Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3449226 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Помещението е гараж, вижда се канала.
Страхът от клиенти е голям, защото се вижда проста електроника и прост принцип.
Принципът е интерференция, по точно частния случай стояща вълна.
Правих дълга линия съсредоточени параметри от дросели и кондензатори за 50Хц/220В натоварена с активен товар-лампи. Напрежението се повиши на 600В включвах последователно две после три лампи. Лампите светеха ярко и се опуши стъклото от вътре но не успяха да изгорят, понеже има известно закъснение на светване, докато се заредят реактивните елементи. При три лампи работеха на 200В и всичко е спокойно.
Правих опити с бифилярни намотки свързани зиг-заг, Дават усилване, заигравка с хроноса (времето).
Космоса е изграден от хронос и хаос. Ако се разгледа дисперсията (пречупването) на светлината, се вижда че времето е първично, а хаоса вторичен. За това със закъснителни групи, се манипулира хроноса и хаоса дава енергия. Нещата са прости!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
mi68, ако успееш да манипулираш (КОНТРОЛИРУЕМО) времето, аз лично ще те провъзглася за    Б О Г ! ! !
Па било то и с хилядни от секундата...

Да, нещата са прости...но дали са осъществими?

Казано на "простоцарски" език - ако успееш времево с "добива" да изпревариш "харча" на енергия - успял си!
А дано, ама...надали...

Все едно да се опитам да заключа чекмедже и преди да съм го заключил - да пъхна вътре ключа ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 969
  • Z - Оркестър Вагнер
mi68, ако успееш да манипулираш (КОНТРОЛИРУЕМО) времето, аз лично ще те провъзглася за    Б О Г ! ! !
Па било то и с хилядни от секундата...

Да, нещата са прости...но дали са осъществими?

Казано на "простоцарски" език - ако успееш времево с "добива" да изпревариш "харча" на енергия - успял си!
А дано, ама...надали...

Все едно да се опитам да заключа чекмедже и преди да съм го заключил - да пъхна вътре ключа ;D

atos, ама ти сериозно ли не вярваш на mi68? Как, аз лично никога не съм се съмнявал в неговите възможности. Той както я е подкарал с интерференцията, хроноса, хаоса, вторичния хаос, закъснителните групи, дисперсията и зиг-зага, е много близко и до машина на времето. Сигурен съм.  Проекта Монтоук ряпа да яде пред тия технологии, които не се скъпи да ни сподели. :D

Тук обаче имплозията трябва да я оставим настрана, она непричом, сега на мода е хроноса и дисперсията.
Целият съм в очакване на това техническо чудо. Нямам търпение да го видя :D  ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
atos, EDM electronics
Подозирам, че имате крайно погрешна представа за времето и възможностите за манипулирането му.
Можеш да се върнеш или да върнеш предмет назад във времето, но не можеш да се върнеш назад във събитията. Получава се нещо като време във времето или време на квадрат. Малко е объркано като теорията на Айнщайн ама какво да се прави такова е положението.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Не е нужно да ме провъзгласявате за Бог, част съм от творението и мога да творя.
Пред опитите боговете спират да джомолят.
Проблемът е, че режима на елементите е неправилен. Явно ще си купя един автотрансформатор 220В/500Вт, да не ми се опушват лампи, както си работи внезапно да не ми гори електроника с бифилярки тип зиг-заг. Ако при включването гръмне, сбъркал съм оразмеряването но тук е друго. Опитът да ли е отрицателен или положителен все учи. 

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Разгадах, поне така си мисля, един от модулите боядисани с черна боя от последното видео. Според мен това е електронния разрядник, четири еднакви модула на една платка, ако предположим, че всеки е за 1000 волта, то значи общото напрежение при, което сработва този разрядник е около 4000 волта, точно толкова трябват за анода на лампата.
    По принцип, такъв тип разрядник се включва в системата, само с два кабела, като обикновен разрядник, но тук виждам много кабели, което ме кара да си мисля, че или са излишни или този разрядник е управляем, може да се регулира прага на сработването му с цел увеличаване или намаляване на изходната мощност на генератора в зависимост от товара.
   Качвам една подобна схема на такъв рзрядник, която сработва при 900 волта, а с 4 такива модула свързани последователно разрядника ще сработва при 3600 волта, с 5 ще сработва на 4500 волта и т.н. Прага на сработване се избира с правилен подбор на <sidac> ценерите, а транзистора трябва да е много бърз, за голям импулсен ток и за напрежение поне 1200 волта. При Капанадзе виждам по 4 транзистора в група, което ще рече, че може да са за по-ниски напрежения. Винаги може да се импровизира, но принципа на електронния разрядник е това на схемата, която съм качил.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
atos, EDM electronics
Подозирам, че имате крайно погрешна представа за времето и възможностите за манипулирането му.
Можеш да се върнеш или да върнеш предмет назад във времето, но не можеш да се върнеш назад в събитията.

