Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 836747 пъти)

Velektra

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #390 -: Март 14, 2015, 05:48:48 pm »
..Както и да е! Писна ми!..

И на мен!
Язък че 15 години се занимаваш с магнити. Но си тръгнал в грешен коловоз.
Тези графики, които чертаеш са за равномерно протичащи процеси. Когато статорния магнит отблъсне роторния (или както, не зная защо си го кръстил мембрана (така може да го кръстиш и мармалад)) това завърта ротора импулсно, а не равномерно! Тaка че ако правиш сметки за следващия статорен магнит какво ще се случи при него то докато се осъзнаеш и сметката е "отишла" вече 5-6 магнита по-нататък.
Какво като стигнеш до градус и 30 минути? Още по-лошо ще стане!
И постъпваш много гадно като казваш че темата била "НАПРАВИ СИ САМ" и всеки да си я прави сам, ама по твои указания, които в основата си са погрешни!
« Последна редакция: Март 15, 2015, 12:32:18 am от atos »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #391 -: Март 14, 2015, 08:33:42 pm »
 :o Просто хората не искат да разберат ,толко са им промити мозъчетата,че не проумяват как ще печелят СЕ толко лесно- не им се сърди...
 темата-четете.Имате как да форматирате магнита за да се получи ъглово влизане и равно - по силно излизане ,сега имате и проекти на готови турбини ...
Какво се получава в турбината- мисля че около 1/4 /не съм го смятал-и няма смисъл/ от магнитите искат да влязат -лесно и 1/4 от магнитите искат да излязат с сила по голяма от входящата и това е на всеки градус ---чисто  перпето мобиле !
 Имаме и инструмент/стенд ,показан в темата с който виждаме колко печелим от всеки магнит/вход и изход/ ..Та дори може да си изчислим въртящия момент за оборот !!?!!
 Не разбирам,трябва ли ни друго инфо за да сглобим машината?
« Последна редакция: Март 14, 2015, 08:43:10 pm от Vector »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #392 -: Март 14, 2015, 08:57:10 pm »
Цитат
Както и да е! Писна ми! Вижте и тогава говорете, а мога и да ви покажа по-малки магнитни полета.

Не става въпрос за майсторското ти намагнитване. Очевидно си овладял технологията на намагнитването, но не дава отговор на въпроса защо смяташ, че тези полета ще създават постоянен въртящ момент, вместо просто да се деформират леко. В крайна сметка цялата идея зависи от този ключов ефект, а май и ти самия нямаш идея как ще стане.

Подкрепям и казаното от Velektra. Писал си, че се занимаваш с тези неща от 2004г., а 2015г. все още нямаш прототип. Как така всичко ти е ясно, принципа ти е супер, магнитите очевидно са налице, а турбина мотор няма?! Velektra правилно отбеляза, че е нагло от твоя страна да ни призоваваш да си направим като твоята турбина не, ами мотор, който ти самия не си успял да сглобиш за над 10 години?
Отделно може да се подложи на голяма критика евентуалната мощност, която ще може да дойде от такъв мотор, проблеми с мащабирането, големите производствени разходи на изходен ват, огромно тегло спрямо мощност и т.н. ... според мен дори и да се върти, това е обречена технология. Мое мнение!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #393 -: Март 15, 2015, 01:53:01 pm »
Здравейте,
Velektra, по- глупаво нещо до сега не бях чел. Много се извинявам за израза, но по-мек не мога да намеря. Къде видя че пиша, или твърдя за някакво си импулсно действие което ще завърти мембраната т.е. мармалада вече ще ползвам това име, много ми хареса. Обещавам че ще споменавам името ти, за да не ми се сърдиш, или да вземеш да ме съдиш за авторското ти право върху името. Къде виждаш импулсно действие при постоянните магнити. А що се отнася до получаване на въртеливо движение на ""мармалада" както казва Velektra", то е пред вас. Трябва само да го видите и да си го намажете на филийката. Джокер:179;180;216 и др.
Nizo, за да бъдем съвсем точни, с магнетизъм се занимавам от 1997 год. Първите седем години не ги броя защото от тях нямам нищо черно на бяло, просто се лутах в казуса на "10-те заповеди за експериментатора", но успях да ги наруша всичките. Затова броя от 2004, имам всичко черно на бяло, какво съм правил, как съм го направил и т.н. Този форум не е мястото нито сега е времето, да се отваря кутията на Пандора. Когато му дойде времето, аз ще намеря мястото да предам ключа за кутията, пък да я отваря който си иска. Дотогава по този въпрос има само един отговор: БЕЗ КОМЕНТАР!!!
Бъдете!!!
Иван

Velektra

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #394 -: Март 15, 2015, 02:24:09 pm »
..
Velektra, по- глупаво нещо до сега не бях чел...

