Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 218523 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #180 -: Октомври 23, 2015, 10:35:51 pm »
Колеги!
Който не е изгледал филма за Бедини, нека го изгледа и тогава да коментира. Всичко е обяснено, като за малоумни и ако тогава не разберете, какво ви се говори, значи имате голям проблем. http://www.star07.in/videogallery.php?video_id=46

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #181 -: Октомври 24, 2015, 12:52:47 am »
dmitarp, това че ти не знаеш че има етер не значи че го няма. Етерът е вид стояща вълна, която захранва цялото съществуване без изключение, но по определени причини остава незабележима. Разбираш ли безкрайна е...

Правилно, но не точно - Етерът не е вълна, а СРЕДА за вълните..."нещото" в което се пренасят и СЪЩЕСТВУВАТ!
Той има собствена енергия...

...ако те облъчат с радиация също ще разбереш...
Не, няма да усетиш радиацията! Ще го разбереш, когато вече е късно, дори ще се изненадаш, че те е "споходила"!
Затова, преразгледай "познанието" за собствените си усещания, защото понякога са подвеждащи:)

Колеги стегнете се, етер това е нещото което предизвиква и гравитацията и магнетизма и материята. Неадекватен е такъв въпрос като:
Абе това нещо гравитацията ли го предизвиква или етера. Все едно да пътуваш от София към Пловдив с кола и да попиташ:
Абе нии ся на магистралата ли сме или сме в колата.   

Много точен пример, Радико, браво:)

Етерът предизвиква гравитацията (по-точно разликата в налягането му, разликата в енергийната му плътност), да...но той носи в себе си и ВРЕМЕТО!
Просто го СЪДЪРЖА в себе си...а това, за което говори Хипарх е още по-сложно...времевата плътност на етера не може да се възприеме от всеки човешки мозък...става дума за различни (и все пак свързани) етерни компоненти...

За да съм по-ясен за неразбиращите (или отказващите да разберат, като Юлиян или dmitarp, примерно), ще ползвам следния пример:
Представете си, че има времева разлика в производство и потребление на енергия при дадена постановка!
Променя се времева компонента...с милисекунди, може би, но достатъчно, за да се изпревари потреблението от произвеждането! Представихте ли си го? Какво следва???

Май е трудно, а?

То е все едно жена ти да не успява да похарчи парите ти, защото ти ги изкарваш с по-голяма скорост от тази, с която тя успява да харчи:)

П.П. Последното все пак е в сферата на фантастиката, все още... ;D
« Последна редакция: Октомври 24, 2015, 01:18:16 am от atos »

Snaiper

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #182 -: Октомври 24, 2015, 06:55:00 am »
Темата с най-шантавото и неправилно заглавие във Форума заби в теориите за етер, време и пр.
Преди да съм решил да отварям тема специално за съществуването или несъществуването СПЕЦИАЛНО на ВРЕМЕТО, моля съответните подвластни на едни много стари заблуди затварящи парадигмата на науката в най-затънтения тупик във Вселената - да намерят и прочетат поне книгата на Леон Митрани - "Времето".
Има вероятност и да проумеят някога, че ВРЕМЕТО като такова е САМО ПОНЯТИЕ и няма никакво негово пространствено, енергийно, информационно или материално съществуване...
Времето е фикция на Разума, за да си подреди същият този инфантилен Разум случващите се явления и процеси в разбираема последователност.
НИЩО НЕ СЕ МЕСТИ В ТАЗИ ИЗМИСЛЕНА ФИКЦИЯ. НИЩО НЕ СЕ ВРЪЩА НАЗАД И НЕ ОТИВА НАПРЕД В ТАЗИ ИЗМИШЛЬОТИНА, НИЩО НЕ ПЪТУВА В НЕГО...
Ако решите да направите първата крачка в това разбиране, поне осъзнайте многоуважаеми колеги (от "писачите"), великата максима изказана от нашего роднаго брата - дякона Левский! - "ВРЕМЕТО Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО!"
...
Писна ми от простотии!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #183 -: Октомври 24, 2015, 09:15:53 am »
Здравей atos, и защо мислиш че стоящата електромагнитна вълна не може да бъде среда, при положение че не се движи и я има навсякъде. Още повече че нищо не и пречи да съществува и във вакуума.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #184 -: Октомври 24, 2015, 09:59:55 am »
Аз направо онемях ! Сега каквото и да напиша, ще изглежда като стъргане с пила, пред тези научни обяснения !

