Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 610518 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #330 -: Март 01, 2015, 10:05:13 pm »
И?

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #331 -: Март 04, 2015, 07:37:19 am »
Работи най стабилно от всички модели до сега ,но кампанията има нужда от реклама...
Устройството се развива с парите от кампанията, както и другите ми изобретения ...

http://novavarna.net/2015/02/28/%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86-%D1%81-%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7/

https://www.indiegogo.com/projects/watburn-this-invention-will-change-the-world/x/9716510

Работата  продължава .

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #332 -: Март 04, 2015, 02:51:57 pm »
"Необходима ни е само малко енергия, за да произведем чиста енергия" - много хитро!

1. Колега Димитров, бихте ли обяснил по какъв точно начин устройството би дало възможност за решаване на три основни глобални въпроса:
- Изчерпването на енергийни ресурси
- Замърсяването на околната среда
- Намаляване на цените на енергията
след като за разлагането дори и на 1 микро-литър вода се нуждае от "старата", "мръсна" и "скъпа" електроенергия?

2. С какво изобретението е по-различно от апаратите за рязане и заваряване с браунов газ, които се произвеждат и използват от десетилетия, а понастоящем масово и в Китай и в Корея (например това)?

Честно казано, не виждам смисъл от "изобретението" Ви - нито е практично/удобно за ползване (ако е за рязане/заваряване), нито отговаря на това, което се внушава чрез описанието му (едва ли не че се изкарва повече енергия, отколкото се вкарва електричество). Единственият реален смисъл, който виждам дотук е: да съберете някой долар от хора, които нищо не разбират от материята, но имат "излишни" пари... При това чрез тяхното "невинно" подвеждане в неправилната посока на мисли, за което после винаги може да им се обясни, че "не са доразбрали нещо"...

Моля, опровергайте ме, ако греша.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #333 -: Март 04, 2015, 03:55:24 pm »
1.Това е епохално откритие и вие много добре знаете това.

- Изчерпването на енергийни ресурси-Устройството запалва чиста морска вода от Черно Море..
- Замърсяването на околната среда-Прегледайте темата ми Двигател на вода...
- Намаляване на цените на енергията-С пламъкът ще се конструират отоплителни уреди с ниска консумация на електричество. Експериментите в лабораторията ми са оптимистични, например 300 вата пламък може да развие отоплителна мощност 2,5kw зависи от топлообменика, който се използва .

2.
-Изобретението консумира по малко електричество за същия  пламък от Браун газ генератор .
-По компактно,достъпно,преносимо(Браун газ генераторите ,които произвеждат същия пламък са с големина на гардероб)
-По евтино(Един Браун газ генератор струва от порядъка на 5000$) срещу WATBURN500 който ще струва  300-350лв..
-Безопасно - Газа не се съхранява, в резервоара има единствено вода...

А за парите, какво да говорим  :) Всеки знае, каква е цената на подобни изобретения, отказал съм много предложения за да работя в полза на хората и това изобретение да стигне до тях ...
По важният въпрос е : ЗАЩО ВАС ТОВА ТОЛКОВА ВИ ДРАЗНИ?


« Последна редакция: Март 05, 2015, 12:27:14 pm от владимир димитров »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #334 -: Март 04, 2015, 05:51:03 pm »
Владо, не ни дразнят успехите ти!
Досега (извини ме за откровеността), не сме видели нито един клип с крайно завършено готово изделие за употреба - било то вид горелка или двигател...
Все едно да ми връчи някой кълбо от кабели и платки и да ми каже - това е нов компютър, много е мощен, бърз и икономичен, нищо, че не виждаш мишка и дисплей...

