Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 834571 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #300 -: Август 20, 2014, 02:27:28 pm »
Абе и на мен,като се позамисля,ми се струва малко вероятно да се преодолява силата на отлепване отдясно само с гравитацията от лявата страна...
Да предположим,че няма директен контакт на повърхностите дори.
Но нещо ме гложди отвътре сякаш.Имам интуитивното усещане,че може да се използва постоянен магнит за подпомагане на гравитационните двигатели (които иначе не работят).
Ще медитирам върху това...:)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #301 -: Септември 19, 2014, 10:19:45 am »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #302 -: Септември 19, 2014, 11:22:11 am »
Иване, на път е! Ще стане!

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #303 -: Септември 19, 2014, 11:31:08 am »
И все пак ти пращам един груб идеен чертеж

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #304 -: Ноември 02, 2014, 02:59:56 pm »
Здравейте,
екраниране само на единия полюс на цилиндрични магнити.
Бъдете
Иван

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #305 -: Ноември 03, 2014, 06:02:40 am »
Какво означава екраниране?

elektros

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #306 -: Ноември 03, 2014, 08:42:12 am »
Браво, постепенно всички стигат до решението....Има само една подробност, която Иван най-вероятно е пропуснал да спомене... Точно в този си вид това екраниране НЯМА да работи.... ;)  Има още един дребен детайл, който не се вижда и не е споменат....

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #308 -: Ноември 03, 2014, 12:58:02 pm »
Здравейте,
точно в този вид работи и то точно както ми трябва. Ще го заснема със стружки и ще видите разпределението на магнитните силови линии. Материалът е от алуминий, входящия ръб покрива магнита, а изходящата страна е отворена.
Бъдете!
Иван

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #309 -: Ноември 03, 2014, 02:33:58 pm »
http://elcut.ru/advanced/halbach_array_r.htm
Начин да получаване на несиметричем магнит. Ефекта е на намаляне на силата на единия полюс т.е. екранирането му.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #310 -: Ноември 05, 2014, 04:20:59 pm »
Здравейте,
всяка интервенция върху магнита независимо каква е тя, води до загубване на неговите свойства рано или късно. За себе си съм ги кръстил "МАГНИТНИ АНОМАЛИИ". Вземете например един рингов магнит, поръсете го равномерно през сито със стоманени стружки.  Заснемете получилата се конфигурация. След това вземете един  нео магнит може да бъде кубче, или правоъгълно, залепете противоположния полюс върху феро магнита, той ще се залепи където го поставите, но ще се стреми да отиде към ръбовете, защото там е голямото натрупване на магнитните силови линии. Но вие го залепете на осреднения диаметър на ринга. Например, ако външния диаметър е D=120мм. а вътрешния е d=60мм., то средния диаметър е D=90мм. Поръсете отново стружките и вижте какво ще се получи и го заснемете. Същото упражнение направете с едноименните полюси. По ръбовете няма да можете да залепите нео магнита, но на средния диаметър той ще се залепи и ако имате възможност да измерите силата на залепването ще видите че тя е много по-голяма в разноименните полюси. още веднъж поръсете стружки и го заснемете. След това махнете всичко и заснемете отново феро магнита, за да видите какво е станало с него. Сравнете четирите фотоса. Феро магнита вече се е разболял от едра шарка. За да се овладее явлението магнетизъм не трябва да има агресия. Трябва да се разгадаят всички свойства и чак след това да се използват. АЙКИДО.
Бъдете
Иван

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #311 -: Ноември 05, 2014, 06:49:23 pm »
Ти разгада ли всички свойства?

Това за което споменаваш не е чак толкова странно. Знае се, че по-силен магнит може да обърне полюса на по-слаб магнит. В твоя случай неодимовия явно прави местен полюс върху феритния магнит.
« Последна редакция: Ноември 06, 2014, 08:31:02 am от Maistora52 »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #312 -: Ноември 06, 2014, 04:04:52 pm »
Здравейте,
какво значи всички свойства? Мога да кажа достатъчно, за да получа разлика на ъгловата сила при влизане и излизане. Публикувам няколко страници от дневниците ми през 2010 год. Касае се магнитно поле което се образува от ротор и статор направени с по 30 магнита. Така че стъпката е равна на 12гр, образувани от два равно-противоположни вектора от 6 градуса. Разгледайте ги и ще видите че силата на влизане е различна от силата на излизане. Стойностите трябва да се умножат по 42.5 за да се получи ъгловия момент в оста. Магнитите са феро.
Бъдете!
Иван

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #313 -: Ноември 06, 2014, 05:42:26 pm »
Е, Иване, сега вече е  друга работа...всичко се разбира, абе...от ясно  -  по-ясно :o

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #314 -: Ноември 23, 2014, 03:26:02 pm »
Здравей Майсторе,
пиша тук защото дразня някои. Всъщност не мога да не призная, че в последният пост в твоята тема М.К. е абсолютно прав. Майсторе, довърши си работата. Искам да кажа, да замениш помощта на ръцете с нещо друго, няма значение какво и няма значение как . Дали ще бъде чрез електро-магнити, магнити, механика, оптични сензори, няма значение. То трябва само да работи , няма значение как се върти т.е. колко са оборотите, какъв е ъгловия момент. Трябва да се върти. Като направиш това, остави го и почни друго, там си прави експерименти колкото си искаш, но другото да се върти. Не прави моята грешка. Прочети 10-те заповеди. Желая ти успех.
Бъди!
Иван.