Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 291294 пъти)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1215 -: Февруари 22, 2022, 12:14:07 pm »
Толкова напъни да говориш второстепенни неща, а не каза нищо за геноцида над руското население от фашистите.
Правиш се, че не ги забелязваш тия неща. А забеляза геноцида на босненските албанци и оправда американските бомбардировки над Белград. Виж ти как двояко мислим? Това ли е демокрацията, да мерим с двоен аршин, само когато ни отърва?
ОК, конкретен въпрос - какво ще се случи ако 10 000 сини каски решат да въведат мир в Донецк и Луганск? Представяме си че ООН дава санкция и пристигат БТР-и, джипове и хиляди сини каски. Отиват там не да воюват, а предотвратят сраженията.
1. Смяташ ли че лидерите на ДНР и ЛНР ще допуснат сини каски на тяхната територия.
2. Смяташ ли че Украйна ще откаже достъпа на сини каски на територията си?
3. Каква ще е реакцията на Русия на сините каски в Украйна?

 Не говорим за оръдия, танкове, самолети и ракети.

Ей така - по трите точки, с едно изречение ако ми отговориш...

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1216 -: Февруари 22, 2022, 12:36:26 pm »
<a href="https://www.youtube.com/v/ESGPTTrpCWk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/ESGPTTrpCWk</a>
А какво ще каже Китай?
Като изслушах тее новини и ми се отвориха очите за вселената и в частност Земята ;D ;D ;D Изключително прецизен анализ с внимание към детайлите! ;D

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1217 -: Февруари 22, 2022, 12:41:45 pm »
    За какво трябва да влизат първо сини каски, като си има вече прецедент. Западния "демократичен свят" трябваше първо 3-4 дни да бомбардира Киев и още няколко големи града в Украйна, после да изравни със земята инфраструктората и икономиката на Украйна, както направиха със Сърбия и след това да вкарат сини каски на територията на Украйна по гтаницата с ЛНР и ДНР. Мисля, че смърта на 4000 ДЕЦА повтарям... ДЕЦА са достатъчни за ООН и НАТО да започнат бомбардировки над Украйна. Това беше начина, а не да ги снабдяват с желязо за скрап под формата на оръжие, за което и ние България плащаме.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1218 -: Февруари 22, 2022, 01:44:29 pm »
Ну, понеслась... Россия готова принуждать к миру!

<a href="https://www.youtube.com/v/fH_b4WGKEuc" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/fH_b4WGKEuc</a>

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1219 -: Февруари 22, 2022, 01:54:55 pm »
    За какво трябва да влизат първо сини каски, като си има вече прецедент. Западния "демократичен свят" трябваше първо 3-4 дни да бомбардира Киев и още няколко големи града в Украйна, после да изравни със земята инфраструктората и икономиката на Украйна, както направиха със Сърбия и след това да вкарат сини каски на територията на Украйна по гтаницата с ЛНР и ДНР. Мисля, че смърта на 4000 ДЕЦА повтарям... ДЕЦА са достатъчни за ООН и НАТО да започнат бомбардировки над Украйна. Това беше начина, а не да ги снабдяват с желязо за скрап под формата на оръжие, за което и ние България плащаме.
И след бомбардировките с колко ще се намалят бройките на убитите ДЕЦА? Или понеже са украински - не се броят?

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1220 -: Февруари 22, 2022, 02:13:18 pm »
И след бомбардировките с колко ще се намалят бройките на убитите ДЕЦА? Или понеже са украински - не се броят?

    Това е начина на действие на "световния полицай" (САЩ), затова се надявах да са последователни в действията си и да действат по същия сценарий, както в Сърбия. А може да хванат Зеленски и да го обесят на Първия стълб, както направиха със Садам Хюсеин... или да го убият с камъни, както направиха с Муамар Кадафи. Това е логичното продължение на дейсвията на американския елит, за това говорех.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1221 -: Февруари 22, 2022, 03:54:10 pm »
ОК, конкретен въпрос - какво ще се случи ако 10 000 сини каски решат да въведат мир в Донецк и Луганск? Представяме си че ООН дава санкция и пристигат БТР-и, джипове и хиляди сини каски. Отиват там не да воюват, а предотвратят сраженията.
1. Смяташ ли че лидерите на ДНР и ЛНР ще допуснат сини каски на тяхната територия.
2. Смяташ ли че Украйна ще откаже достъпа на сини каски на територията си?
3. Каква ще е реакцията на Русия на сините каски в Украйна?

