Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 436775 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #390 -: Март 16, 2020, 11:35:53 pm »
Както казва народа:
Всяко чудо за три дни, Китай празнува
  https://www.chernomore.bg/sviat/2020-03-15/kitay-praznuva-izpisan-e-i-posledniyat-zarazen-s-covid-19-ot-bolnitsata-v-uhan

Казваш, а сам не си вярваш. На "четвъртия" ще тръгнеш ли обратно за Германия?
Нека позная от първия път...?  :D

Китай знаеш ли защо празнува?
Китай е изключително, ама изключително ТОТАЛИТАРНА държава. И като такава, там дисциплината и патриотизма са железни - това им помогна. Там не ги питат искаш ли или не, да не им нарушили чУешкити права. Га Германия се справи, като Китай, веднага съобщи. Стой, та гледай това чудо за "три дни" - масов мор ги очаква, като ги гледам как са се закахърили.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #391 -: Март 17, 2020, 12:42:34 am »
  Ако всеки дава от себе си колкото може, а получава колкото му е необходимо, тогава всички ще благоденстват. В един организъм някой от органите вземе превес над останалите, сетете се какво ще се случи с тялото. Не по-различно е и в обществото, ама малко го осъзнават.
sorrry, това не ви ли напомня на:
Цитат
От всекиму според възможностите и на всеки му според потребностите
Това е най-голямата неправота в живота и се казва "комунизъм", "социализъм" или каквито и имена и глупости да си мислят хората по отношение на това. Да оставим такива зверщини като лагери и заточения ( майка ми е била в такъв лагер ), но цялата идея да се взема от някой според неговите възможности а да му се дава според потребностите е една от най-големите глупости на които хората вярват.

Ето ви елементарен пример за размисъл: Всички деца в едно училище учат, но малко са отличниците. Сега понеже повечето деца нямат възможност да бъдат отличници, но имат потребности да бъдат такива, дай на всички да пишем 6-тици. Надявам се да виждате проблема който се появява, даже и в такъв абсолютно елементарен пример. Изобщо не говорим какао става при комплексните транзакции в едно общество. При този пример си помислете какво ще стане ако се приложи този принцип. Надявам се да виждате как има поощрение не само за тези които (реално) не могат а и за тези които са мързеливи. И така, тези които могат да правят много  (отличниците) се деморализират страшно много и накрая на този експеримент, цялата учебна активност на училището пада. Това е точно което се получи и със соца, само не беше учебната активност а икономическата.

Най-важното нещо в една икономическа система е обратната връзка по отношение, не толкова дали се работи много или малко, а това каква стойност се създава в обществото и кой я оценява. За съжаление оценката която правим е  най-вече през "инфлационните" пари ( поне за сега ). Разруши ли се тази връзка, бавно но сигурно (като гравитационно притегляне), настъпва запад на тази икономическа система.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #392 -: Март 17, 2020, 07:32:54 am »
Това е точно което се получи и със соца, само не беше учебната активност а икономическата.

Най-важното нещо в една икономическа система е обратната връзка по отношение, не толкова дали се работи много или малко, а това каква стойност се създава в обществото и кой я оценява. За съжаление оценката която правим е  най-вече през "инфлационните" пари ( поне за сега ). Разруши ли се тази връзка, бавно но сигурно (като гравитационно притегляне), настъпва запад на тази икономическа система.


Ще бъда малко нецензурен но ако моделатора реши може да го изтрие!
От самата природа е заложено такова развитие на човека и живота. А ние просто трябва да следваме природните закони и да ги прилагаме - мъдро. Ще цитирам една поговорка която съдържа вулгаризми но мисля че на елементарно ниво много точно отразява взаймовръзките в социума. Света се движи от Трите К-та. Това са Кур, Келепир, Конкуренция. Първото знаем за какво е, за размножаване и подържане на населениеоборота!  ;D Второто подсказва това че интереса клати феса, значи всеки си гони целите в живота. Едни имат възвишени цели, други имат по-примитивни цели, трети нямат цели и самата природа им създава такива условия че, да не деградират! Третото според мен най-важно условие е конкуренцията. Създаваш условия за състезание и дърпаш конците. Елементарно!И именно тук си проличава генетичната мъдрост. Друг е въпроса когато тъпотията вземе надмощие в това начинание, нещата излизат извън контрол. Видяхме различните системи чрез свойте механизми на контрол до какво доведоха. Справка историята на отминалото столетие. Нека да видим и сегашната система основана на дигитализацията и глобален контрол, дали ще е адекватна на природните заложби! Или ще премине в още една извратена система за подтисничество и безжалостна мръсотия. :(