Не, Радико, нямаме погрешна представа!
Никога не сме твърдели, че времето не може да се манипулира...твърдя, че това манипулиране НЕ Е ОВЛАДЯНО!
Самият Хътчисън не може да постигне два пъти един и същ резултат, прави "ефекта", но не го е овладял.

А и можеш да се върнеш назад в събитията, вече е правено (Огледалото на Козирев), макар и в "чуждо" събитие...и да си изтърпиш последствията от това, разбира се ;)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
А и можеш да се върнеш назад в събитията, вече е правено (Огледалото на Козирев
Не това категорично не е връщане в събитие а поглед върху събитие. Все едно гледаш видеозапис на новините отпреди 5 години. можеш да "видиш" как куршум убива някого но дори и да се опиташ да застанеш на пътя на куршума той няма да те порази нещо като виртуална реалност. Подозирам, че истинската причина въобще не е огледалото. По-скоро то предизвиква повишаване на нивото на ДМТ в организма и това е истинската причина за странните изживявания.
П.П. ДМТ означава "Диметилтриптамин"
И освен това, този пост май е по-добре да е в темата за огледалото, ако искаш го премести.
 
« Последна редакция: Март 20, 2016, 06:47:03 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Да, може и да ги преместя...но тук си в грешка - раните и белезите на "върналият се" от събитията не са като от гледане на видеозапис, явно не си гледал целия филм?

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Ето малко снимки от последното видео. До колкото успях да ги хвана изчистени с програмата.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Пълен превод от грузински на руски на видеото от 2004 година на Капанадзе, видеото с кръглата кутия. Капанадзе говори за експерименти, които е правил в някакъв завод за самолети във вакумна среда, но някакъв началник го е ядосал и той е напуснал завода и е усъвършенствал генератора в домашни условия, даже не е очаквал такива резултати.

