Автор Тема: Електролизер на Краси  (Прочетена 136260 пъти)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #135 -: Декември 16, 2016, 07:06:00 pm »
Михаил Кузмов, грешиш в размишленията си.

Цитат
А това, да разполагаш с Браун Газ неограничено, срещу малко вложена енергия е невъзможно.

Интересна е тази думичка невъзможно. Аз съм виждал електролиза с 0 ампера потребление. Как ще е невъзможно, като е възможно. Защо смяташ, че Стенли Майер е карал бъгито си на водород? Давай да впрегнем малко логиката. Ще прави ли Майер кола на водород, ако има 10%, 20%, че дори 50% добавка? НЕ! Няма да направи, защото КПД на ДВГ е под 50%. Все пак той направи кола на водород и сега остава да разгледаме хипотезата, дали той би тръгнал да прави кола на водород, ако електролизата е практически безплатна. Разбира СЕ! Защо му е на човек да се занимава с такъв сложен проект, ако не вижда голяма изгода в това което прави? Та, помисли си, дали пък я няма тази електролиза с нула или почти нула ампера потребление.

Дай да направим и една сметка. Казвате, че 1л. вода, произвежда 1800л. газ. Когато този газ се образува на плочите той трябва да измести вода, като практически повдигне нивото на водата в клетката. Значи газа, трябва да измести 1800л. вода, на средна височина 1/2 от клетката. Смятаме, 1800кг. х 9,8 х 0,15 = 2646J загубена енергия. Ще кажете, но Низо, това е смешно. Смешно, но това показва един грешен инженерен подход.

Какво обаче да кажем за парните турбини. Tам имаме вода, която се превръща в пара, парата рязко увеличава обема си, прави налягане и с него се върти генератор. Сега въпроса е, не е ли електролизата практически същото нещо? Имаме вода, влагаме енергия, получава се рязко увеличение на обема, което създава налягане. Може ли да врътнем някоя турбина с тоя газ под налягане и да вземем колосални количества енергия? Много, много, много повече от горните 2646J?!

Може обаче да се обзаложим, че след месец два, в този форум, а и не само, ще има хора които смятат, че от HHO не може да изкараш повече енергия. Това е голямата разлика. Винаги ще има едни хора, които знаят, че може да се изкара повече енергия и едни други хора, които никога няма да узнаят, дори след като им се обясни.
Сигурно веднага ще излезе някой да пита. Ауе, еййй, от къде ще идва допълнителната енергия, бе? От къде ли идва енергия? Странна работа.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #136 -: Декември 16, 2016, 07:37:32 pm »
... Може обаче да се обзаложим, че след месец два, в този форум, а и не само, ще има хора които смятат, че от HHO не може да изкараш повече енергия. Това е голямата разлика. Винаги ще има едни хора, които знаят, че може да се изкара повече енергия и едни други хора, които никога няма да узнаят, дори след като им се обясни.
В тоя форум няма нито един човек, който НА ПРАКТИКА да е изкарал и 0.01% повече отколкото е вложил. И така ще си остане не само за месец-два, ами за доста години, да не кажа "завинаги".
Иначе такива, дет "знаят" ги има под път и над път, дори и тук.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #137 -: Декември 16, 2016, 09:29:50 pm »
Този който е отворил тази тема е изкарал повече от 100%, аз не се съмнявам нито в амперклещите с които мери тока, нито във волтметъра и не мисля че и атмосферното налягане понеже било по ниско там му завишава получената енергия с една четвърт в плюс на това което е вложено.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #138 -: Декември 16, 2016, 10:32:27 pm »
В тоя форум няма нито един човек, който НА ПРАКТИКА да е изкарал и 0.01% повече отколкото е вложил. И така ще си остане не само за месец-два, ами за доста години, да не кажа "завинаги".
Иначе такива, дет "знаят" ги има под път и над път, дори и тук.

