по големи.Като гледам какво ми показва осцилоскопа те са до 1002V а имаше моменти в които стигат до 8000V, но това са пикове.Това което се вижда на екрана е 60-70V като постоянна стойност.
Не проумявам как не са изпраскали транзисторите и диодите от такива пикове.
Транзисторите са TIP 31C- 100V и диодите са 1N4007-1000V.
Импулсите станаха 8000V като батерията която възстановявах изведнъж се промени и се чу силен пукот от нея.Това преди не се е случвало.
Винаги трябва да се очакват изненади от стари и не работещи батерии.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #366 -: Октомври 29, 2015, 03:23:46 pm »
От опита който имам вече с това устройство ви пиша, че не е толкова важно с какви транзистори е направено.Трябва да са подобни на 2N3055 и не е нужно да са толкова мощни.Правил съм го и с транзистори които са 40V- 1A и работеше пак така.
Това дали ще има ефект зависи от направата на бобината.От нея зависи всичко.Само, че с познатите ни формули нищо не се получава.
Като генератора ми беше с една бобина имаше някакъв ефект.След като поставих втора този ефект стана много по голям.Не се умножи по две...
Значи 2 Х 2 не е 4 а 100 или повече...

Ще ви покажа клип като снимам осцилоскопа за да видите какво показва и да умувате защо е така.
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 03:41:36 pm от Yoro »

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #367 -: Октомври 29, 2015, 03:40:15 pm »
И аз мисля че бобината е ключовия елемент тук!
Но както казваш, чудно е как този транзистор издържа. И то не само на напрежението, а и на тока.
Разбрах че дължината на проводника е около 72 метра. Той е фи 0,75мм. По таблица му дават 0,04 ома на метър. Това прави 2,88 ома по постоянен ток. Ако захранваш с 40V то тока е около 13А, а транзистора е за 3А. Вярно че това е по постоянен ток, но и честотата при теб не е висока.
Казваш че транзисторите не греят и на снимката се вижда че не са на радиатор, значи минава през тях ток < 3А.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #368 -: Октомври 29, 2015, 03:52:37 pm »
Нали има и индуктивно съпротивление. Плюс това тока през бобината се покачва плавно и зависи в кой момент ще изключиш транзистора.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #369 -: Октомври 29, 2015, 03:56:21 pm »
За това ви писах, че това не може да се измерва с познатите ни уреди.
Те показват нещо но не е вярно.Например с токови клещи за измерване на променлив ток аз измервам 9А на кабела който е включен към зареждащата се батерия а като меря с уреда какъв е постоянния ток той показва 6А....
Магнит доближен до кабела който зарежда батерията вибрира силно и същото се наблюдава и като го поставя до батерията.Това се наблюдава и усеща и на батерия поставена до зареждащата се батерия.Даже има случаи в които батерия не свързана а поставена до тази която се зарежда да покачва напрежението си.Шантава работа, но факт...

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #370 -: Октомври 29, 2015, 04:00:36 pm »
Защото за получаване на хладно електричество е необходимо много бързо заключване (запушване) на транзистора и да няма утечки на ток през него.
Както и да е. Важното е че устройството работи и даже върши чудеса, които засега не можем да си обясним.


Те показват нещо но не е вярно.Например с токови клещи за измерване на променлив ток аз измервам 9А на кабела който е включен към зареждащата се батерия а като меря с уреда какъв е постоянния ток той показва 6А....
 

Но на тоя кабел нали се събират токовете от всичките намотки?
Така че грубо: 6А/40=150mA през транзистор.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #371 -: Октомври 29, 2015, 04:13:53 pm »
Пробвал съм с полеви транзистори IRF 840 само че с генератор на правоъгълни импулси и изходния сигнал си е същия. Сравнявал съм го с биполярните 13005(моите са такива).

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #372 -: Октомври 29, 2015, 04:23:34 pm »
Искам да ви пиша и това, че хладното електричество и съвкупност от различни енергии.В това се убедих лично защото автомобили които имат поставени устройства на caduceus си противодействат със заредена батерия от генератора ми.Там се появи ефект когато се демонтира едното от устройствата...На едно место поставени няма ефект.

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #373 -: Октомври 29, 2015, 04:38:46 pm »
Пробвал съм с полеви транзистори IRF 840 само че с генератор на правоъгълни импулси и изходния сигнал си е същия. Сравнявал съм го с биполярните 13005(моите са такива).
Интересно е не само дали изходния сигнал е същия, а и дали върши същата работа като устройството на Yoro.
Зашото спорът ми с Yoro е точно затова. Аз смятам че и с генератор може да се постигне същия ефект, защото магнитите са слаби и магнитното им поле едва се докосва до бобините, камо ли да индуктира нещо в тях. Само индуктира достатъчно напрежение (нужни са само 0,6V за отпушване на транзистора) в тригерната намотка. Цялата енергия в бобините се осигурява на практика от захранването (например 40V).

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #374 -: Октомври 29, 2015, 04:42:51 pm »
С тези транзистори които ви показва az_skeleta не го правете.
С тях не работи както трябва.С тях пробвахме за да видим дали ще устискат  като генератора работи без батерия.Веднага изгарят..
Просто не трябва да пускате генератора без зареждаща се батерия и няма проблеми.Аз не успях да направя защита от това.Ако някой направи такава нека се обади.Всяко допълнение към схемата с цел защита влошава работата на генератора.