Естествено, че не си чел, защото никъде не съм го написал!
Къде видя че съм написал, че ти си писал или твърдял за някакво си импулсно действие?
Точно обратното - аз писах че ти не виждаш и не знаеш че въртенето е такова при отблъскването на магнитите, а ти правиш сметките при равномерно движение.
И преди съм забелязал, че приписваш думи на другите, които те не са писали.

ИванБГ да те питам - ти защо се записа във форума? За да споделиш нещо, да се похвалиш с нещо или търсиш да ти се помогне с нещо?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #395 -: Март 15, 2015, 03:25:33 pm »
Здравей,
Velektra точно това исках да Ви обясня, че не може да има импулсно движение при постоянни магнити. Няма от къде да се получи този импулс. Това не е кондензатор. Полетата трябва да се смятат и разглеждат като равно-противоположни вектори. Виж отговор 426 схема 2. Разбери, точно когато смяташ, че ще се получи импулс, а това е мигът когато оста на магнита залепен на статора съвпадне с оста на магнита залепен на "МАРМАЛАДА"  т. е. cos=0. Ти си мислиш че ще имаш най-голямо отблъскване. Да така е ще го имаш, но това отблъскване е по оста Х. В този миг няма никакъв въртящ момент по оста Z.
Въртеливо движение с магнити може да се получи само когато се използва самите свойства на магнитите. Те се стремят към равновесие. Направи така, че никога да не го получат.
По въпроса, защо съм се записал във форума, мога да ти отговора съвсем точно:
Да си оправя заекването!!!
Бъди!!!
Иван

« Последна редакция: Март 15, 2015, 05:30:20 pm от atos »

Velektra

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #396 -: Март 15, 2015, 03:51:33 pm »
................
По въпроса, защо съм се записал във форума, мога да ти отговора съвсем точно:
Да си оправя заекването!!!
Бъди!!!
Иван

Пожелавам ти успех!!!

elektros

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #397 -: Март 16, 2015, 08:53:33 am »
Колеги, много хора не осъзнават, включително и тук, че обединението прави силата! Някои тук страдат от параноя, други се дразнят и заяждат, трети чакат наготово някой да им даде готова работеща схема....Някак си не виждам така да се получат нещата, факт е, че има хора, които имат значителен напредък в дадени разработки, но е и факт, че до момента НЯМА успешно репликирано работещо устройство. Друг момент е, че не е тук мястото да се споделят постижения, свързани с СЕ.  Нещо цялата схема е сбъркана.....

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #398 -: Март 16, 2015, 12:09:27 pm »
Здравей elektros,
прав си за всичко, но аз не мога да разбера някои неща! За какво ми е това обединение и защо ми е тази сила, която не води към нищо добро, освен да се направи някаква локална война, а от време на време някоя световна. Може би ще ми кажеш ами ЕС, ето това е обединение където демокрацията победи и т. н. Европейската демокрация е с колониален привкус, а Американската демокрация е с робовладелчески привкус. Да, те се обединиха и създадоха НАТО. И колко войни направиха, не можеш да им хванеш броя. Всъщност със създаването на това европейско обединение Германия завърши втората световна война. Тя премина през три фази с оръжие, студена и с финикийски знаци и понеже тях вече ги няма, те измислиха Еврото. Всичко е пресметнато съвсем точно. Германия сега има всичко което искаше Хитлер. Купиха си Източна Германия. Германия е цяла без капка кръв. Даже сега има повече. Испания е тяхна, Гърция им се моли, Турция се е надупила и чака на прага да я поканят, Украйна е подала ръка за просия, СССР го няма. Пазарите ги имат, природните богатства ги имат безплатно, вече си имат и бунища, за да си хвърлят боклуците. И безплатни ръце си имат, за да им бършат задниците на старите баби и дядовци. ОБЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА!!! така е, но мисълта не е завършена. ОБЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА, ЗА ДА ИМАШ!!!
Иван

