Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 834758 пъти)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #120 -: Февруари 19, 2014, 11:35:43 am »
Здравейте,
мисля че съм готов с платформата за ротора. Ако имате имате проблем с намирането на магнитите , обадете се за да намерим някакъв вариант. Помествам снимки на платформата с бОбините ще ги залепя и ще ги дам за свързване. Днес ще залепя и останалите два магнита. Ще публикувам и двете полета нео-полето и феро-полето. Страшно любопитно ми е каква е разликата в мощността.
Публикувам основата, която определя принципа на плъзгане на статора. Моля да имате предвид, че това е един много стар вариант, който е от началото на 2000 год. Това е само за да ви даде насока накъде ще вървим. Двата феро-магнита на статора и ротора трябва да бъдат еднакви. Аз например за трети магнит вчера намерих един който е Д-83 мм. д-32 мм. дебелина 15 мм. Сега по него ще правя основата по която ще се плъзга статора. Разгледайте снимките, ако нещо не е ясно насреща съм.
vsl, това са двигателите от които съм взел бОбините, ако ти говорят нещо добре.
Бъдете!
Иван

 
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 12:14:50 pm от Иван БГ »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #121 -: Февруари 19, 2014, 11:40:40 am »
Здравей ИванБг,
Явно се е получила някаква грешка при качването на снимките.

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #122 -: Февруари 19, 2014, 03:00:50 pm »
Доколкото разбирам се работи по 3 модела - Този по  който работи Иван е най-интересния доста забележително изглежда според мен от него може да се получи нещо. Също съм започнал работа по една моя идея но няма да кажа каква докато не реализирам донякъде...

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #123 -: Февруари 20, 2014, 11:18:45 am »
До тук съм. Който иска да работим по имейла.
« Последна редакция: Февруари 21, 2014, 09:38:50 pm от Иван БГ »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #124 -: Февруари 20, 2014, 07:53:16 pm »
  Здравей ИванБГ!

 Значи: публикувам снимки на оста(вала) и спирачката. Размерите на спирачката са: D=160,1мм d=33,3мм и дебелина - 1,6мм

   Поздрави!

Неактивен sabaka808

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
  • Пол: Мъж
  • Живей за мига работи за кеф!
  • Скайп: sabaka 808
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #125 -: Февруари 21, 2014, 08:20:27 am »
ХА-ХА! - и УЖАС! Пълните страниците с елементарни стругарски джунджурии и празни кутии и нищо съществено. Изглежда, че се подигравате с любопитството на хората. Въпреки, че ми е интересно  разочаровам се от този форум.
« Последна редакция: Февруари 22, 2014, 06:00:21 pm от Maistora52 »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #126 -: Февруари 21, 2014, 09:50:20 am »
Ако толкова ти пречат снимките мога и на лично да му ги пращам. А схемата което е избрал ИванБГ е следната: праща чертеж и аз изработвам детайла. Ако прати 5 чертежа правя 5 детайла. В случая има само един детайл, и колкото и елементарен да е трябва да се отчета. Между другото не е завършен. Трябва да има и отвори по него, но ще ги правя другата седмица както писах.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #127 -: Февруари 21, 2014, 01:53:38 pm »
Недейте така бре хора. Не крийте постиженията си. Аз се радвам като видя как напредвате в изработката на частите. По този начин можем да сравним детайли. Не обръщайте внимание на тези които само критикуват.

Sabaka808, моля ви припомнете ми вие с какви опити или експерименти придонесохте на форума. Моля не се обиждайте, не е тази моята цел. Всичките ви мнения са критики, и не могат да се нарекат градивни.
« Последна редакция: Февруари 22, 2014, 06:02:31 pm от Maistora52 »

