Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 738169 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2250 -: Ноември 18, 2021, 11:44:47 pm »
До преди няколко години междуконтиненталните американски балистични ракети приемаха задание за полет през големи дискети. От най-големите, т.е. най-старите.
Ако имаш представа от живота в САЩ ще видиш много архивна техника, която, ако работи - не се бута. Много може да пиша по темата, но за малки инатливи деца толкоз!

Това ме сети за нещо, дето пусках скоро тук:


Сещам се че компютрите с големите дискети имаха монитори с такова качество на картинката... :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2251 -: Ноември 18, 2021, 11:56:42 pm »
Мда ве, упорити тия ивъл рашънс!
И на новите безпилотни изтребители 5-то поколение пак такава картника с ниско качество дава автоматиката. НаправА да пАдладейш!
Ето, на:

<a href="https://www.youtube.com/v/0z-JI5m93hk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/0z-JI5m93hk</a>

Ростех представил беспилотный истребитель Checkmate
https://habr.com/ru/news/t/589181/

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2252 -: Ноември 19, 2021, 12:06:20 am »
За да се изясни откъде сме дошли. От Азия, от Африка, от ананунките... Чии наследници сме. Научно.
Но не... "ще ни откраднат ДНК-то, ще ни клонират..."
За мен това са доста по-смилено похарчени пари, отколкото броенето на популацията на дебелог*з водобегач в някое езеро...

