Автор Тема: Същност на гравитацията  (Прочетена 196979 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #210 -: Януари 03, 2016, 12:50:45 pm »
  Здравей GreenHulk, преди 25 години учители изпратени от Махариши Махеш Йоги провеждаха курсове по Летяща йога. Аз завърших тези курсове и оттам научих самяма.

В крайна сметка, видя ли някой да лети?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #211 -: Януари 03, 2016, 01:12:49 pm »
В началото не се лети това е постепенен метод в началото чувстваш силна вибрация и удари като от ток, нещо като електромагнитна пулсация по гръбнака която те изхвърля нагоре или напред зависи как си се наклонил. При по-голяма сила може да те подхвърли до 60см над земята. Така практикуваш 1-2 години и идваха учители и ти дават следващото ниво на мисловна трансформация. Аз лично не продължих с тази практика по мои съображения. Лично не съм виждал човек да се задържа във въздуха, но съм сигурен че е възможно, практиката е наистина много силна.
« Последна редакция: Януари 03, 2016, 03:13:15 pm от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #212 -: Януари 03, 2016, 02:25:33 pm »
Интересното е че тук имаме  връзка с етера, Акаша- етер.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #213 -: Януари 03, 2016, 04:39:36 pm »
Цитат
Какво значи "мястото на останалите енергии"? Кое ни кара да мислим, че енергиите трябва да имат "място" и едната измества другата, видиш ли...? Това да не са яйца в кошница?
Това се отнася за опитите да се обясни света само с 3D пространство.
Ако в тази хипотеза влезе и тезата, че пространството е само триизмерно и не съществува нищо друго, то възниква въпроса каква е средата в която се разпространяват електромагнитните вълни и как тази среда е смесена със средата в която се разпространява гравитацията така че тези две взаимодействия работят независимо едно от друго и не си пречат, защото ето atos ти и доста други членове обясняват гравитацията с етера а етера е понятие въведено за да се обясни разпространението на електромагнитните вълни каквато е и светлината. Всичко това разбира се е валидно само ако не се допуска съществуването на поне четириизмерно пространство.
Допускането на четириизмерно пространство решава по много елегантен начин тези проблеми и заради това се налага във все повече хипотези.
atos
 Допускаш една много минимална грешчица в обясненията си а може би и в представите си за пространствата която обаче подозирам, че се мултиплицира и те обърква тотално "малките камъчета обръщат каруцата"
Това е твърдението:   
Цитат
Как куб ще "премине през равнина", разглеждайки явлението в 2D? Бихме видели само проекцията му в равнината, която е пак плоско изображение по същия начин, по който виждаме само куб, ако всичко е с "едно ниво нагоре"!
Разликата е минимална, но няма да видим проекция, Ще видим сечението на куба. Последователно ще видим много сечения които могат да са еднакви или различни постепенно променящи се със преминаването на куба, това ще е ако преминава през равнината по диагонала си. 
kall
Всеки който е разбрал, че "теорията" на Айнщайн е погрешна може да каже че я е разбрал предостатъчно.
П.П. можеш ли да ми кажеш защо в последно време взеха да обявяват скоростта на частиците сблъскващи се в колайдера във мегаелектронволтове това на мен ми звучи като:
Моята кола може да се движи със 180 конски сили във час.
Просто те не са се оплескали КАТО патки в кълчища, те СА.
« Последна редакция: Януари 04, 2016, 12:18:10 am от atos »