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #393 -: Март 17, 2020, 09:22:02 am »
"Един призрак броди из Европа, призрака на КУ..." :D
Не е на КоМуНИЗМА Радико  :D, не  е, а е призрака на "кУро-навирУса"!  ;D
Горната фраза е казана от германеца Маркс.  :D

Куро-навируса приятели молекуладжии  ;) е демократичен вирус. Създаден е от най-най-най-най-развитата демокрация. Следователно той е необходим и дори засегнат, човек закърмен с идеите на демокрацията, скачащ по площадите, го приема с лекота и разбиране. Казвам го, защото аз съм демократ   :D.

То остави, че ще се заразят най-големите поклонници на свишата демокрация, ами тя самата взе да се САМОРАЗРУШАВА - тя се самопрострелва в крака. Перке драги молекуладжии, уай?

Разсъждения на глас:
Демократическата система и пазарна икономика върви против принципите си. Тя буксува, тя умира. Но обвинява призрака на комунизма в старостта и импотенцията си. Какво имам предвид?
Германеца Маркс, който уважават в цяла Европа е казал, че последният стадий на капитализма е домонополистическия империализъм, т.е. монопол и имперски свръх амбиции, на превръщане целия свят в суровинен придатък и финансова зависимост, това ще убие западния свят по съществуваш природен закон.
1. За да не се срине финансовата им системата, противно на основния принцип в капитализма - ЛИХВАТА, нарушавайки го те я направиха отрицателна. Таково никакда не было ранше!  ;)
Взимаш заем 100 000 $, връщаш 90 000 $. Това ми прилича на комунизъм.
2. Въведоха базов доход, засега експеримент. Т.е. не работиш, нищо не правиш, гуляеш по щрасето и взимаш заплата. Това не е капитализъм, а е жив комунизъм. Разочарова ме, защото аз съм с капиталистическо мислене и съм разочарован.
3. В Германия въведоха забрана да НЕ се повишават жилищните наеми, ограничиха, сложиха таван. Питам аз и отговор не искам - това пазарна икономика ли е или изпълнение на петилетния план на БКП? Они отказались от свои принципи, они бросить сваю систему.  :D

Ще почетвъртя
Яков Кедми каза: следващия ударен ще е Германия. Близките дни ще разберем дали е прав.
Възниква обаче и логичния въпрос, защо преди това Италия се сбълсъка с бедствие, та тя е миролюбива и послушна, не е претендент за световен лидер в икономиката и хегемон?

Италия има голям грях пред своя колониален началник от поднебесната митрополия. Италия сключи договор с Китай за транзитен товар на стоки и услуги, чрез пристанищата си в северната част - Ломбардия, посока Централна и Западна Европа. Това никак не съответства на пазарните принципи на поднебесния колонизатор. Пазарен принцип означава: най-големия дял от общия пазар има онзи, който има оръжие, който няма духа супата. Правото в демокрациите е винаги на онзи, който има оръжие и пари - още от времето на гръцките полиси, другия винаги попада под санкциите на закона, правия - въоръжения никога.

Китайския "Един пояс, един път" всъщност не е в буквалния смисъл само един спедиционен маршрут, а това е стария път на коприната, който ще има много разклонения, около 5 алтернативни маршрута на обмен на стоки и услуги Китай-Западна Европа-Азия.
Европа изневери на колониалния си господар, който ги охранява 60 г. почти безплатно с мизерни отчисления за поддръжка на НАТО. Господаря загуби своята курва Европа, тя се отдаде на Китай, избра Китай, че и Русия донякъде.

