Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 835094 пъти)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #345 -: Декември 16, 2014, 06:24:19 pm »
Майсторе, взе ли оризова хартия с която да провериш проекта на всеки градус какво се случва?
Явно не, след като го направиш, вземи измери силата на влизане и силата на излизане.
Не знам за теб, но аз празнувам:-)
Вече само си правиш гравитационен двигател и отскачаш до Марс...:-)
« Последна редакция: Септември 08, 2015, 01:12:55 am от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 326
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #346 -: Декември 16, 2014, 06:53:03 pm »
Здравей Иван ! Предлагам да приближим камбанариите, без да ги мерим по височина, и без да мерим силата на звънене на камбаните ! Напълно съм съгласен с теб, че ако разглеждаш турбината самоцелно, само за въртеливо движение, без генериране на енергия, то почти няма къде да се прояви бай Ленц ! Може би като на Муамар, може да прави вятър НО нали целта е да закачим генератор за оста ? Иначе защо са тези усилия ??
Благодаря на dymelsoft ! Спаси ме от излишно писане ! Подредбите на магнитите не касаят Ленц, за това ще се въздържа да пиша за това ! Към вече изясненото от dymelsoft, искам да добавя само чисто практично онагледяване на Ленц ефекта ! https://www.youtube.com/watch?v=keMpUaoA3Tg
Дерзайте !!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #347 -: Декември 17, 2014, 05:53:52 pm »
Здравейте Михаил Кузмов,
Добре, съгласен съм. Егото ми отдавна е задоволено напълно, така че от моя страна няма проблем за камбанариите и звукът от тях! На линия съм!
Бъдете!
Иван

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #348 -: Януари 12, 2015, 06:04:40 pm »
Здравейте г-н Atos,
искам само да Ви поздравя за прекрасният пост ном.117 който бяхте написали в темата "Автомобилът на Чоби", а сега е преместена в кошчето. По-добро и по-смислено нещо отдавна не съм чел.
Поздравления!
Бъдете!
Иван
« Последна редакция: Септември 08, 2015, 01:26:34 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #349 -: Януари 13, 2015, 01:35:13 am »
Благодаря, Иване, но държа да отбележа, че това е цитат от "Изгубените открития" на Джери Василатос.

Просто някак напълно ми пасна на възгледите, усещанията и убежденията, въпреки, че (да си призная) може би нямаше да мога аз самият да се изразя толкова добре:)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #350 -: Януари 13, 2015, 06:12:54 pm »
Здравей Atos,
видях кавичките, но за мен самият поглед по който гледате на форума ме впечатли, ако от този ъгъл се гледа на темите в този форум нещата щяха да бъдат къде-къде по-добре. Не съм чел това, но ще го намеря. "Последователното премахване на човешкия опит чрез принципа на обезценяване днес довежда до нелепото положение квантитативната наука да елиминира самото съзнание, формулирало собствените й правила!"Прекрасно.
Още веднъж поздрави!
Бъдете!
Иван

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #351 -: Януари 18, 2015, 09:37:54 am »
Здравейте,
имам един малък въпрос към тези които работят с постоянни магнити и се стремят да направят СЕ от тях!
 1. Кое от двете свойства използвате (привличане или отблъскване) в проектите си и защо?
Лек въпрос, но от тук се почва. Поне аз така мисля.
Бъдете.
Иван
 

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #352 -: Януари 18, 2015, 12:56:37 pm »
Здравей,Иван!Експериментирам с магнити които са на отблъскване-иначе биха се размагнитили....макар че имам хрумка в която магнитен мотор може би ще тръгне на привличане ...
Използвам момента че си на кеф :) за да те питам , на снимката в отвора има феритен магнит и върху него има 35 броя неодимови магнитчета - Дали може да се намагнити черното магнитче,като това бих искал да стане точно в центъра ?Ако може какво време е нужно?И дали от другата страна отново в центъра ще е намагнитен магнита ...