Това, което би било интересно на съфорумците е някой клип, в който се вижда нещо работещо (С КОЕТО СЕ ВЪРШИ РАБОТА) и някакви данни за габарити, тегло и консумация на енергия и гориво, които да са явни от клипа.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Водата гори + схема
« Отговор #335 -: Март 04, 2015, 07:04:17 pm »
 то за тез пари, си е супер приложение-можеш да спояваш,да разтапяш някакви метали-което никак не е малко

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #336 -: Март 04, 2015, 07:23:34 pm »
то за тез пари, си е супер приложение-можеш да спояваш,да разтапяш някакви метали-което никак не е малко
Как, като ги занесеш под пламъка ли?
А ако единият е около 300 килограма?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Re: Водата гори + схема
« Отговор #337 -: Март 04, 2015, 07:42:29 pm »
Vector-e, по празниците се правих на електроженист с малък инверторен електрожен. За около секунда-две при ток по настройка - 130А, се стопява електрод Ф2.5 мм и дължина около 5 мм. Освен него се разтапя още част от основният материал. Като добавим и флюсовата обмазка, част от която дори се изпарява (а за това е необходима дори повече енергия), изобщо не ме впечатлява мощността на пламъка.
Atos е напълно прав, ние не сме в Холивуд, нито пък сме журналисти, за да вярваме на всичко казано без да се замислим. Ако Владо е постигнал нещо "епохално" то нека даде по конкретни данни видни с измерване.
П.п. И като казвам малък разбирай от най-малките, с тегло само 2,5 кг и мощност не повече от 1 kW.
« Последна редакция: Март 04, 2015, 07:51:24 pm от Bat_Vanko »

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Водата гори + схема
« Отговор #338 -: Март 05, 2015, 10:43:04 am »
А с двигателя на експлозия-имплозия какво стана?  ;D

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #339 -: Март 05, 2015, 11:08:10 am »
atos НЕ визирам колегите от форума като цяло,а точно определени хора, които работят срещу мене и моите изобретения ...

Забравяте, че това е ''НОВ МЕТОД'' на неговата база, могат да се направят много устройства (имам чертежи вече на 5 такива )...Това е просто едно от устройствата ми, което е завършено и определено работи ..

Също така се замислете,  аз имам работещо устройство ,което демонстрирам (на живо) и досега няма човек,инженер,учен, който да не признае работата ми .Така че тези политически прийоми"че хората са необразовани и се заблуждават '' също не минават.Всеки може да различи, усети огън от вода и огън излизащ от вода, да види с очите си, да се убеди в силата на пламъка, както и да измери консумираната енергия..

Така че моя апел е да не приказвате предварително преди да сте се убедили с очите си.Защото всяка моя дума е подплатена с успешен експеримент и работещо устройство.


Направете някаква организация,добре дошли сте, ще ви демонстрирам..

НЕ Е ТОВА НАЧИНА със злоба  да пречите на хора, които работят и постигат резултати..



prp според теб, как ще се казва следващия ми проект  :)..

Идеята за независимост чрез подобни платформи като INDIGOGO е много добра.
Така мога да работя независимо и да ви показвам резултатите и готовите устройства,които ще са достъпни за хората ...

https://www.indiegogo.com/projects/watburn-this-invention-will-change-the-world/x/9716510

« Последна редакция: Март 06, 2015, 06:16:49 am от владимир димитров »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Водата гори + схема
« Отговор #340 -: Март 06, 2015, 01:15:38 pm »
1.Това е епохално откритие и вие много добре знаете това.

Моля не използвай гръмки фрази, защото няма никакво откритие.
http://www.svpvril.com/Cosmology/addendum13.html



Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #341 -: Март 06, 2015, 02:15:16 pm »
Колега, това е  несериозно, прочети пак заглавието ...

« Последна редакция: Март 06, 2015, 02:45:09 pm от владимир димитров »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #342 -: Март 06, 2015, 02:45:23 pm »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Водата гори + схема
« Отговор #343 -: Март 06, 2015, 02:56:09 pm »
Колега, това е  несериозно, прочети пак заглавието ...

Да, подвеждащо е. Не гори водата, а газовете от разлагането и. PiroVeso  ти зададе съвсем уместни въпроси, но ти не пожела дискусия, защото знаеш, че не си направил откритие, а рационализация на запалването на разложената вода.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #344 -: Март 06, 2015, 03:13:56 pm »
Каква дискусия? Вие ми говорите за електрожени и съвсем различни неща ..
Просто несериозно отношение към материята като цяло ...

Двигателя ми работещ с вода и той е лека рационализация на бензинов мотор нали  ;D Не се излагайте ,това са реални работещи устройства и има вече над 20 реални оферти към мен, както и десетки предплатени устройства,така че нямам време за базсмислени дискусии..
« Последна редакция: Март 06, 2015, 03:40:38 pm от владимир димитров »