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #214 -: Януари 03, 2016, 09:53:43 pm »
Цитат
Всеки който е разбрал, че "теорията" на Айнщайн е погрешна може да каже че я е разбрал предостатъчно.
П.П. можеш ли да ми кажеш защо в последно време взеха да обявяват скоростта на частиците сблъскващи се в колайдера във мегаелектронволтове това на мен ми звучи като:
 моята кола може да се движи със 180 конски сили във час.
просто те не са се оплескали КАТО патки в кълчища те СА.
Само че теориите са две, ама както и да е:-) Не е погрешна "теорията на Айнщайн", пак казвам, малко са хората, имащи си даже бегло понятие от двете теории. Поначало изводите от тях са силно контраинтуитивни за хората. А това е така, защото това, което предсказва като явления ТО, не може да се наблюдава при ежедневни условия. Затова и хората не я ядват много, много, включително и липсват преподаватели, които да я разясняват.
А за колайдера- не знам някой да обявява скорости в eV, това може да го правят вероятно журналисти( не следя вестници и телевизии, слава богу, а и не желая, особено като им знам целта- да се продават и да манипулират общественото мнение), но в сериозните публикации не съм виждал такова нещо. Виж, може да работят с енергиите на частиците, това е вече обяснимо. Особено в предвид, че частиците не се движат с еднаква скорост, а вместо това скоростите им са статистически разпределени. 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #215 -: Януари 04, 2016, 12:21:07 am »
Радико, не аз, ти си объркан тотално!
В този случай може да се каже, че равнината минава през куба, не обратното!
Не може нещо по-многоизмерно да мине през нещо по-малоизмерно...няма как!
Все едно да кажеш, че реката плува около кораба, а не той в нея! Да, можеш да се позовеш на относителността, но това не променя концепцията!
няма да видим проекция, Ще видим сечението на куба. Последователно ще видим много сечения които могат да са еднакви или различни постепенно променящи се със преминаването на куба, това ще е ако преминава през равнината по диагонала си. 
..........................................................
можеш ли да ми кажеш защо в последно време взеха да обявяват скоростта на частиците сблъскващи се в колайдера във мегаелектронволтове това на мен ми звучи като:
Моята кола може да се движи със 180 конски сили във час.
Просто те не са се оплескали КАТО патки в кълчища, те СА.

Ами не, не е "грешчица"  ;D
Точно сеченията са проекциите в по-ниското измерение, помисли малко!
Все едно е дали ще кажеш сечение или равнинната му проекция и няма значение дали е по диагонала или по друго направление. По същия начин, по който един скенер натрупва равнинните проекции/сечения и после компютърът ги моделира/наслагва в 3D.
 И ако "вдигнем с едно ниво нагоре", 4D фигура би се "проявила" като променящо характеристиките си тяло в 3D измерението...може и до пълното му "изчезване" (от възприятията ни и всичките нам възможни методи на засичане)!
И друго - помисли още, бре! Дори да разгледаме само 3D средата, можеш ли да ми кажеш,(ПРИМЕРНО) че електричеството и светлината се "изместват" взаимно или си пречат? И двете са енергии, ако осветиш проводник, по който тече ток, това променя ли нещо? Тока? Или светлината? Че дори два лъча се кръстосват без да си пречат и това не променя характеристиките им! По един проводник може да преминават два вида ел. сигнал (ток-променлив) с различна честота и това не им влияе взаимно!
Малко ми тъпее този въпрос още в началната си фаза (зададен от Красиас)-моля никой да не се обижда!
Все едно да ползваш механична енергия за преместването на чаша гореща вода и от това да се промени топлинната и енергия? Или по-точно - да кажа, че когато едно тяло има доста топлинна енергия в себе си, то не може да притежава и друга-в същата материя и пространство?
Ами...факт е - нагретите тела са не по-малко тежки от студените! Каквото и да е гравитацията (според нечии други разбирания) тя не е "изместваща" останалите енергии в обема от пространството! Самият довод е ...да казвам ли точно какъв?
И изобщо...на кой му хрумна гениалната идея, че енергиите се "изместват взаимно", в което и да е измерение ???

За втората част съм напълно съгласен - толкова са объркали школуваните си понятия, завалиите, че "не знаят накъде да Фанат"  ;D ;D ;D
« Последна редакция: Януари 04, 2016, 01:20:06 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #216 -: Януари 04, 2016, 10:07:52 am »
Значи ако въпроса на Красиас ти тъпее значи не си представяш достатъчно добре нещата, не вникваш в тях. Ми представи си, че ей сега съм отворил нова тема "същността на магнетизма" и започваме да обясняваме концепциите си за това какво кара магнитите да се привличат значи дърпането е невъзможно нали така нещо ги избутва защото те "изяждат част от това нещо и понижават локално налягането му или го пренасочват или каквото и да е там тези неща обикновено ги наричат "М"етерони и бозата става точно такава каквато е при пичовете от Церн защото при съществуването на невъобразимо плътната и финна материя от "G"етерони наличието на
"М"етерони + наличието само на триизмерно пространство би разредило средата "едните ще изместват другите: в три литров буркан не можеш да налееш едновременно три литра вода и три литра бензин. защото стават общо 6 литра а буркана не е 6 литров"
Такова положение на нещата би довело закономерно до взаимно влияние между магнетизъм и гравитация което обаче липсва което пък от своя страна се явява доказателство, че положението не е такова. А факта че ми се налага да пиша всичко това е доказателство, че мнението ти "или концепция" е силно дезориентирано:
Говориш за 4D  концепция и едновременно защитаваш концепция отхвърляща това 4D
Цитат
Не може нещо по-многоизмерно да мине през нещо по-малоизмерно...няма как!

