Автор Тема: Същност на гравитацията  (Прочетена 214529 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #180 -: Декември 31, 2015, 02:40:46 pm »
krasias, все пак говорим за теория, обясняваща наличието и "работата" на гравитацията, както и други процеси, косвено или пряко свързани с това "явление", някои причинни, други - следствени!
Тази теория не може да се приложи към всичко и към всеки (да обясни например защо съседът ти е злобен и си изхвърля боклуците на твоята пътека) :D
Зоните за които говориш са с насищане (възли) на видовете оргонна енергия. Тя е вторична енергия от първичен вид. Може да се пренася от светлинни вълни и от много видове неорганична материя-вода, стъкло, метали, кристали, почва, скали (екранира се от напречни пластове целулоза), да се акумулира и пренася от "пътеки" в земната кора, от растения...това е тема на друга дискусия.
Гравитацията се явява като "фон" на всичко това, за локалните случаи които споменаваш, тя е като константа.
Да, има зони в земната кора, където се наблюдават аномалии в гравитацията - отслабване/засилване и дори изменена посока. Това не е изследвано толкова (поне сегашната "наука" не може да пречупи егото си).
Енергията за която говориш просто е на "друго ниво", макар, че според мен също произлиза от етера, тя е друг вид, да не говорим, колко пъти по-слаба е от гравитацията.
Все едно да питам - Защо в един 10 етажен жилищен блок мрежовото напрежение ще дава еднаква енергия, както и в едноетажна къща, след като едното е с пъти по-голяма гравитация от другото...

Гравитацията не се причинява от липса на КАКВА ДА Е енергия (иначе щеше да поражда студ), а точно от занижено етерно налягане.

Ако беше толкова лесна заменяемостта на енергия, щеше да е достатъчно да вкараш в автомобилния двигател 2-3 големи нагряти камъка и той да се движи с топлината им.

П.П.Завиждам ти, ако наистина успяваш да усещаш и локализираш такива зони. Аз ако можех, щях да експериментирам с "батерии на Стъбълфийлд"  ;D

Laic, от тези наши примери за киното ми хрумна интересна аналогия...
Ако екранът 2D успеем да го изкривим (да не е точно равнинна плоскост), да го "огънем" по липсващото 3D направление, образът на проекцията ще е различен, нали така? Ще е силно деформиран...може да е вдлъбнат или изпъкнал...или просто - крив, дори да се затвори в себе си (приемаме, че и излъчването е в перпендикулярност на всяка една точка от плоскостта, все едно огъваш снимка).

По тази логика, ако се "огъне" холограмното изображение по 4D направление, холограмният 3D образ на проекцията би се изменил до неузнаваемост...дори също да се "затвори в себе си" в някои точки или цели равнини (теорията на "червеевите дупки"...)

« Последна редакция: Декември 31, 2015, 03:13:36 pm от atos »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #181 -: Декември 31, 2015, 04:11:23 pm »
Да  atos, вторична енергия е но е породена от излишък на първична,  hyparh по нагоре обяснява за какво става въпрос. Казваш че тази енергия е на "друго ниво", е според теб етера на какво ниво е щото той е много по фин от тази енергия. Но аз наричам и тази енергия етер защото притежава най същественото качество на етера въпреки че е по груба от него.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 505
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #182 -: Декември 31, 2015, 05:04:55 pm »
Весело гравитиране през Н.Г. нощ !! Поздрави на всички ! Успехи през 2016 г. !!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #183 -: Декември 31, 2015, 05:42:46 pm »
Краси,  ти наричаш етерните енергии ЕТЕР,  оттам идва объркването  ;D
Весели празници на всички  ;)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #184 -: Декември 31, 2015, 06:14:45 pm »
Добре щом мислиш че се обърквам, светни ме що е това етер та повече да не се обърквам.                         

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #185 -: Януари 01, 2016, 01:24:19 am »
Етер е ТЪКАНТА НА ПРОСТРАНСТВОТО.


Честита Нова година!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #186 -: Януари 01, 2016, 10:42:36 am »
Браво atos, досега беше захранваща енергия за материята сега пък някаква тъкан. Нещо си го подкарал на голямо творчество, може и да надминеш самия Творец. 

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #187 -: Януари 01, 2016, 11:50:03 am »
Честита нова година! Здраве и успехи за всички :)

Krasias, мисля, че знам от къде идва объркването и е хубаво да го изчистим. Реално съществува субстанция, която е равномерно разпределена навсякъде и е неизмеримо по-плътна от материята. Хората, разглеждали я екстрасензорно я наричат коилон, но ние може да и казваме просто матрица. В тази матрица възникват празнини - мехурчета (като мехурчета въздух във вода или като пещера в плътна скала), запълнени с живителна енергия (прана, од, оргон, чи и т.н.). Тяхната структура е много опростена. Именно тези мехурчета представляват етероните, които за разлика от матрицата, са подвижни и много динамични. Самата матрица вероятно също проявява някаква динамика, но, както споменах в преден пост, тя е твърде далечна за нашите представи и едва ли някой може да каже какво е, докато е във временното си материално тяло с ограничени персепции. Заради това аз не я споменавам въобще и предпочитам да казвам "етер" на самите етерони, а не на нея.
Мехурчетата празнини в свръхплътната матрица, създават материята, т.е. материята е нищо (в сравнение с матрицата), както спомена и Атос.
« Последна редакция: Януари 01, 2016, 01:25:46 pm от atos »

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #188 -: Януари 01, 2016, 11:59:57 am »
Честита нова година на всички, много здраве и късмет...