Ако запомних правилно, починали от Ковид ваксинирани лица са 473. Не починали от ваксината, а починали от вируса въпреки че са ваксинирани. За цялата 2021 година.
За сравнение - повече са починалите от вируса само за седмица последните дни.
Такива източници на информация вече ми вдъхват доверие.
НИКЪДЕ в сайта не е казано, че това са хора, починали след първа доза. Изрично отгоре е написано, че това са починали ВАКСИНИРАНИ лица, тоест лица, преминали пълния курс на ваксинация.
Е това е точно манипулация в най-чист вид.
1. Умираш от ваксината и никъде не се казва "тоя беше ваксан" Братовчед ми така умря. Да повторя. Ваксината е евтаназия. Не умреш ли до 2 седмици след иглата- умираш от всичко друго, но не и от ковид или от ваксината!
2. Ваксиниран означава ваксиниран. Няма никакво значение с колко дози се е набълбукал. Статистика за умрели от ваксината в България няма. Има бутафория.
3. Кой откъде как защо- Америка ме интересува дотолкова доколкото да покаже на света, че главната кочина се тресе. По една телевизия тъй, по друга инак, има шум, голям шум и това не е случайно, а пък мен ми е кеф защото кочината се тресе.
4. Всичко което не можеш да обориш не съществува. За такива хора за лудница като теб е така. Където можеш- пишеш. Където не можеш, или пишеш "не" или въобще не го отразяваш.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2253 -: Ноември 19, 2021, 12:19:36 am »
1. Умираш от ваксината и никъде не се казва "тоя беше ваксан" Братовчед ми така умря. Да повторя. Ваксината е евтаназия. Не умреш ли до 2 седмици след иглата- умираш от всичко друго, но не и от ковид или от ваксината!
2. Ваксиниран означава ваксиниран. Няма никакво значение с колко дози се е набълбукал. Статистика за умрели от ваксината в България няма. Има бутафория.
3. Кой откъде как защо- Америка ме интересува дотолкова доколкото да покаже на света, че главната кочина се тресе. По една телевизия тъй, по друга инак, има шум, голям шум и това не е случайно, а пък мен ми е кеф защото кочината се тресе.
4. Всичко което не можеш да обориш не съществува. За такива хора за лудница като теб е така. Където можеш- пишеш. Където не можеш, или пишеш "не" или въобще не го отразяваш.
1. По твоята логика всеки ваксиниран умира от това че се е ваксинирал - от нищо друго. Сърдиш се че са писали че някой който е умрял в катастрофа го писали умрял от Ковид, но приемаш че ваксината поставена преди една година е виновна някой да умре от инфаркт... Желязна логика, няма що.
2. Е тогава що цитираш данни от официалната статистика? И пак питам - при поставени 3 милиона дози ваксини в БГ колко спред теб от ваксинираните са умрели? Скрили са някъде 1 млн трупа ли? Ваксината е сигурна смърт, но от друга страна - от вируса никой не умира... просто брилянтно заключение...
3. Всички кочини се тресат. Американската, германската, австрийската, руската... а ние понеже се тресем от 30+ години, затова вече не ни пука.
4. Не мога да оборя че са умрели почти 27 000 души до днес от вируса. И ти не можеш. Или можеш? Да, не мога да оборя и някой който твърди че земята е плоска, или че над нея има похлупак на който са нарисувани звездите... но не смятам дори да се мъча да го правя.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 495
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2254 -: Ноември 19, 2021, 02:17:17 am »
Светльо, виждам много си печен в прогнозите, та един въпрос от дЕдо ти! Малко статистика от първо лице. 1/миналият ноември изкарах короната по всички докторски правила, даже тогава ми взеха 120лв.за теста, бях смазан 14 дни, на 15тият ми се допи червено вино, така разбрах че съм прескочи трапа. 2/ след мен, сестра ми и зет ми лежаха по месец в ковид отделение, оживяха, сестра ми после домашно ок. 2 месеца беше на кислород, скоро направиха по две дози с пфайзер, сега си пият кафето и щракат с пръсти, пенсионери на възраст. 3/ аз си забих модерна на 4ти ноември по принуда, налагаше се, на 2ри декември 2ра игла. Та сега въпросът ми? Дай прогноза кога ще мрем, така за подготовка, нали знаеш, раздава се жито, сладки, кифли?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2255 -: Ноември 19, 2021, 08:28:59 am »
"Κα[ν]ασυβιγη Ωμο<μο>ρταγ ις τον παλεον υκον αυτου μενο(ν) επυησεν υπερφυμον υκο(ν) ις τον Δανουβην κ(ε) αναμεσα τον δυο υκο(ν) τον πανφυμο(ν) καταμετρησας ις τιν μεσην επυισα τουμβαν κε απο τιν αυτη(ν) μεσην της τουμβας εος την αυλι(ν) μου την αρχεα(ν) ισιν οργηε μυριαδες β' κ(ε) επι τον Δανουβιν ισην οργιες μυριαδες β'. το δε αυτο τουβι(ν) εστιν πανφυμο(ν) κ(ε) μετρισα(ν)τες τιν γιν επυισα τα γραματα ταυτα. ο ανθροπος κ(ε) καλα ζον αποθνισκι κε αλος γενατε κε ινα ο εσχατον γηνομενος ταυτα θεορον υπομνησκετε τον πυισαντα αυτο. το δε ονομα του αρχοντος εστην Ωμορταγ καν(ν)α συβιγη· ο Θ(εο)ς αξηοσι αυτον ζισε ετη ρ'. "

Превод
"Канас сюбиги Омуртаг, обитавайки в стария си дом, направи преславен дом на Дунав и по средата на двата всеславни дома, като измерих (разстоянието), направих на средата могила и от самата среда на могилата до стария ми дворец има 20 000 разтега и до Дунав има 20 000 разтега. Самата могила е всеславна и след като измериха земята, направих този надпис. Човек и добре да живее, умира и друг се ражда. Нека роденият по-късно, като гледа този надпис, да си спомня за оногова, който го е направил. А името на архонта е Омуртаг, канас сюбиги. Нека Бог да го удостои да преживее сто години."

