Автор Тема: Автомобилът на Chobi  (Прочетена 479148 пъти)

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #285 -: Януари 11, 2015, 05:10:48 pm »
Опитах се да подредя всичко - http://www.2shared.com/document/RhtedAfG/Chobi.html

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #286 -: Януари 12, 2015, 09:39:28 am »
Не мислех да правя това изказване ама нейсе.
Като прочетох и премислих отново казаното във темата стигам до следният извод:
 Твърде вероятно е въпреки песимизма ми господин Чобанов да е постигнал съществен успех.
Всичко написано и показано тук във форума обаче леко се различава от крайният резултат, тоест ако някой сглоби схемата показана тук тя едва ли ще заработи. Сигурно много хора ще се запитат в този момент, ами какъв е смисълът от цялата тази дандания?
Елементарно е, всъщност  той самият го казва съвсем ясно. Той иска да започне производство "през месец Май струва ми се" Поради което не би извадил на  всеобщ достъп чертежи от които очаква да стане поне милионер. Със малката уговорка както сам спомена "Ако остане жив"
Тоест автора иска да използва форума като застраховка за безопасността си. Ако едно познание е в ръцете само на един човек с физическото му унищожаване унищожаваш и познанието, обаче когато това познание е в ръцете на повече хора единственият шанс е да ги унищожиш всичките ЕДНОВРЕМЕННО. Съгласете се това може да се окаже трудна задача дори и за ЦРУ.
  Оригиналната рецепта на КокаКола се пази от СЕДЕМ човека които никога не се събират на едно място всички заедно.
Има вероятност разсъжденията ми да са много погрешни, но може и да са напълно верни. Мисля, че много скоро ще разберем за какво става дума.
« Последна редакция: Януари 12, 2015, 03:50:01 pm от Maistora52 »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #287 -: Януари 12, 2015, 10:32:55 am »
Ето, нещо, което поне мен ме заинтригува:
Човека пренамотава 750 ватов двигател и го подкарва с батерийка  8)
Нещо да ви напомня това?  ::)
 
https://www.youtube.com/watch?v=_H_Yp8bxqrs
https://www.youtube.com/watch?v=cKzgWnigIhY
http://www.energeticforum.com/renewable-energy/11885-my-asymmetric-electrodynamic-machines.html

Молбата ми е специалистите по двигатели да коментират.

