Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 835083 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 326
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #330 -: Декември 16, 2014, 08:43:15 am »
Иван ! Ако приемеш, да направим един диспут, (във вече съществуваща тема) относно Ленц ! Ленц е непреодолим ! Ако беше изобщо преодолим, мишлето бягащо в колелото в клетката, щеше да произвежда колосална енергия ! Всички измислени конструкции, само подобряват анти-ефекта но не са способни да го премахнат ! Ако Ленц не действа, при твоите магнитни турбини, значи те не произвеждат енергия ! Ленц не действа при генераторите, само на празен ход, каквато и ще конструкция да са ! Ще ми се, с няколкото човека от форума, разбиращи този ефект, да изчистим заблудите ! Това е фундаментално, и не е редно да се пишат публично, неверни неща !
Останете със здраве !

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #331 -: Декември 16, 2014, 12:50:11 pm »
Законът на Ленц действа двупосочно!
Силите, които се пораждат действат както за получаването на движение, така и за спирането му.
Можем да го сравним с гравитацията-не можем (засега) да включваме и изключваме гравитацията когато пожелаем, иначе гравитационните двигатели отдавна да са факт!
Обаче...ето-нашите хора са намерили начин да надхитрят ефекта, като я ползват?!?
По тази логика може и да има начин за заобикаляне на Ленц ефекта или да се ползва в градивен аспект?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #332 -: Декември 16, 2014, 12:51:01 pm »
Здравейте Михаил Кузмов,
с удоволствие бих влязъл в диспут с вас, стига да има за какво. Явно разглеждаме нещата от различни камбанарии. Аз твърдя, че законът не Ленц не влияе върху магнитните турбини и ви посочвам как можете да си направите опит, за де се убедите в това мое твърдение. Магнитната турбина не създава ел. енергия тя създава само въртеливото движение. Когато пиша нещо, аз съм го проверил чрез опити и съм убеден 100% в правотата  си. Когато нещо не знам си го казвам. Така че, не упреквайте някой в нещо преди Вие сам да се убедите в правотата на своята позиция.
Бъдете!
Иван
« Последна редакция: Декември 16, 2014, 01:01:52 pm от Иван БГ »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #333 -: Декември 16, 2014, 01:04:15 pm »
Добре, Иване...можеш ли да обясниш как става избягването на ефекта?
Детайлирай най-малкия възможен участък и ни го обясни?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #334 -: Декември 16, 2014, 01:21:25 pm »
Здравейте,
предлагам Ви един от вариантите. Преснемете на паус скиците, наложете ги една върху друга, под тях сложете един градусомер и започнете леко да въртите някоя от скиците и ще видите защо, а ако искате да продължите - това е друга тема! 
Бъдете!
Иван
« Последна редакция: Декември 16, 2014, 01:32:44 pm от Иван БГ »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 623
  • специалист, не носи на пиене
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #335 -: Декември 16, 2014, 02:14:40 pm »
Иване, ако говорим за система от магнити, без нито един проводник, там закона на ЛЕНЦ няма как да бъде в сила защото няма проводник. При всички други случаи няма как да се избегне този закон. Обяснението му е просто. Ще се опитам да обясня коя е причината за възникване на тази сила или по точно това взаимодействие. Проста физика, когато имаме проводник поставен в движещо се магнитно поле, имаме ЕДН в проводника, обратно когато в проводника пуснем ток то неминуемо имаме магнитно поле около същия.
Закона на Ленц се основава на факта, че когато имаме взаимодействие на магнитно поле от да кажем външна причина в проводника (без значение дали е бобина, линия или просто плоскост, задължително имаме ЕДН. Реакцията на Ленц обаче се появява когато затворим контура през товар и ЕДН в проводника стане причина за протичането на ток с големина зависеща от товара, а какво ставаше когато имаме протичане на ток през проводника е ясно, същия създава магнитно поле което се противопоставя на магнитното поле което прави ЕДН в проводника. За да се компенсира това противопоставяне е необходима външна енергия която да поддържа движението на магнитното поле. Това е.
Мисля, че горе/долу го обясних правилно :).  На края, като извод ще добавя, че всеки метал с размери по-големи от магнитното поле, представлява едновременно проводник и затворен контур (.т.е. товар), това е пък основната причина за появата на токовете на Фуко, които довеждат до загряване на метала поради протичащия ток в него (на практика на късо). Според мен в една магнитна система не трябва да имаме проводници от каквото и да било естество. При наличието на всякакъв проводник, задължително ще имаме Ленц. И още нещо, няма никакво значение дали ще въртим магнити или бобини, Ленц си е налице. Това е. Бъдете здрави !
« Последна редакция: Декември 16, 2014, 02:21:46 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #336 -: Декември 16, 2014, 02:15:33 pm »
Добре де, казах-"най-малкия възможен участък"...разликата в бройката отново ни връща на оня пумпал в най-простия му вариант!
Там пък твърдиш, че ще спре...?