С ваксина или без, богат или беден,  рано или късно всеки умира.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2256 -: Ноември 19, 2021, 11:04:21 am »
1. По твоята логика всеки ваксиниран умира от това че се е ваксинирал - от нищо друго. Сърдиш се че са писали че някой който е умрял в катастрофа го писали умрял от Ковид, но приемаш че ваксината поставена преди една година е виновна някой да умре от инфаркт... Желязна логика, няма що.
2. Е тогава що цитираш данни от официалната статистика? И пак питам - при поставени 3 милиона дози ваксини в БГ колко спред теб от ваксинираните са умрели? Скрили са някъде 1 млн трупа ли? Ваксината е сигурна смърт, но от друга страна - от вируса никой не умира... просто брилянтно заключение...
3. Всички кочини се тресат. Американската, германската, австрийската, руската... а ние понеже се тресем от 30+ години, затова вече не ни пука.
4. Не мога да оборя че са умрели почти 27 000 души до днес от вируса. И ти не можеш. Или можеш? Да, не мога да оборя и някой който твърди че земята е плоска, или че над нея има похлупак на който са нарисувани звездите... но не смятам дори да се мъча да го правя.
Прав си за последното. Болен мозък не се оборва с доводи. Той се лекува с хапчета. Написаното тук няма да се изтрие скоро, така че хората да четат и преценят. Аз не съм психиатър, а и никой не ми плаща да те лекувам или да доказвам, че земята е кълбо, че вечерта е вечер, а не недоказан факт, с който сме свикнали заради това, че си казваме "добър вечер". Няям нерви просто.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2257 -: Ноември 19, 2021, 11:07:34 am »
"Κα[ν]ασυβιγη Ωμο<μο>ρταγ ις τον παλεον υκον αυτου μενο(ν) επυησεν υπερφυμον υκο(ν) ις τον Δανουβην κ(ε) αναμεσα τον δυο υκο(ν) τον πανφυμο(ν) καταμετρησας ις τιν μεσην επυισα τουμβαν κε απο τιν αυτη(ν) μεσην της τουμβας εος την αυλι(ν) μου την αρχεα(ν) ισιν οργηε μυριαδες β' κ(ε) επι τον Δανουβιν ισην οργιες μυριαδες β'. το δε αυτο τουβι(ν) εστιν πανφυμο(ν) κ(ε) μετρισα(ν)τες τιν γιν επυισα τα γραματα ταυτα. ο ανθροπος κ(ε) καλα ζον αποθνισκι κε αλος γενατε κε ινα ο εσχατον γηνομενος ταυτα θεορον υπομνησκετε τον πυισαντα αυτο. το δε ονομα του αρχοντος εστην Ωμορταγ καν(ν)α συβιγη· ο Θ(εο)ς αξηοσι αυτον ζισε ετη ρ'. "

Превод
"Канас сюбиги Омуртаг, обитавайки в стария си дом, направи преславен дом на Дунав и по средата на двата всеславни дома, като измерих (разстоянието), направих на средата могила и от самата среда на могилата до стария ми дворец има 20 000 разтега и до Дунав има 20 000 разтега. Самата могила е всеславна и след като измериха земята, направих този надпис. Човек и добре да живее, умира и друг се ражда. Нека роденият по-късно, като гледа този надпис, да си спомня за оногова, който го е направил. А името на архонта е Омуртаг, канас сюбиги. Нека Бог да го удостои да преживее сто години."

С ваксина или без, богат или беден,  рано или късно всеки умира.
Давам ти между няколко месеца и 10 години, а защо се евтаназирате след като сте карали грипа и съвсем логично всички сте оцелели- не знам и нямам нерви да опитвам да отговоря.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2258 -: Ноември 19, 2021, 11:19:22 am »
Ростех представил беспилотный истребитель Checkmate
https://habr.com/ru/news/t/589181/

По-правилно е да кажеш "Представи МАКЕТ на безпилотния изтребител". Щот на авиошоуто никой не го видя да лети...

И понеже сме в темата за коронавируса - как приемаш само на думи качествата на тоя самолет, без дори някой да го е виждал да лети, но не приемаш на думи че ваксините са изключително ефективни и без странични ефекти? :)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2259 -: Ноември 19, 2021, 11:25:51 am »
Мда, определено целта е постигната. Хората са силно разделени на твърдо против и твърдо за препаратите наречени "ваксинини".

Кузмов, аз пък изкарах ковид миналата година ноември, както и жена ми, а също и баща ми. Ти си бил 14 дни болен, аз бях 30 дни включително с двустранна пневмония и въпреки всичко към днешна дата не съм се вакснал. И сега "си пия кафето и щракам с пръсти", въпреки че около мен една камара ваксинирани се разболяха, подчертавам "ваксинирани".
Сега съм със сертификат за преболедувал, доказан с антитела. Ако държиш мога да го покажа :). Интересно цяла година антителата ми са се увеличили двойно в сравнение с май месец тази година. Толкова за мен.

