Автор Тема: Същност на гравитацията  (Прочетена 196964 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #225 -: Януари 04, 2016, 07:32:11 pm »
...https://www.youtube.com/watch?v=IkNrNFAU4So

Tова, тукашния колега ли е?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #226 -: Януари 04, 2016, 08:00:46 pm »
Edin, тук е ползвана корда и това си личи. Трябва да умеем да различаваме такива видеа от тези, в които действително са заснети антигравитационни ефекти. Специално този клип отдавна циркулира из нета и се появяват негови копия от различни потребители.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #227 -: Януари 04, 2016, 08:05:49 pm »
Да, знам че е фейк, но помислих, че е дело на колегата x_name41  :D

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #228 -: Януари 04, 2016, 08:06:32 pm »
Здравейте,
Нещата не са толкова сложни колкото изглеждат.
Гравитация има ако има материя, при анихилация на материята гравитацията изчезва. Проблема е в неутралната материя неутрино, неутрони. Както Тесла казва заряда разширява, ефира натиска. Ако работиш с неутралната материя гравитацията се усилва или намалява. Това става с мисълта, като "новобранец" в легнало положение се издигнах на 10 см от леглото на което лежах, ума показа ужас и се уплаших и немога да повторя опита. Но спомена от събитието е тялото да има нулево съпротивление и тогава летиш. Нулево неможе но близко до нулевото. Обратно при увеличаване на съпротивлението тялото може се вкамени, тогава удар с нож ножа се чупи, защото като удариш с нож по камък ножа се чупи, това е реално, защото камъка е по-твърд. Видео клипове колкото искаш, вижда се механиката, но малко виждат организацията на неутралната материя.   
Така са създадени статои на исполини, просто си вкаменяват телата и душата отлита, а ние се вайкаме от къде са дошли скалите като има пясък в околността.
Неутралната материя не може да даде заряд и инерция, но може да даде въртене и амплитуда, т.е да се организира. Първо трябва да се създаде ъглова честота, съответно възниква и линейна честота. Имаме права и обратна задача.
-права задача завъртаме маховик-плътно тяво, възниква центробежна сила, външните части се движат с по-висока ъглова скорост от вътрешните
-обратна задача, завъртане на неплътно тяло, примерно пускаме ел. ток в палачинкова бобина, възниква центростремителна сила, вътрешните части се движат с по-висока ъглова скорост от външните. Тази центростремителна сила е гравитация, модел на Слънчевата система.
Това е !             
« Последна редакция: Януари 04, 2016, 08:23:35 pm от mi68 »

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #229 -: Януари 04, 2016, 08:39:04 pm »
Да, знам че е фейк, но помислих, че е дело на колегата x_name41  :D
edin не се дъни така, че ще те банн...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #230 -: Януари 04, 2016, 09:02:12 pm »
Радвам се, че мислим /и усещаме/ в една посока  :)
Нека продължа с някои примери за манипулиране на гравитацията, в светлината на изложеното от мен досега - за да се убедите във вътрешната логика на нещата.

Да разгледаме в най-общ план най-известното саморъчно устройство за левитация /нека ползваме този термин, защото нищо не е анти- в този процес, за да е антигравитация/ - платформата на Виктор Степанович Гребенников. Човекът е имал желание да сподели всичко, но трудът му "Мой мир" е цензуриран жестоко - останали са само намеци и вече известни от предишни публикации в пресата неща.
Все пак - има запазена негова картина, на която е показал долната страна на платформата с излъчването от дупките на жалузите, във вид плазмени шнурове с "нанизани" сгъстявания в тях. Т.е. имаме импулсен процес, циклично излъчване на плазмоиди от вида на вихровите етерни обекти на Тесла, с които последния също е екранирал гравитацията. Системата натрупва за част от секундата и после излъчва през всяка отделна дупка на жалузите етерен пръстеновиден вихър със електростатична обвивка /затова свети, йонизацията е от преминаване на високо в ниско енергийно състояние по контактната повърхност/. Пелената от вихрови плазмоиди от цялата платформа /подобно на кълбовидните мълнии, за които вече споменах какво са/ екранират частично потока Н-З и другият /З-Н/ "избутва" платформата нагоре. Жалузите са като платно на така образувания етерен вятър, затова като се наклонят, се получава и хоризонтална тяга.
ВСГ споменава в книгата, че при полет е имало и физическо въздушно течение освен енергийното, защото като си подаде малко главата извън полето усещял вятър нагоре и мирис на полски цветя /на височина няколкостотин метра/. Това напълно се съгласува и с данните в Самарангана Сутрадхара че около виманата /т.нар. древна летяща колесница/ е имало силен въздушен вихър, освен сиянието от измененото енергийно поле.
ВСГ е нарисувал и енергийния мехур или "бутилка", в който се намира платформата. Скицата напълно съвпада с флуидния модел на напречна пластина във течение. Системата за създаване на плазмоидите е чисто техническа, няма нищо общо с бръмбари и надкрилки - те само са довели до осъзнаването на явлението. Всичко е тел, жица, малко ВН ток за стартиране на процеса + още това-онова  :)

