Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 835765 пъти)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #375 -: Март 07, 2015, 12:01:37 pm »
"Правилно ли е да се използва формулата за сила т.е. Колко Нютона, или трябва да се създаде нова, защото има нови моменти при създаване на това въртеливо движение?????"
Определено трябва да се напише на ново физиката :)
Самото създаване на ротация е необяснимо по сегашните физични закони ...
Въпрос:Ако вместо да въртим генератор с турбината ,имаме генериращи намотки покрай статорните магнити няма ли да се получи по високо КПД - напрежение ?
според мен, получения ток ще е по особен ...
« Последна редакция: Март 07, 2015, 12:06:17 pm от Vector »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #376 -: Март 07, 2015, 05:18:28 pm »
Иван БГ, добър показател е колко килограма тежест може да вдига устройството. Например ако приемем, че си 80кг., а устройството те вдига на 1 метър за 10 секунди.
Смятаме потенциалната енергия за това: 9,8*80*1 = 784J
После делим на секундите за да получим постоянна мощност: 784J/10s = 78,4W (J/s)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #377 -: Март 07, 2015, 07:50:27 pm »
Иване задаваш малко неясен въпрос поради което е възможно различни хора да си го интерпретират по различен начин. Би било добре да уточниш какво точно искаш да направиш защото има два коренно противоположни варианта:
А:
Искаш да измериш изходни параметри на вече направено устройство.
Б:
Искаш да изчислиш теоретично изходните параметри на подготвяно устройство.
 За отговор "А" ти е необходима така наречената "Спирачка на Прони" която ще ти даде някакви реални показания в килограми на метър пък ти после си ги превръщаш в каквото си искаш с каквито ти душа иска еквилибристики. За отговор "Б" братче страхувам се че ни Стивън Хокинг ни Айнщайн могат да ти помогнат, само господ и стари баби знаят отговора.
Та за това като стихнеш до въпрос "А" обади се да ти кажа как да си събереш една спирачка с почти подръчни материали. Точно така както я е направил едно време въпросният господин.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 522
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #378 -: Март 07, 2015, 11:19:09 pm »
Закачаш един добре лагеруван и достатъчно тежък маховик към системата. Оставяш системата ти да го развърти до определени обороти, като засичаш времето за което това става. После се опитваш да развъртиш същия маховик до същите обороти за същото време с нещо, което можеш да измериш - електромотор, или тежест която се спуска, вързана с въженце за маховика. Така ще знаеш колко енергия е необходима за развъртането му, и съответно колко е извадена от твоето устройство за същата работа.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #379 -: Март 07, 2015, 11:49:00 pm »
juliang
Струва ми се, че повече от два века, ако не бъркам нещо няма измислен по прост и по универсален метод за това измерване от спирачката на Прони. И най модерните уреди за измерване на въртящ момент които са със специални металокерамични дискове пиезосензори и какви ли не глезотии са на същия принцип на двете дървени гредички използвани от Прони. 

