Автор Тема: MMS срещу фармацевтичните компании  (Прочетена 198272 пъти)

giunal

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #135 -: Декември 21, 2012, 03:59:43 pm »
Не , не е голям проблем!!!Но, ще влияе на чистотата на натриевият хлорит !!!!
А за английският!! ползвай автоматичният преводач на гугъл!!!!Върши добра работа!!!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #136 -: Декември 21, 2012, 04:13:39 pm »
Превода е в предния пост, виж го и дай забележки.
Работата опира до електролиза на готварска сол, като гледаме хлора да не отлита в междузвездното пространство, че е и отровен газ!
Дали ще стане с трапезна нейодирана Морска сол?
« Последна редакция: Декември 21, 2012, 04:17:45 pm от Maistora52 »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #137 -: Декември 21, 2012, 04:27:18 pm »
Здравейте колеги. Не съм писал няколко месеца може би, а и не виждам особен смисъл. Няма значение, чета ви все пак. Понеже доста от писаниците ме дразнят, а не искам да обиждам никого, ще се постарая да не вземам страна, въпреки, че ми е трудно. Ако някои иска нейодирана сол, ще му подаря. Не разбрах обаче каква електролиза ще правите? Ако е на воден разтвор на натриевия хлорид ще получите не хлорит, а натриева основа / содата каустик също много лекува, но не ви я препоръчвам /. При електолиза на стопилка се получава Na. Тези неща можете и сами да си ги прочетете. От мен толково за сега. И да знаете, ако пърхута ви започне да се движи, не пиите MMS, а мажете с газ.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #138 -: Декември 21, 2012, 04:44:37 pm »
Ето какво намерих:
В воден разтвор NaCl се дисоциира:
NaCl->Na+ + Cl-
H2O-><-H+ + OH-
В р-ра има: Na+, Cl-, H+, OH-
Към K- се насочват: Na+ и H+
На катода става редукция, тоест се редуцират по-добрите окислители. Гледаш в реда на относ. акт. и виждаш, че редоксидвойката H2/2H+ e след ред. дв. Na/Na+ и затова са по-добри окислители.
На K- се отелекризират:
Ox: Na+ +1e- -> Na /р-я

На анода е аналогично и обратното, само дето се отелектризират хлоридните иони като по-добри редуктори.
A+
Red: 2Cl- -2.1е- -> 2Cl -> Cl2^
В р-ра остават: Na+ и OH- и се свързват до NaOH
После, тази електролиза се нарича хлоралкална и се поставя полупропусклива мембрана в електролитната вана, която не пропуска цели молекули Cl2, а само хлоридни иони.
Това е така, защото Cl2 реагира с NaOH:
Cl2 + 2NaOH -> NaCl + NaOCl + H2O
и йонно у-е :
Cl2 + 2Na+ 2OH- -> Na+ + Cl- + Na+ OCl- +H2O

http://www.aquabest-bg.com/bg/swimming-pools/equipment/desinfection/salt-electrolysis/description-nacl.html

giunal

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #139 -: Декември 21, 2012, 05:03:19 pm »
 Ето по-верният превод:-
"Направа на натриев хлорит
1. налейте 3 литра  вода в широка стъклена кана или бехерова чаша и нагрейте до малко под кипене.Може да се ползва всякакъв огнеустоичив съд или тенджера. Защото тук не протича химическа реакция а, само солта се разтваря във водата.
2. Добавете 1/2 чаша сол във водата; продължете загряване на сместа докато солта се разтвори напълно. Свалете от огъня, когато солта се разтвори.
3.Вземете два молива по-възможност по-твърди H,2H. Заточете ги  докато имате най-малко 2-3 см. оголен въглен в двата края на всеки молив. Единият край се потапя в разтвора а другият край служи за свързване към източник на напрежение 1.5 - 2 Волта.Може и по високо напрежение но тогава се получават и други реакции!!!
Не използвайте други материали (лъжици вилици от неръждавейка ,защото се образуват други опасни за здравето съединения) а само въглен(въглерод).Може ида не е от молив може да е от нещо друго примерно от батерия.
4. Свържете кабелите към единия край на всеки молив с щипките. Уверете се, че щипките са съединени добре.
5. Изсипете изстиналият разтвор в стъклен съд повъзможност трилитров буркан със пластмасова капачка.
6.Направете две дупки в капака така че да влязат през тях моливите плътно и  затворете капака като го обвиете добре със PVC лента или тиксо.Долният край на моливите трябва да са във разтвора.!!!
7 Свържете единият край към отрицателната клема и другият към положителната клема на батерия или слънчева клетка. Това осигурява електролиза, и обръщането на NaCl във NaclO2. Изчакайте най-малко 16 часа преди да завърши електролизата.
Самият натриев хлорит е на едри зърна и като погледнете дъното на буркана се вижда ясно като купчинка на дъното.
8 Изключете щипките от клемите на акумулатора или слънчевата батерия от моливи. Свалете моливи и картон от стъклени буркани.
9 Вземете фуния с поставена на нея кафе филтър(продават се по магазините) и ги поставете над  пластмасов съд. Разбъркайте добре разтвора и го прекарайте през фунията. Натриев хлорит остава в филтър за кафе.Понеже той е едрозърнести кристали.!!!!
10 Извадете кафе филтъра от филтърната фуния и внимателно я поставете на на сухо място за да може да изсъхне  .
11 Когато филтър за кафе изсъхне ,ще имате  натриев хлорит кристална форма. Можете  внимателно остържете всичкия натриев хлорит в контейнера за съхранение.