И в подкрепа на гореказаното:
САЩ изпратиха 37 000 хил. армия в Италия, за някакви учения уж. Какво ще учат там, та Италия има символична армия, като нашата. Този контингент е по-голям от цялата българска армия.
Приятели, демокрацията трябва да се охранява с оръжие и окупация, не може на който му кефне да си сключва договори с когото си иска, те питаха ли началника?  :D

Ето тук едно интересно видео, един дядка обяснява същото дето съм писал горе, но без да използва като мен чуждици - колонизиране, митрополия и т.н. все латински понятия, на по-достъпен език го обяснява. Специално за Радико:D
Забележи какъв портрет показва до половината "случайно"   ;D

<a href="https://www.youtube.com/v/mblolgMnUdk&amp;t=433s" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/mblolgMnUdk&amp;t=433s</a>

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #394 -: Март 17, 2020, 10:08:09 am »
ЕДМ решението за споменатият проблем във Видеото е едно. Човек да започне отново сам да се грижи за прехраната и здравето си, а не да разчита на разни институции и системи. В природата има всичко, тя вече го доказа с милиардите години еволюция и това че в момента седим пред компютрите и чешем клавиатурите. За мен това е много лош сценарии но, ако се случи, ще бъде добър рестарт за природата и еволюцията на все още останалите  след човешкото изтребление живи организми! Може да е садистично и мазохистично но, мен това ме радва! Именно сега ще си проличи кой има истинска воля(стоманен самоконтрол, трезвост, реалистично мислене) да оцелее и продължи в еволюционните стъпала на природата и кой е добре дресирано от социума мекотело и паразит! Аз съм за!!!! 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #395 -: Март 17, 2020, 10:19:14 am »
Италия има голям грях пред своя колониален началник от поднебесната митрополия. Италия сключи договор с Китай за транзитен товар на стоки и услуги, чрез пристанищата си в северната част - Ломбардия, посока Централна и Западна Европа. Това никак не съответства на пазарните принципи на поднебесния колонизатор.
Ъм да де. То и нищо 100% германско няма. Има почти на всякъде китайски комплектуващи. Стоките по море от Китай за Гемания (че по-евтино) пристигат в старите пристанища Венеция и Генуа.
От там краниста с крана ги товари от кораба на камиони.
Няма контакт с хората.
Обаче Милано е логистична (складова) база. Там има работници.
И здраво удариха точно Милано....

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #396 -: Март 17, 2020, 10:54:28 am »
Понеже темата е: това наистина трябва да ни плаши
Гледах дискусия по една телевизия и питам работещите в Холандия - това вярно ли е?

От 5 клас се учи задължителен предмет: Sex and drugs
Леката дрога позволена, иначе тежката не е ОК, ЛГБТ и всякакви там противоестествени и естествени "упражнения".
Ако откажеш, глоба. Ако пак - съд и ти отнемат детето и го дават на друг да го гледа.
Либерализъм и евроатлантически ценности.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #397 -: Март 17, 2020, 01:52:12 pm »
ЕДМ решението за споменатият проблем във Видеото е едно. Човек да започне отново сам да се грижи за прехраната и здравето си, а не да разчита на разни институции и системи. В природата има всичко, тя вече го доказа с милиардите години еволюция и това че в момента седим пред компютрите и чешем клавиатурите. За мен това е много лош сценарии но, ако се случи, ще бъде добър рестарт за природата и еволюцията на все още останалите  след човешкото изтребление живи организми! Може да е садистично и мазохистично но, мен това ме радва! Именно сега ще си проличи кой има истинска воля(стоманен самоконтрол, трезвост, реалистично мислене) да оцелее и продължи в еволюционните стъпала на природата и кой е добре дресирано от социума мекотело и паразит! Аз съм за!!!!
Разбирам те напълно, поглеждам нещата от твоята камбанария дотолкова, доколкото си загатнал за себе си, но ще те разочаровам, не съм съгласен с теб.

Казваш човек сам да произвежда храната си и всичко щяло да се оправи? Как ще се оправи, от само себе си? Та човек няма само нужда от храна. Ако сметнеш, то храната е най-евтиното в тоя живот, трябват и услуги, технологии и пр., а те няма как да дойдат, ако всички се върнем там откъдето сме дошли. Т.е. ти апелираш ретроградност!

