Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721915 пъти)

kokobg

  • Гост
Не се и съмнявам, че трябва повече четене, ако имаш достатъчно време и необходимата литература, а аз имам достатъчно интерес, малко време за експерименти и компа. Далеч съм от мисълта да ми снесете всичко на готово.            Айде със здраве.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравейте пак,
литературата я давам просто за да си говорим на един език, там всичко е разчепкано и няма нужда от разясняване тука. Достъпна е, има още откъде да се намери - само да иска човек. Велц пък си има човекът сайт и си продава генераторите  :)
Поздрави

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
kokobg

Джери Василатос, "Изгубените открития", главата за барон фон Райхенбах
В.С. Гребенников, "Мой мир"
Вилхелм Райх, оргонни технологии
Карл Велц - оргонни генератори и оргонит
и т.н.
.........................................................
Малко четене трябва, айде успех!  :)

  Карл Велц - оргонни генератори и оргонит от къде да я сваля/купя?

majorche

  • Гост
Здравей caduceus,
проба ли с обработено гориво в тубата и ако си може ли да споделиш резултатите, днес направих проба с таково гориво и магнити но резултата не е съществен, сега ще направя за въздуха друг модел на намагнитване и пак ще пробам

BONETI

  • Гост
Caduceus споменаваш за концентратора за високо честотна смола.Някаква по специална ли ползваш или става и с епоксидна смола?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравейте, карам по ред  :)

gotiniq7
Няма книга, чети оттук основното:
http://www.welz.us/
http://educate-yourself.org/dc/orgonegenindex.shtml

majorche
Много е тънък момента с това зареждане и зависи от един куп неща /справка - клетка на Джо/, затова няма как да се ползва на практика в този вид с тубата - трябва да се направи като устройство на монтирано на тръбите, сега майсторя нещо такова  :)

BONETI
Имам предвид смоли с висока степен на първичен заряд, като тамян, кедрова, хвойнова или борова и т.н. Има данни за направени мощни концентратори с присъствието им в състава на оргонита - освен другите компоненти.

Поздрави на всички

BONETI

  • Гост
Caduceus мерси за инфото.Потърсих и гледам,че най-достъпен таловия колофон и ще пробвам с него..

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
За това какво ще кажеш? http://weberbio.hit.bg/Isis%20Orgonstrahler.html

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
BONETI
При обработката на смолата в колофон се губи част от заряда, по-добре пробвай с естествена борова смола. Но не наранявай дървото, просто се разходи и виж - все някъде ще има по боровете вследствие старо нараняване. Това е древен шамански материал, събира се от знахари и т.н., смята се за кръвта на бора. Най-силна е кедровата смола, но трудно се намира естествена...

gotiniq7
Какво да кажа - колега по занятие ми е човекът, само добро  :) Малко популяризация на радиониката никога не е излишна... Може би във връзка с темата по-интересно е това:
http://weberbio.hit.bg/Universal%20Aktivator.html

Само дето е скъпичко за толкова малък ефект  ;D  1-1,5 л/100 икономия не е кой знае какво постижение. Елементарен насочен оргонен излъчвател, не е сложен за правене, материалите му струват не повече от 10 лв. Знанието - останалото...

Поздрави

BONETI

  • Гост
  Пробвах с колофон и веднага се почуства разлика.Пак за борова смола май ще се ходи на питник:)
   Caduceus как измерваш заряда,че аз в момента пробвам вариянти на сляпо.Предполагам по радиестезиен път използваш махало и линийка.От скоро почнах да чета за радиезтезията,даже открих една подпочвена вода с багети,но с лескова пръчка не става,а махало тепърва ще пробвам...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
BONETI

Това с линийката е от времето на нашите баби  :) С махало, да - но има един куп скали и начини за измерване /моите са основно ментални/, материята е доста обширна, зависи и от т.нар. предварително матрициране на интуицията. Колофона къде го слагаш точно? Щото смолата е част от оргонитния състав по принцип... Не че не може да се ползва и отделно, но в комбинация с минерали и метали става по-добре.

Днес свърших поредната "доза" от 25 л. незареден с тубата бензин, на два пъти показа разход от около 7/100 - веднага се почувства разликата отпреди, когато стигнах 5,7/100 с гориво от тубата. Нарочно сипвах от колонка, за да се види има ли или няма такава /разлика де/. Ефектът от оргонното зареждане е факт, но трябва да се оптимизира и усили, за да не си играя на преливане. Тубата си изпълни предназначението  :) Сега минавам на по-модерна обработка, с насочено + излъчване от друго устройство, монтирано под резервоара. Все пак 1985 г.е в далечното минало, няма как да омотаваме  резервоарите като тогава - пластмасови са, пък и ние поназнайваме повече  ;D

Поздрави
 
« Последна редакция: Юни 08, 2009, 08:09:54 pm от caduceus »

BONETI

  • Гост
По описанието от теб слагам стружки най-вече алуминиеви(на работа стружки да искаш),някакъв кристал слагам(намерих в къщи),пробвах и с ферит и шамот:) и накрая заливам с смолата...вече 10-на съм направил и пробвам с кой е най-добре,като не мога да измеря:)

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Гледам че се е отклонила малко темата...

Та по въпроса..
Това дали ще има ефект при метанова уредба, защото всеки ден карам кола която е на метан която е в движение денонощно.  Мисля ще е много удачно да се експериментира, най-малкото поне ще се виждат резултатите в много кратки срокове. Гледам че просто трябва да се увият бутилките, а това е супер лесно в моя случай, понеже и двете бутилки са открити и достъпни.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
BONETI
Виж на лични. Много зависи и от вида на метала - спрямо конкретната цел.

oniatam
Не се е отклонила, говорим си за по-модерен начин на енергизиране от увиването  :)
За метан не знам някой да е пробвал, просто опитай - трябва да има ефект. Увивай и после кажи резултати
Успех!

BONETI

  • Гост
По темата сме-нещата явно са взаимно свързани.Пък за метан ще има ефект мисля и щом е лесно при теб направи го и после кажи как е.Аз съм на газ сигурно тая неделя ако успея да сварша бутилката ще я сваля за обработка....