Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 436792 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #405 -: Март 17, 2020, 07:47:06 pm »
Юлияне съгласен съм с теб, но как си обясняваш тази масорана паник атака по цял свят в светлината на току що започнатата от теб тема.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #406 -: Март 17, 2020, 08:03:13 pm »
Хубавото на иинтернета е това, че доста неща могат да се намерят бързо. Доста по-бързо, отколкото в собствения си мозък...
https://www.vesti.bg/tehnologii/zdravoslovno/novi-zhertvi-na-svinskiia-grip-175-hil.-bolni-2556431
Статията е от ноември 2009-та година. Само преди 10 години. Двама души починали за ден, над 175 хиляди болни. Това в България.

Някой да си спомня да са затваряли магазини, бизнеси? Да са ограничавали пътуванията, да са затваряни граници?
Случайно човечеството да изчезнА? Та повечето от нас дори не си спомнят вече за това...
Много уместен коментар.

При мен се оказа че един познат вече е позитивен за корона вируса и понеже толкова много се говори, направо казах на съпругата ми че ще отида да го видя та накрая да мине този вирус и през мен, та да се свърши с тази дяволия, разбира се това изобщо не и хареса, въпреки че е логично. Така или иначе този вирус ще дойде в една или друга форма при нас, защо да не е когато аз пожелая и се чувствам здравословно добре, така шанса за оцеляване, какъвто и да е той, е по-висок.

Вируса ще отмине, това е ясно на всеки човек който може трезво да мисли, но икономическата система няма да спре да се тресе (това е като балон, няма значение какво играе ролята на иглата), веднъж разклатила се ще се преобърне, до 2028 (а може и по-рано) ще имаме вече нова монетарна система при която долара няма да е вече световна резервна валута. Какво ще бъде никой не знае, но ако залагате залагайте на нещо което има стойност през времето и особено което може да се пипне и не се репликира лесно.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #407 -: Март 17, 2020, 08:15:45 pm »
epwpixieq-1 Ако си прав което според мен въобще не е изключено а даже много вероятно, почти сигурно. Това означава, да очакваме малко преди това сериозен спад в цената на въпросните тежки материални активи.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #408 -: Март 17, 2020, 08:47:06 pm »
Каскета иска военно положение. Айдеее пак ще ни освобождават.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #409 -: Март 17, 2020, 08:49:11 pm »
Колониалната империя обсебила целия земен свят с над 850 военни бази не удря за първи път Китай. Ако се сещате преди 2-3 г. имаше едни големи взривове на завод и голям паркинг с огромни кратери. От космоса им показаха, какво ги чака, да си опичат акъла, да си спират икономиката.

Европейските изменници, уж от същия техен ген им изневериха, ще въртят любов с Китайските жълтури. На ви сега за изневярата, ем вирус, ем преекспониране от всичките медии - все техни или под техен контрол, паниката затвори цялата европейска икономика. Германия ще бъде ударена жестоко и заради Северен поток 2, ще въртят любов и с руските агресивни подчовеци, а?  :D
А плащайте сега всички. Отиваме си ние - собствениците на целия свят, отивате си и вие. Както казват руснаците змията хапе най-много, когато умира.

Само не смеят да ударят руснаците, защото знаят - тия са луди. Пази Боже да заплашиш руснак с бой. Налага ми се по чисто идеологически съображения  ;) да си имам зимане-даване с тях и знам за какво иде реч. Но съм почти убеден, че голяма патаклама ще има. Няма да е само вирус и фалит, без бой работите не се оправят, винаги е било така и винаги така ще бъде.

И да вметна една статистика, не за икономика, а за човешки фактор - популация, всеки да си направи сам извода:
България преди началото на колониалното робство беше близо 10 мил., да речем без 200-300 хил., от които 85-90% български етнос. Сега, след 31 г. колониално ограбване и изсмукване ни всички живителни сокове от населението и крайното му изпростяване и обуначване, чрез средствата за масова колониална дезинформация е само 5 мил., от които само 2,5 - 3 мил. са етнически българи. Представяте ли си каква национална катастрофа ни доведе колониализма, каквото не  е имало и през двете световни войни?