 Не говорим за оръдия, танкове, самолети и ракети.

Ей така - по трите точки, с едно изречение ако ми отговориш...

Доста нагло. Аз ти зададох неудобни въпроси,
"Толкова напъни да говориш второстепенни неща, а не каза нищо за геноцида над руското население от фашистите.
Правиш се, че не ги забелязваш тия неща. А забеляза геноцида на босненските албанци и оправда американските бомбардировки над Белград. Виж ти как двояко мислим? Това ли е демокрацията, да мерим с двоен аршин, само когато ни отърва?"


а ти ми отговаряш с твои въпроси, които дори не са факти, а фантазии - предположения. Не че не мога да ти отговоря, но държиш от мен да вляза в ролата на баба Ванга и после да си правиш изводи, като че ли се е случило.

Не си способен да водиш нормален диалог.
Освен това ме обвини, че съм правил сталинистки изрази, аз попитах дай пример, какво е сталинисткото в моите изрази, а ти пак избягваш отговор.

Помня как Atos се белосваше по същият начин с тебе, като му се инатеше и не можеше да го обориш, с неистов инат започваше да му отговаряш с въпроси. Човека не те изтърпя и се отказа.
Впрочем западът в отношенията си със СССР се отнася по същия начин към неудобните им въпроси - типичното лъжливо западно мислене и лукавост. И като няма аргументи какво да каже един такъв, като теб, прибягва до безсилието - "сталинистки изрази". Но какви са тия сталинистки изрази, не даваш определение, щото после те чакат и други "изненади".  :)

Аз съм на 35 г. /ненавършени/ и не помня да е имало комунистическа партия - разтурена е, като съм бил на 2-3 г. та някак ми звучи много селско от устата на някакъв - не казвам дъртак на 60 г., да ми говори на сталинистки. Виж комунист вече ми допада, звучи ми гордо, като пич, както едно време са се чувствали хеви металите и хипетата.  :D

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1222 -: Февруари 22, 2022, 04:42:19 pm »
"Толкова напъни да говориш второстепенни неща, а не каза нищо за геноцида над руското население от фашистите.
Правиш се, че не ги забелязваш тия неща. А забеляза геноцида на босненските албанци и оправда американските бомбардировки над Белград. Виж ти как двояко мислим? Това ли е демокрацията, да мерим с двоен аршин, само когато ни отърва?"

С'я ще подскочиш до тавана, като ти кажа че това на което ти викаш "геноцид" всъщност е една локална война. Украинското правителство води бойни действия с групи, които се опитват да откъснат територии от Украйна. Сори, огромната част от тези които са се опълчили срещу украинските сили за сигурност, са руснаци (макар че по документи са украински граждани).
Съжалвам, в една война страдат и мирните граждани. Умират мирни граждани. Пострадват цивилни обекти.
Как мислиш, какво им е на украинците живущи в Донецк и Луганск сега? Дали са мнозинство или малцинство - не знам, но съм сигурен че не ги посрещат с отворени обятия по улиците.
И какво предлагаш за решение? Русия да нахлуе и да "омиротвори" регионите? Знаеш че правителството на Украйна няма да се съгласи. Сините каски и НАТО да нахлуят и да омиротворят регионите? Тогава пък Русия няма да се съгласи. Всички да стоят и да чакат нещата да се заметат под килима? Ми... стояха, нещата почти се бяха забравили, но Путин реши да се прави на мачо...