Накрая да предупредя!!!! При електролизата се отделя ВОДОРОД!!! Така че, желателно е електролизата да протича в Проветриво помещение!!! Успех!!!!
« Последна редакция: Декември 21, 2012, 05:17:12 pm от giunal »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #140 -: Декември 21, 2012, 05:14:15 pm »
Стана извънредно опасно и се доверявам на Pitona и Valex - предпочитам да не умирам прекалено бързо с настойка от Сода Каустик! - търси се само готовия фирмен продукт NaClO2, и никакви други "изгъзици"! - особено домашни.
Поздрави!

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #141 -: Декември 21, 2012, 09:16:06 pm »
Днес прекалих малко с писането, но само още няколко реда. Тръпка е да направиш нещо сам, но не винаги си струва. Начина описан от колегата  giunal  май няма да стане. Трябват мембрани както каза valex. Освен това само с писане на реакции също не става. От две изходни вещества могат да се получат различни продукти в зависимост от условията. Всъщност така се прави и белината. Един практически съвет, ако някой все пак иска да опита. В разтвора прибавете капка разтвор на фенолфталейн. Ако нямате, купете от аптеката "пургатив". Стрийте го на прах и го разтворете в силна ракия /тя е по- добра за други цели / . Капка от него върши същата работа, както и чистия фенолфталейн. Ако при електролизата се получава натриева основа, разтвора ще се оцвети в розово. Тогава май става само за тъщи. И накрая, най-добре си купувайте готови продукти и не си усложнявайте излишно живота.
  И още едно кратко уточнение. Продуктите с висока чистота винаги са много по скъпи, но не винаги имате нужда от висока чистота. Важното е останалите вещества да не са вредни.  Нерафинираната захар например дори е по полезна от пречистената.
Прикачвам и този информационен лист, ако някой се интересува.

radoraev

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #142 -: Декември 21, 2012, 10:22:23 pm »
Аз,че не разбирам много от химия добре ама чета във файла ,,при смесване с киселини" отделя силно токсичен газ.
За Натриев ХлориТ ли говорим?
Възможно е да съм напълно заблудил се тук в този файл.
Купува се 80% и се разрежда до 28% нали така и после при смесване с лимонена киселина хора,познати и приятели се лекуват пред очите ми.
До тук добре(то аз само от тази гледна точка за споделяне на резултати от познати тръгнах да споделям де),изобщо не ме интересува да се карам на медицината или фармацията и прочие,а са ми интересни резултатите.
Обаче някой разбиращ може ли да обясни какви са тези токсични газове?Това при определени % на Натриевия Хлорит ли само?
Понеже аз си вдишвам на харабия,както и мои познати като имат хрема и се опраяме та си викам брех

Опа,щях да забравя:
нали съм в Турция та оня ден една тукашна позната разказваше как дъщеря и боледува и е на антибиотици през две седмици.
естествено се включих сериозно в просвещаването за ММС и и дадох моите шишенца(които накрая и подарих де),та казах и да дава по една капка на дъщеря си като се върне в 16,30 от училище през час 16,30/17,30/18,30/19,30 часа.
Коментара и днес(след двудневен прием по една капка на час 4 пъти дневно) беше:
-Чудо,хриповете и храчките ги няма,детето е повече от добре :)
Викам чакай да и подаря своя си ММС :)
« Последна редакция: Декември 22, 2012, 12:02:22 am от radoraev »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #143 -: Декември 22, 2012, 12:12:28 am »
Радо, и аз като гледам не я разбирам. И не само от самото неразбиране, а и от не четене  и невнимание. Разбира се, че ще стане розово. Каквото и да го правиш първо се получава основа, а важното всъщност е следващия етап. А за силно токсичния газ не се притеснявай. Става въпрос за хлорния диоксид, но там са важни дозите. Той и кислорода е вреден.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #144 -: Декември 22, 2012, 08:04:58 am »
Тук пак има отделяне на хлор и е дезифектант:
http://www.savo.eu/need-advice-bg/zapitvane-otnosno-dezinfekcija-na-voda
Периодично го слагам в хидрофорната си система.
А съдържанието му натриев хипохлорит(пишат го че е "белина"): 
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%B2_%D1%85%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82
приложение:
http://www.patricia.bg/hloraks-hipohlorit.html
« Последна редакция: Декември 22, 2012, 10:01:23 am от Maistora52 »