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #380 -: Март 08, 2015, 07:15:38 pm »
Здравейте,
явно нещо не се разминаваме. Аз съвсем точно писах какво имаме като даденост.
Имаме колко килограма е ъгловият момент на всеки един градус от 360. Това значи, че мога да измеря ъгловата сила. В Отговор 269 в "Тема за размисъл" аз съм публикувал снимки на стенда, който тогава имаше точност до 1 гр. сега вече точността е свалена до 3 мин. Надявам се да мога да го направя до 1 мин. и 30 сек. с която точност работи "Айнщайн" публикуван в отговор 271 на същата тема, с който форматирам магнитите. Така че г-н Радико не ме пращайте при Пирони и т.н.
Имаме напрегнатостта на магнитите. в отговор 53 в "тема за размисъл"- съм публикувал "Божата искра" с която съвсем точно знам какво съм вложил и какво мога да очаквам.
Имаме отстоянието на магнитните полета т.е. дебелината на магнитната възглавница важен фактор за ъгловият момент. в отговор 275 на същата тема съм показал ротор с 5 гр стъпка
Имаме броят на ротациите на полетата за един оборот.в отговор 371 съм поместил таблица на ротацията в действие и образуване на сумарно ротационно поле. Тази таблица не касае ротора над него сега ще публикувам таблицата на този ротор.
Г-н nizo въпросът ми не касае N,J & W и връзката им между тези формули, а как се стига до "N"?
Бъдете!!!
Иван
ПП Аз ви казах преди време, че моите постове са като един пъзел. Всичко което трябва да се знае, за да се направи магнитна турбина съм го описал. Трябва само да се нареди пъзела. Имах желание аз да го подредя, но не знам какво стана. Така и не разбрах. Забравих още нещо!!!
Имаме брой на оборотите при свободен ход и при натоварено положение. Това ми е отговора към г-н Радико относно позиция А и Б на първия му пост.
« Последна редакция: Март 08, 2015, 07:20:35 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #381 -: Март 08, 2015, 07:36:11 pm »
Здравейте,
изпращам схемите!
« Последна редакция: Март 08, 2015, 07:40:12 pm от Иван БГ »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #382 -: Март 09, 2015, 01:55:13 am »
Здравей, Иване!
Опитай да нанесеш данните от таблиците на милиметрова хартия, за да получиш графично изражение на функциите, тогава е по-лесно:)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #383 -: Март 11, 2015, 10:23:10 am »
Добре, ще изпратя и диаграми.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #384 -: Март 14, 2015, 10:53:41 am »
Здравейте,
малко се забавих с обещанието, но имах много работа. Ето и диаграмите които искахте.
Бъдете!!!
Иван
« Последна редакция: Март 14, 2015, 10:57:15 am от Иван БГ »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #385 -: Март 14, 2015, 11:58:57 am »
Поздравления за труда, Иване!
Нещо обаче ме притеснява в тези диаграми - не виждам фазово изместване на силовите вектори, което да предизвиква въртящ момент?
Или аз не мога правилно да ги разчета?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #386 -: Март 14, 2015, 01:35:55 pm »
Здравей Атос,
не мога да проумея какво разбираш под фазово изместване на силовите вектори? Във всички схеми съм показал различни варианти на ротация т.е. изместване. В първата схема съм показал изместване от 1 градус. Ротора можете да го видите в отговор 371 в тази тема. В схемата са само три двойни магнитни полета, защото 4 и 5 магнитно поле ми дадоха фал и не можах да ги оправя. Затова в схемата има празни сектори. Но така или иначе изместването съществува и то е от 1 гр. Дали това изместване се нарича фазово, или ротативно, или не знам си как си, ми е все едно.
Във втората схема са само две магнитни полета N & S от по 12 гр. Едното поле е изместено спрямо другото точно 6 гр. Показвам ги само, за да видите как се е намалила сумарната сила и как се е изместила ъгловата сила и колко малък е въртящият  момент.
Другите схеми си ги разчетете сами. Все пак темата е: "Направи си сам - магнитна турбина", а не "Да ти направя ли - магнитна турбина?". Както забеляза prp в отговор 284 на тази тема.
Бъдете!!!
Иван
« Последна редакция: Март 14, 2015, 02:09:50 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #387 -: Март 14, 2015, 02:11:13 pm »
Да, наистина ще се наложи да се систематизират и подредят данните...

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #388 -: Март 14, 2015, 03:36:08 pm »
Иван БГ, в конструкцията ти има 2 огромни грешки, които за момента ти взимаш като даденост, а те просто не са.

Първи проблем! Ти разчиташ, че магнитните полета са точно там, където на теб ти се иска да са. Имаш смелостта да ги поставяш на хартия с точност до градуси. Чертаеш си ти графики, таблички и т.н., но реалността на магнитните полета просто не е такава. Магнитните полета НЕ СА фиксирани в пространството. Те имат не малка свобода да се движат, отместват и деформират. Това, че ти си правиш тънки сметки с математиката, въобще не означава, че те ще работят така на практика. Щом ще има сили между тези полета, то деформацията им е 100%-ова сигурност.

Втори проблем! Втори проблем е генералната ти концепция, че леко разместване на магнитните полета ще доведе до постоянен въртящ момент! Просто забрави това да стане. Вземи на внимание проблем първи и си направи оценка на вероятностите. Първи вариант е наистина турбината да реши да се върти вечно, че и да върши безкрайно много работа, сравнено с вариант втори, магнитните полета да се изместят с по 1/360 от градуса и с това да си останат неподвижни. Магнитните полета очевидно ще преразпределят напрежението, което създаваш между тях, за да не се въртят вечно.
Интересно е да чуем твоето мнение по тези въпроси, защото очевидно природата винаги избира по-малкото съпротивление, а в случая то е абсолютно възможен и наблюдаван ефект на леко изкривяване на магнитните полета.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #389 -: Март 14, 2015, 04:02:48 pm »
Здравейте,
не знам как да отговоря. В по-предните постове ви казах, че вече съм до точност до 3 мин. немога още да стигна до 1.30 сек. Както и да е! Писна ми! Вижте и тогава говорете, а мога и да ви покажа по-малки магнитни полета.
Бъдете!!1
Иван