Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 835079 пъти)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #240 -: Май 29, 2014, 11:18:45 am »
Здравейте,
Статор завършен!
Бъдете
Иван

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #241 -: Май 29, 2014, 08:47:40 pm »
Здравей Иван БГ, аз си падам малко по определенията. Правя компромис и след като прочета определението да не разбера нищо, но поне то да не е двузначно. Например, да тече ток, а в същото време той да е статичен, да стои и да си почива. Ще те помоля да дадеш определение какво е това магнит, ако можеш и от какви елементи и добавки се прави. Ако вече си го направил и аз не сам го прочел, моля за голямо извинение за мързела ми. Отговор може да бъде и- аз не знам как се прави магнит, нито неговите свойства, но знам как да ги впрегна да работят в магнитна турбина и тази турбина.......(празното място го попълваш).
Ако може да ми разясниш и снимката на аватара си, няма ли и други снимки човечеца,  други органи да ни покаже?
Питам те за тези работи защото като започна да си правя магнитна турбина по твоя образец, изглежда неминуемо ще възникнат въпроси, да не ме пращаш при Ампер, Фарадей, Тесла и сие, а забравих и снимката....

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #242 -: Май 30, 2014, 10:37:31 am »

Ако може да ми разясниш и снимката на аватара си, няма ли и други снимки човечеца,  други органи да ни покаже?
....


 :P :P :P

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #243 -: Май 31, 2014, 09:00:43 am »
Понеже ако "магнитната турбина" проработи както всички се надяваме и което от сърце му пожелавам ще стане дори по-известен от човека на снимката.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #244 -: Юни 06, 2014, 03:16:04 pm »
Здравейте,
извинете че се бавя, но все още настройвам оптичните сензори. Това е все едно настройване на запалването на един автомобил, ако не и по-трудно. След всяка грешка се започва отначало. Аз заснех с камера някой от тестове, ако ви е интересно мога да ги публикувам, но ако ви се струва че няма нужда да ви показвам всичко подробно, както препоръча Майстора, ще пусна клипа когато съм готов.
Бъдете!
Иван.

Неактивен sabaka808

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
  • Пол: Мъж
  • Живей за мига работи за кеф!
  • Скайп: sabaka 808
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #245 -: Юни 06, 2014, 04:10:11 pm »
Иван БГ! Интересно ми е да видя не желая да опонирам, но логически не мога да осъзная, че това е принципа. Дано да греша.
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 07:58:27 am от Maistora52 »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #246 -: Юни 07, 2014, 11:41:00 am »
Здравейте,
искам само да напомня че това е опитен образец, който се прави само за да се разбере принципа. За да се премахнат двата електромагнита и да няма това изместване на статора е необходимо ротация. Всичко това е описано в отговор 172; 173 и 179. Публикувам малка част от настройването!
https://www.youtube.com/watch?v=adVFAbl5_bc
Бъдете!
Иван
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 07:19:43 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #247 -: Юни 09, 2014, 02:14:35 pm »
Здравейте,
центровката се оказа много трудна и бавна. На самият образец да се направи настройка се оказва че е невъзможно. Няма видимост, при какво положение на ротора, статора започва да се измества от електромагнитите.
Направих следното (виж снимката) монтирах две линийки на двата отвора, вързах тънък ластик точно по диагонала, който определя оста на изтегляне на статора. Свързах светлинните диоди с две платки, които реално показват кога се задействат електромагнитите и така ще направя фината центровка . Мисля че това е най-доброто в даденият момент и най-евтиното.
Ами това е!
Бъдете!
Иван
« Последна редакция: Юни 09, 2014, 02:54:29 pm от Иван БГ »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #248 -: Юни 09, 2014, 05:18:17 pm »
Иван БГ, би ли обяснил принципа на тази турбина. Какви елементи има и защо би се въртяла. Има няколко притеснителни неща в устройството ти, макар и да не схващам какво всъщност правиш. Едното е тягата на такъв механизъм. Дори да приемем, че завърташ един магнит, който да речем тежи 100г. то каква тяга може да постигнеш?! Ще може ли да вдигне един килограм или ще се разбалансира и спре?! Другото притеснително е големината на магнитите. Ако утре се наложи да правиш 10 пъти или 100 пъти по-голям модел, то как ще се изработят такива магнити?

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #249 -: Юни 09, 2014, 07:21:57 pm »
Разположението на статорните магнити избутват роторните ,и се получава 60 градусово завъртане ,мъртвата точка се избягва като ротора или статора се измества в точно определен момент ... Всичко е описано подробно.
Мотора е много готин,но си мисля дали може да се получи това изместване чрез 2 ексцентрика и да се избегнат бобините,Като отместването става отново чрез магнити ?

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #250 -: Юни 09, 2014, 10:16:10 pm »
Vector, къде е описано подробно? Аз търсих принципа из темата, но не го намерих?! Защо само 60 градуса завъртане? Нали има някакви електромагнити на 180 градуса?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #251 -: Юни 10, 2014, 11:18:08 am »
Здравейте,
...
Нямам думи :P :P :P
Бъдете!
Иван

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #252 -: Юни 10, 2014, 03:39:08 pm »
spirit2

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #253 -: Юни 10, 2014, 11:16:10 pm »
spirit2
Не четеш достатъчно ,може би трябва да погледнеш и в "темата за размисъл"!


ИванБг:" Тук, всеки магнит трябва да се разглежда сам за себе си, като два равно противоположни вектора. Буталото има два магнита, изместени на 180 градуса. Това значи 4-ри броя компланарни равно противоположни вектора от 90 градуса. На въртящото се поле - Мембрана - има три магнита, изместени на 120 градуса. Това значи 6 броя компланарни равно противоположни вектора от 60 градуса. Като се пресметнат се вижда, че не ми достигат 180 градуса, за да получа пълно въртеливо магнитно поле. Затова използвах това изместване чрез бобини"
Майсторе,ако имаш още такива клипове, давай ги насам!
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 08:24:09 am от Maistora52 »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #254 -: Юни 11, 2014, 04:33:44 pm »
Здравейте,
мен са ме учили така:
Когато се прави някакъв проект трябва да има съвсем точно задание и определяне  на целта която се преследва и чак след това да се започне реализацията му. В отговор # 27 аз описвам това което трябва да се постигне с този опитен образец, който е продължение на клипа който публикувах в "Тема за размисъл" а именно:
ПРЕМАХВАНЕ НА ЕКСЦЕНТРИКА НА ВЪРТЯЩИЯТ СЕ ДИСК!!!. След като се направи точен анализ на допуснатите грешки и те бъдат поправени се пристъпва към следващите етапи, описани в същия отговор, а именно:
1. Заменяне на ел. изместването с механично.
2. Премахването на изместването.

Не може да си посадил картофи, а да искаш да жънеш жито. Аз винаги следвам едно мое правило:
"За да видиш камъка паднал във водата е нужно време.
За да го разбереш е нужно търпение.
За да го проумееш е нужна мъдрост.
Не бива да ангажирам хората с НЕЩО, което нито си видял, нито си разбрал, нито си проумял"
Това и правя!
Утре ще публикувам анализа от експериментите.
Бъдете!
Иван
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 06:33:08 pm от Maistora52 »