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #185 -: Октомври 24, 2015, 12:13:56 pm »
Йоносфера заредена положително и земя заредена отрицателно плюс въртящо се тяло (планетата) - ето ви генератора който създава магнитно поле с приток на енергия от слънцето.Дотук това са неоспорими факти които никой не може да отрече.В тази среда живеем ние хората заедно с миларди и милиарди други живи същества.Как да си вземем енергия от тази система?Просто е - трябва да създадем положителен потенциал като този в йоносферата за да си ''изпомпим" електрони от околната среда.Де факто ние сме в близост до отрицателния потенциал-земята.
По тази идея и принцип е работил Тесла,създадени са електростатичните генератори доразвити по късно до Тестатика примерно.Какво има за чудене в крайна сметка?Какъв етер,какви 5 лева?Ние обикновените хора сме далеч чисто технологично във възможностите си да се заиграваме с етера на квантово ниво.Ние си имаме работа с последствията от етера на второ и трето ниво като следствие.Решетката,скелета от закони които изграждат Вселената работят винаги безотказно  и неумолимо и ни изглеждат като еднородна среда която наричаме етер.
Еднополюсния положителен импулс с висок потенциал засмуква и увлича електроните от земята и ги хваща в капан образно казано в устройство което сме създали за целта като нататък електроните отиват за извършване на някаква работа пряко или се складират в акумулатори за сметка на химическа реакция.На същия принцип работи и термопомпата чрез обратния цикъл на Карно-влагаш енергия и получаваш повече отколкото си вложил за сметка на околната среда.Няма магия,няма нищо кой знае какво необяснимо.Разликата между двете е че в единия случай работиш с топлинна потенциална разлика,а в другия случай работиш с електрическа потенциална разлика.Това че Капанадзе,Акула и Калабухов ползват електроните като обемен заряд директно за някаква работа,а Бедини складира тази енергия в акумулатори е просто въпрос на конструктивен подход и дизайн за едно и също нещо.

Мъдрецът сочи Луната, а глупакът гледа в пръста му.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #186 -: Октомври 24, 2015, 12:25:55 pm »
RUS, принципно си прав, но за да извлечеш една разумна част от тази енергия ти са необходими огромни площи. Въздушния електрод трябва да е колкото България на площ за да получиш няколко стотици вата мощност. Направи си справка с Тесла.

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #187 -: Октомври 24, 2015, 12:57:56 pm »
Аз направо онемях ! Сега каквото и да напиша, ще изглежда като стъргане с пила, пред тези научни обяснения !
Колега, напишете само фактите!
Фактите, безпристрастно без коментари и обяснения... всичко останало е разход на енергия и време, колкото и абстрактно понятие да е това.  8)
Тъй като ми се е налагало да меря електричество с променливи величини (ток, напрежение, честота) и то динамично променящи се, знам в какви дълбоки заблуди и еуфории може да изпадне човек.
Според мен единственият правилен начин е с калориметър. Докато не видя данни за въпросното устройство или акумулатора зареден с него свалени с калориметър няма да обърна внимание на никакви "научни" обяснения.
Мисля, че някой беше предложил подобен метод в началото на темата.
Ако не беше толкова далеч и разполагах с малко повече време, бих си направил труда да отида при колегата с моя калориметър и да ги измерим тия "ефекти".
Успех на всички ентусиасти!

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #188 -: Октомври 24, 2015, 01:15:20 pm »
RUS, принципно си прав, но за да извлечеш една разумна част от тази енергия ти са необходими огромни площи. Въздушния електрод трябва да е колкото България на площ за да получиш няколко стотици вата мощност. Направи си справка с Тесла.
Ще ти припомня с чисто практическа насоченост площта която е необходима в Тестатика за обезпечаването на  енергия.Машина с диаметър на дисковете 20 сантиметра произвежда около 200 Вата мощност, голямата машина която има дискове с диаметър 2 метра произвежда около 30 киловата енергия.
При Тесла принципа не забравяй че не става въпрос да се взима енергия от въздуха,а от земята чрез заземителен проводник както е при Капанадзе,Акула и Калабухов.По този начин се закачаш за отрицателен електрод с големината на планетата в чисто теоретичния аспект на идеята.  Освен това кулата на Тесла във Вандерклиф е построена с амбициозната цел да захранва цели градове.Мащабите сравними с цяла България за които говориш са просто неудачни като краен факт с някаква практическа и фактологична стойност когато говорим за домашна централа за СЕ.
« Последна редакция: Октомври 24, 2015, 02:01:29 pm от RUS »

