Автор Тема: Домашна електроцентрала  (Прочетена 512652 пъти)

velko

  • Гост
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #435 -: Ноември 17, 2016, 09:42:29 am »
Krasias  хареса ми електромобил ситроен берлинго 25А 60v.Сега пестим парички ...Това не по тема Дец.но споделям че ми хареса с него да ходя на работа..Тогава ще сложа още четири панела -20А . ???Хубав ден... :P

velko

  • Гост
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #436 -: Ноември 17, 2016, 03:45:34 pm »
Krasias днес има слънце цял ден и дец. си работи перфектно с 1kw панели... 8)
Ако заварявам с електрожен стойката и панелите не са свалени има ли опасност да ги повредя?

velko

  • Гост
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #437 -: Ноември 20, 2016, 03:49:24 pm »
Krasias.,Замислих се за следния модел Дец:Минавам на :48в.МРРТ-Диспечер.Панели 6бр*200w свързани по 2*44v-88v.и 4 бр.акумулатори...Това е по добър Дец ,спрямо 24 v.загубите са 50%..Какво е мнението ти? 8) :-\

velko

  • Гост
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #438 -: Ноември 20, 2016, 05:46:12 pm »
Имам следното предложение:2,4kw.Mppt.който обаче усвоява 1kw.мощност от панели.48v.И още 0.8kw.48v.Mppt.така двата диспечера работят с една акумулаторна група...и имам два кръга -един 2.4 и един 0.8.kw.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #439 -: Ноември 21, 2016, 08:43:15 pm »
Здравейте,
да драсна и аз нещо и да опиша до каде съм го докарал (ще сложа и снимки в неделя, че работя и се прибирам на тъмно). 

Диспечер вече си имам 5kva 4000w 48v pure sine wave off grid solar inverter MPPT 80A charger

4 панела 245W от които само 3 съм вързал защото ELPUNTO беше казал, че този тип Диспечери се взъзвали по 3 на верига (предтои да си купя най-малко 2 за да станат поне 6 ако се зарибя може и да станат 9

Купих си кабели 25 мм и съм вързал и панелите и акумулатори с този кабел (от панелите до Диспечера има 10-15 метра и от акумулаторите до Диспечера 5 метра)

Неделя 20.11.2016 монтирах панелите опънах кабелите пробно да проиверя дали всичко е наред с Диспечера (не успях да го вържа към енергото предстои това да го направя тази Неделя) чак към 16 чеса успях да пусна Диспечера и всичко тръгна по книга но цял ден нямаше слънце и даваше нищожни резултати и реших да проверя утре на обяд. Тоест днес се пробрах да обядвам и да видя какви резултати дава, но уви пак цял ден няма слунце и даре ръмеше малко и резултатите пак бяха ниски едвам с 2 ампера зареждаше акумулаторите. Дали е нормално вие ще кажете защото съм начинаещ и нямам опит в това. 

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #440 -: Ноември 21, 2016, 10:19:00 pm »
Може ли малко информация какви настройки да задам на Диспечера или нищо да не бутам?
« Последна редакция: Ноември 21, 2016, 11:22:48 pm от atos »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #441 -: Ноември 22, 2016, 08:53:25 pm »
Sasma, трябва да зададеш настройки на диспечера, реда на използване на наличните енергийни източници, първо задаваш ФВ панели след това акумулатори и накрая от мрежата, също имаш настройки на рестартиране, аларми и дали да превключва към мрежата. Заедно с диспечера трябва да са ти дали един диск на него има програма която да качиш на компютър, имаш и кабел за връзка с компютъра. Свързваш диспечера с компютъра и стартираш програмата тя сама намира диспечера и ти показва състоянието му, през тази програма можеш по лесно да направиш настройките. Може да направиш настройките и от дисплея на диспечера но е по трудно.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #442 -: Ноември 22, 2016, 09:26:27 pm »
Velko, твоята Дец за момента е много добра, 1kW е мощност която ще се справя с повечето от твоите консуматори. Не знам защо толкова бързаш да сменяваш системата все пак всичко опира до пари, четири добри акумулатора за система на 48 вота струват минимум 2000 лева. Ако искаш още да подобриш твоята Дец можеш да добавиш още два панела и още акумулатори. От моите лични наблюдения 1,5kW Дец е един оптимален вариант.