Има как и то може да го направиш и ти "демонстртивно"
Значи намираш една неголяма локва, ако сега са замръзнали намираш аквариум за рибки "пълен разбира се може и без рибки" След което му капваш три четири капки олио. като се разлее добре олиото ще представлява перфектно 2D измерение. Сегa, ако хвърлиш какъвто и да е предмет в аквариума ще наблюдаваш преминаването на тримерен обект през двумерно измерение. Ако обаче само задържиш предмета над аквариума сянката му ако попадне на него ще се яви "проекция".  Толкова за проекцията и за преминаването, но няма да е лошо да се изясниш сам със себе си коя концепция поддържаш, тази поддържаща хипотезата за 4D пространството или тази на грубите реалисти тези дето признават само това което виждат, тоест само 3D. Защото при положение че поддържаш 4D то половината от спора ни ми се струва парадоксално нелогичен.       
     
« Последна редакция: Януари 05, 2016, 05:30:20 pm от atos »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #217 -: Януари 04, 2016, 01:50:34 pm »
Здравей Радико, бозата наистина е много голяма. Аз много пъти съм мислил по въпроса но има неща които ми убягват. Например материята тука я усещаме като много плътна но за енергийните тела тя е прозрачна, и те преминават през нея без проблем. От друга страна това което за енергийните същества е много плътно за материята е прозрачно. Това на първо време предизвиква сериозни въпроси, как така е много плътно а в същото време го няма. Сигурно има някакъв отговор на този въпрос но не мога да кажа какъв. За сега мога да дам обяснение на етерната енергия, това което наричате мехурчета. Това което виждаш когато попадаш там е млечно бяло пространство, наистина мехурчета няма но се усеща че е има много фини частици които вибрират на много висока честота. Усеща се много голяма енергия но и много фина, и невероятна чистота. Дотук това съвпада със старите обяснения за етерната енергия, сега ще се опитам да ви дам по научно съвременно обяснение на нещата. Всичко се крие зад думичката "Чиста", това изказано на научен език означава "Без информация". Това е енергия която всъщност е и памет, мисля ,че най-близкото определение е, като самозахранващ се процесор, на който му работи тактовата честота но няма вложен никакъв софтуер. Друго характерно за тази енергия е тоталния и неутралитет, какво имам в предвид тази енергия памет не прави никакъв избор по отношение на информацията която ще се вложи в нея. Дали информацията ще бъде за цинк, злато, водород нея изобщо не я интересува, тя приема всякаква информация. И така трите основни качества на етерната енергия, липса на информация, тотален неутралитет и невероятен финес я правят неоткриваема. А тези качества я правят идеалния строителен материал за материята и другите енергии като и за допълнителна енергия за вече готовата материя. И така това е материала той е един и същ, разликата идва от информацията нанесена върху него. Накрая искам да кажа че вие всички сте били там на нивото на тази енергия но не знаете. Това става по време на дълбокия сън без сънища, разбира се като се събудите не помните нищо но се чувствате невероятно свежи. И как да помните като там където сте били няма никаква информация .......

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #218 -: Януари 04, 2016, 02:17:30 pm »
Много добре, krasias!  :)
Чистата немодулирана енергия е в основата на съществуването и развитието на неравновесните системи от статика към динамика. Животът /погледнато като вегетационен модел/ всъщност е точно това... Разклатено махало което леко се побутва циклично, за да не спре. Модулирането става според нуждите на системата и се извършва вътрешно от който трябва ;). Но:
- за да се разберат тези неща /както и за гравитацията, така и за живота като принцип/, трябва наблюдателят да има определено енергийно ниво. Всички концепции от този тип изискват доста повече енергия от нормалното за един средностатистически човек - а връзката на нивото с осъзнаването е пряка. Няма  ниво - няма осъзнаване. Има заблуди и логически абсурди.
- затова твърдолинейните логически мислители /научени са така, нямат вина/ не могат да стигнат до прякото познание или виждането на нещата такива каквито са всъщност. Системите на възприятие са противостоящи и взаимноизключващи се- не може да си малко умрял или при жените - леко бременна  ;D
- Номерът е да се движиш от единия метод към другия и обратно тогава, когато ти е нужно. Мъдреците му казват "да стоиш на ръба между световете".