Питам, защо медицинското съсловие е също силно разделено по отношение на тези препарати, да ги наричам ваксини е смешно за мен? Защо натискът (предимно политически) в цял свят е толкова голям? Да питам също, защо имаме отново "вълна" в толкова много ваксинирани държави? Питам също и защо много от специалистите препоръчваха след ваксинация да не се излагаш на слънце? Защо ли? Питам кога ще станат известни дългосрочните странични ефекти от тези препарати, като онкологични заболявания причинени от подтиснат механизъм за възстановяване на ДНК и т.н. ? 

П.П. всеки сам за себе си може да взима решение, за сега всички лекари с които аз контактувам, поради моята работа, ме съветват да не се ваксинирам и аз смятам на този етап да ги послушам. Това се отнася само за мен и е личен избор. Иксрено се надявам, обаче ползите от тези "ваксини" наистина да са повече от вредите които нанасят в дългосрочен план, но това няма как да стане известно сега, не и докато не изминат поне 10 години. Искрено се надявам и също да не се повтори историята с полиомиелината ваксина прилагана в САЩ през 60-те години на миналия век. Иначе ползите от тази ваксина са несъизмерими, ноооо към днешна дата. Има и други примери към днешна дата за прилагане на ваксини в миналото, които в последствие са спряни поради фаталните последици.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2260 -: Ноември 19, 2021, 01:00:24 pm »
Димел, задаваш въпроси на които НИКОЙ все още няма отговор. И понеже на никой не му стиска да каже откровено "Ами не знаем", затова и се получава това разединение. И това е валидно не само по въпроса за ваксините, а на практика за всички батацив които сме в момента - в БГ и в световен мащаб.
Само се сети - в началото (а някъде и досега) се предлага лекарство за паразити и се твърди че помага. Има стотици твърдения че този и онзи илач вършел работа. Това показва само едно - човечеството няма никаква идея как да се бори с този вирус. Не знаем за грипа от векове, и все още нямаме лекарство което да го пребори на 100% - нито хапчета, нито ваксини. Наивно е да се очкава че за година-две ще се направи пробив и ще се намери нещо, работещо на 100%, 100% безопасно, и ако е възможно - достъпно, евтино и лесно за употреба.
Фармацията пердложи нещо, дето работи според представеинте данни. Работи горе-долу. Има малко странични ефекти. Не дава гаранция нито за незаразяване, нито за оживяване. Това вече е ясно на всички. Но това е ЕДИНСТВЕНОТО което имаме. Алтернативата е да не правим нищо. Но виждаме и какво се случв като не правим нищо. Виждаме го дори и тук, щото цяло лято не правихме нищо.