Винаги се ръководя от природните закони и никога не съм грешил. Каквото в макрокосмоса, такова и в микрокосмоса. Космоса се разширява непрекъснато, вселената се уголемява, раждат се постоянно нови планети, увеличават се разстоянията между тях. Така трябва да е тук на Земята и то е така. Оня космос там горе нас чака или поне мен, за вас не знам  ;). Аз съм дошъл от космоса и там отново ще се върна.  :D А в космоса с мотика и садило за праз и лук не се ходи.

Знаеш ли как са възникнали държавите, защото преди това са живеели хората в комуни?
След развитието на селското стопанство, след опитомяването на животните и появяването на излишъци, селяните решили да отделят една част от най-коравите мъже, които отлично държат меча и те се занимавали само с охрана от нападения от съседни нашественици, а в замяна им доставяли безплатно и без да копаят с мотиката цялата храна за семействата им. Така се появила първата държавна институция - АРМИЯТА! После се появили и останалите. Отказвайки се от собствена армия /справка колонизирана България/една държава е обречена на гибел, но това е друг разговор.

Много хора, включително и аз, отдавна сме преминали периода на "мотиката". Ние разчитаме някой друг да ни осигури прехраната, а ние да им служим по друг начин, където се изисква много повече от държането на мотика. И за да не изглеждам на буржуазно първеню, ще призная, че доста съм държал мотика в детските си години, бая кърска работа е минала през ръцете ми, зная как се копае, оре, магаре съм водил за юздите и яздил  ;), и т.н., макар и да съм на 33 г.  ;) в Христовата възраст, но не ми пречи да карам Лада  :D, вместо мерцедес.

Кучето не е заровено там където го търсиш!
Имаш същия поглед, като Иван Димов и за себе си си прав, наистина, но за други правдата е на друго място. Наивно е да си мисли човек, че като се върне назад ще оправи нещата - гледа се само напред, това е божи закон. Само Радико се оглежда назад, него все го преследват комунистите от отвъдното.  :D
« Последна редакция: Март 17, 2020, 02:14:56 pm от EDM electronics »

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #398 -: Март 17, 2020, 02:59:59 pm »

Казваш човек сам да произвежда храната си и всичко щяло да се оправи? Как ще се оправи, от само себе си? Та човек няма само нужда от храна. Ако сметнеш, то храната е най-евтиното в тоя живот, трябват и услуги, технологии и пр., а те няма как да дойдат, ако всички се върнем там откъдето сме дошли. Т.е. ти апелираш ретроградност!



Не, погрешно си ме разбрал или аз не съм се изразил правилно. Не ми се чете отново. Разбира се че няма върщане назад!Глупаво е човек да мисли така! Казвам че, човек прекалено много се е отделил от природата, дори и храната му идва от системата. И според последните думи на господина от видиото" няма да има какво да ядем, ще ръфаме картофи" и едва ли не ще стане като в оня американският сценарии. За това говоря, Никой няма да ти предложи по-прясна и по-добра храна от това което сам си произведеш. А идва пролетта, време е за садене.............. Говоря за някакви нормални количества за да си здрав ти и семейството ти, разбира се и всеки човек преминал на такъв начин на живот и да можем да работим спокойно без сътресения и паники. Това имах предвид, а не да се връщаме в каменната ера. Това е невъзможно!!! Казано по-друг начин или водиш природосъобразен начин на живот като хвърляш по-едно око на системата в която живееш и се съобразяваш с нейните закони без да и робуваш(демек без да клечиш в магазините и да се тъпчеш със химията която те разболява)а само работиш за да изкараш пари за другите си нужди или изцяло се вживяваш във предлаганите условия на живот и си сърбаш попарата която други са надробили за теб! Това е!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #399 -: Март 17, 2020, 05:31:30 pm »
   EDM electronics, замисленото от мен ТКЗС става все по-актуално. Най-важното в него ще е да избегнем това:
Цитат
plcsoft: сърбаш попарата която други са надробили за теб!
   Защото сега постоянно ни предлагат попара, която за нищо не става. Никой не те пита за нищо, пък има претенции да ти вгорчава живота с некадърността си. А в нашето ТКЗС ще имаме относителна самостоятелност сами да си решаваме проблемите, защото държавата досега доказа през годините, че генерира проблем и след него още по-голЕм. Разбира се всеки ще дава най-доброто от себе си и в областта, в която е спец, но по-важното е, че ще имаме някаква сигурност и стабилност. Сега отиваме към пълен хаос, въпрос на време е. Аз съм в положение на изолация от 20 години. Знам всички хватки на конспирацията понеже разкодирах начина й на комуникация. Те си спускаха нарежданията по медиите чрез тъй-наречения езоповски език. За тях човешкият живот не струва пукната пара и са готови да убият напълно невинен човек само за да сплашат останалите. И не само това, дори война са готови да подпалят само заради власт и пари, но това всички вече го знаете. От тази гледна точка нищо не е сигурно, дори ТКЗС-то. Просто трудно ще се отървем от наглостта, когато е добре въоръжена и то много често с откраднати технологии от изобретатели. Идеята за ТКЗС-то е да имаме някаква независимост за храна и оттам свобода за творческа работа, защото ако умреш от глад няма да има никакво значение, че имаш поялник и разбираш от електроника.
   Така трепят хора:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2815198191859204&id=100001071521436
   А тук е моята идея за ТКЗС:
https://www.facebook.com/groups/155117094510007/permalink/1195892670432439/
   И най-ужасното е, че глупостите на системата следват една след друга. Коронавирусът е изкуствено създадена ваксина и сега гласят друга ваксина да убие "короната". Въпросът е новата ваксина кой ще я убие? Въобще положението е като в "Умно село" на Доньо Донев.
   Умно село???
https://www.vbox7.com/play:5a5b9950?fbclid=IwAR1v9vppBZN7QI5Ux_4eBgkSpPPaZaF86faJuF4Q59Ec0NKZziZbryBx2h8