   Перевод полной версии фильма "Банка".
---------------------------------------------------------
С самого начала он жалуется правительства / бюрократии. Он должен был еще несколько человек, чтобы прийти, но они не пришли.
Начиная об устройстве 7:00 минуты. Примечание: зеленый инвертор вы видите, сделан в Армении, это инвертор и зарядное устройство для аккумулятора 12 вольт. Использование этого устройства вы получаете от 12 вольт постоянного тока 220 В переменного тока, 400 Вт.
TK - это автомобильный аккумулятор почти умер, это не имеет заряд, поэтому он говорит, что если автомобильный аккумулятор в порядке, он не нуждался бы зарядное устройство.
Гость "X", который пришел к демо говорит, что он не хочет, чтобы он включен, он просит объяснить, каким образом работа устройства.
Tk - говорят, что, во-первых, когда он начинает работать, первичная обмотка получает питание через искровой промежуток.
TK - говорят, что в прерывания искрового разрядника происходит 50 раз в одну секунду. Он говорит, что в искровом зазоре 50 Гц
TK - говорят, что толстые провода первичной обмотки. Он говорит, что самое интересное, это то, что искровой промежуток занимает очень мало энергии. Затем он указывает пальцем на преобразователе говорю, что это 400 Вт инвертор, но мы получаем 5 киловатт с устройства. 400 Вт не полностью необходимо. мы принимаем около 0,4 ампер, который 400 миллиампер, получать 5 киловатт. Я просто начал зарядки аккумулятора от энергии излучения, сегодня ученые Colling это вечный двигатель, когда из выходной энергии батареи заряжается и устройство само питает себя. Я сделал тест, выход для зарядки аккумулятора я отключен от батареи, и она работала от собственного выходной мощности. Устройство работает, дает 5 kWatts и займет от выхода, что все это занимает 0,4 ампер. Таким образом, это очень положительный результат этого устройства. занимает меньше и дает гораздо больше. Теперь я не знаю, его максимальная выходная мощность, это может дать 6,7 8, кВт, но на данный момент я не хочу рисковать, чтобы сжечь что-нибудь, в основном 5 кВт вполне достаточно. Для этого нужно около 0,4 ампер 220 вольт и дает около 24 ампер 220 вольт. Это секрет (не очень точное слово, но очень похоже) этого устройства.
X - спрашивает, почему вам не попробовать в вакууме при испытании на заводе, как и все в одной коробке
TK - Это было не очень удобно, чтобы положить все вместе, потому что мы, где тестирование устройства на заводе (завод отметил он находится в Тбилиси, на этот завод используется для производства военных самолетов, я думаю, резервуаров и т.д во время СССР, а затем тоже, я думаю, он имел широкого профиля, и я думаю, что до сих пор не называется 31-й завод). Если было несколько деталей, чтобы заменить или модернизировать не было удобно иметь все в одном окне. Положим все механизма на вакуум, механические механизм поворота очень хорошо в вакууме, а затем электрическое устройство становилось жарко. Во время теста некоторые руководители разозлил меня, и я покинул завод и начал работать на этом устройстве, чтобы улучшить его, я не ожидал, но мы здесь, как вы видите результат превзошел мои ожидания. Он говорит, что механическое устройство дает в 3-4 раза больше питания / крутящего момента, чем без вакуума.
TK - Это лучше, просто это устройство, Бог, то пусть всех нас есть, если кто-то хочет, чтобы его использовать, это здесь. Он снова о правительстве - Я не понимаю, чего они хотят, я предлагаю такие вещи, которые любой нормальный мыслящий человек не скажу не интересует.
TK - указал на человека, говоря, что мы пытались в своем саду только с одной образующей киловатт, весь сад был ярким и пусть работает длительное время без проблем, кто-то позвонил Мамука пришел, он физик, я (TK) спросил у него, можете ли вы объяснить вам как физик всех их, Мамука ответил, что он не уверен, что он не в курсе, это не то, что я могу объяснить простым физики.
Это то, что я вижу превышает закон физики. Это то, что в розницу в какой-то природы я не могу объяснить сейчас, я не знаю. Это невозможно, я не верю, есть что-то я не знаю, что ?.
TK - Почему? вот. почему это не возможно? Когда эти законы созданы? в каком столетии? 18-го века? Он просит объяснить законами физики, если бы я тормоз любой закон физико-ых, когда вы видите ее устройство Почему это работает? Я не торможении любого из законов физико-ых в этом случае оставьте меня и доверие в том, что вы видите, и попробуем разобраться.
Мамука - то, что мы можем сделать, это не по закону физики.
TK - в этом случае обновлять его.
Мамука - Нет, ты с ума.
TK - вот эксперимент, который я провел для вас, и сделал это много раз, во многих местах.
Мамука - Если вы можете, объясните, если не мы не можем признать его.
Они обсуждают различные физиков реакций, которые произошли в разное время.
Некоторые флористику физико сказал ТЗ, мы понимаем, что есть неограниченная энергия в космосе, но то, что он должен делать здесь, что это, ничего пустота?
TK - где наша земля? это не в Космосе? Разве мы не часть системы ВС? дон меня с ума? Один пришел и сказал мне, кто ты такой, чтобы игнорировать силу тяжести?
TK - Когда я говорил? кто я говорю это? где это написано? покажи мне, я никогда не говорил. Он повторил тот же вопрос, я спросил у него, ты читал теорию (своего рода полярности не знаю его перевод, извините). Человек получил красный на лице и не сказать слово и оставил меня. Один большой физико пришел ко мне и сказал мне, давайте напишем теорию, я буду твоим соавтором.
TK - спрашивает камеры человеку, чтобы стать ближе к устройству, как источник власти я использовать автомобильный аккумулятор. Батарея питает инвертор, с инвертора устройство начинает работать. Посмотрим, и он превращает преобразователь на. Аккумулятор умер, имеет, может быть, 11-10 вольт, но немного удар будет делать, он подключается инвертор в сети и заявил, что искры начали.
Персона X - Будет ли это искра остаться, если вы отключите?
TK - да, я отключил сейчас, и он работает от батареи. Включите его (он имеет в виду луковицы, каждый 1 кВт, имеет 5x200 Вт спираль в нем. Он попросит измерить входной усилитель и выходной усилитель. Это занимает 0,4 усилитель и дает 25,4 ампер.
TK - позволяет сделать эксперимент. позволяет подключить зарядное устройство на выходе устройства власти. У образом, каждый может видеть. Это 0-отрицательных другой является положительным. Теперь я подключить зарядное устройство к зарядки аккумулятора. Я веду тест, батарея все равно дает о СНВ энергию, но позже, после каждый раз, когда он будет выписан, если не взимается. мы стараемся, чтобы зарядить аккумулятор от энергии, которую мы получаем из устройства. Аккумулятор не имеют достаточно сил, пусть меня за второй пробки к электросети. Хорошо, теперь искра начала, отключен и работает. измерить его сейчас. Что мы используем и что она дает. 0,2 ампер 0,3 ампер. Сколько занимает зарядное устройство, позвольте мне видеть, 2,8 ампер, 2,7 ампер, 2,6 ампер. Сколько стоит от зарядного устройства к батарее 6,5, 6,2
Теперь давайте делать, как это, если можно заряжать аккумулятор от полученной энергии, преобразователь питания аккумулятор таким образом, как это работает. до тех пор пока батарея длится без зарядного устройства Устройство будет работать. Теперь мы зарядки аккумулятора, и я собираюсь снять аккумулятор. Я снял аккумулятор, но теперь нам нужно начать энергию. Вот почему я собираюсь использовать сетевое только для запуска. как только я получаю энергию от устройства нам не нужно сетевое питание больше. Посмотрим теперь я Отключение, видите, мы не получаем никакой власти из любой другой, чем от устройства, которое питает само себя. Я мог бы снять инвертор и зарядное устройство и просто нужно запуск энергии испортятся. То, что я сделаю позже. луковицы очень яркие и держит до тех пор, как вы хотите.
X - Можете ли вы запустить еще один раз?
TK - Да, будет делать. вот оно что. Хорошо, теперь вы хотите, чтобы я отключить устройство от инвертора и посмотреть, как долго это будет продолжаться само по себе, не говоря посмотрим, что произойдет. последний может быть второй или два.
X - мол, это продолжалось в течение некоторого времени, возможно, просто нужно некоторое техническое усовершенствование и холодной работать сам по себе.
XX-ебать здесь, он работает, я не могу отрицать этот факт. Я ничего не имею возразить. многие вещи можно поспорить, но здесь нет теории.
TK - мы можем спорить о теории, которую я и писать, можно утверждать, некоторые вещи могут быть улучшены отца, мы можем обсудить наилучшую схему, но это то, что у меня есть сейчас, и это факт. Что-то должно случиться, они просто шутят о чем-то неуместным.