1. Защо медицинското съсловие е разделено... Ами щото няма работещо решение. Всеки твърди, че неговото решение работи някак си. И всеки е прав за себе си. Локдауна работи. Маските работят. Ваксините работят. Имуностимулантите работят. Дистанцията между хората работи. Преболедуването и естествения имунитет работи. Но НИЩО от това не дава 100% гаранция, и НИЩО от това не е безболезнено и безопасно.
2. Защо политическия натиск е толкова голям... Ами защото политиците искат държавите да функционират. Ако икономиката в една държава спре, последиците ще са катастрофални. С какво ще се плаща на болниците да лекуват дори и малкото пациенти? Кой ще произвежда хляб, мляко, ток, вода? Какво ще плащат на пенсионерите? Кой ще учи децата в училище? Какви ще са последиците ако ВСИЧКО това спре за 6 месеца или за година? Колко ще са жертвите от такова политическо решение?
Виж какво се случва само след затваряне на МОЛ-ове и ресторанти... холко хиляди хора остават буквално на улицата, без препитание. Ами ако затворим всичко?
И още - какво ще се случи ако имаме 50 000 новозаболели всеки ден в продължение на месец? Ако имаме по 5 000 всеки ден, които имат нужда от болнично лечение? Къде ще намерим 50 000 легла и 20 000 лекари? Или искаш да слагаме койки в Арена Армеец и да трупаме там болните да мрат без лекарска грижа и лекарства? Ако се сещаш в началото имаше и такъв сценарий... Или просто няма да ги регистрираме, ще си стоят по домовете и ще си мрат скришно, за да не развалят имиджа на политиците? И това е вариант... докато роднините не почнат да кремират телата в задните дворове... Но пък по официална статистика болестта ще е под контрол.
Политиците и те не могат да напраят НИЩО, или почти нищо. Могат да дават пари, но и това е до време, а и не решава проблема.
3. Защо има вълна... ами защото всяка година има грипна вълна. Щото това е вируса, и това е нивото на медицината. НЯМАМЕ оръжие в борбата с вирусите, колкото и да не ни харесва това. Ама от тоя вирус се мре повече, и населението като цяло няма изградена имунна защита срещу тоя вирус.
Имунната защита се изгражда или чрез преболедуване, или чрез ваксинация. И ДВЕТЕ не дават 100% защита и доживотна защита. Който твърди друго е шарлатанин. Колко ваксини, през какъв период, какви точно ваксини - нямаме отговор, щото нямаме данни. Данните се трупат, вероятно след 10 години ще можем да кажем кое е било правилното решение. Но трябва да правим нещо сега, а не след 10 години.
4. Кога ще станат известни дългосрочните ефекти... ами след дълъг срок - въпроса ти носи отговора в себе си. Не можеш да кажеш какъв ще е ефекта след 20 години в изпитване траещо 1 година. Вече знаем че в срок от 2 години нищо чак толкова трагично не се случва. Догодина ще знаем какъв е ефекта 3 години след ваксинацията. Няма как да го кажем днес.

Лекарите те съветват правилно. Теоретически здрав, прав млад човек не би трябало да има проблем при срещата с вируса. Но това не ти върши работа, когато се окажеш в тия 2-3%, за които вируса се оказва непреодолима преграда. Засега е ясно че в повишена опасност са хора в с високо кръвно, наднормено тегло, диабетици, страдащи от разни автоимунни заболявания, хора на лечение с медикаменти засягащи имунната система и т.н. Но това отново не значи че ако не си в някоя от тия групи със сигурност ще преживееш заразяването, както и не значи че ако си някоя от групите ще умреш 100%. А хората точно това искат - някой да се направи на Бог и да им представи план-програма - тоя и тоя дават фира, другите не се кОсете, ще го преживеете, гаранция. Е няма как да стане.

A влезнах преди малко във форума за да споделя една новина която видях преди малко и която описва състоянието, в което се намира държавата и политиците. Щеше да е смешно, ако не е тъжно:

Цитат
От днес нататък няма да се изисква информирано съгласие за поставяне на ваксина срещу COVID-19. Това обяви здравният министър Стойчо Кацаров.
...
„Извършихме проверка на нормативните основания защо в България се изисква такова съгласие и установихме, че не са налице нито правни, нито медицински основания за това. Това се правеше на базата на заповед на здравния министър от декември миналата година. Днес подписах заповед, с която отменям това изискване”, каза той.

Били са необходими 11 МЕСЕЦА за да се провери дали дадена заповед е законна или медицински издържана... Заповед издадена в същото министерство... А вие чакате за 2 години да се изобрети ваксина, че и да ви докажат че е ефективна и безопасна...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2261 -: Ноември 19, 2021, 01:16:00 pm »
И искам да ви обърна внимание на едно нещо, и да чуя вашето мнение...
Защо заболелите от една седмица НАМАЛЯВАТ? С'я Светьло и Радико ще кажат че данните са криви, но ако допуснем че отразяват донякъде истината... защо има пикове и спадове? На какво се дължи намаляването на заболеваемостта и смъртността? Какво направихме, или какво направи властта, че бройките да тръгнат надолу?
Според мен въвеждането на сертификата няма много общо с това - в други държави беше въведен по-рано, но смъртността и заболеваемостат не намалява.
Същот ака Димел-а споменава, че нивото на антителата му се увеличава въпреки че е преболедувал отавана...