Неактивен gonzo

  • Неактивен
  • Публикации: 5

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #289 -: Януари 12, 2015, 03:40:48 pm »
http://www.energeticforum.com/renewable-energy/19943-chobi-electric-car.html
Айдяяяя, изкараха Чоби руски изобретател  - стана развален телефон. Върви обяснявай после на сестрата на майка й, че Кирил и Методий били българи.....
« Последна редакция: Януари 12, 2015, 03:51:22 pm от Maistora52 »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #290 -: Януари 12, 2015, 03:44:37 pm »
Тоест автора иска да използва форума като застраховка за безопасността си. Ако едно познание е в ръцете само на един човек с физическото му унищожаване унищожаваш и познанието. обаче когато това познание е в ръцете на повече хора единственият шанс е да ги унищожиш всичките ЕДНОВРЕМЕННО. Съгласете се това може да се окаже трудна задача дори и за ЦРУ.
  Оригиналната рецепта на КокаКола се пази от СЕДЕМ човека които никога не се събират на едно място всички заедно.
Проблема със "сърби, боли, гот ми е" е известен от хилядолетия.
Едва ли някой се съмнява, че ако се продаде дори 1 екземпляр от това устройство, то репликирането му ще е въпрос на няколко дена измервания с достъпна почти на всеки любител апаратура. Не можеш да скриеш принципа на работа на устройство, сглобено от части продаващи се по магазините.
Когато се ползват интегрални схеми, микропроцесори и подобни, практика е, производителя да си поръчва елементите без маркировка, или да изтрива маркировката на чиповете. Тогава начина на работа на чипа остава загадка, тъй като просто не можеш да бръкнеш вътре и да видиш как работи. Но ... ако ползваш транзистор или кондензатор - не можеш да свалиш характеристиката на елемента ли? Можеш дори да премериш поведението на елемента включен към веригата и да подбереш негов аналог, без да знаеш модела на оригиналния.
За това хората са измислили патентите. Те защитават авторските права върху откритието, и ограничават репликирането му в промишлени количества. Но няма начин, просто няма никакъв начин да ограничиш репликирането от ентусиасти по мазета и гаражи. Един път като изтече пълната схема, свалена от закупен и доказано работещ екземпляр... нещата са отишли на кино. Точно както се случва с пиратските копия на филми, музикални албуми, книги... нещата плъзват в торент тракерите и няма земна сила, която да ги спре.
Да, качеството не е същото. Да, нямат си кутийка и обложка като тези в магазините. Но са ... безплатни.
Така че г-н Чобанов да се примири с мисълта, че ако прекалено много стиска тайната тя ще си отиде заедно с него, както се е случило с не един и двама изобретатели. Вече един век хората се блъскат с репликиране на нещата на Тесла и успеха е нищожен. И е нищожен, защото Тесла е оставил само художествени преразкази, а не някаква използваема техническа документация. Красиви рисунки, изписани с калиграфски шрифт... поне нещата които са широко достъпни.
Ако това захранване почне да се продава в бакалията, само след няколко дена екземпляри от него ще бъдат разкостени от лаборатории и от ентусиасти, всеки един компонент от системата ще бъде щателно измерен, изследван, схемата ще бъде свалена и достъпна из форумите. Ако не за 3 дена, то за 3 месеца. Доколкото разбирам от електроника, в схемата няма елементи, които да не могат да бъдат измерени и намерени по магазините.
Такова нещо просто не може да остане скрито като начин на работа. Все едно да скриеш начина на работа на телевизора или радиото, или компютъра. Да, никой не сяда да си сглобява телевизор или компютър в къщи, просто защото е икономически неизгодно - много по-евтино е да си го купиш, отколкото да си го направиш, но не е невъзможно.
Същото се отнася и за Кока-Кола. Формулата може да бъде изведена - има уреди, които могат да кажат абсолютно точно какво има в дадена смес. Но едва ли някой ще седне да си прави Кока-Кола в мазето... просто защото бутилка кола в магазина струва 2 лева, а ти не можеш да изпиеш 100 кила кола на ден. А не можеш да си направиш завод за Кока-Кола и да продаваш на съседите, щото ще те подгонят заради патентите. Не си правиш ТЕЦ в мазето, щото ... щото е икономически неизгодно, не че е не възможно. Иначе колко му е - едно котле, една турбинка и ще си имаш и топло, и ток. Обаче ... не на цената дето ще си купиш ток от енергото или парно от топлофикацията (като сметнем и инвестицията в оборудването, в сградата за установката, в бюрокрацията по узаконяването и експлоатацията...)
Та г-н Чобанов ще трябва да избере - или да си отнесе тайната в гроба, или да се примири само с лаврите и евентуални приходи от някой производител, който ще прави устройството на цена, която ще обезмисля сглобяването му в гаража.

Инвеститора ще иска работещ прототип, който да може да се изследва. Ще го качи на дино стенд и ще провери всички параметри, за които претендира изобретателя. Ще иска и поне някаква обосновка за принципа на работа. Никой няма да си купи черна кутия. Инвеститора ще инвестира, ако иска да печели. За да печели, той трябва да произвежда. За да произвежда, той трябва да знае какво произвежда, как се сглобява това, как се отстраняват повреди в него. Т.е. той трябва да е съвсем наясно с начина на работа на нещото.
Другия вариант е г-н Чобанов да последва примера на Роси - да си сглобява нещата самичък, лично, да си забърква отварите в тайни доби без да дава никаква информация нито за начина на работа, нито подробности за устройството. Обаче трябва да се намери инвеститор, дето да си сложи главата в торбата и да даде пари срещу обещание. Такива все по-трудно се намират. А и този начин е .... доста по-опасен за живота. Банка или инвестиционен фонд няма да се съгласят дори да разгледат искането за кредит, и се опира до финансиране от "добре облечени бизнесмени", които по някое време решават че няма да делят печалбата с никой... Така че г-н Чобанов трябва много да внимава кой ще го спонсорира.
« Последна редакция: Януари 12, 2015, 03:59:09 pm от Maistora52 »