Засега толкова, че пак се увлякох с писането  :) Дано ви е интересно - другия път ще спомена други системи 

Поздрави!

ПП
На последната снимка /копие на реалната платформа в музея на ВСГ/ виждате как той образно е показал идеята за диспропорцията на енергийните потоци, минаващи през една обща повърхност. На гърба на насекомото има четири бели и пет черни ромба  ;) Неравновесието поражда движение, а който има очи - да види  :)
« Последна редакция: Януари 04, 2016, 09:21:51 pm от caduceus »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #231 -: Януари 04, 2016, 09:12:39 pm »
edin не се дъни така, че ще те банн...

Забраняваш ми да мисля, ли? Я прочети пак, какво съм написал и не се инфектирай, все едно съм ти изял супата с вилица.  ;)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #232 -: Януари 04, 2016, 10:25:08 pm »
Всичко е тел, жица, малко ВН ток за стартиране на процеса + още това-онова  :)

А относно конструкцията (формата), която трябва да образува телта, може пак да се прегледа отговор #46, стр. 4 :) Макар и тези установки да не са така съвършени като тази на Гребенников, принципът е същият.
След това Mi68 споделя някои мисли в тази насока:

Решетката е дифракционна решетка подобно на тестатика. С кръгли отвори не става, ъглите са резонатори подобно на магнетрон. Триъгълник не става, а с квадрат става евентуално правоъгълник. С шестогран подобно на пчелни пити, може и да става но не съм виждал установка.

Това са ценни следи за тези, които решат да опитат репликиране технологията на практика.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #233 -: Януари 05, 2016, 06:18:10 pm »
Радико, има ли някоя теза изобщо, в която да не ти "липсва нещо"??? Има ли нещо, което да не ти е "на тамЪн"?
Ами то и на нас ни липсват, ако си забелязал?
И не изкривявай (да го кажа просто), това, което съм писал, който мисли - ще го разбере!

Напълно съм съгласен с Красиас и Кадуцеус - "границата на нашия свят" и преодоляването и (чрез естествени или "изкуствени" процеси) би дала възможност да се овладее гравитацията, че и СЕ.
Това познание СЪЩЕСТВУВА наистина, просто нямаме достъп до него, на нас са ни натрапени (сега и на децата ни ги натрапват) други концепции и това не е случайно!
Проект "Дъга", ефектите на Хътчисън, непубликуваните експерименти на Тесла с гравитацията - всичко това е в резултат на едни и същи закони и сили, които е "забранено" да се откриват!
Да, ровим се, човъркаме по повърхността (някои и по-дълбоко), направо казано се мъчим да се докопаме до истината.

На мен лично са ми най-интересни експериментите с акустиката! Един "контактьор" (ченълинг) беше предал някога, че съвременните ни технологии почти не засягат тази част от техническото ни познание, която е доста "ключова".





« Последна редакция: Април 16, 2016, 02:58:33 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #234 -: Януари 05, 2016, 07:24:56 pm »
Цитат
Радико, има ли някоя теза изобщо, в която да не ти "липсва нещо"???
Да има такава теза:
Това е тезата на Архимед за лостовете от първи и втори род. Виж при плаваемоста на телата не мога да кажа същото.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #235 -: Януари 05, 2016, 08:06:24 pm »
А, може би същността на гравитацията е такава:

