Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3448185 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
При всички случаи генератора на 50 Hz е от резонансен тип, т.е. намотката е трептящ кръг. Гледайки навивките, предвид и сърцевината, не е невъзможно да се реализира генератор на 50 Hz, макар и с нисък качествен фактор, т.е. на празен ход няма да консумира нищо, или ще е много малко. Например един мултивибратор с товар паралелен резонансен кръг със средна точка би вършил чудесна работа, с малки загуби в транзисторите, понеже работят в ключов режим.

Като гледам радиаторите, едва ли се разсейва повече от 20 W на тия транзистори. Цялата установка е около 200 W, ако коефециента на трансформация на енергия е да речем 15, то входната мощност ще е едва 13-14 W /нищо работа/.

Много типове генератори /резонансни/ биха работили добре с тези данни на намотката. Ако има интерес мога да публикувам няколко схеми, някой от тях които съм правил и съм сигурен ще работят успешно.

Друго мен ме притеснява, не генератора, тоя руснак ми обърна нацяло досегашната представа за Капанадзе, но като слушам електроженния звук от "аквариума" му, се чудя как по-рано не съм се сетил от какво може да е. И в крайна сметка това Тесла ли е или не, вече не знам....?  :-\
« Последна редакция: Април 05, 2010, 10:48:25 pm от EDM electronics »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Не е лошо наистина да пуснеш някоя схема на генератор " EDM electronics" предварително мерси за което. А направило ли ви е впечатление , че на видеото с "аквариума" брума се чува няколко секунди и после  изчезва....притеснително също е , че пак на същия клип отначало се включват 2 лампи по 200 вата и след няколко секунди още 20 лампи по 200 вата и при това без никакъв пад на напрежението  поне да бяха мигнали за малко първите 2 лампи. Аз направо за теца да се закача и да дръпна 4 киловата изведнъж ще мигне дет се вика , а на КАпанадсзе генератора не направи пад , все едно че си зсмуква енергия от неизчерпаем източник
« Последна редакция: Април 05, 2010, 11:00:23 pm от coke2k »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Тези две схеми съм ги правил много пъти и гарантирам, че работят много стабилно. При мултивибратора честотата зависи единствено и само от резонансния кръг, базовите вериги са само за първоначално отпушване на транзисторите, като техните стойности ще се подберат в зависимост от коефициента на усилване на същите.

 Първата схема е последователен резонанс и трябва да се има предвид, че напрежението върху намотката ще е Q-пъти по-голямо от захранващото, на практика от 3 до 7 пъти, имайки предвид настоящата разработка то няма да е повече от 2-3 пъти, поради ниския качествен фактор.

Аз смятам да ползвам една от тези две схеми.