Иначе наблюдавам интересен момент - ако неомагнитчетата са с полюс + към феритния магнит с полюс +, магнитите също залепят ?!Това е резултат от силното поле на неодимовия магнит - за секунди прецаква полето на феритния магнит ...
Поздрави!
« Последна редакция: Януари 19, 2015, 08:33:56 am от Maistora52 »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #353 -: Януари 18, 2015, 02:32:27 pm »
Здравей Вектор,
разбрах че си на системата "отблъскване", но защо? Когато поставим един магнит статично, а срещу него поставим друг магнит, който има възможност да се завърти и отстоянието между тях да кажем е 2 мм. Като измерим приложената сила на отлепване когато магнитите са с разноименни полюси и силата която прилагаме когато са с едноименни полюси, за да стоят един срещу друг тя е една и съща. Теоретично могат да се вземат и двата варианта защото силата е еднаква, да оставим на страна размагнитването защото размагнитване може да се получи и при неправилно подреждане на магнитното поле без да има контакт с магнити на отблъскване или на привличане. Ще ти дам жокер! Отговорът се състои от една дума.
Сега по зададения от теб въпрос. Този въпрос го има в един мой раздел наречен "МАГНИТНИ АНОМАЛИИ". Разкрих някои от тези аномалии в отговор 247. Можеш да залепиш нео магнит върху феро и когато го махнеш той остава по-намагнитен и от двете страни. Това го има в първата снимка на този пост, но може да залепиш нео и с едноименен полюс, най-добре става в средата. Като махнеш нео магнитчето, феритният е размагнитен на мястото на контакта, на обратната страна също, особено ако е по-тънък феромагнита, това е втората снимка. Аз използвам много от тези аномалии особено когато не ми достига сила при някакво изместване. Дори и в тази тема има няколко момента където ги използвах. 
Бъди!!!
Иван
« Последна редакция: Януари 19, 2015, 08:36:12 am от Maistora52 »

elektros

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #354 -: Януари 26, 2015, 02:40:04 pm »
Обяснение за работа на бръшлес двигател, заслужава си да се види!
https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&v=oFI7VW6WGR4&x-yt-cl=84503534

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #355 -: Януари 26, 2015, 05:32:37 pm »
Здравей elektros,
клипът е добър, той отговаря донякъде на зададения от мен въпрос: Кое свойство трябва да се приеме при създаването на една турбина с постоянни магнити, привличането или отблъскването? В случая имаме и двете свойства.
Отговорът е само един.
Отблъскването!!!
Защото когато съвпаднат осите на двата магнита имаме най-голямата ъглова сила cos=1 но този момент се явява като НАЧАЛО на движението. А при привличането при същата позиция, отново имаме същата ъглова сила, само че този момент се явява като КРАЙ на движението. Вие как мислите? Може ли с "край"да се направи нещо, което да се върти БЕЗ-КРАЙНО?
Бъдете!!!
Иван
« Последна редакция: Януари 27, 2015, 09:01:06 am от Maistora52 »

elektros

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #356 -: Януари 26, 2015, 07:40:13 pm »
 ;) Може, може......Точно отблъскване е правилния начин, много вярно... :) Докъде стигнаха твоите разработки, Иван БГ? Доколкото разбирам се занимаваш професионално. след като имаш финансиране! :)
« Последна редакция: Януари 27, 2015, 09:01:28 am от Maistora52 »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #357 -: Януари 27, 2015, 11:20:20 am »
Здравей elektros,
много сложен въпрос ми задаваш приятелю, ако знаех къде е краят на пътя по който съм тръгнал, да ти кажа докъде съм стигнал. Много скоро ще направя 20 години, а си мисля, че все още съм в началото. Но вече започнах да работя с нео магнити, мога да направя магнитно поле с вектори 2Х1.5 гр. "Айнщайн" работи прекрасно, но тестващият стенд не мога да го сваля под 3 мин. А това обезсмисля всичко което изброих по-горе, а това е проблем.
Аз работя с магнитни полета, който са перпендикулярни на оста на въртенето, за да използвам двете страни на магнита. От това следва, че за да се свържат мембраните и да станат едно цяло трябва да се използват специални болтове, ще ги нарека условно "телескопични",  няма ги на пазара, изработвам ги в работилниците, но материалът мани, мани - поработи малко, резбата се подбива, срязват се. Виж ротора който съм снимал, хем е с шпилки, но след час работа трябваше да го свалям. И това е с феро магнити, а с нео?
Още да се оплаквам ли?
Мисля че стига толкова!
Хубаво, че през лятото се разделих с донорът си, финансирам се вече сам и ми е добре. Плащам си наема за работилниците и машините, заплатите и осигуровките на хората ми и те са доволни. Жена ми, все още не ме е изгонила. Шефът ми, все още ми търпи глупостите - какво ми е - така че продължавам.......
Бъдете!!!
Иван

elektros

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #358 -: Януари 27, 2015, 12:28:56 pm »
 :) Борбата се води на всички фронтове....... Имаш съобщение!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #359 -: Януари 31, 2015, 10:06:07 am »
Здравейте,
какво става във форума? Може ли някой да ми обясни и защо е това?
Бъдете!!!
Иван