velko

  • Гост
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #443 -: Ноември 23, 2016, 06:48:29 am »
Krasias,реших да мина на 48 v.поради това,че така или иначе ще трябват още 2 акумулатора за да е по добра Дец.по добре да мисля е 4 бр.акумулатори на 48v.от колкото на 24v.
А от enerjy flow ми замениха 24 VDC.PWM.за 48VDC.MPPT.като доплатих минимално защото чистят
 модел диспечери..
Ще пиша отзиви ...Поздрави.  8)

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #444 -: Ноември 23, 2016, 10:52:53 pm »
Sasma, трябва да зададеш настройки на диспечера, реда на използване на наличните енергийни източници, първо задаваш ФВ панели след това акумулатори и накрая от мрежата, също имаш настройки на рестартиране, аларми и дали да превключва към мрежата. Заедно с диспечера трябва да са ти дали един диск на него има програма която да качиш на компютър, имаш и кабел за връзка с компютъра. Свързваш диспечера с компютъра и стартираш програмата тя сама намира диспечера и ти показва състоянието му, през тази програма можеш по лесно да направиш настройките. Може да направиш настройките и от дисплея на диспечера но е по трудно.

Аз свързах Диспечера към лаптопа но точно какво да променя не ми е ясно точно, ако може една снимка на страницата с настройките за да ми се изясни.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #445 -: Ноември 24, 2016, 06:59:23 am »
Уважаеми sasma и velko. Честно казано в последно време оспамихте форума с безсмислени постове, питанки, лични проблеми и откровенни глупости. Защо се занимавате с тези неща, след като и капка понятие нямате с какво се захващате. Извикайте си техник от фирмата която ви продава тези системи, че да ви ги инсталират и настроят, защото е видно, че ВИЕ просто не сте в час. Съжалявам, но за мен последните постове в тази тема са си доста ДЕБИЛНИ. 31 страници за ДЕЦ, но все пак sasma, все още не разбира какво е туй дето го е купил и как да го върже. Точно като оня дядка от цифровизацията:

-Ама как бе младеж? Как да го свържа?
-Кабелът към напречната греда на тавана, а другият край към шията. Това е.

velko

  • Гост
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #446 -: Ноември 24, 2016, 03:01:14 pm »
Драги nizo,помоща от форума по тема Дец ми даде възможност сам да инсталирам и днес да се наслаждавам на работеща система,и удовоствието сам да я стартирам.А то с техник от фирма лесно ок.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #447 -: Ноември 24, 2016, 05:49:45 pm »
Уважаеми sasma и velko. Честно казано в последно време оспамихте форума с безсмислени постове, питанки, лични проблеми и откровенни глупости. Защо се занимавате с тези неща, след като и капка понятие нямате с какво се захващате. Извикайте си техник от фирмата която ви продава тези системи, че да ви ги инсталират и настроят, защото е видно, че ВИЕ просто не сте в час. Съжалявам, но за мен последните постове в тази тема са си доста ДЕБИЛНИ. 31 страници за ДЕЦ, но все пак sasma, все още не разбира какво е туй дето го е купил и как да го върже. Точно като оня дядка от цифровизацията:

-Ама как бе младеж? Как да го свържа?
-Кабелът към напречната греда на тавана, а другият край към шията. Това е.

Нали си голям разбирач помагай де не само да пишеш излишни коментари дето на никому не е нужен. Като не ви харесват нашите постове чети нещо друго.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #448 -: Ноември 24, 2016, 05:59:34 pm »
Та да си дойдем на думата ще може ли една снимка със страницата с настройките

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #449 -: Ноември 24, 2016, 07:22:39 pm »
Sasma, не мога да ти дам снимка защото диспечера не е при мен, а програмата сме я качили на един стар лаптоп с някакви кофти размери на екрана и страницата излиза наполовина. ELPUNTO ако снима от неговия компютър ще е най добре, настройките не са сложни повечето са си зададени по подразбиране. Просто четеш какво ти пише на дадения ред от програмата и до него отбелязваш разрешавам или не разрешавам.