giunal

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #145 -: Декември 22, 2012, 09:13:13 am »
Виждам че, доста неща сте поизписали от вчера!!!! Така първо за разлагането на разтвора!!! Не съм химик , но си мисля а, и на практика така се Получава, при разлагането на разтвора чрез електролиза се отделя водорода от водната молекула а, кислородният атом се присъединява към натриевият хлориД и се образува нестабилно съединение натриев хлораТ и след като се присъедини още една молекула кислород се образува устоичивото съединение натриев хлориТ. което се отлага на дъното на буркана под формата на кристали. Така си мисля.
 Аааааа и това което го предлагам е просто един вариант за експерименти!!! Ако четете внимателно написаното от мен!!!! Не карам никой да го пие или да го използва!!! Другото което посочих е че, не съм доволен от крайният резултат и за това го публикувам за експериментиране с цел да усъвършенстваме нещата!!!!! Но май НЯМА да стане!!!! На приказки и писане сме велики но, на работа и дела хич на няма!!!!!Съжалявам но трябваше да го напиша!!!
Нищо за сметка на това руснаците усърдно работят по-моето предложение и мисля че, в скоро време ще има резултат!!!:) :)
А що се отнася до 10 ле,а не е въпроса за това!!! А самата тръпка от експеримента!!! Пък и ако може да се спести някой лев защо пък не!!! Не съм толкова богат!!!! А който е!!!! Да си ги харчи както ще!!!!
Поздрави!!!!!

Пък и това мое предложение обърна писаниците ви на 180 градуса. Че както бяхте я подкарали със това преразпределяне на имагинерни неща , не знам до къде щяхте да я докарате!!!!Успех!!!
« Последна редакция: Декември 22, 2012, 09:18:20 am от giunal »

radoraev

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #146 -: Декември 22, 2012, 09:32:34 am »
Добре де, аз познавам хора в България, които си произвеждат ММС. Защо не ги питате? Да ви запозная? - какво се мъчите?
« Последна редакция: Декември 22, 2012, 01:23:33 pm от Maistora52 »

giunal

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #147 -: Декември 22, 2012, 09:40:07 am »
Като ги знаеш , кажи им да пишат във форума!!! Нали уж сме против Монополите на фармацевтичните компании!?!?!? Или не?????
« Последна редакция: Декември 22, 2012, 11:10:09 am от giunal »

radoraev

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #148 -: Декември 22, 2012, 10:51:00 am »
Ако тръгнете да се борите,ще направите най-голямата грешка в живота си.
Тук сме за да споделяме резултати.
Уникален линк изнамерих,просто гениален:
(има и опция да ви превежда на Български горе)

http://www.genesis2church/точка/org/all-mms-testimonials.html


Внимание!- ако колегите, които знаят английски, кажат, че Джим Хъмбъл е направил Църквата "genesis2", много работи ще се изяснят. Ако не я е направил Той, а само се "маскира" зад нея, още по-ясно става!
По подобен начин "тръгват" навремето почти всички съвременни западни СЕКТИ - всъщност не и религиозни секти, а маши - оръдия в ръцете на Илюминатите. Който мисли, че не е така, значи "не е в час"! И освен всичко това, има вероятност Дж. Хъмбъл да "се е продал" - за да го оставят жив!
Модератор
« Последна редакция: Декември 22, 2012, 01:36:05 pm от Maistora52 »

Seeker

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #149 -: Декември 22, 2012, 05:56:55 pm »
Разрових се да видя защо  е толкова труднодоставимо  и защо никой химически магазин не иска да си слага таралеж в гащите , оказва се че във вид на кристали е доста опасно вещество. В  "Руководство по неорганическому синтезу" т.2 с.358  има следния пасаж: (виж картинката)