Понеже говорим за гравитацията, мога да ви споделя това, което съм разбрал аз /не само логически/ - но ме спира негативната реакция, която обикновено предизвикват постовете ми. Дано тази година да сме малко по-толерантни - всички ще спечелят от това. Виждам наченки...

Поздрави!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #219 -: Януари 04, 2016, 03:03:42 pm »
krasias
При твоят начин на намиране на информация има един малък, но съществен проблем, напълно съм наясно с него, защото и аз достигам до много информация именно по този начин. Като пример - последното, което написах преди малко в темата на Елпунто - много хора като се случи такова нещо с тях и скачат: Аз съм изобретател, автор, учен, аз съм велик, аз мога още много, аз мога всичко. Могат - дръжки.
Аз знам, че тази идея ми беше подарена от някого или нещо извън мен. Дори съм сигурен, че всички нови неща са дошли при изобретателите си именно по този начин.
  Както е записано в библията "Поискай и ще ти се даде"
Та мисълта ми за проблема беше: Както вече е записано във "ведите" който прочете ведите без да внася собствена интерпретация във тях незабавно ще достигне нирвана, така и като уловиш някаква идея от това да го наречем примерно "всемирно информационно поле" най големият проблем е да разграничиш уловеното от собствената интерпретация която разбира се в 90% е погрешна.  И отгоре на това колкото по-сложна или различна от нас е идеята, толкова по-погрешно я интерпретираме.
« Последна редакция: Януари 05, 2016, 05:33:01 pm от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #220 -: Януари 04, 2016, 03:06:05 pm »
Всички познати ни енергийни проявления влияят на гравитацията (и съответно потокът на времето), но в толкова малка степен, че няма как да се засече в ежедневието. За целта трябват много прецизни измервания.
Например опитите на Козирев със загряване и изстудяване на тела, ентропни и негантропни процеси (изпаряване/кондензация/кристализация и др.), предизвиквайки и кинетични ефекти (привличане или отблъскване) на фино балансирана материя.
Може да се спомене и опитът с два силни магнита, долепени с еднаквите си полюси и пуснати от височина - падат малко по-бавно от нормалното.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #221 -: Януари 04, 2016, 03:34:36 pm »
Здравей caduceus, аз не знам много за гравитацията, но ще се радвам да споделиш с нас това което знаеш. Защото това за което намекна в предишни постове беше най същественото до сега по темата. Просто изчиствай и карай малко по близко до този свят, и мисля че няма да има проблеми. Въпреки, че усещането ми е, че антигрвитацията е на границата между световете. Поздрави Краси.
« Последна редакция: Януари 05, 2016, 05:34:08 pm от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #222 -: Януари 04, 2016, 05:43:19 pm »
Здрасти!
Да, на границата е - както и доста други неща. На първо време, нека споделя това което е доказано с практически опит досега от няколко добре и нарочно забравени изследователи. Потвърдил съм го за себе си, с няколко различни методики за частично пряко виждане  ;)
1. Има нещо като пространствена ципа или междинно състояние между нашето и по-високоенергийното измерение /т.нар. "онзи свят"/. Изглежда като мъгла или граница с различна степен на плътност в зависимост от условията в конкретното място. Постоянен пробив е много труден, защото се затваря автоматично от нещо като повърхностно напрежение - за да се задържи, трябва да се вложи енергия и да се поддържа "дупката". Доста добре идеята е представена във филма "Старгейт"  :) При импулсен пробив се обособява нещо като енергийна капка в нашия свят, която постепенно губи енергията си и накрая изчезва. Кълбовидната мълния е най-познатото проявление - нестабилна плазмена конфигурация с висока енергия в област с ниска такава. Дифундира взривно или постепенно, зависи от стабилността и дали има вътрешен поддържащ вихър /получен при пробива/. Идеята може да се представи грубо в 3D вариант като вода в езеро и въздуха отгоре + повърхностното напрежение между тях, както и подводни краткоживеещи мехури под повърхността.