Само провокираш страстите, или наистина си  убеден в категоризъма си? Аз не бих съдил, особено като не знам кой ми е на среща.При протичане на какъвто и да е ток се получават вихрови полета. Те от своя страна действат като циклон да го кажем по-просто и създават условия за увличане на всякакъв вид енергии. Електролизера въпреки, че е много сходен с кондензатор, не е най надежден за улавянето на тези енергии. Да , но с водата въпроса стои друго яче. Един много нагледен пример е вестибуларния апарат:http://medpedia.framar.bg/%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B1%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82   Освен научните твърдения за движение на лимфата в кухите канали и дразнене на рецепторите на апарата, всяко същество дори и в покой може много точно да определи каква му е ориентацията спрямо (околните вихрови полета). тоест трите тороидални кухини които са  изпълнени с лимфа са перфектен приемник на този вид полета. Правя  аналогия с  електролизера, но не пластинчат. От там идва и свръх добива, който не е чак свръх, но е в ПЪТИ над теоретичния. По въпроса за горенето, не знам кой може да създаде горене във вакум и да замери енергийните стойности. Така че не трябва в никакъв случай да пренебрегваме въздуха влизащ в контакт с пламъка при горенето на Браун Газ. В крайна сметка НАПУК на всички теории на ПРАКТИКА  вложената енергия е по-МАЛКО от изходната !

  Термопомпата не е ли и тя устройство на СЕ??!?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #139 -: Декември 16, 2016, 11:27:17 pm »
... При протичане на какъвто и да е ток се получават вихрови полета. Те от своя страна действат като циклон да го кажем по-просто и създават условия за увличане на всякакъв вид енергии.

Мога ли да предположа с голяма доза увереност, че колкото по-голяма е намотката, толкова по-голямо е "увличането"? Сега си представи какво би станало в намотка с този размер:


ето тук има и човек за осъзнаване на мащаба:


В същото това учреждение има изключително точни уреди, способни да засекат дори отделни атоми.

Сега ми кажи ти - тия пичове, дет се забавляват с тоя адронен колайдер, дали пък нямаше да забележат че не им излизат сметките за мощност, токове, ампери, волтове, полета... ?

Термопомпата не е ли и тя устройство на СЕ??!?
По тая логика и въгленовата (цинковата) батерия е източник на СЕ, щот в нея не вкарваш енергия... Сипваш няк'ви гадости заедно, и тока ти идва наготово... Дори обикновения лимон, в който бодваш железен и меден пирон - и той е източник на СЕ...

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #140 -: Декември 17, 2016, 02:46:32 pm »
 Извинявай, не знаех че си докачлив на тема съвременни технологии. Най вероятно си мечтаеш да работиш там. Но с лека ръка да отхвърляш доказано работещи технологии- примерно на Тесла, или Виктор Шаубергер. https://www.youtube.com/watch?v=f4gpe8f5Y6s Все пак съм благодарен, че даваш точно този пример. Аз специално наистина не вярвам, че ако открият в ЦЕРН нещо феноменално което не могат да докажат научно, ще пуснат информация в нета : ХЕЕЙ ВИЖТЕ К'ВО ОТКРИХМЕ, АМА ДЕ ДА ЗНАЕМ КАКВО Е!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #141 -: Декември 17, 2016, 03:38:03 pm »
Извинявай, не знаех че си докачлив на тема съвременни технологии. Най вероятно си мечтаеш да работиш там. Но с лека ръка да отхвърляш доказано работещи технологии- примерно на Тесла, или Виктор Шаубергер.

Доказано работещи?!? Ти лично имаш ли пред себе си работещ един техен генератор? Или си чул, че някой казал че брат'чед му бил виждал...

... Аз специално наистина не вярвам, че ако открият в ЦЕРН нещо феноменално което не могат да докажат научно, ще пуснат информация в нета : ХЕЕЙ ВИЖТЕ К'ВО ОТКРИХМЕ, АМА ДЕ ДА ЗНАЕМ КАКВО Е!

А как мислиш се проектира и построява такова съоръжение? Или го правят "както им дойде", и чак след като го построят мерят колко ток, какво напрежение и каква мощност консумира и отдава?
Нали всичко това дет се вижда на снимката ПРЕДВАРИТЕЛНО е изчислено и оразмерено въз основа на ФОРМУЛИ. И ако след построяването нещо не е според предварителните изчисления, бъди сигурен че ще се търси много сериозно откъде идва отклонението, защото това са вложени милиони и милиарди и всичко трябва да работи точно както е проектирано. Не се допуска отклонение, пък било то и породено от духове, вихри и зли сили.