Прикачвам и една книга за генератори /много добри/, всеки може да реализира това което го удовлетворява!
« Последна редакция: Април 06, 2010, 08:40:34 pm от EDM electronics »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Тук се ползват два принципа на Тесла и ще се опитам да ги обесня.
-превръщането на точка в пространство и обратно става по два начина
+по права(инпулсно) пространството се свива и спира(прекъснато движение)
+по спирала(за обем конус) движението е вечно и не спира само се трансформира(непрекъснато движение)
 В случея имаме инпулсен метод(разпространяващ се резонанс) за него е характерно-първичната намотка е винаги външна,а вторичната е вътрешна и имаме свиване на полето.
-втора подсказка ако имаме електромагнитна вълна(ЕМВ) то енергията се РАЗПИЛЯВА в пространството и затова радиопредавател излъчва 90%ЕМВ и 10% в ток в земята. Неговити устройства работят на обратен принцип 90% ток в земята и 10%ЕМВ. За това ползва големи индуктивности и ниски честоти(Излъчването на ЕМВ зависи от корен квадратен от капацитета Т.Е вълновата проводимост корен квадратен от С/L).При голямо L излъчването е малко т.е. трансформаторен ефект. Голямата индуктивност иска ниски честоти ,които не могат да саздадат ЕМВ. Това са подсказките без конкретна схема. Явно тук имаме заземление и ниски честоти, бобини с железни сърцевини и разпространяващ се резонанс .Другото е конкретна разработка и реално устройство. Успех на занимаващите се,предполагам да съм бил полезен.
« Последна редакция: Април 06, 2010, 08:12:35 pm от mi68 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колеги,
Това индиректно споменато от админа SR "ЖИВО" поле, т.нар. втори компонент няма да го получите с чисто електротехнически средства. Само  The Phantom  се усети донякъде, но накрая пак го изби на ферити. Защо се мъча да обяснявам всичко това? Просто защото нямам време за експерименти, пък и не съм толкова електротехнически навътре като вас /все пак ви напомням че Капанадзе също не е ел.техник а май архитект  :) / Плюс това ме мързи, а и ми е мъчно да ви гледам как се въртите на едно място. Та на темата:
1. Феритът е керамично-метална конструкция. Керамиката е порьозен материал, натрупващ оргона, а металът го излъчва. Т.е. си имаме един особен вид оргонен акумулатор или концентратор както предпочита да казва Василатос. Ако е прахов композит - все тая, метално-неметална конструкция подобно на оргонита на Карл Велц. Ефектът е същия и за мен е очевиден, а за вас - дай боже да стане.
2. Полето /или концентрацията на микромагнитни домени другояче казано/ което е там е мъртво. Возникает поле. Но поле это "мёртвое" и работу совершать не может, поэтому подключается второй процесс. Казва го пак SR. Т.е. няма пулсация, "не диша". Пулсацията го оживява, но това не е ел. токова пулсация като такава, а оргонна. За да стане от токова на оргонна трябва концентратор във пулсиращата верига. Трябва и малко сметки колко да е минималния капацитет на концентратора че да има "ежектирано" достатъчно количество оргон чрез токовите импулси. Дано ме разбирате какво говоря, ако не - моля да ме извините, ама няма как да обясня по-ясно за момента. 
3. Кое е това устройство което изпълнява тази смесена функция? Това което колегата  The Phantom  ви е сложил да ви извади очите в предната страница на темата, ама никой не го коментира май. При Капанадзе и SR вероятно е по-елементарен вариант, вгледайте се в приликата с лайденска стъкленица и клетката на Джо. "Бъчвите" на 100 кв-товата установка какво са според вас? Вижте острия коментар на SR по тоя повод. Более подробной информации не будет, тем более про "БОЧКИ", кто то видит бочки, а кто то нечто иное
Айде сега помислете пак какво ви говори руският админ за двата процеса. И успех! Аз си измивам ръцете :)
Както казва и човекът - Те кто "достоин", рано иди поздно , придут к принципу. Под "достоинством" я понимаю  уровень мозговой деятельности. Я готов помогать людям, те кто действительно умеют мыслить и понимать суть. Я хочу соблюсти некий "дресс код" доступа к информации, то есть под "дресс кодом" понимается уровень мышления
Поздрави!
« Последна редакция: Април 06, 2010, 11:30:10 pm от altium »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Здравейте съфорумци. Струва ми се, че има добра новина - някой е репликирал устройството на Капанадзе.
Не знам, дали устройството в действителност работи. Ето линк към форума, на който е публикацията http://www.001-lab.com/001lab/index.php?topic=4.msg7008#msg7008 .
Надявам се схемата да е на действително работещо устройство. Ако ли не, то поне може да даде някакви насоки на мислещите.
« Последна редакция: Април 10, 2010, 06:39:27 pm от altium »