Да взема и аз да кажа нещо по темата. :-) :-) :-)

Май ще е добре да ползвате ''етер", и ''етерна енергия'', мисля така ще се различават.

Поздрави на всички , интересна тема.
« Последна редакция: Януари 01, 2016, 12:52:40 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #189 -: Януари 01, 2016, 12:51:38 pm »
За много неща ни липсват ТЕРМИНИ, това не трябва да ограничава мисълта...
Добра аналогия, hyparh, по-точно е да се каже, че етероните се "плъзгат" по всичките направления на пространството/матрицата, както кънкьор върху лед, дори можем да предположим, че не следват винаги само 3D направленията и, което поражда недоумението при опити да се обяснят скорости по-високи от светлинните (понеже тези, които търсят обяснение, почти не разглеждат подобна възможност).
...тези вихри се нуждаят нонстоп от прясна енергия (етерони), за да поддържат целостта на вихрите си. Тази енергия, освен от нашето пространство, идва и от друго - имаме отворена система. Вихрите също така изхвърлят етерони, които също могат да изчезнат "оттатък".
Ако допуснем и това за вероятно, разбираема е "синхронността" на промените, наблюдавани в две отдалечени частици независимо от разстоянието между тях! Това на практика означава, че една и съща частица (съществувайки в 4D или 5D) се намира едновременно в "N" на брой точки от 3D измерението, по същия начин, по който правата линия в равнината съдържа "N" на брой точки, но се проектира като една-единствена точка в перпендикулярна на нея равнина! Ние виждаме тази ЕДНА точка и не подозираме, че има още безброй, които са скрити  зад нея! В случая това "зад" е ключов елемент за добиването на представа, понеже при по-голяма "измерност" вече не е зад, а е "във"...

(Горенаписаното е само за напреднали в разбирането дотук, никой да не се засяга, нищо лично).

 krasias, освен да ти се извиня, че не успяваш да разбереш нещо (което доста обстоятелствено разнищихме), повече не виждам какво да направя?
Бях казал, че няма какво да напиша повече тук, освен ако няма конкретни въпроси и...мислех, че наистина задаваш такива?
Целта на въпросите е, човек да получи отговори. Целта на отговорите е...да се получи разбиране, поне аз така мисля?
А всъщност...какво се опитваш да правиш?

« Последна редакция: Януари 01, 2016, 01:52:10 pm от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #190 -: Януари 01, 2016, 01:19:57 pm »
Здравейте и Честита Новата 2016 година! Здраве, щастие и късмет на всички!
Приятно съм изненадан от нивото, до което отидохте в разсъжденията си... Искам само да добавя, че етер и етерна енергия наистина са различни неща, а в древността са ги наричали съответно Акаша и Прана. Нищо ново под слънцето  :)
Поздрави!

Yoro

  • Гост
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #191 -: Януари 01, 2016, 01:49:21 pm »
atos!Май които са в час, се опитват да обяснят едно и също, но е трудно.
Нали точно това се отрича от съвременната наука. По обясними причини.
Естествено това за което пиша е за запознати с материята.
« Последна редакция: Януари 01, 2016, 01:52:56 pm от atos »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #192 -: Януари 01, 2016, 02:21:32 pm »
 atos, понятията са проблем да, така е, но има един още по-голям проблем. Ние с теб се разминаваме твърде много по начина на мислене. Аз говоря повече от личен опит и придобити от практиката знания, като се стремя да премахна въображението напълно, за да видя реалността. Ти четеш книги и се опитваш да попълниш липсващия ти опит с големи количества въображение, с което налагаш своя матрица върху реалността. Исках да продължа и да коментираме по-интересни неща, но не мога да смогвам на 5D въображението ти, пък и темата е за гравитацията, ако си спомняш. Така че и аз се извинявам и приключвам с темата. Благодаря на hyparh и caduceus за стойностните коментари.
« Последна редакция: Януари 01, 2016, 02:38:40 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #193 -: Януари 01, 2016, 02:24:11 pm »
atos!Май които са в час, се опитват да обяснят едно и също, но е трудно.
Нали точно това се отрича от съвременната наука. По обясними причини.
Естествено това за което пиша е за запознати с материята.
Докато същата "наука" не признае официално всички тези явления, енергии, и концепции (които, между другото са и отдавна известни), докато не вкара "официални термини" за тях, винаги ще възникват недоразумения в интерпретацията им, а оттам - неразбиране и невъзможност за нормален обмен на идеи и вникването!

krasias, не чета книги, поне не така, както си го представяш:)
Информирам се, уча се и...сглобявам пъзела...
Да, нужна е доза въображение, за да се попълнят тук-там белите парчета. Когато това "въображение" е базирано логически на високи вероятности, се нарича ХИПОТЕЗА!
Не знам някой от нас да има практически опит в квантовата механика, затова ползваме данни от чуждите опити!
Ако ти имаш опит - сподели? Ти (едва ли не) се засягаш понякога, че не разбираш някоя изложена идея?
Ако не разбираш нещо - осмей го...колко банално...


Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #194 -: Януари 01, 2016, 04:27:50 pm »
atos, опитът от медитацията, самяма и информацията, която ми носят другите сетива се припокрива с квантовата механика. Стига да можеш да си преведеш нещата на по-научен език. Дори квантовата механика ми е помагала да си доизясня някои знания които ги пише и в книгите, ама без неудобните неща.
« Последна редакция: Януари 01, 2016, 04:36:42 pm от atos »