2. Всяко масивно тяло /планета например/ нарушава тази пространствена ципа - сега дали се изкривява пространството както пише другаря Айнщайн, или явлението е чисто етерно, няма да задълбавам. Важното е, че между две масивни тела ципата не е както в открития космос - има диспропорция във двата основни енергийни потока и съответно течението на времето.
3. Енергийните потоци /за по-лесно да ги наречем Земя-Небе и Небе-Земя, въпреки че имат и други имена/ се движат спираловидно един срещу друг и се въртят в различни посоки. Описани са от Ед Лийдскалнин в труда му "Магнитен ток" като основа на електричеството. При масивни тела имаме нарушаване на равновесието им и единият поток е малко по-силен от другия, което води до появата на гравитация. Колкото повече маса, толкова повече енергиен дисбаланс и повече тежест.
4. Инерцията на телата е пряко свързана с масата и гравитационното привличане между тях, както и със скоростта /течението/ на времето. Промяната на енергийния баланс /или по-скоро дисбаланс/ между две тела води до локална промяна на гравитацията, както и инерционните сили. Потоците взаимодействат с масивните тела чрез контактна точка, или т.нар. от Кийли Неутрален Център, съвпадащ в нормално положение с центъра на тежестта на тялото
5. При действащи антигравитационни устройства около тях се получава нещо като мехур, в който времето тече различно, светлината се изкривява, а инерцията отсъства. На практика движението се извършва в областта на "ципата" между нашето и високоенергийното пространство оттатък.
6. Частичното екраниране /думата не е съвсем точна, по-скоро пречупване под различен ъгъл/ на единия от основните енергийните потоци води до увеличаване или намаляване на тежестта в манипулираната област от пространството.
7. Понеже потоците З-Н и Н-З са проникващи свободно през всичко, единственият начин да се въздейства върху тях е чрез такива по характер потоци или енергийни екрани. Взаимодействието има флуиден характер и може да се направят някои аналогии с водни течения.
8. Съществуват технологии за натрупване и манипулиране на енергията, като се използват подразрядните и видове енергии - магнитна, електрическа /три вида/, механична и т.н. Връзката на оргона /од, чи, прана, мана/ с останалите подразрядни е двустранна - но предимно по-висшето се превръща в по-низше, обратното е трудно. Но именно там според мен се крие и СЕ-то  ;) Трябва да има двустранно преобразуване в такова устройство - не само едностранно. Т.е. да се възбуди енергийно дадена част и после да се прибере реколтата чрез понижаване на вибрацията.
9. Тези технологии са достъпни само за малка част от населението и се пазят в тайна от т.нар. елит или властващите от векове кръвни линии. Всичко по въпроса, което излезе наяве в публичното пространство, се осмива, изкривява, или унищожава веднага. Дезинформацията също им е любим похват. Единствения начин да разбереш истината е да търсиш внимателно, да подлагаш на съмнение всичко което се опитват да ти набият старателно в главата и да опиташ да си качиш нивото дотам, че да видиш сам истината. Накрая нещата се напасват сами  :)

Дотук ОК ли е? Не всичко и на мен ми е ясно, но което виждам и съм разбрал за себе си - това казвам.
Поздрави!   
« Последна редакция: Януари 05, 2016, 05:40:15 pm от atos »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #223 -: Януари 04, 2016, 06:26:26 pm »
Да добре е и е разбираемо, и напълно съвпада с това което съм виждал. Един ден както си бях в двора, видях на доста голяма височина да лети сферично тяло точно срещу мене, беше с големината на бейзболна топка и обгърнато с плазма. Изведнъж както летеше срещу мене "зави" на дясно, и изчезна с огромна скорост. Ама това не беше завой щото беше под прав ъгъл. В същия момент останах като поразен, разбирайки че съм видял нещо което се движи по други закони....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #224 -: Януари 04, 2016, 06:37:06 pm »
caduceus
Обясненията в последната ти публикация съвпадат доста повече с хипотезата която аз съм си изградил отколкото останалите в тази тема. Вярно и тук има неща с който ми е трудно да се съглася, но както и ти казваш
Цитат
Не всичко и на мен ми е ясно
така и на мен. Даже бих казал, че почти ми е ясно колко малко ми е ясно  :o :o :o