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #189 -: Октомври 24, 2015, 01:35:25 pm »
Yoro, мисля че не с всяко зарядно може след това да се зареди акумулатор зареден с този генератор.
Понеже ми се стори, че акумулатора ми се е поразредил, тъй като в момента карам само
 на къси разстояния, реших да го заредя със зарядно, фабрично пловдивско.
Зареждах го 14 часа с него и ампеража падна от 2.67 А до 2.01 А на 14-тия час, а би трябвало да се зареди за половин час, поне така се зареди при теб.
Някакъв коментар?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #190 -: Октомври 24, 2015, 01:46:08 pm »
Цитат
Колега, напишете само фактите!
Фактите, безпристрастно без коментари и обяснения... всичко останало е разход на енергия и време, колкото и абстрактно понятие да е това.  8)
Тъй като ми се е налагало да меря електричество с променливи величини (ток, напрежение, честота) и то динамично променящи се, знам в какви дълбоки заблуди и еуфории може да изпадне човек.
Точно така е защото има и то голяма вероятност нещата да са много прозаични. Оловните акумулатори акумулират енергията във форма на оловен сулфат, дребнокристален който е обратим и се разтваря при консумацията на енергия. Проблема е, че при определени условия енергията се акумулира под формата на едрокристален сулфат който е неразтворим и тази енергия остава зазидана завинаги в клетките на акумулатора. Ако това устройство с високоволтовите си импулси разтрошва едрите кристали то просто освобождава зазиданата преди време енергия. Та майката му е много зареждане, разреждане и мерене. Дълга еднообразна и скучна работа, но без нея нищо няма да стане ясно и всички изказани до тук теории "включително и моята" остават само хипотези нищо повече.
Кузмов ти си на ход  ;)   

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #191 -: Октомври 24, 2015, 02:34:28 pm »
Виждам че нетърпението расте ! Преди малко Yoro ми се обади по тл. че Li-ion ми акумулатор е готов. Какво значи готов, ще разбера следв. седмица. Имам възможност да го взема понеделник сл. обяд. Следват тестове. Малко "открехване на врата" за видяното, мереното, и почувстваното. Yoro волно или неволно е направил детайли от конструкцията ефективно според моите виждания. По нататък като ги опиша, ще разберете че е според съществуващи физични закони. В момента няколко пишещи, виждат нещата така както аз ги виждам, присъствал на живо. В крайна сметка, очаквам процеса в "ремонтиращата" се батерия да се окаже такъв какъвто предполага Yoro. Ако е такъв топката е в ръцете на физици и химици. Моята компетентност е до тук. Точно така Радико, дълга еднообразна и скучна работа.
Имайте в предвид че аз поисках да бъдем повече хора. Но съм сам ! Сега на мен се осланяте, да възкача или сваля Yoro от небето.
Ами ако сгреша ??
Поздрави !

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #192 -: Октомври 24, 2015, 04:03:53 pm »
Здравей bobokom !

За това което се случва при теб е възможно да не е изправно зарядното.
Измери какво напрежение има.Не е нормално да се зарежда толкова дълго време.Пък и повечето зарядни са направени така,че унищожават батериите...
Нали трябва да се продават новите....


Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #193 -: Октомври 24, 2015, 04:31:01 pm »
Зарядното е със селенов блок за изправител
Дава 15волта по време на зареждане.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #194 -: Октомври 24, 2015, 04:37:09 pm »
Относно това което очаквате от Михаил Кузмов.Мислите ли,че с няколко погледа и мерене някой ще може да се изкаже точно като се има предвид,че на мен след като го направих въобще не ми беше лесно да разбера какво се случва.
Като гледам какво пишат някои колеги които сигурно са специалисти в областта си,но се оказва,че са специалисти в много области и ще ни отворят очите.Пишат компетентното си мнение за нещо което не са виждали и нямат никаква представа как работи и какво прави.Зная,че е трудно да проумееш,че си бил лъган цял живот,но това е истината колкото и да не ви се вярва.
Тези които разбраха  не са много но пак е нещо..
Според мен е добре колеги които не са запознати да се информират ако искат де и тогава да пишат компетентно.

« Последна редакция: Октомври 24, 2015, 05:11:46 pm от Yoro »