С'я и аз с нетърпение очаквам другаря Си да се изока, а също така и да видим в ООН какво ще решат. Тогава нещата ще станат интересни.
В момента в който и един руски танк премине границата на Украйна Русия ще остане в такава изолация, че свят ще й се завие. И 1 000-та натовски инструктора в Украйна ще са нищо в сравнение с това, което ще се събере на териториите на Полша и бившите републики. Щото Крим едно, Донбас второ... докога? Дори и китайците бая ще се замислят какви отношения да поддържат с Русия след една военна агресия.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1223 -: Февруари 22, 2022, 04:59:53 pm »
В момента в който и един руски танк премине границата на Украйна Русия ще остане в такава изолация, че свят ще й се завие. И 1 000-та натовски инструктора в Украйна ще са нищо в сравнение с това, което ще се събере на териториите на Полша и бившите републики...... Дори и китайците бая ще се замислят какви отношения да поддържат с Русия след една военна агресия.

---
<a href="https://www.youtube.com/v/astGypkc09Y" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/astGypkc09Y</a>

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1224 -: Февруари 22, 2022, 05:03:43 pm »
С'я ще подскочиш до тавана, като ти кажа че това на което ти викаш "геноцид" всъщност е една локална война. Украинското правителство води бойни действия с групи, които се опитват да откъснат територии от Украйна. Сори, огромната част от тези които са се опълчили срещу украинските сили за сигурност, са руснаци (макар че по документи са украински граждани).


Отново ми цитираш не твои изводи, а какво си чел из пропагандистките сайтове. Ми това не е вярно. Никой не се опитва да отцепва територии от Украйна. Има Мински съглашения според които руските ЛНР и ДНР си остават в Украйна, но под особен статут. Украинците са тези, които не ги спазват и продължават да обстрелват градовете, днес и със системи град. А именно първите точки от Минските съглашения бяха изтегляне на тежките оръжия на километри от фронтовата линия. Тъкмо обратното направиха, отидоха на самата линия, струпаха 180 000 армия, включиха диверсионни групи, спряха водата на ЛНР и ДНР и предизвикват хуманитарна криза.

Путин каза, не ми оставяте полезни ходове за действия, няма друг път. И всичко това е точно планирано от САЩ, защото Зеленски е кукла на конци. Накараха целия бизнес да се изтегли от Украйна и загубите за икономиката на 15 милр. $ месечно. Т.е. ако Зеленски не изпълнява, държавата ще рухне от глад и самото население жив ще го изяде. И той няма много полезни ходове. И той не иска тая война, но каквото и да направи - назад глад и разруха на икономиката, напред смърт от военния конфликт.

САЩ така нагласиха събитията, че да се стигне до днешните. Ще стоят и гледа от страни как се избиват братски народи - дреме им на чепа за украинците, целта са руснаците - те да рухнат. Но няма да рухнат. Путин не тръгва на каквото стане, той е най-големия играч в геополитиката, винаги има козове в джоба си.

Мога да говоря много от тук насетне, но няма, защото там се намират невидимите за простото око и публичността мероприятие. Пък и защо трябва да го правя. Поживем - увидим!

Въпросът беше за двойния аршин, че днешната ситуация е играна многократно и от САЩ, но тях няма кой да ги съди, защото целият запад са васали. Те със същите методи и средства разбиха Югославия, Ирак и Либия.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1225 -: Февруари 22, 2022, 05:04:13 pm »
1. Войната в Югославия.
САЩ се намесиха с масирани бомбаНдировки в Югославия

Виждам, че си ми обиден, но допускам грешки, защото са ми дълги постовете, а нямам време за поправки. Радвай се, че греша. Ако се разтърсиш, ще откриеш още, но просто нямам време за проверка.
 Бомбардировки- идва от бомбарда-Бомбарда - Википедия
https://ru.wikipedia.org › wiki › Бом...Бомба́рда (от фр. bombarde) — название первых артиллерийских орудий различного калибра и конструкции, имевших распространение с XIV по XV век.  На"родният" ви език






« Последна редакция: Февруари 22, 2022, 05:12:43 pm от EDM electronics »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1226 -: Февруари 22, 2022, 05:51:16 pm »
Зеленски поиска да прави атомна бомба. Дали Запада ще му даде? То Николае Чеушеско и той искаше...

Мат в 1 ход! Путин забрал много повече, отколкото се е боял Запад!