dymelsoft, силите формулирани от Ленц спират въртенето и когато няма проводници!
« Последна редакция: Декември 16, 2014, 02:20:58 pm от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #337 -: Декември 16, 2014, 02:52:48 pm »
Здравейте,
много правилно Майсторе, че ги броиш, но аз те съветвам и да ги наложиш. Крайно време е. Бройката си е бройка. В този случай важно е и как са разположени, но ако мислите, че със само с една мембрана може да се получи "НЕЩОТО", грешите. Трябват още 5 мембрани, изместени с един градус, а всяка статично магнитно поле поле между тях, да е в едно и също положение.
Бъдете
Иван

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #338 -: Декември 16, 2014, 02:55:20 pm »
Постигаш голяма "плавност" е и?
Това не дава отговор на въпроса?

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #339 -: Декември 16, 2014, 03:27:56 pm »
Wooow...
Тези чертежи са ключа за магнитната турбина ! След като ги наложих, се разбра, че нещото ще работи! При това с много високо кпд.-живо доказателство, че СЕ е факт!
празник е за форума!
Благодарим сърдечно, Иван, твърде голям жест от твоя страна!
« Последна редакция: Септември 08, 2015, 01:10:03 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #340 -: Декември 16, 2014, 03:33:42 pm »
Я обясни как ги налагаш и аз да видя?Коя програма ползваш?

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 623
  • специалист, не носи на пиене
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #341 -: Декември 16, 2014, 03:49:53 pm »
atos, пак ще повторя. Закона на ЛЕНЦ е се отнася до електрическия заряд и магнитното поле. Двете неща са неразривно свързани, едното поражда другото и обратно. Под проводник разбирай и самия постоянен магнит който е направен от метал а пък той е проводник :) . Освен ако не намерите постоянни магнити които са от химичен елемент, който не е метал, а в същото време е феромагнетик. :) . Още нещо. Нека не забравяме че самия електрон тъй като има електрически заряд задължително има и собствено магнитно поле. От там магнитните свойства на материалите зависят от магнитния момент на електроните в тях. Феромагнетика е материал, който при въздействие на външно магнитно поле, магнитния момент на всички или по скоро на повечето електрони се ориентира по посока на външното поле и след премахване на външното поле този магнитен момент на електроните се запазва. При определени условия може да бъде запазен почти безвъзвратно. Това са постоянните магнити. :) Всички наши мераци за СЕ се въртят около това свойство :).
Бъдете здрави !

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #342 -: Декември 16, 2014, 04:10:02 pm »
Да, така е...и нека да съм тъп, но пак не разбрах как се избягва ефекта?
Намагнетизират се и се размагнетизират магнитите постоянно ли?

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 623
  • специалист, не носи на пиене
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #343 -: Декември 16, 2014, 05:35:46 pm »
atos , Това с
Цитат
Да, така е...и нека да съм тъп
все едно не си го написал.  :-[. Всички писания от мен са с цел да докажа, че няма как да се избегне ефекта. Няма как една преграда да я преминеш, казвайки че тя е там ама не точно. Заобикаляне на преграда от ниво елементарни частици каквито са електроните, честно казано не виждам за възможно. В случая и аз може да съм тъп  :P и да не схващам идеята, или по точно начина това да се избегне. Поздрави !

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #344 -: Декември 16, 2014, 05:39:30 pm »
Ето как са наложени магнитите. Когато въртим диска, червените магнити в една част на колелото са точно един срещу друг, а в противоположната част са разминати. Не виждам как това може да създаде въртене. Вярно, че имаме една зона с по-голямо привличане/отблъскване, но тя няма да мръдне ако не вижда алтернативна позиция.