Автор Тема: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"  (Прочетена 249618 пъти)

Velektra

  • Гост
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #180 -: Ноември 03, 2014, 06:16:41 pm »
Магнитната стрелка не се движи, защото се движи магнитното й поле.
А молбите са за духовното. За материалното се обърни към Ботев и лозето...  :)

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #181 -: Ноември 03, 2014, 06:28:41 pm »
Аз приемам друга теза - щом има Поле, значи има движение в него. Няма значение дали е електромагнитно или чисто магнитно - Учените вече признават, че те двете са едно и също.
И нещо много хубаво казано току що от Цветан: "МАГНИТНОТО ПОЛЕ ТЕЧЕ". И питам - може ли нещо да ТЕЧЕ,  и в същото време да е неподвижно? - невъзможно е, взаимоизключващо се е, парадокс е, абсурд е... затова, пак подсказвам, четете Ледскалнин.
Оттук, прост пример:
Как ще обясниш, че когато освободиш застопорената магнитна стрелка на компаса, тя винаги се ЗАВЪРТА за да съвпадне с магнитното поле на Земята? Това ЗАВЪРТАНЕ е движение, вследствие на взаимодействие, имаме извършване на Работа.
Когато стрелката се успокои - спира да се мандахерца, но нима вече не се върши Работа? Върши се и още как! Магнитната стрелка само ВИДИМО стои неподвижна. Ами я разшири координатната система - Земята се върти около Слънцето, то се върти с Галактичния ръкав около Центъра й, Галактиката пък се върти около центъра на местна група Галактики и т.н.
Всичкото това въртене е взаимозависимо - няма отделни магнитни, електромагнитни или гравитационни въртения (въртопи, спирали и пр.) - всичко е едно, само названията са различни.
Ще разбереш какво обяснявам, когато възприемеш магнита като частичка от Космоса!
Всяко същество, животно, човек, растение също е своеобразна "магнитна стрелка", и се движи и взаимодейства непрекъснато... няма Покой, няма Равновесие, няма Стационарности.
...
Може да изглежда смешно, но аз възприемам магнитите като живи Същества. И точно както можеш да се помолиш на човек да направи нещо и той да го направи, точно така аз се "помолвам" на магнитите да свършат точно определена Работа.
Естествено е да има пречки ... сложно нещо са Полетата!
Важно е да продължаваме с "молбите"!

Не са едно и също поне от гледна точка на ефекта. Може и да са някакви вълни и двете но не се знае още.

Когато освободиш стрелката и тя не е подравненена по полето тя се изравянва понеже и действа сила и има потенциална разлика. Но това става еднократно и пак под външно въздействие (ръката ти я освобождава) а не просто от самосебе си. После стрелката спира след серия от затихващи осцилиращи движения и никога повече не помръдва докато някой не я изкара от това положение. Работа която се върши е равна на потенциалната разлика но за да се върне после стрелката и пак да и подейства земното поле трябва да се свърши същото количество работа но с отрицателен знак т.е. да се вкара енергия.

Това за живите магнити не го коментирам. Не съм виждал магнити по NatGeo Wild :-)

« Последна редакция: Ноември 19, 2014, 11:39:44 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #182 -: Ноември 04, 2014, 09:25:52 am »
Цитат
   Лятно време работилницата ми е на една маса на двора - под открито небе, а зимата - в спалнята!, която е и кухня, и дневна, и гостна, и ателие и въобще - ужас! ОБАЧЕ - се работи! - непрекъснато прескачам разни конструкции, кашони, кутии с чаркове, кофи с дърва за печката ... някой от вас ако попадне в тази обстановка - точно на третата минута ще е аут! - да не говорим за творчески процес!

