Автор Тема: Автомобилът на Chobi  (Прочетена 479125 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #270 -: Януари 10, 2015, 03:46:42 pm »
"Всъщност нефункционираща на практика електрическа апаратура и компоненти показвали забележителна способност да задържат, пренасят и променят од. В областта на науката радионика този факт бил открит независимо от двама медици - д-р Джордж С. Уайт и д-р Албърт Ейбрамс."

"Изгубените открития"

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #271 -: Януари 10, 2015, 05:33:10 pm »
Chobi, имам няколко въпроса относно принципната схема:

Как се свързват двете части на схемата - "формирователя" и "логическия блок"?
Къде е входа на "формирователя"?
Тоя генератор общ ли е за трите ключа?
Защо си ползвал два инвертора последователно, като е било възможно въобще да не ги поставяш /директна връзка/, имам предвид Q3 и Q4, Q7 и Q8, Q14 и Q15?
Цифровите компаратори Q17, Q18 и Q19 от кой тип са?
Вместо тоя функционален генератор с компаратори, защо не си ползвал направо ШИМ-контролер от баналните 494 или SG3525?

Питам, защото искам да сглобя една обща и нагледна схема, така на парче трудно се разбира и идеята, и принципа на работа.




« Последна редакция: Януари 10, 2015, 05:46:56 pm от EDM electronics »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #272 -: Януари 10, 2015, 05:45:52 pm »
предположителна схема



във оригиналната схема на управлението има някои грешки, свързани със неправилното свързване на диодите, а инверторите Q3, Q5, Q7, Q13 са нарисувани без кръгче отпред като неинвертиращи, а всъщност трябва да са инвертиращи

« Последна редакция: Януари 10, 2015, 05:53:28 pm от x_name41 »

Velektra

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #273 -: Януари 10, 2015, 08:42:23 pm »
Здравейте,
не вярвам никой от вас да не следи какво правят UFOpolitics!
За техните двигатели на базата на хладното електричество.

******************************************************
Следует иметь в виду, что холодная электроэнергия обеспечивает почти неограниченную мощность, и использование которой не понятны многим людям.
"UFOpolitics" предполагает, что схема получения горячего электричества первоначально должна быть проверена, используя резистивную нагрузку.
Если проверка даёт положительный результат, то тест продолжается с меньшим значением резистора, соединённого последовательно с катушкой, и если эта проверка удовлетворительна, то проводится осторожное тестирование с катушкой на номинальной нагрузке.

Холодное электричество может быстро заряжать аккумуляторы, и после серии циклов зарядки и разрядки, батареи становятся «кондиционером» для холодного электричества, и опыт персонала корпорации Electrodyne показывает, что большая батарея кондиционера, которая полностью разряжена, может быть заряжена за одну минуту.
Это было первое использование холодного электричества для низкосортных батарей, и значительное улучшение можно ожидать после многих дополнительных циклов заряда / разряда. Это полностью устраняет факторы, которые делают батарей непригодны для бытовой электросети.

Если весь банк Аккумулятор можно перезаряжать в считанные минуты, то это открывает путь для серьезной бытовой электросети с использованием батарей.
Холодным электричеством можно также запустить очень мощные двигатели. Член Форума "Netica обнаружил, что если подключить конденсатор к клеммам двигателя, то он работает лучше, что дает впечатляющие результаты.
Его видео этого здесь и мотор, работающий с катушкой без сердечника. Его установка выглядит следующим образом:
***********************************************

https://www.google.bg/search?q=UFOpolitics&oq=UFOpolitics&aqs=chrome..69i57j69i65l2j69i61.2737j0j7&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8#q=UFOpolitics&tbm=vid

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #274 -: Януари 10, 2015, 10:13:51 pm »
Напротив драги Velektra ,но студеното електричество няма нищо общо с изложеното от Cobi.

Velektra

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #275 -: Януари 10, 2015, 10:49:52 pm »
Напротив драги Velektra ,но студеното електричество няма нищо общо с изложеното от Cobi.

Точно така Миро! Студеното електричество няма нищо общо с изложеното от Cobi.
Както и че тая схема движи електромобила му.

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #276 -: Януари 11, 2015, 07:44:48 am »
Аз мисля, че има много общо. Само един пример -  времето за зареждане на батериите. Коя батерия се зарежда по нормалния, нам известен начин за няколко минути? Chobi твърди, че неговите батерии се зареждат за 15 минути.