И ... изобщо имаш ли идея с какво се занимават в ЦЕРН? Нали точно това правят - провеждат експеримент, наблюдават резултата и ако този резултат потвърждава теорията - пишат го като още едно доказателство. Ако не се вписва - търсят причините, грешките и ако се налага - променят теорията или измислят нова, която да допуска това което са наблюдавали. И след това започват нови опити, за да докажат че тази нова теория е правилна (или че не е правилна). И успешния, и неуспешния експеримент там са поводи да се изгражда теоретичната наука. В тоя ред на мисли - няма неуспешен експеримент, има такъв който показва че теорията е грешна.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #142 -: Декември 17, 2016, 04:49:36 pm »
Сам го каза. Идея си нямаш колко си прав. Нека си помагаме , а не да воюваме. Едва ли има файда от заяждане. Аз поне не виждам. Относно електролизерите твърдя, че има българска разработка с 55 MMW (милилитра в минута за ват)

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #143 -: Декември 17, 2016, 09:35:13 pm »
 juliang - имали милиади и похарчили милиарди за електромагнитни ускорители, това е цялата работа. С електролизата нещата са убийственно прости - водород на хелий и се получава малко енергия и не се прави както Роси да затваряш изкуственно слънце в някакъв алуминиев контейнер а топлината направо във водата и тя да разделя водни молекули. Не грее , загрява електролита - водата защото клетката е с голяма разлика в електрохимичния потенциал на електродите и топлината я прави на ток - т.е. още електролиза и още водород.Тези реактори няма да са много скъпи, не много по скъпи от някои скъпи в момента батерии. :)

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #144 -: Декември 18, 2016, 10:39:12 pm »
Съгласен съм с h2motor.Дори след продължителен период на работа, клетката се зарежда. Напълно разкачена от всякакви токоизточници продължава да  произвежда газ, а доста дълго дава и напрежение. даже и да окъся полюсите пак се възстановява напрежението. това е само наблюдение, което ми направи впечатление, без да го изследвам по-обстойно за сега

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #145 -: Декември 19, 2016, 11:24:27 am »
sorrry, знаеш ли според закона на Фарадей, колко е добивът на газ отнесен към мощност?

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #146 -: Декември 19, 2016, 07:33:45 pm »
Да предполагам. Видях в темите за ефективност доста подробно е описано. Не знам правилно ли съм разбрал въпроса.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #147 -: Декември 23, 2016, 11:06:43 am »
 Стана на въпрос за какво става ННО, едно приложение е че с негова помощ може да се изпаряват въглеводороди - образно казано. Като се поставят в пламъка на ННО горелка те буквално се изпаряват и се превръщат в метан. За камерата в която става това има следните изисквания - да няма достъп на кислород, температурата в нея да е над 300 градуса и получения газ се извежда и се изгаря доста чисто. Това позволява да се "хване" максимално енергията от въглеводородите. Така че със сигурност ако има преобразувател на топлинна енергия в механична и ток може да се направи миниатюрна електроцентрала която да бие по кпд централите които сега са включени в мрежата. Представете си локални такива малки електроцентрали с малка мощност, тогава ще се спестят загубите от преноса и мрежата. Проблема е в ниския кпд на турбините. Но бъдещето е - изкуственото слънце, защото няма друг начин да се произвежда енергия в изобилие. Реално всичката енергия която ползваме е произведена по този начин и тя само е съхранена във фосилните горива, те са батерии - акумулатори на енергията.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #148 -: Декември 23, 2016, 08:12:25 pm »
sorrry, изчети внимателно тези два линка:
http://www.znam.bg/com/action/showArticle?encID=788&article=1037235090
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0
Надявам се да разбереш правилно въпросът ми.


Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #149 -: Декември 24, 2016, 04:06:32 pm »
h2motor Отново вярно разсъждение. Именно тази идея разработват едни колеги на които офиса им се намира на Руски паметник София. Мисля, че вече имат няколко реализирани проекта за частни стопанства и оранжерии. Смесват ННО с метан и го включват към мини електро и топлоцентралка. Друг подобен пример е на Варненците от ННО-България.  Те направиха доста сполучлива горелка за раздробени отпадъци отново с Браун Газ. Принципа им е на палетните горелки. Има още какво да се желае, но са на прав път. Просто казано- Щастлив съм, че сум роден на тази територия и сънародниците не спят ами действат. Желая УСПЕХ на всички ни!