« Последна редакция: Март 16, 2015, 12:15:37 pm от Иван БГ »

elektros

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #399 -: Март 16, 2015, 01:04:28 pm »
Здравей, Иван БГ! Изхождайки от тази позиция какви са изводите? Нали това е от основните идеи на форума- да се промени настоящата ситуация, а не както е сега да сме безпомощни и безучастни свидетели на развитието на едни народи за сметка на ограбването и поробването финансово на други народи... Кое е страшното в случая? Ако публикуваш верни проекти за своята турбина тук има по-голяма вероятност да ти се случи неприятна фатална случка, отколкото ако се проведе обмислена и стройно организирана мащабна кампания по всички медии, където всичко ще се обясни и много бързо ще се разпространи. Все пак да не забравяме, че енергията не е всичко, тя е половината от разхода за каквото и да е било изделие, останалото са труд и материали.... Комбайна може да върви безплатно, само че пак ще се чупи и поддържа,  парното  и тока у дома ще са  без пари, но хляба и млякото ще трябва да си купиш!  Ефекта от мащабно и експлозивно промотиране на такова устройство ще е само в плюс за обществото, а току виж ти зачислили и държавна охрана..... :) Нали знаеш за мечката, ако те е  страх от нея не ходиш в гората.... Или сабя на кръст, или х....й в г....з.... Избора е твой!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #400 -: Март 16, 2015, 04:04:23 pm »
Иване, на 100% те подкрепям в последния ти пост. Даже и на мен не ми беше хрумвало, че втората световна ще завърши по този начин.

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #401 -: Март 16, 2015, 06:41:26 pm »
Интересно, Иван отклони темата за политика след като му критикуваха идеята че няма как да стане магнитната турбина вместо да докаже че съществува такова нещо като магнитна турбина. Явно е вятър работата и няма такова нещо.

elektros

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #402 -: Март 17, 2015, 09:06:56 am »
Този похват е добре действащ при политиците, не мисля, че колегата Иван БГ  е отклонил темата, по-скоро има притеснения да сподели идеята си. От всичко написано до тук от него се изгражда образа на типичния български изобретател-  широкообхватен интелект,  професионализъм и постоянство в разработките, от друга страна- остра форма на параноя и мания за преследване, еднолично и самостоятелно вземане на решения без реална преценка на последиците, вълк-единак....Познавам в момента двама такива, изпаднали са до дъното, но продължават да копаят надолу... Затова се изграждат екипите, където всеки е силен в дадена област. Явно и тълкуването на фразата, че обединението прави силата има различни форми за всеки! Успех!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #403 -: Март 17, 2015, 12:14:01 pm »
Здравей Elektros,
свалям Ви шапка, ако Фуше имаше възможност да прочете поста Ви и той би Ви завидял. Осанна от тук, осанна от там и накрая обединение, екип и т. н. Явно не сте завършили в България, а във Ватикана. Това е в кръга на майтапа. В едно сте прав, аз съм единак, но аз вече писах за това в "тема за размисъл". Спазвам стриктно 3 основни правила в живота и в работата си и те са:
1. Сам юнак на коня! До сега не съм чул да има "сам колектив на коня"
2. Бързай, бавно!
3. Не необходимо да бъдеш дъб, след като имаш възможността да бъдеш тръстика.
Аз имам програма която изпълнявам стриктно и докато не я завърша няма да отворя кутията.
Не ми трябва нищо. Егото ми е задоволено - с това което работя. Имам необходимата техника, а и мога да само финансирам хобито си.
 АЗ ИСКАМ САМО ДА ПОМОГНА С ОПИТА СИ НА ТЕЗИ КОЙТО КОИТО ИСКАТ ДА НАПРАВЯТ СВОЕТО СЕ!! За да не загубят и те толкова години колкото загубих аз.
Бъдете!!!
Иван

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #404 -: Март 26, 2015, 02:42:26 pm »
Какво ще кажете са тези клипове на мен ми изглеждат истински?
https://www.youtube.com/watch?v=R3Pelqzqd_Y
https://www.youtube.com/watch?v=NMHOiIfxZ1g