Vril

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #277 -: Януари 11, 2015, 10:18:32 am »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #278 -: Януари 11, 2015, 10:43:48 am »
Chobi твърди, че неговите батерии се зареждат за 15 минути.
Ето там е проблема, Chobi може да твърди всичко което му изнася! В рекламата всички средства са позволени!
Но истината е една: до момента той не е отговорил на въпроса колко е входната енергия и съответно колко се получава на изхода. Не е допуснал някой, който разбира да види този автомобил. Не е изложил възможен принцип за получаване на енергията.
"Повярвай и купи (плати)" - това е девиза на всяка реклама. Колкото повече наивници - толкова по-добре!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #279 -: Януари 11, 2015, 11:48:01 am »
Айде, г-да троловете да не разсипвате и тая тема. Ако пък не сте такива, прочетете си първо форума и се пообразовайте, та дано нещо ви светне в главите и да не приказвате на ангро.
http://mazeto.net/index.php?topic=7375.120

http://mazeto.net/index.php?topic=580.0

Технология на над 120 години, през 1893 г Тесла изнася опитите си с хладно електричество в лекция /Tesla stout bars circuit/ Ама малко четене и практика иска, не дрънкане по форумите

https://www.youtube.com/watch?v=XE5g6x6OOb0
Източник и повече подробности:
http://www.transformacomm.com/en/tech/tesla-hairpin-circuit.htm

На г-н Чоби системата е типичен пример за Бедини ефект в който е намесен радиантът /хладното електричество/, но може и да не го разбира човекът. Просто е като фасул.
Със здраве
« Последна редакция: Януари 11, 2015, 11:51:42 am от caduceus »

Velektra

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #280 -: Януари 11, 2015, 12:54:48 pm »
Г-н Чобанов го е написал:

Ще направя едно малко уточнение: От началото на май ще бъде пуснат в производство не "ПЕШО", а само "МУЛТИПЛИЦИРАЩИЯТ ЕФЕКТОР" с различни предназначения за бита и индустриални цели!!

И още:

ЗА ЦЕНАТА ЩЕ МОГА ДА ОТГОВАРЯМ ЕДВА ПРЕЗ ВТОРАТА ПОЛОВИНА НА АПРИЛ.Ще трябва първо да се усвоят производствата на планарни трансформатори за определените мощности, да се изпитат, да се атестират и т.н. Освен това ще трябва да се усвоят и други производства свързани с тях.
    А и очаквам особено силна индиректна атака от правителството - НЕК, ЕРП, ТЕЦ 'МАРИЦА' и БОГ знае още колко други, ако остана жив!

http://www.himag.co.uk/docs/HimagSolutionsBrochure-Ru.pdf
http://www.himag.co.uk/page.asp?id=5&mid=5

GMG

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #281 -: Януари 11, 2015, 01:57:03 pm »
Бедини ефект в който е намесен радиантът /хладното електричество/, но може и да не го разбира човекът. Просто е като фасул.

  Ей, Асене!  Щом като е фасулска работа, стъкми си го ти бре,
 без това си на ТИ с магнитната компонента! ;D

  За разлика от маргиналните ти изказвания, аз съм показвал какво значи студено електричество!
И ако не си разбрал (и не само ти), за да стане студен тока-първо трябва да стане много горещо ;)
Няма и не искам да се задълбочавам заради теб, а и не е за тази тема...

    А това е по темата:
  Бързото зареждане на всякакви батерии е факт, но
не както повечето си мислят - едно бедини и.. готово!
Постига се само и единствено с реализиране на отрицателни импулси!
Тогава даже и честотата не е съществена ;)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #282 -: Януари 11, 2015, 02:11:14 pm »
колега напълно съм съгласен с теб. Трябва високо напрежение, трябва въздушен ключ искрище по нашенски, само с бедини не става и само с един акумулатор не става. Поне моя опит така показва.
« Последна редакция: Януари 11, 2015, 02:20:23 pm от coke2k »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #283 -: Януари 11, 2015, 02:32:54 pm »
GMG
Аз за разлика от повечето потребители тук работя на практика и съм го доказал нееднократно. Не че съм длъжен да ви казвам, но в момента правя вариант на системата на Едуин Грей, който е много по-ефективен от Бедини и нещата на г-н Чоби /моите уважения към него за труда му/.
Някои колеги тук за радост са наясно с принципа и количествените характеристики, примерно Теофил и coke2k. Може и ти да си, не съм видял още - покажи го. Цитат на coke2k от темата за Бедини:
..................
От схемите на бедини се получава прост безчетков правотоков мотор с много малка мощност, който може да се използва за зареждане на всякакви акумулатори , но не дава ефективност. А Грей с 2 акумулатора по 12 волта стотина амперчаса получава по време на демонстрация 80-100 конски сили тяга и държи акумулаторите заредени през цялото време.
.................
Абсолютно вярно!!!
Като стана готов ще покажа и тук - може би. В моя форум със сигурност. Вие си говорете  :)
« Последна редакция: Януари 11, 2015, 02:40:58 pm от caduceus »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #284 -: Януари 11, 2015, 03:09:28 pm »
Господин Чобанов прати още няколко файла, като някои се повтарят, други не. Архивирал съм ги без да ги пипам, подреждам или проверявам за разлики.

Файлове за сваляне от 11.01.2015г. : http://mazeto.net/attachments/Chobi_11.01.2015.zip

Има линк и в първи пост на темата.