Паралел с демонизираните Северна Корея /обичам фактите, какво да се прави  :D/:
Начи след края на корейската война отцепената Северна Корея с площ колкото България е била само 5 мил. Според същите тези медии, които сега раздухват паниката за куро-навируса, така умирали от глад там корейците, така гладували и толкова нещастни били, в пъти по-нещастни от демократизираните българопитеци, та в момента са 25 мил.!

Представяте ли си какво прави глада? Глада прави така, че нацията се уголемява 5 пъти, а пренасищането, чревоугодничеството, свръх потреблението, свръх демокрацията прави точно обратното. Аз такива изводи правя. 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #410 -: Март 17, 2020, 09:09:27 pm »
Мдаа... Но всичко идва от духа, сиреч идеологията.

Корейстата е: чуч хе, сиреч - ние сами (санкции-манкции получават комбинация от 3 пръста).
Българската е: евроатлантическа,
сиреч - признаваме правото само на американският народ да е щастлив.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #411 -: Март 17, 2020, 09:11:14 pm »
ЕДМ това за колониалното робство...
Я ми кажи Амо преди колониалното робство когато бяхме 16та "република"  ако тогава нямаше кльон по границата и не пазеха с оръжие не да не се влиза а да не се излиза колко щяхме да сме сега тия с български паспорти. Ако наистина си на 33 както пишеш това обяснява много неща, ти просто идея си нямаш за какво иде реч.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #412 -: Март 17, 2020, 09:12:57 pm »
Не го слушай, не е на 33, нито кара лада :)
Гъбарка се с вас  8)
Виж, годините не му личат.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #413 -: Март 17, 2020, 09:24:10 pm »
Значи въобще няма оправдание

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #414 -: Март 17, 2020, 09:26:48 pm »
Ееех, ако може с военното положение да въведат и ергенския данък......

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #415 -: Март 17, 2020, 09:27:26 pm »
Ми то едно време ако някой излезеше от лагера после кат се върнеше се подписваше че няма да казва какво е видял.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #416 -: Март 17, 2020, 09:29:32 pm »
epwpixieq-1 Ако си прав което според мен въобще не е изключено а даже много вероятно, почти сигурно. Това означава, да очакваме малко преди това сериозен спад в цената на въпросните тежки материални активи.
Възможно е да има такъв, но основно спада, според мен, ще бъде релативен (макар че и номинален ще има понеже ликвидността изчезва и на който му трябват средства иска не иска ще продава това което се търси), сравнен с други материални активи.

При положение че ви интересува, вижте как са се движили цените на стоките и услугите но в златно изражение от 1900 година насам. Има такава информация в нета. Въпроса е че когато има паника, всяка разумност на стадното общество  изчезва. Не очаквам нещо по-различно и през този идващ преход. Разликата, освен това че ще бъде много по-сериозно от преди 12 години, поне за мен, е че се чувствам подготвен да се възползвам от паниката на хората. но дали ще сполуча един господ знае.  Това ще стане ясно след години.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #417 -: Март 17, 2020, 09:30:54 pm »
Значи въобще няма оправдание
A за какво да ти се оправдава.
В нищо не е излъгал.
Ходиш си по целият свят, правиш "каквото си искаш",
само дето твоите наследници скоро ще треперят пред ордите на Ердоган.
Останат ли 2 милиона етнически българи (както е тръгнало),
Ердоган отдавна е казъл, че Лудогорието и Кърджали са му на сърцето.

И ще поискаш и кльон и 16-та република, и петрол под световните цени на бартер
срещу булгаристански стоки и всички екстри.
Освен, ако вече не си приел исляма и не ти пука...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #418 -: Март 17, 2020, 09:57:06 pm »
Витане не знам коя е тая страна за която говориш но определено не става дума за моята родина.
Моята родина е с население 512 милиона. Трудно ще и е на Турция да я прегази.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #419 -: Март 17, 2020, 10:04:25 pm »
Витане не знам коя е тая страна за която говориш но определено не става дума за моята родина.
Моята родина е с население 512 милиона. Трудно ще и е на Турция да я прегази.
Разбрах, ти си родом от ЕС.
Безродник.
Евроатлантик.
Не си ми сънародник.
Ердоган каза на хората си в ЕС да раждат по 5 деца.
При тая ЕС раждаемост и това е въпрос на време.
Някои викат, че ще има ЕвроГейски халифат след време...