The Phantom

  • Гост
  Или никой не иска да направи аналогията между "трансформатора" на Капанадзе и онази "бачонка"  от прикачената снимка в коментарът ми от предната страница, или повечето вече сте наясно и действате усилено по изработката.
  Аз ще се опитам да обесня, по мой си начин, какво е общото между бачонката - "каскадният преобразувател" според мен и "трафчето" на Капанадзе. При Капанадзе имаме Първична намотка, Вторична намотка и тръбичка навита на разстояние от намотките. Това представалява само един сектор от "каскадният преобразувател" . С други думи , при каскадният преобразувател имаме 5 трафчета на Капанадзе обединени в един агрегат. Ясно се вижда , че при каскадният преобразувател намотките обхващат само по два феромагнитни тороида , и то само в краищата ! От това си правя извода, че и при Капанадзе имаме само два феромагнитни тороида. А защо са само в краищата ?!? - Ами сигурно за да има повече контактна площ между намотките и "въздуха".  Не стърчи ли тороидът навън от намотката при руският колега, репликирал Капанадзе ?  Първичната и вторичната намотка са идентични и при двете "бобини". Тръбичката при Капанадзе е равностойна на един Перфориран лист от каскадният преобразувтел. При Тестатика имаме подаване на високо напрежение, което е смъкнато от движещите се колелета - се едно имаме Wimshurst, само че без искрището. От същата страна , от която се подава високото напрежение към Първичната намотка, към Вторичната се връзва кабел отиващ до - Основен кондензатор (това поне се вижда от схемата на Тестатиката). Изхода на Първичната намотка при Тестатиката е свързан със стартер и изправители, а Изхода на Вторичната намотка е свързан към един Перфориран лист - при Капанадзе би трябвало да е тръбичката. Другият край или страна на Перфорираният лист при Тестатиката е изходът - месингов накрайник, към който се връзва консуматора! (Как става усилването през намотките в каскадният преобразувател всеки може и сам да се досети. Просто трябва да се вгледате във Вторичните намотки на всяка бобинка при Тестатиката)
   Сега ми е чудно къде е искрището при Тестатиката , което го има при Капанадзе ?!?
« Последна редакция: Април 11, 2010, 07:03:24 am от The Phantom »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте колеги! След многократно гледане на клипа на SR, ми направи впечатление, това което казва той за високото напрежение, че го е постигнал с транзистора на радиатора и трансформатора до разрядника. Задайте си въпроса, защо
използва мрежов траф, защото честотата е ниска 50Hz - логично. И друго , под бутоните за пуск и стоп се вижда малък
 чип, приличащ на 555, с който може да е реализиран генератор на 50Hz. Според мен от този генератор се подава сигнал
за получаване на ВН и сигнал към комплементарната двойка мощни транзистори за да бъде усилен. След това към изходния
траф или бобината с феритите постъпват тези два сигнала 2-3kv променливо напрежение 50Hz и синусуида 50Hz от мощните
транзистори. Мисля, че това е много важно условие и двата сигнала да са от един и същи източник с еднаква честота    и тн. Вече. каква е конфигурацията на бобините, как се смесват тези два сигнала - е въпрос на опити, дали има нещо
друго вътре в трафа, а аз мисля, че има - е също въпрос на опити. ПОЗДРАВИ!!!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Умно! Има логика и аз мислех за това , да синхронизирам двете честоти .  От друга страна по време на обясненията във видеото за висковолтовия трансформатор, SR  първо започва да казва високочестотен и след това се поправя, казвайки високоволтов. Въпреки това има смисъл да е във фаза с задаващата 50  Херца бобина откъм мощните транзистори. ...
  Пускам схема която днес излезе по форумите и се предполага че е работеща но не го твърдя. Направил съм малко редакция по схемата така че да е по ясна и четлива, без други промени.
« Последна редакция: Април 12, 2010, 09:32:36 pm от altium »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Не знам дали тази информация е за темата за Тесла или за тази тема, но аз ще я публикувам тук.
Това е съобщение от потребителя papa3902:
Цитат
Поставил опыт по определению влияния полей трансформатора Тесла на феррит.
Намотал на ферритовый стержень диаметром 10 мм длиной 150мм 30 витков провода обмоточного ПЭВ диаметром 0,6 мм.
ВВ обмотка выполнена на пластмассовой трубе диаметром 50мм. 700 витков провода диаметром 0,3мм. Индуктор - 5 витков медного провода диаметром 4мм, шаг 15мм.
Напряжение генератора 3000 в, частота 17200 кГц, диод КЦ106Г, конденсатор 11нф, зазор разрядника-1мм, частота искры 100-110 Гц..
Прибор измерительный Ц4342-М1, предел измерения 0,25мА переменного тока.
Включаю ТТ. Подношу торцем ферритовый сердечник к катушке ВВ на расстояние 15мм на высоте 30 мм от верхнего конца ВВ катушки.
Наблюдаю медленное повышение тока в катушке сердечника до 25-30 мкА в течение 30-35 сек. После прекращения прироста тока выключаю ТТ. Идёт медленный спад тока в катушке феррита примерно в течение 1 минуты. Резкого спада тока не наблюдается.
Это что, инерция феррита с упорядочением доменов?
При снижении ферритового сердечника по высоте - результаты те же.
При расположении стержня параллельно ВВ - результаты те же.
Следовательно, для начала работы генератора тока необходимо выдержать время для ввода феррита в рабочий режим, что и делает Капанадзе.
Самое хорошее в том, что рабочий режим феррита удерживается продолжительное время, что допускает применение низкочастотной модуляции как по искре, (вспомните аквариум, где импульсы накачки идут примерно 1 - 2 раза в секунду, так и по НЧ начиная с 1-2 гц (а нам надо 50гц)
И още малко полезна информация от CrazyAlex:
« Последна редакция: Април 12, 2010, 11:28:52 pm от miromad »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,