X - так что нам пришлось исключительно для видео.
TK - Нет, мне нужно видео должно быть сделано для Интернета, поэтому многие люди могут видеть. Пожалуйста, возьмет видео схемы / устройства правильно подойти ближе пожалуйста.
Камера человек - да будет делать по одному.
TK - позвольте мне дать пространство - пожалуйста, что вам нужно.
  Източник - http://matri-x.ru/forum/index.php/topic/971-%d1%83%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%ba%d0%b0-%d1%82%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%bb%d1%8f-%d0%ba%d0%b0%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d0%b4%d0%b7%d0%b5/page__st__27040
« Последна редакция: Април 17, 2016, 04:08:54 am от mito_kupona »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Нови клипове на „хидравличния генератор“ на Капанадзе, който според мен изобщо не е хидравличен, а е механичния вариант.
 https://www.youtube.com/watch?v=oIivkWtSbR0
 https://www.youtube.com/watch?v=YY7dJQq5YQk
 https://www.youtube.com/watch?v=qUlLDQkqreA
   
   източник - http://matri-x.ru/forum/index.php/topic/971-%d1%83%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%ba%d0%b0-%d1%82%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%bb%d1%8f-%d0%ba%d0%b0%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d0%b4%d0%b7%d0%b5/page__st__27080

spark

  • Гост
Някой знае ли този човек дали взима пари за демонстрациите? Нищо не се говори за турската централа, и въобще за някакво развитие, показва някакви кутии и казва ала бала. Имаше един тип в Интернет имаше стратегия за изкарването на бързи пари и продаваше една програма за тази цел. Според мен целта му беше да зарибява и печели от програмата методите му бяха фалшиви.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Няма никакъв генератор в турция и изобщо никъде няма. Има само болшой театър.

spark

  • Гост
Тук човека пуснал клипа твърди, че е сниман в България, някой има ли идея кой е човека и дали е от този форум?
https://youtu.be/vLJutsRHJ6E
Иначе Капанадзе има две големи централи до колкото знам едната е в Турция другата на изложение или нещо подобно.
https://www.youtube.com/watch?v=B4hMaf5T1UA
https://www.youtube.com/watch?v=ZlGb4TIA00E