Неактивен sabaka808

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
  • Пол: Мъж
  • Живей за мига работи за кеф!
  • Скайп: sabaka 808
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #128 -: Февруари 21, 2014, 03:25:50 pm »
vsl Не съм казал това с цел критика и подигравка . Извинете ме ! Професионално изкривяване е . Мисля ,че се досещате? Имам доста експерименти и установки ,но не съм счел за нужно да ги публикувам тук защото са нищо. Не са действащи. Умея да напълня форума с много снимки и не само  на елементи ,а и макети и установки и лични видеа, а не от ЮТуб. Имам и заблуждаващи такива с батерийки от запалки и часовници. Но къде ще е истината? Ще има ли принос? То тук двигател няма, ние за спирачки говорим. Не долавям градивно мислене. Не долавям дебати по темата . Има ли тяга ? Как да преодолеем равновесието на магнитите и магнитните системи? Ротори, статори, кутии има всякакви, но основното го няма - принципа, разбираемите и обяснени схеми и чертежи. Има някакви бледи и неясни снимки от автора и куп неясни обяснения с пожелания "да бъдем" - какво да бъдем - глупаци ли?
« Последна редакция: Февруари 22, 2014, 06:03:34 pm от Maistora52 »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 496
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #129 -: Февруари 21, 2014, 06:42:51 pm »
... Дотук добре, става все по-ясно къде се е скрило "зайчето"! ...
Сега остава и билет за представлението да продава.
Майсторе, с цялото ми уважение, ма ... не сме дошли на цирк в края на краищата. С какво чертежите и обясненията на ИванБГ се различават от представлението на някой илюзионист? Показва ми съндъка отвън, отвътре, после ще метне кърпата, ще я вдигне и ... кутията пълна със зайци. Ти да не би да вярваш че режат жената в сандъка и после я съединяват? Ясно ти е че има измама, но си отишъл да се забавляваш.
Тук нещата са същите. Откак съм в тоя форум има само чертежи на нещо без никакво обяснение какво се цели с тази опитна постановка. Опитвам се да получа конкретен отговор на въпроса "какво се очаква да прави това" и ми казват "Ща видите като го сглобя".
Ми аз с'я де да знам, може ИванБГ да си прави мотор за косачката? Какво е това "магнитна турбина"? Ще турбинира магнитното поле, или просто ще си прави турбо на колата с постояннотоков двигател?
Нещата стават прекалено несериозни - точно като сичките клипчета в тубата дето вече ми се гади кат ги гледам.
Кой тръгва да прави действащ модел на двигател/генератор/турбина от ... спирачката? Като имаш някаква идея с електрически захранвана схема - от бушоните ли почваш? Егати турбината - толкова големи очаквания да хвръкне ли има, че й трябва спирачка, а не може да я спреш с подметката на пантофа?
Някъде беше писал че спирачката му трябва за да позиционира ротора... със челюсти и диск ли ще седнеш да го правиш? Аз ще сложа едно зъбно колело и с палец който влиза в зъбите ще мога да го пзиционирам значително по-точно и сигурно. Явно спирачката не е за позициониране а за ... и аз вече не знам за к'во. Нямам обяснение, няма и информация от "създателя", и това ме нерви яко.
« Последна редакция: Февруари 21, 2014, 06:48:43 pm от juliang »

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #130 -: Февруари 21, 2014, 07:51:35 pm »
форума много изпростя:D
А на прост човек ,трудно може да му се помогне  ;D
МОЖЕ! Даваш му тесни обувки и дълъг път и го пускаш, защото прост човек не се мори, а само са поти! ;)
« Последна редакция: Февруари 22, 2014, 05:56:48 pm от Maistora52 »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #131 -: Февруари 21, 2014, 11:13:37 pm »
Интересно ми е какво постигна с поста си колега  juliang? Като не ви допада темата за какво се бъркате в нея?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 496
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #132 -: Февруари 22, 2014, 12:22:53 am »
Интересно ми е какво постигна с поста си колега  juliang? Като не ви допада темата за какво се бъркате в нея?
А да гласуваме "На кой му допада темата"? ИванБГ хубаво каза, че е най-добре да си кореспондирате на ЛС или там каквото пожелаете.
Ти поне наясно ли си какво строиш? На какви физични реакции се надяваш? Какво очакваш след като сглобиш машината? Защото аз не разбрах - нито въртележката, нито това дето показва ИванБГ. Очаквате колелото да се завърти само ли? Външна енергия ще влагате ли или перпетуум мобиле от първи клас ще гоните? На какви реакции ще заложите? Гледам твоето ще е само с магнити, докато ИванБГ някакви бобинки намеси, явно и тоци ще има.
И моля, някой да ми обясни за какво е тая спирачка, дето може да спре мотоциклет с водача? Че и накладки с феродо гледам се предвиждат - явно се очакват големи претоварвания и загрявания.
Каква е идеята да споделяте това което правите? Явно съвети не искате - едва ли някой може да ви даде съвет без да е наясно какво конструирате. Остава ... просто да се фукате. Ей така ... щот ви е скучно. Или и на вас да не ви е ясно какво правите.
Това което ИванБГ досега показа е стартер с 2 магнита и ротор с 3 магнита. Защо точно толкова? Ако статора е с 4 а ротора с 6? А ротор с 9 магнита? Какво обуславя точно тази бройка на магнитите? Опитно е установено че това е оптималния брой или тепърва ще се установява това? За "чий" са тия бобинки? Те ще "вкарват" магнитно поле или ще се сваля с тях ел.ток?
Някой смята ли да сподели нещо по тия 10-20 въпроса дет зададох, или да си бия камшика и да заминавам в някой форум за вещици и върколаци?
« Последна редакция: Февруари 22, 2014, 09:37:41 am от Maistora52 »

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 416
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #133 -: Февруари 22, 2014, 03:19:44 am »
То това не е само в тоя форум има го навсякъде. Просто има такива хора дет се вика на всяка манджа мерудия.
Ако се интерсуваш нещо задай си въпроса точно и ясно а не да спамиш подигравателно.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #134 -: Февруари 22, 2014, 08:43:44 am »
Здравей vsl и аз следя практическата тема и научих някой неща, но както виждаш има хора които с всички сили и средства гледат да я затрият и май вече успяха. Типично български манталитет.
« Последна редакция: Февруари 22, 2014, 09:19:07 am от Maistora52 »