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001071521436

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #400 -: Март 17, 2020, 05:44:31 pm »
Иван Димов. Замисленото от теб ТКЗС наистина е актуално, но имаш изключително грешен подход в идеята за реализацията му. И най добрата идея може да бъде провалена от погрешен "сега е модерно" мениджмънт.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #401 -: Март 17, 2020, 06:17:20 pm »
Няма как да му помогна ако той не търси моята помощ. Насила хубост не става освен това какво точно да му помогна. За момента той само си мечтае. Да му помогна освен за да са му мечтите по красиви. Или понеже съм голям гадняр да му кажа, че докато той си мечтае други вече реализират мечтите му.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #402 -: Март 17, 2020, 06:38:57 pm »
Van Специално за капанадзе, ако само за 30 минути спреш да мечтаеш и се заемеш да разсъждаваш...
Но не да разсъждаваш върху "изобретението" му а върху личността му като психолог. Това обаче трябва да се случи в друга тема защото не знам някои в този форум да се плаши от капанадзе.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #403 -: Март 17, 2020, 07:14:53 pm »
   Радико, аз не претендирам за монопол върху идеята си. И не ревнувам ако някой друг я реализира преди мен. Но това е верният път и колкото по-рано това се разбере, толкова по-бързо животът ни ще се подобри. А ако аз се проваля с ТКЗС-то, то много от моите идеи в техниката също ще изчезнат заедно с мен. Защото не мисля да подарявам знания на хора, които после ще ги използват против мен. Огледайте се наоколо с колко много технически средства и оръжия ви контролират конспираторите. И всичко това е направено от изобретатели пък се използва от наглеци.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #404 -: Март 17, 2020, 07:26:21 pm »
Хубавото на иинтернета е това, че доста неща могат да се намерят бързо. Доста по-бързо, отколкото в собствения си мозък...
https://www.vesti.bg/tehnologii/zdravoslovno/novi-zhertvi-na-svinskiia-grip-175-hil.-bolni-2556431

Статията е от ноември 2009-та година. Само преди 10 години. Двама души починали за ден, над 175 хиляди болни. Това в България.

Някой да си спомня да са затваряли магазини, бизнеси? Да са ограничавали пътуванията, да са затваряни граници?
Случайно човечеството да изчезнА? Та повечето от нас дори не си спомнят вече за това...


https://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/treto-dete-stana-zhertva-na-gripa-u-nas-6049898

2016-та година. Трето ДЕТЕ умира от грип. За един месец. Някой да си спомня за това?