Моите подозрения са (вече не за пръв път ги споделям) че в рамките на последните два месеца ВСИЧКИ, или поне огромна част от населението се е сблъскала с новия вариант на коронавируса. Болшинството изобщо не са разбрали това, но организмите им са изградили антитела срещу тоя вариант. Това че са били преболедували предните щамове или че са били ваксинирани е помогнало малко, но най-вече за това да прекарат срещата без симптоми, или минимални такива.
И спада се дължи само и единствено на това, че този щам вече е минал през огромната част от населението и вече има все по-малко жертви които да заразява симптоматино. Вички напъни за ваксинация са били не съвсем безполезни, но не влияят на реания брой вирусоносители. Маски, сертификати и локдауни само разтягат нещата във времето и предпазват здравната система от претоварване, но не променят крайната бройка срещнали се с вируса, която при всички положения ще достигне 100%.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2262 -: Ноември 19, 2021, 01:35:13 pm »
През последните два месеца в България са направени повече от 2,5 млн. теста, а са открити едва 250 000 случая, така, че едва ли този вариант е преминал дори и през 15% от населението, епидемичните вълни са си такива, ту се засилват ту отслабват и това няма нищо общо с зарзяването, още повече че се знае дори и да си бил болен пак си податлив. В България, не повече от 30 до 40% от наслението се е срещнало с някакъв вариант на този вирус, което е предпоставка за нови вълни на заразяване, но не е съвсем така, защото тези, които не са се заразили знаят как да се пазят и едва ли ще се заразят и дори след 10 години. Говореше, се че децата носят тихо заразата, оказа се, че и това не е така, от почти 300 000 теста на деца през последните две седмица са открити единични случаи, не повече от 100.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2263 -: Ноември 19, 2021, 01:37:56 pm »
juliang-е.
В голяма степен всичко което си се постарал да напишеш е вярно, но тази безизходица, която е факт и днес е нагнетена в много голяма степен и медийно и информационно и .....
Разликата в смърнтността от грип и ковид е едва 0.01% на 100к в повече за ковид . Ваксини за грип има от 10 години и повече, но никой не ги прави задължителни. (последна новина - задължително ваксиниране в Австрия считано от февруари догодина). Въпросните противогрипни ваксини имат също доста нежелани реакции и спорна ефективност, но всеки сам решаваше за себе си и никое правителство, на която и да било държава не оказваше натиск върху хората. Никой не ми е ограничавал свободата и никой не ми е обяснявал колко безотговорно поведение е нежеланието ми да се ваксинирам срещу грип. Риторичен въпрос - какво се промени?

По отношение на мерките и тяхната логика един въпрос - Как така в момента се поставят ваксини на хора без значение тяхното здравословно състояние и на мига получават сертификат даващ им правото да ходят и правят каквото си искат? Как така ваксиниран с еднодозова ваксина получава сертификат на мига? Коя е тази ваксина която създава имунитет за секунди? Изобщо какво се цели с тези мерки, ограничаване на самото заболяване или нещо друго?

Говорим за тази абсурдна нелогична неадекватност не само в България, но и в цяла Европа, САЩ и др.


Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2264 -: Ноември 19, 2021, 01:39:57 pm »
Цитат
Моите подозрения са (вече не за пръв път ги споделям) че в рамките на последните два месеца ВСИЧКИ, или поне огромна част от населението се е сблъскала с новия вариант на коронавируса. Болшинството изобщо не са разбрали това, но организмите им са изградили антитела срещу тоя вариант. Това че са били преболедували предните щамове или че са били ваксинирани е помогнало малко, но най-вече за това да прекарат срещата без симптоми, или минимални такива.
И спада се дължи само и единствено на това, че този щам вече е минал през огромната част от населението и вече има все по-малко жертви които да заразява симптоматино. Вички напъни за ваксинация са били не съвсем безполезни, но не влияят на реания брой вирусоносители. Маски, сертификати и локдауни само разтягат нещата във времето и предпазват здравната система от претоварване, но не променят крайната бройка срещнали се с вируса, която при всички положения ще достигне 100%.

С това съм абсолютно съгласен.

Цитат
България са направени повече от 2,5 млн. теста

От тези два милона теста сметни, че има хора които са с по 30-40 теста. Или 2,5 млн. теста севсем не означава толкова броя хора.