   E-е-е Майсторе, аз сигурно те бия по лоши условия за работа. Преди време си продадох незавършената къща и сега работя в апартамент, който зимата не се отоплява и ми е толкова тясно за работа, че често възкликвам: "Лабораторията тясна за моята душа е!" И въпреки трудностите съм на крачка от успеха. Имам доста идеи, които явно след време (поради липса на финанси) ще проверя на практика, а сега съм се концентрирал към възможно най-евтините варианти и пак ще имам успех. А тези, които ми пречеха през цялото време няма и да ги споменавам, но няма и да ги забравя. Целта на живота ми от тук нататък е да създам благоденствие на малка група свестни хора и да покажа, че има и по-добър начин на обществена организация. С други думи: "Проектът Ми ще е много по-добър от обществото Ви!" Става дума за "Проект ТЕС" - технологичното екоселище, където ще съчетаем високи технологии с природосъобразен начин на живот.

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #183 -: Ноември 04, 2014, 11:07:51 am »
  Иване, ако нямаш терен за селището мога да ти предложа 2дка. имот и съдействие.
А при теб Майсторе съм пил най-хубавия чай с блага приказка за последните 10 год., така, че простора се определя от биополето на човек, а не от пространството за експерименти.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #184 -: Ноември 12, 2014, 02:39:55 pm »
Добре е, Майсторе.
Ще си позволя един съвет, пък ти ако искаш го вземай под внимание:)
Няма да е зле да увеличиш радиуса на окръжността, по която са разположени магнитите.
Това ще ти спечели ценна сила по лостовата система. Оборотите тук зависят от честотата на "клатене" и синхронизирането му с въртенето както е ясно, затова няма да има загуба на обороти, но ще спечелиш сила.
Неудобството е, че ще ти трябват по-големи клатещи се магнити, но доколкото разбирам и без това ще ги сменяш за крайната изработка с неодимови?
Защо трябва по-голяма сила, ясно е.
Защото ако включим консуматор към евентуалния генератор (който ще е по периферията), ще има право пропорционален спирателен момент (бай Ленц).
Мислил ли си за комбиниране с някаква друга система? Клатенето може да се "захранва" от друг източник на фри енергия-вятърна или подобна, дори и малък фотоволтаик, който захранва ел. двигателче, клатещо шината с една мотовилка.
Ако ти е достатъчно масивен големият диск, той ще играе роля на маховик и ще запазва сравнително равномерни обороти дори и при неравномерно или импулсно "клатене". Може да се изпълни и с тресчотен механизъм.
Сега ми хрумва една помощна идея - висящо махало като на стенен часовник. Ако е достатъчно масивно ще осигури нужната сила за клатене, а честотата може да се регулира с дължината на рамото, както при метрономите.



Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #185 -: Ноември 12, 2014, 03:15:46 pm »
Ясно, въпреки, че монтажът в автомобил ще има маховичен ефект, който сме обсъждали вече...все-пак ако е с размерите и масата на автомобилна гума (с джантата), би имало само стабилизиращ ефект върху движението.
Пак идвам на темата за малък стърлингов двигател, който може да клати магнитите тук - топлината при ДВГ е доста.

Магнити ли ще движиш или бобини в генераторната група? Първото е по-лесно изпълнимо.
Бобините трябва да са в статора, мисля?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #186 -: Ноември 12, 2014, 03:19:49 pm »
Добре де Майсторе... що не "избиеш рибата", връзвайки клатенето на магнитите с движението на търкалото? Така ако има хляб в това, би трябвало системата да се самозахранва.
Достатъчно е по обиколката на търкалото да сложиш една направляваща, която да се повдига в определените моменти, и едно колелце да ходи по направляващата и с най-прост лост да клати магнитите.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #187 -: Ноември 12, 2014, 03:26:32 pm »
И аз това му предложих преди време... няма по-добро синхронизиране от механичния привод.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #188 -: Ноември 12, 2014, 07:13:03 pm »
Много ми харесва конструкцията-Браво ... Има човек който може да даде акъл как да се получат нещата, и ти знаееш кой е- може би требе да го попиташ ... Успех! :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #189 -: Ноември 12, 2014, 09:13:09 pm »
... И с колелца съм пробвал и с рейки, и с ексцентрици... Но трябва прецизност, а с дрелка и флекс - казвам за 333-ти път - не става! ...