<a href="https://www.youtube.com/v/sNf4g1zu3jA" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/sNf4g1zu3jA</a>


Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1227 -: Февруари 22, 2022, 06:05:53 pm »
Отново ми цитираш не твои изводи, а какво си чел из пропагандистките сайтове. Ми това не е вярно. Никой не се опитва да отцепва територии от Украйна. Има Мински съглашения според които руските ЛНР и ДНР си остават в Украйна, но под особен статут.
Дали па вярвам, след Крим? Дали изобщо някой вярва че ЛНР и ДНР ще останат в границите на Украйна?

... Тъкмо обратното направиха, отидоха на самата линия, струпаха 180 000 армия...
Аз само да питам... украинските войски се намират на украинска територия, нали? Точно както руските войски се намират на руска територия... Е, малко и на беларуска, ма тя си е "изконно руска"... Какви претенции имаш относно това къде на украинска територия се намира украинската армия?

САЩ така нагласиха събитията, че да се стигне до днешните. Ще стоят и гледа от страни как се избиват братски народи - дреме им на чепа за украинците, целта са руснаците - те да рухнат
Предлагаш САЩ да нахлуят в ДНР и в ЛНР? Да защитят украинците на тези територии точно така, както Путин защитава руснаците? Що ли не го правят... сигурно щото не е много правилно, нали?
Или няма от какво да бъдат защитени украинците там? Много им е добре - всички ги уважават, никой не ги обижда и гони...

... Путин не тръгва на каквото стане, той е най-големия играч в геополитиката, винаги има козове в джоба си.
Германия официално спря Северен поток 2. Най-вероятно ще изключат Русия от банковия съюз, което означава най-малко че Виза и Мастеркард там няма да са платежни инструменти. Дори ако някой чужденец реши да ходи в Русия, ще трябва да носи рубли кеш. Не ми се мисли как ще се разплащат представителите на Мерцедес и БМВ в Русия с компаниите-майки, щото вероятно и банковите преводи ще станата изключително проблематични. Това се отнася на практика за всички чужди стоки, които ще се продават на територията на ... айде, дет му викаш ти СССР.
И това е само за днес... до края на седмицата не знам с какви "екстри" ще се сдобие руската държава.

Въпросът беше за двойния аршин, че днешната ситуация е играна многократно и от САЩ, но тях няма кой да ги съди, защото целият запад са васали. Те със същите методи и средства разбиха Югославия, Ирак и Либия.
За Ирак ти обясних - Ирак се сби с Иран, после се сби с Кувейт. После почна да прави атомна бомба. Еми... напляскаха го малко, да се кротне. Осъдиха САЩ и коалиционните партньори, ма голяма работа... Да им бяха наложили санцкии, тогаз да видиш к'ъв сеир щеше да бъде :)

За Югославия - Хърватия и Словения в момента са проспериращи държави - членки на ЕС. Други избраха друг път на развитие, и ... ами сами си го избраха, никой не им е виновен. Ма сега са гордо независими.
И както виждаш никой не се напъва да ги колонизира, да ги анексира и да ги приобщава. Дори ние не си искаме макетата, макар че исторически това си е наша територия, или поне огромна част от нея :)

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1228 -: Февруари 22, 2022, 06:11:06 pm »
Да си припомним, че имате къса памет!
<a href="https://www.youtube.com/v/d4YcX44anX8" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/d4YcX44anX8</a>
Макрон в ШОКЕ! Путин ОШАРАШИЛ французского президента!

<a href="https://www.youtube.com/v/vR3-vU2WkTg" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/vR3-vU2WkTg</a>
Пресс-конференция Владимира Путина и Эммануэля Макрона - Россия 24

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1229 -: Февруари 22, 2022, 06:50:34 pm »
<a href="https://www.youtube.com/v/X4gFr7pW5ak" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/X4gFr7pW5ak</a>

Големия смях почва от първата минута (имам предвид 1:00 на плъзгача). А на 1:30 е съвсем ясно казано, така че дори ЕДМ и Витан не би трябвало да имат съмнение... :)