Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3446056 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
За тези които не разбират грузински намерих филма на зелената кутия със субтитри на руски ето:
http://www.youtube.com/watch?v=_cw0jQNs3Ic

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Не бих искал да влизам във спор или конфликт по отношение на отправените въпроси, тъй-като рискувам да бъда криво разбран както се е случвало в някои от постовете ми, а относно човека бай Мильо и неговата установка бих добавил, че той самия беше заявил, че сам не е в състояние да я изработи тъй-като процесът на изработване на детайлите е много сложен и трябва специално скъпоструващо високотехнологично оборудване за това поради спецификата в конструкцията (впрочем това се вижда на макета и нормален човек би разбрал тези неща и не би задавал глупави въпроси), което той така или иначе не може да си позволи по една или друга причина, единственно е направил макет с който демонстрира принципа и мисля, че със това отговорих на вашия въпрос, а това че слагате етикети на хората, тоя бил такъв, оня бил онакъв и спекулирате със това в негативен аспект не говори добре за вас. А що се отнася до мен и моите експерименти съм на принципа който използват много потребители във този и други подобни форуми свързани с тази тематика, или с две думи и аз експериментирам по същия начин както всички останали експериментатори.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Уесли който не твърде отдавна е бил при Капанадзе вече е постигнал добър резултат по темата. 25 Вт на входа и 200Вт. на изхода. http://www.youtube.com/watch?v=Mn8TLBsR3r0&feature=uploademail   

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
На този клип нищо не е видно. Нито има точни измервания, нито има самозахранване. Така че да не бързаме със заключенията!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Да не пиша дълги речи всеки да намери отговoра защо един тайфун си увеличава енергията и от къде?.
Да се върнем към някой детайли. При всяко криволинейно движение имаме две сили (ускорения) нормална (радиална) и тангенциална (допирателна).
Според вакумната теория законите и важат в инерциални и неинерциални кординатни системи.
-зарядът е нормална скорост на вакума
-гравитацията е тангенциална скорост на вакума. Затова за намаляване на теглото се иска увеличаване на тангенциалната скорост-явлението безтегловност на спътник.
-магнетизъм относителна тангенциална скорост по оста OZ.
Възоснова на това схващане какво прави Капанадзе. Навива две отделни бобини на една тръба едната е навита на ляво другата на дясно. Тези бобини са полюси (резонотор, вибратор) за сваляне на магнитна енергия. Въпросът е да се създаде вихър в екватора. От многото видео три модела съм виждал, характерно е импулсното възбуждане.
Подобна схема лично синтезирах с двойно палачинкова спирална намотка и две лампи (не съм я демострирал във форума ). Проблема е че съм навил бобините в една посока и нямах напрежение в товара.
Усилването на магнитната енергия има много общо с втори и трети закон на Кеплер. За сега това е най-актуалната информация по въпроса.
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 09:37:38 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Хипотезите ми може да са обратна логика и не разбираеми. В една затворена система енергията е константа но в отворена може да има приход само при синтез. През 1901г. се доказва, че ток може да получи по инерциален път, една бобина се завърта и ряско се спира, възниква електрически ток, който се чува в телефонна слушалка. 1916г. се правят количествени пресмятания и се доказва, че това е насочено движение на електрони, доказано е, че тока в метали е само електрони. Опитите се провеждат в земно електромагнитно и гравитационно поле. Тъй като земното електромагнитно поле е слабо то трябва да си в мегахерци да имаш някой волт, логично е гравитационното поле да захранва заради по ниските честоти.
Приемам, че не е важно от къде идва енергията важно е да работи, важно е експериментите да вървят на където ми видят очите. Въпросът е да няма загубили се. 

Velektra

  • Гост

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колеги,
като направите нещо на практика - по стандартните разбирания и науки, тогава се подигравайте на колегата mi68. На мен пък неговите постове ми раздвижват мозъка  ;D  Доста интересни разсъждения - плюс това прави и опити. Смятам че е ценен кадър - повече от доста други тука
Успех на всички!



Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Направих връзка с небесна механика, униполярна индукция и електромеханичен електромер. По-далечна връзка може да се направи с теслов трансформатор и инплозивна турбина на В.Шаубгер. Общото е вихровото (индукционно) поле. За разбирането принципа на генератора на Капанадзе трябва да се разбира униполярната индукция в променливотоков варянт. Навремето изхвърлих два електромера но сега ми трябват, имам малко части от един разбит електромер и мини лагери за опити. Устройството на електромера е описано в много учебници. Имаме алуминиев диск (може и меден)който се върти. Диска се върти в една равнина, перпендиколярно (ос OZ) е напрежителен електромагнит, разположен асиметрично спрямо центъра на въртене на диска (екваториална област). Имаме и токов магнит разположен радиално на диска и магнитна спирачка. Такъв електромер отчита примерно от 5 Вт нагоре визирам моя на вилата. Ако направим връзка с космоса то планетите се намират в екваториална област на слънчевата система наречена област на Лапласт, подобно на пръстените на Сатурн. Угълът неможе да е произволен, а е 90 градуса. В тясната екваториална област на Лапласт имаме въртене на ефира и виртоален диск. Ако си извън този диск и няма корекция на траекторията по спирала падаш на централното тяло в случея на Слънцето.
Капанадзе прави този виртоален диск импулсно, като всеки път има различно схемно решение (поне три различни вида схемни решения съм видял).
Правя опити да се мине в синусоидален режим но трябва доста резонанси да се настроят и тегаво вървят нещата. Може би ще се откажа и ще мина на импулсен режим, за сега не се отказвам.
При това вихрово инплозивно движение имаме по OZ увеличаване на скоростта магнитния поток, чрез намотка се правръща в ел енергия.
Така разбирам генератора на Капанадзе. ТОВА  е първи варянт. ВТОРИ варянт е да се ползват стоящи вълни със забавена групова скорост. Потози варянт съм работил но само отрицателен опит, което не е лошо.
« Последна редакция: Януари 22, 2012, 08:01:54 pm от mi68 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Аз пък разбрах, че варянта бил виртоялен :))

(не се подигрявам - шегувям се)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Движението ми изглежда достатъчно сложно за начинаещ като мен. Трябва да имаме движение в хоризонтална и вертикална посока. В хоризонтална позиция ползвам палачинкови бобини, а във вертикална позиция конусни бобини. Комбинациите не са изчерпани. Искате да начертая схема и да покажа колко добре разбирам електротехниката. Резултатът е няма свободна енергия, това го неразбирам. Правите опити без пътеводна светлина, това е като движението за философски камък. Няма никъкъв път(химичен, механичен) резултат няма философски камък. На къкъв принцип ще дойде усилването на енергията? Отговорете на въпроса. 

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
...........неговите постове ми раздвижват мозъка  ;D  Доста интересни разсъждения..............

Дааааа, така е, няма спор по тоя въпрос.

Аз мисля, че постовете му са филтрирани през електронния преводач.
Теорията на Капанадзе генератора явно е свързана с някакъв философски камък, химичен път и пътеводна светлина. Липсва само минералната вода от Горна баня до Девин от миналата година. ;D

Е баси, не се сдържах  ;D
« Последна редакция: Януари 25, 2012, 10:25:44 pm от EDM electronics »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Искате ли да отговорите на въпроса как става усилването на енергията в една отворена система. Ще направя теория, макет, блокова и принципна схема, даже количествени измервания ще направя, евентуално формули за изчисление.
Чакам отговор, за да не застина подгрявам с размишления и опити.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
На въпроса сам си отговарям.
Трябва да имаме многофазни системи, дву, три и т.н. фазна система. Събирането става геометрично. В зависимост от фазовата разлика резултатът е от 0 до 2А, А-амплитуда.
-при 0 градуса резултатът на амплитудата е 0
-при 45 градуса резултатът на амплитудата е 0,707А
-при 60 градуса резултатът на амплитудата е А
-при 90 градуса резултатът на амплитудата е 1,41А
-при 120 градуса резултатът на амплитудата е 1,73А
-при 180 градуса резултатът на амплитудата е 2А
От изложеното геометрично (векторно) се вижда кога имаме усилване на амплитудата (енергията).
Имаме потенциално, соленоидално, Лапласово (едновременно потенциално и соленоидално) векторно поле. Тези статични векторни полета не ми вършат работа. Трябва ми динамично, вихрово ( индукционно) поле. Виждам единия изход да се направи интерференция и създаване на 0 (неутрална) точка подобно на нулева точка в трифазен генератор. Целта е горното векторно (геометрично) събиране.
Втори изход разположението на магнитното и електрично поле е на 90 традуса, ако амплитудите са еднакви то имаме 1,41 усилване на амплитудата съответно енергията. Източници на електрични полета са:
-електрични заряди-електростатика, потенциално
-променливи магнитни полета-електродинамика, вихрово
Източници на магнитни полета са:
-движещ се заряд (ел. ток)-магнитостатика, соленоидално
-променливи електрични полета-електродинамика, вихрово, (ток на разместване).
Магнитоелектричната индукция (ток на разместване). На това явление се основава еднопроводното и безпроводно предаване на ел. енергия. При електромагнитната индукция имаме закон на Фарадей, при магнитоелектричната индукция само загатки, липсва закон за количествени изчисления. Тази материя не ми е ясна и затова се опитвам да я заобиколя като работя в резонанс и зациклям.   
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 02:30:14 pm от mi68 »