на www.x-faq.ru са направили едно DVD, на което са събрали много информация
свързана със Свободната Енергия.
Архив на форума за две години; схеми ; реализации.
Диска се разпространява безплатно.
Изработен е от AND и MaximaN.
Диска е "отворен' за добавяне на желаещите да споделят своя информация, реализация или видеоматериали.
цитат:
Если вы считаете, что чего-либо не хватает, готовы вас выслушать (вычитать). А если вы обладаете отличной информацией, а такие мы уверены найдутся (наверняка много чего кто собрал по интересующим его темам), и готовы ей поделиться, то присылайте на этот
e-mail: maximan-x-faq@yandex.ru.

мадсатбг
« Последна редакция: Април 16, 2010, 03:35:43 pm от madsatbg »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Имам диска и любезното разрешение на администрацията на X-FAQ.ru, да го поставим в нашия форум за по лесно сваляне.

мадсатбг

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Поствам предполагаемата (според скромното ми мнение принципът е верен, но...) схема и начина на навиване на "Трансформатора на SR " от next-energy.ru
Публикувана е от Piton6 на http://next-energy.2x2forum.ru/forum-f1/tema-t7.htm - дубъла на стария форум.

мадсатбг
« Последна редакция: Април 16, 2010, 11:58:25 pm от altium »

vitan

  • Гост
Поздрави и адмирации. Схемата е логична и май е много добро копие на руския админ SR. Успех с репликацията :)

Виждам грешка обаче. При обратната връзка от товара идва ~ 10 V. Това изправено прави над 14 V. Вентилатора вече е сдал багажа, а кондензаторите на 16 V са над ръба. Генератора на 50 Hz с тия логики също не го виждам при това напрежение. Трябва му стабилизатор на 5V например или на каквото там е замислено.
„Батерия запуска” на 9 V няма да стане вероятно. Ако акумулатор на 12 зацепи ще е малко чудо :) И още нещо. Добре ще е искрището да се помести в някакво по-голямо метално кафезче. За екранировка и охлаждане. А ако може и да има вентилация да издухва на някъде химията ще е супер. Така де, нали има поне 1 вентилатор...

Някой има ли идея за феритния магнитопровод?

Ако някой прави репликация и мога да помогна с нещо – с удоволствие. Поздрави.
« Последна редакция: Април 17, 2010, 12:35:00 am от vitan »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
За сега съм събрал ферити от захранване на пц

ф 27мм външно

мадсатбг