Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 697794 пъти)

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #210 -: Октомври 31, 2014, 10:53:16 pm »
Колега. Настройката на качера се свежда до това , да вкараш стоящата от антената на правилното място.Standing waves.
Всичко до направиш не облъчиш ли.
Ти ще стоиш.
И ми говори че няма стоящи .
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 01:07:21 pm от atos »

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #211 -: Октомври 31, 2014, 11:03:35 pm »
Залагам на два бифа .
1000% &

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #212 -: Октомври 31, 2014, 11:18:54 pm »
На база какво.
Имаш биф.
Със стояща. Иначе казано за Лц резонанси нява нужда да говорим.

Но качера .
Ми всеки разумен човек ще намери логиката.
Направи качера с антената и бифа , сетне прави настройки.
И ще ти светне.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #213 -: Октомври 31, 2014, 11:33:18 pm »
Здравейте,
Темата от теоретична стана практична и закъсахме. Темата е генератор трябва две условия
-баланс на амплитудите
-баланс на фазите.
Баланс на амплитудите трябва усилване (усилвател). От къде ще дойде усилването? От тока на разместване, отместване сменяване. Наименованието сменяване показва, че се сменяват токоносителите, от електрони стават неутрино. Тук е практическия проблем!
Първо решение използване на дупки или р-полупроводник, като недостатък трябва метал или n-полупроводник. Практически проблем лесно горят полупроводниците. Едно решение да се ползва еднопроводна схема и вилка на Авраменко. Решението е проблемно изска високо напрежение. Нещата са забатачени, единствено мога да твърдя, че нискочестотни диоди работят перфектно на високи честоти.
Второ решение да се ползва резонанса. Тук имаме преминаване на заряда в електрично и последователно в магнитно поле. Ако имаме трептящ кръг с разпределени параметри то имаме вълнов процес. Тук важно свойство е последователността или времеви процес, а при вълнов и пространствен процес. Тук има един пиниз, който трябва да се схване.
Електричното поле е линейно и от него не може да се снеме енергия, но тое активно и е локомотив. Магнитното поле е кръгово и не линейно и може да се получи допълнителна енергия, то е пасивно и го оприличавам на вагони, на всеки влак може се прикачи допълнителни вагони, а може и локомотив.
Тук идва резонансната бифилярка от две бобини LL. Двете бобини са последователно свързани, но при определена честота, се синхронизират все едно са влакова композиция с виртуален локомотив. Допълнително може се сложи качер с истински локомотив. Остава да се прикачи пътнически вагон към влаковата композиция и возенето е безплатно, заради виртуалния локомотив.
Остава въпроса как пътническият вагон да се включи на скорост, така, че да не се прехаби виртуалния локомотив?
Баланса на фазите е най-простото, просто се разменя начало и край на бобина.
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 11:37:28 pm от mi68 »

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #214 -: Октомври 31, 2014, 11:38:35 pm »
Значи два бифа.

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #215 -: Октомври 31, 2014, 11:43:35 pm »
Два ! Един срещу друг.
*********************

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #216 -: Октомври 31, 2014, 11:53:44 pm »
Драсни една схема на бързо, моля. Аз се изгубих в обясненията. Това за  Anton.

« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 01:08:36 pm от atos »

Pokam

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #217 -: Октомври 31, 2014, 11:59:36 pm »
Два ! Един срещу друг

НЕ ! Един е , и не е срещуположен ;) Нормално дясно навита филярка!  Два проводника и после сфазирани!
Капацитета м/у тях е от огромно значение, което зависи от сечението - панимайш? Или пък от изолацията ;) И вече по формулата се смята...
Тая схема, която съм дал преди малко е проблемна - в момента изключи :(

Pokam

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #218 -: Ноември 01, 2014, 08:47:43 am »
  Как да си направя феритна тръба от ОС на тв.?  Имам идея да счукам на прах матряла, да го смеся с епоксидна и залея в предварително скалъпена форма. Някой ако има опит и е правил нещо подобно, може да сподели!

  П.п. Моля модовете да бъдат по-дискретни. Вършете си работата без да биете на очи!
  Благодаря!

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #219 -: Ноември 01, 2014, 09:23:17 am »
Аз имам направен тороид по тази технология.
como hacer un toroide casero 1: http://youtu.be/7o0iiV68tZ4
como hacer un toroide 2: http://youtu.be/lCBPTwZB3ok
como hacer un toroide 3: http://youtu.be/hpptgy6TzG4
como hacer un toroide 4: http://youtu.be/5IWf3gih8fw
Общо пет видеа са. На испански са но всичко се вижда добре. Използва се епоксидна смола. Сместа е три части смола и една катализатор.
« Последна редакция: Ноември 01, 2014, 09:28:24 am от vsl »

Pokam

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #220 -: Ноември 01, 2014, 09:47:43 am »
Аз имам направен тороид по тази технология.
Сам ли го реализира? Притеснява ме разнородното отношение и от там проницаемостта. Май опита ще покаже и яко млатене ще падне ;D Това за съотношението е ясно.   Благодаря!

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #221 -: Ноември 01, 2014, 09:52:42 am »
Да. Проблема е парчетата са с различен размер. Не можеш да ги натрошиш еднакво. Имах един чук и му се изяде главата. Беше китайски. Отива доста материал.
« Последна редакция: Ноември 02, 2014, 10:14:20 am от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #222 -: Ноември 01, 2014, 10:19:17 am »
Я кажи какви размери искаш да направиш? :) Да си приготвя и аз една за експеримента. Мисля този път за две ПВЦ-та едно в друго и центровани в двата края. ;)

Pokam

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #223 -: Ноември 01, 2014, 10:42:02 am »
Също си мислих за пвц. тръби, размера ще е от значение разбира се - колкото по-голям, по-добре.
Напр. Ф110мм. външна и тези от улуците 70мм. вътрешна. Ще се получи 2см. стена и ако е 20см. в дължина, ще стане готино добиче ;D

  Всъщност се гони сравнително голяма индуктивност с малко витки. Т.е. висок Q за по-големи мощности, иначе за опити и разни зарядки и фенерчета, става и готов от ВЧ филтъра на захранващите кабели с размер около 25-27мм. и Ф15мм.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #224 -: Ноември 01, 2014, 10:54:58 am »
Това е голяма работа. Към литър обем. Трябва доста ферит. За другата седмица съм готов.
« Последна редакция: Ноември 01, 2014, 11:06:17 am от vsl »