Неактивен gonzo

  • Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #291 -: Януари 12, 2015, 03:49:23 pm »
« Последна редакция: Януари 12, 2015, 04:03:10 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #292 -: Януари 12, 2015, 08:17:04 pm »
Колеги ще ви кажа как става трика. До сега няколко пъти съм го казвал - пак го казвам, но предстои да го докажа математически първо. Само ще кажа,че ще базирам математичния модел на патентите на Едуин Грей и Карлос Бенитес. Става въпрос за прехвърляне на енергия между два последователно свързани капацитети в паралелно свързани през мотор да кажем. Само ако си напишете на един лист формулата за запасена в кондензатор енергия , за паралелно и серийно свързване на кондензатори и после направите същото за паралелно и серийно свързани акумулатори ще видите разликата. А после ако се направи комбиниран енергиен баланс  - ... или физиката дето сме учили е грешна или Чоби май е прав.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #293 -: Януари 13, 2015, 08:52:03 am »
Я да видим така как ще изглежда .... ей тук се вижда разликата.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #294 -: Януари 13, 2015, 09:47:32 am »
Сигурно щото съм си изгубил някъде очилата та не я виждам разликата  ;)
Ама три акумулатора като ги заредиш в паралел на 12 волта после ще черпиш 36 волта със три пъти по малък ток но три пъти по голямо напрежение  +3-3=0
При кондензаторите ситуацията е напълно аналогична. капацитета на трите кондензатора в паралел е три пъти по голям от колкото когато са последователно свързани. и пак излиза +3-3=0
Само за колегите на които материята им е малко в мъгла прикачам долният документ.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #295 -: Януари 13, 2015, 09:59:25 am »
Типично по български започваме с заяждане.
Радико, не ти трябват очила. Сложи последователно три кондензатора и им сметни капацитете, после сложи последователно три акумулатора и им сметни капацитета.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #296 -: Януари 13, 2015, 10:11:57 am »
Аз не виждам някаква разумна причина да връзваш кондензатори последователно. Ако приемеш капацитета им равен на 1, то 3 последователно свързани ще ти дададт сумарен капацитет 1/3, като няма да имаш никакво преимущество.
Представи си че кондензаторите са от алуминиево фолио, и че са развити, плоски са. Имаш един лист вързан във веригата най-отдолу, после N на брой листа които просто са свързани един с друг последователно, но не са във веригата, и най-отгоре е другия вързан във веригата. Това ще е най-откачения кондензатор, правен някога :) Целия "сандвич" между първата и последната плоча ще е един изолатор, който обаче ще е N пъти по-дебел отколкото на единичен кондензатор.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #297 -: Януари 13, 2015, 10:32:26 am »
Един въпрос: Имам малки акумулаторчета от 1,3 Ач. по 6 волта и 12 волта. 12 волтовите са два долепени и свързани 1,3 Ач и се водят като един акумулатор от 12 в 1,3 Ач. Как става така че капацитета като цяло е пак 1,3 Ач. а сравнимо с кондензаторите ми е пределно ясно че при последователно свързаните капацитета се дели?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #298 -: Януари 13, 2015, 10:48:42 am »
Ако приемеш капацитета им равен на 1, то 3 последователно свързани ще ти дададт сумарен капацитет 1/3, като няма да имаш никакво преимущество.

Да така е, но ако вържеш по същия начин акумулатори капацитета не е 1/3 нали така? Както казва и teofilius. Ей това ми беше мисълта....

Коке, ако правилно съм те разбрал ти не говориш толкова за капацитета колкото за мощността която можеш да изчерпиш после от кондензаторите и акумулаторите в посочените схеми?

Да, ако се направи баланс на мощностите, мисля, че ще има разлика....
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 10:55:02 am от coke2k »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #299 -: Януари 13, 2015, 11:01:44 am »
@ az_skeleta - опитвам се да накарам хората да мислят, да си представят какво ще стане когато вържат едно нещо така или иначе. Когато фолиото в кондензаторите е навито на руло е много по-трудно да си представиш какво точно става когато връзваш N кондензатора последователно или успоредно. А когато си представиш кондензатора като 2 плочи, поне на мен ми е много по-лесно да си визуализарам в акъла какво ще стане в единия и другия случай, още преди да скоча на масата и да почна да лепя нещата с поялника.
Аз продължавам да се чудя защо ще загубя 1/3 от капацитета и ще заема 3 пъти по-голямо място, само за да спечеля 3 пъти по-голямо пробивно напрежение. Поне за мен по-добрия изход е да си взема кондензатор с по-голямо работно напрежение. Така поне няма да загубя капацитет (или няма да заемам толкова място). Да, теоретично е възможно, но практически не виждам смисъла да се реализира такава схема на връзване.
@coke2k Излиза че връзването на 3 кондензатора последователно е лоша идея(както писах по-горе). Поне аз такъв извод си правя. Няма да имам никаква "далавера" да вържа кондензаторите така, само ще влоша нещата (освен ако нямам проблем с много високи напрежения).