Само като идея: ивица ламарина - 0.7-1 мм мисля че е достатъчна, колкото да не се криви от самосебеси - закована по обиколката на търкалото като ограда около имот. Такава ламарина се реже дори с лозарска ножица, не ти трябва нищо специално. И вече  режеш горната част на ламарината с наклони и профили каквито ти трябват.
А по тая ламарина може да ходи едно колелце с жлеб - има такива по старите матрични принтери, в които върви струната, возеща каретката наляво-надясно. Има ги и по мебелите с плъзгащи врати:


Дет се вика ... 3 шайби (2 с по-голяма диаметър и 1 в средата с по-малък диаметър, но дебела) залепени с лепило вършат работа.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #190 -: Ноември 12, 2014, 10:59:34 pm »
Здравейте,
Имам една кутия с 10 електромагнита за 60В постоянно напрежение от избирачи за А-29. Може четири магнита серийно свързани да се включат директно към 220В. При 50Хц и два полюса синхронна честота е 3 000 об/мин, при повече полюси честотата спада, може 750 об/мин.
Електромагнитите за тази цел са отлични, закрепват се с болт 4мм на шина, ако е на винкел могат да се движат ляво -дясно както е на клипа, елементарна механика се прави със стиска, бормашина, шина или винкел, при отговор 273.
Ако представляват интерес мога да ги предоставя. 
Пускането става като се завърти маховика предварително и се включва напрежение към електромагнитите, с амперметър се следи тока, съответно мощността. Разстоянието между електромагнита и ротора може да се променя като се поставят регулировачни стоманени шайби между електромагнита и шината.   
« Последна редакция: Ноември 12, 2014, 11:12:19 pm от mi68 »

G-ka1

  • Гост
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #191 -: Ноември 13, 2014, 07:53:10 am »
Здравей, Майсторе пружини ти трябват! от двете, от четирите страни за да се стигне до трептене като се използва силата им. Едната трябва да е стационарна, а другата да можеш да я натискаш или опъваш. Енергията която внасяш за задвижване на пружината трябва, да е минимална и ако е по-малка от получената в генератора ти- знаеш какво си направил!!! Пружините трябва да са еднакви! Виж отново моята разработка. При мен задвижващите магнити са по околността. Не мисли за електромобил - няма да стане. На превозното средство не му трябва вечен двигател а енергия само, или с други думи преносителя на тази енергия трябва да е евтин, лек, малък и да има каска да го пази от петролните магнати...
« Последна редакция: Ноември 13, 2014, 08:37:41 am от Maistora52 »

lazy

  • Гост
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #192 -: Ноември 13, 2014, 10:18:59 am »
      Майсторе, аз честно казано не знам защо нарочно си сложил магнитите близо до центъра, но знам , че произведението на сила по рамо е въртящият момент. Произведението на въртящия момент по оборотите е мощността. Ако ти трябва мощност са нужни и двете. Сигурно знаеш, че високо технологичните японски моторчета развиват по 11 - 12 000 оборота, докато Харлея бръмчи като трактор с два цилиндъра, всеки от които е по-голям от цилиндъра на твоя "Пасат". Искам да кажа, че ако оборотите са проблем, то тогава въртящия момент е от значение. Другото нещо, което още веднъж искам да ти напомня е товара. Перката при Ялдъз не е случайна. Тя ограничава оборотите, иначе мощността не е висока, бъди сигурен! Поздрави!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #193 -: Ноември 13, 2014, 12:56:27 pm »
Майсторе ,защо не направиш същата механика и от долната страна, където да ползваш и другите магнитни полета на магнитите - Както предложи един съфорумник ;) И вече 2-те механики по.лесно може да ги вържеш една за друга, и може би ще се получи чудото :)
« Последна редакция: Ноември 13, 2014, 01:25:37 pm от Maistora52 »

CPU

  • Гост
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #194 -: Ноември 13, 2014, 05:20:44 pm »
Не ми трябва тази мощност за въртенето на ротора. Нея я имам - НАЛИЧНА Е!

Точно мощността я няма.
Аз не бих бързал да слагам бобини за генериране на ток, без да е доказано дали мотора въобще произвежда някаква мощност. Трябва да има идея за въртящия момент и скоростта на въртене, и какво се случва с ненатоварен двигател.