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #236 -: Януари 05, 2016, 08:39:02 pm »
Здравейте,
Количеството води до качество и обратно качеството води до количество, това е основно правило. Това води до два подхода:
-силов амплитуда, но трябва нелинейна зависимост
-нежен качество, действа на много ниски амплитуди, примерно яйцевидна форма, биене
   Първи подход, правя аналогия с акустиката. Имаме атмосферно налягане приблизително 100кПа, нелинейност се наблюдава при налягания над 2кПа=2%.
Звуковите вълни са под тази граница и трептящата скорост е много висока за това се наблюдава адиабатен процес, липса на топлообмен. Следователно да извадим СЕ от атмосферното налягане трябва Взрив, но това е разрушителна енергия и трябва преобразуване в съзидателна. Може се направи връзка с електротехниката. Ако масата на покой на електрон е 511кеВ то ни трябва 511кВ. Нелинейност става при атмосферното налягане над 2%, умножавам 511.2%=10кВ. Над 10кВ ефира ще работи на нелинеен режим. Това се постига с ТТ.
   Втори подход е въртенето примерно ураган. Създава е центростремителна сила, която повдига трактори керемиди от покриви и други материали. Вихрушка в пепеляка, през лятото, съм наблюдавал на 50см.
Заключвам" Ние сме във времето и то в нас, то нас обръща и ние него". СЕ и гравитацията са в нас въпрос на подход или управляваш или не. Управлението става по горните два подхода или комбинирано, изберете сами!   
« Последна редакция: Януари 07, 2016, 09:33:41 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #237 -: Януари 05, 2016, 08:42:34 pm »
Да има такава теза:
Това е тезата на Архимед за лостовете от първи и втори род. Виж при плаваемостта на телата не мога да кажа същото.
Хахаха ето, пак  ;D ;D ;D

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #238 -: Януари 06, 2016, 10:28:17 pm »
Здравейте!
Изчаках малко да видя какво ще се каже по темата, но май отива у лево /като не броим постовете на Хипарх и Ми 68/ - така че нека дам още малко инфо.
Първо, да припомня че по някои данни т.нар. Неутрален център на дадено тяло може да се манипулира чрез поставяне на единична намотка около него, ориентировъчно в средата му. Има едно изказване на племенника на Тесла - Сава Косанович, че питал чичо си веднъж какво е гравитацията, а той казал: "Гравитацията ли - че това е нищо работа, слагаме една жица около тялото и готово"  :) Това го цитирам по  памет, защото древния файл в който беше не можах да го издиря.
Методът естествено е включвал и пускане на някакъв ток по жицата, вероятно високочестотен импулсен, съдържащ оргонна компонента. Относно последната, има начини за увеличаването и в "нормален" ток, а количетвото и също така зависи и от метода на генериране на тока. Например, Тесла е ползвал при опитите си за изучаване на надлъжните вълни високоволтово динамо и механични прекъсвачи - а сегашните му репликатори ползват ток от мрежата и електроника - та файда йок  ;) Има голяма разлика...
От гледна точка на съдържимата оргонна компонента в електричеството, не е все едно дали ползваме като източник акумулатор, мрежово напрежение или генерирано чрез магнитна индукция. Тези които виждат енергията ще потвърдят, че вида и поведението както на тока, така и на разряд в искрище от тези три източника са съвсем различни.
Във връзка с темата, моля обърнете внимание на факта, че при руските левитационни платформи /поста на Хипарх от стр. 4/ имаме - акумулатор + генератор на импулси + мрежи при устройството от Руза, както и директно магнетно генериране на ток + мрежи при другата платформа от Дон /барабана/. Т.е. имаме си нещо подобно на като Бедини и магнетното генериране на ток от Тесловските опити + нещо от технологията на ВСГ :)
От личен опит ще ви кажа, че при генериране на ел. ток на магнетен принцип се появява доста силно оргонно поле и компонента в самия ток, които се проявяват като високочестотно импулсно изпразване /пик в милисекунди, както при Бедини/. Ако се зачетете пак във Василатос и "Изгубените открития" /главата за Райхенбах/ ще видите описание на оргонната компонента при различните видове генерация на ел.ток от сензитивите. Същото е и сега - ама няма кой да види, щото главите са пълни с книжни знания от техникуми и университети...
Навремето е имало такова наказание - изсипват ти насила супена лъжица рициново масло в гърлото и ти казват - природата е твоя  ;D Така че, ето ви малко странни, но истински  данни за експериментиране - и електротехниката е ваша  ;D ;D
Между другото - Ед Лийдскалнин също е правил трептящи кръгове с бобини от тел, намотани на бутилки /да ви напомня нещо за Капанадзе?  :)/, както и "прости" водни кондензатори като Тесловските от шампанско. Бетонно-магнитният му генератор в мазето на Кораловия замък е магнетен...
Почнахте ли да стопляте?  :)

Поздрави!

mentgele

  • Гост
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #239 -: Януари 07, 2016, 07:08:11 am »
Благодаря за обобщената информация! На мен тези неща ми убягваха, въпреки, че прочетох Василатос и Пицути. Човек вижда това, което знае.