Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 836764 пъти)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #405 -: Март 27, 2015, 06:34:04 pm »
Какво ще кажете са тези клипове на мен ми изглеждат истински?
https://www.youtube.com/watch?v=R3Pelqzqd_Y
https://www.youtube.com/watch?v=NMHOiIfxZ1g
По скоро ми се струва това работещо:
https://www.youtube.com/watch?v=7U0qbwHHbRg

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #406 -: Март 28, 2015, 12:53:15 pm »
Здравейте,
колеги да приемем че и в двата поста, клиповете са работещи! Но като се вгледате по внимателно и задълбочено в тези опитни образци, те биха ли задвижели и най малкото динамо - да кажем това на колелото - и да се извади ток поне за едно диодче? На първо четене, по-скоро не! Аз мисля, че в крайна сметка, ако се прави СЕ то трябва да бъде поне малко по ефективно от сега съществуващото статукво, или поне образеца  да има развитие, а тук и това го няма. Сори!!!
Бъдете!!!
Иван
« Последна редакция: Март 28, 2015, 04:55:54 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #407 -: Март 28, 2015, 04:58:02 pm »
Разбира се, че са фейкове!
Всеки подобен двигател, който има тенденция към самоподдържане, не би имал положение в което не се върти, оставен на спокойствие!
С други думи - като си махнеш ръката, която го държи, трябва сам да започва въртенето!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #408 -: Март 28, 2015, 05:31:28 pm »
Здравей,Иван!
Мощността е слаба и въпреки това впечатлява .. :)
Ако се добавят магнити на ротора/вместо 2да бъдат 4 , 6,8,10 .../ ще се увеличи мощността в пъти ...
Интересно е ,че се ползва технологията на пендерев https://www.google.bg/search?q=penderev&espv=2&biw=1024&bih=746&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=PcgWVY-fB9XdapiWgdAP&ved=0CDIQsAQ
Където магнитите са под ъгъл ,като целта е : по малък вход и по голям изход,ест.  ...
Ти, като опитен изобретател на магнитни мотори ,мислиш ли че ако магнита е под наклон може да се получат нещата,вместо да скосяваме магнита ?
Поздрави!

teslov:

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #409 -: Март 29, 2015, 06:25:35 pm »
Поздравления за професионалната работа на Иван БГ, но все пак - има ли работещо устройство или не?
« Последна редакция: Март 29, 2015, 06:49:18 pm от nizo »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #410 -: Март 30, 2015, 12:48:20 pm »
Здравейте,
напълно си прав Вектор, скосяването на входа също е вид форматиране, това се прилага при цилиндричните магнити, намагнитени аксиално а не диагонално. При всички случаи трябва да има тази разлика в силата на напрегнатост между входа и изхода. Поместил съм четири схеми, те са побликувани преди това, но сега са в тяхната последователност.
1 схема - погазва ъгловият момент на един мармалад т.е. "мембрана". Когато полетата са огледални, сумарното поле на N и S е двойно.
2 схема - погазва ъгловият момент на два мармалада т.е. "мембрани". Когато 2-рият мармалад е изместен с 6 градуса, сумарното поле е "0".
Спирам, имам работа ще продължа по-късно.
Извинете ме!
Иван

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #411 -: Март 30, 2015, 01:25:33 pm »
Продължавам:
3 схема: Показани са три графики, как изглежда ъгловата сила без форматиране и каква трябва да изглежда.
4 схема: Ротационно магнитно поле, където ъгловата сила при входа е сведена до "0". Вие ще кажете това не може да се получи. Вижте снимката по долу.
« Последна редакция: Март 30, 2015, 01:33:15 pm от Иван БГ »

Неактивен wendala

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #412 -: Март 30, 2015, 05:30:19 pm »
Здравей Иване!

Много ценя твоите експерименти с магнитните двигатели.
Според теб, ако подредим магнитите по начина показан на снимката, ще има ли завъртане?

Поздрави!

Неактивен wendala

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #413 -: Март 30, 2015, 05:39:09 pm »
пс: Снимката я взех от тук:

http://climateofsophistry.com/2013/03/31/perendev-style-magnetic-motor-free-energy-generator/

тук има повече графики и обяснения, но са на английски.

Velektra

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #414 -: Март 30, 2015, 06:17:25 pm »
Върти се

Неактивен wendala

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #415 -: Март 30, 2015, 06:27:57 pm »
А на практика дали ще се върти???

Snaiper

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #416 -: Март 30, 2015, 07:48:21 pm »
Това дето питате дали се върти, е на практика схемата на М.Бради - "Перендев".
Който каже, че "Перендев" се върти, значи СЕ е постигнато.
Аз не съм чул обаче "Перендев" да се е завъртял, без шмекерии.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 508
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #417 -: Март 30, 2015, 08:06:10 pm »
Velektra
Проблема на този вид симулация е, че се задава да се движи ротора, а не да се пресмята въртящия момент получен от взеимодействията на магнитите.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #418 -: Март 31, 2015, 12:23:25 am »

" Ротационно магнитно поле, където ъгловата сила при входа е сведена до "0". Вие ще кажете това не може да се получи. "
Здравей Иван,не разбирам ...Искаш да кажеш че за вход ни е нужна "0" сила - т.е. нищо ? и си печелим от изхода?т.е. 100 процентна печалба ? Може би съм разбрал грешно.за това реших да те питам ... :o

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #419 -: Март 31, 2015, 11:48:53 am »
Здравейте,
ще опитам да отговоря максимално точно. Така показаната схема от г-н wendala ще се завърти само 2 градуса. Ако приемем че началната точка е подчертаният с червено магнит за 0 градуса, то движението ще бъде 2 градуса от тази точка, като посоката може да е или в ляво, или в дясно.
Така показаната схема се състои от 3 сектора които са от по 120 гр. Всеки сектор се състои от два пръстена. Външен 6 магнита, което прави 20 градуса, отстояние на осите един от друг. Вътрешен 5 магнита, което прави 24 градуса, отстояние на осите един от друг. За да се изчисли ъгловият момент на тези 4 вектора 20=2*10 и 24=2*12 трябва да се въведе понятието от релавистичната механика за 4-векторната енергия на импулса, която от своя страна ни предпазва от закона за запазването на енергията и импулса и се обединяват в единна форма. Тя не се променя при преобразуването и от една енергийна система в друга. Има и формули за това. Мисля че за сега е достатъчно.
Векторе, вчера не ти отговорих на твоето предложение. Ти си прав, за увеличаване броят на кобилиците. Виж по-долу снимката, тя е отговор на твоето виждане.
Последният пост ти е много сложен. Ще ми трябва време за да го формулирам. Много фактора влияят при образуване на ъгловият момент на магнитната турбина, та нали в това се състои тази огромна загадка на природата. Примерно, за казаното по-горе. Ако се върти вътрешното поле, в този момент ъгловата сила е равна на 0. Двата магнита са един срещу друг. Силата на отблъскване е най-голяма, но не е в посоката на въртене, а по оста У. т.е:
1 магнит с коеф. 0
2 магнит с коеф. 4
3 магнит с коеф. 2
4 магнит с коеф -2
5 магнит с коеф -4
магнитите се самоунищожават. Да, той ще тръгне, но за малко.
Бъдете!!!
Иван
« Последна редакция: Март 31, 2015, 11:55:24 am от Иван БГ »