Автор Тема: Малко нецензурирана история...  (Прочетена 70450 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #360 -: Септември 19, 2022, 09:42:57 am »

Да си призная, имах някаква позитивна нагласа към твоята особа. И още я имам, когато не говорим за политика.

Да, колко жалко. И моето мнение е същото. Ако нямахме диаметрално противоположните геополитически и културно-цивилизационни виждания, вероятно трудно би се намерила колизия в отношенията ни.  :D
Но за съжаление първото е фундамент за мен.  :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #361 -: Септември 19, 2022, 10:46:21 am »
Не забравяме кой обучаваше и въоръжаваше сепаратистите от Донецк и Луганск. В момента също така внимателно наблюдаваме действията на "народоосвободителните" руски полкове на територията на Приднестровието в Молдова. Засега стоят кротки, ма знаеш ли какво му се върти в главата на гнома...

А защо е имало сепаратисти?
Те не са ли същите ония сепаратисти и по същите причини, на които помогна САЩ, да се отделят с отделни държави, каквито исторически никога не е имало от бивша Югославия?
Не може Русия да стои със скръстени ръце, когато зад граница избиват етноса й. Нали преди да се стигне до специалната военна операция имаше мински съглашения, които не се спазиха от Киев и запада нищо не направи. Нали преди това американците направиха военен преврат с майдана и реч не идваше за демократични избори, които бяха насрочени само за 2 месеца по-късно. Вместо това обучаваха и въоръжаваха укронацистите за това което се случва сега. Значи за едни може, за други не? Значи инвазията в Югославия и Ирак е специална военна операция, а тази при Путин не била, война било? Знаеш ли какво ще бъде, ако редовната руска армия с цялата си мощ удари Украйна? За жалост има такава вероятност, дано не се случи, че тогава ще се разрасне войната.

За наличието на руски войски тук-там:
Ами те нямат ли право де се намират на чужда територия по същите съображения, по които се намират американските по цял свят? Нима правото и принципите са само за едни, а за други не?
Представяш ли си, ако Русия беше разположила по всички граници на САЩ противоракетна отбрана с възможности за изстрелване на нападателни ракети? Или какво би станало, ако се разположат руски бази в Мексико? А мексиканците са много големи русофили и не само те, ами цяла Латинска Америка. Там никой не обича американците. Мексико само чака да олаби жилата Америка и ще направи опит да си върне почти половината територия анексирана от САЩ.

В момента американците имат единствено поддръжка в света от соросоидна Европа и то не от цялото население, а само от неолибералните или неофашистите. 50% от европейците не харесват политиката а САЩ. В Африка, Близкия и Среден Изток, а цяла Азия - никой не люби САЩ! Дори доскорошните им "приятели" по неволя Саудитска Арабия им показаха среден пръст и се държат за Русия, правят това, което им каже Путин. Байдан си тръгна от там, кът насран.  :D

На теб все още не ти ли свети лампата, какво се случва в света, без участието на САЩ?
това което беше повече няма да го бъда. Вие сега ще сте в положението на комунистите след перестройката, това ви чака.

Света реши да скъса са америкнския монопол и зависимост, което ползват, като политическо оръжие - международните банкови разплащания. Вече влязоха в упатреба новите системи МИР и китайската, с тях вече работи населението на повече от половината свят. Това знаеш ли какво означава? Смърт за долара и печалбите на САЩ от всяка сделка по света. Смърт за американската зависимост и невъзможност да налагат санкции. Никой вече не иска да инвестира в САЩ и Западна Европа. Саудитците продават наред цялото си имущество в Европа и САЩ.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 495
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #362 -: Септември 19, 2022, 11:24:11 am »
А защо е имало сепаратисти?
Те не са ли същите ония сепаратисти и по същите причини, на които помогна САЩ, да се отделят с отделни държави, каквито исторически никога не е имало от бивша Югославия?
Никаква разлика няма.

Значи инвазията в Югославия и Ирак е специална военна операция, а тази при Путин не била, война било?
Никаква разлика няма. И двете бяха войни. И американците в Ирак, и руснаците в Афганистан.

За наличието на руски войски тук-там:
Ами те нямат ли право де се намират на чужда територия по същите съображения, по които се намират американските по цял свят? Нима правото и принципите са само за едни, а за други не?
За всички са еднакви.

След като постигаме консенсус че и американците и руснаците правят на практика едно и също, продължавам да недоумявам защо настояваш да се отнасяме към тях по различен начин :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #363 -: Септември 19, 2022, 11:37:26 am »
Никаква разлика няма.
Никаква разлика няма. И двете бяха войни. И американците в Ирак, и руснаците в Афганистан.
За всички са еднакви.

След като постигаме консенсус че и американците и руснаците правят на практика едно и също, продължавам да недоумявам защо настояваш да се отнасяме към тях по различен начин :)

 :)
така вече съм съгласен. Ето, че постигнахме консенсус.  :)
Знаеш ли, преди 10-тина години не се интересувах от политика, гледах си там бизнеса и битовизмите.
Обаче по едно време много взе да ми не натрапва на ушите русофобията от централните масмедии, като имаш на предвид, че нито гледам телевизия, нито радио, ей тъй само дето работи телевизията за фон.
Не тайна, че не само аз, ами по-голямата част от българския народ, особено в провинцията имат особено отношение не само към руснаците, а аз специално към всички славянски народи, и сърбите включително, макар, че сме се драли с тях.
Не бях съгласен с това, че някой може да ми натрапва всеки ден мнението си и да сее омраза за хора, които считам за приятели и роднини. Ей тогава вече ми завряха лай..ата.  :D

И сега, дали ще ме нарече някой комунист или нам си къф, през ую ми е, дори се кефя на такива нещастници. Няма комунисти днешно време, хората в целия свят са разделени на глобалисти и антиглобалисти. Ако ги оставим тия първите да завладеят света, повярвай ми следващите ваксини ще са смъртоносни - не им трябва на тия изчадия това населения от машини за лайна.

Ако българите искаме да вървим напред и да не се разпаднем, като държава, трябва по тия въпроси да се постигне консенсус, щото в момента заменихме една диктатура с друга, дори пазарната им икономика вече не е пазарна, а планова, дори няма свободно слово а масова политическа цензура. Това много дразни народа, като е гарга, да е рошава. Или има демокрация или няма. не може да има демокрация, която използва методите на диктатурата.

За това иде реч. Не съм против САЩ, като цяло, но тези наши отношения се крепят единствено на американския интерес в противопоставянето им срещу Русия, като се има предвид какво е отношението на по-голямата част от народа спрямо Русия.  Не може в тази връзка по-малката част, малцинството, да властва над мнозинството, защото точно това не е демокрацията - точно това стана в САЩ с фалшивите избори.

И не е ли парадокс, че аз уж комуниста симпатизирам на десните републиканци тръмписти в САЩ, а вие котило русофобско, симпатизирате на левите демократи, които са интернационалисти в САЩ наричат комунисти?

Много объркан свят, много...  :)

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #364 -: Септември 19, 2022, 11:53:31 am »
...
Много объркан свят, много...  :)

Здравейте ЕДМ не е бе, просто вие не го разбирате, света.

Българите са си слуги били винаги 500 години специализация в Османската Империя, после 75 години фашисти, след това 45 години комунисти, а сега 33 години демокрация (34 вече наближаваме), правим слугинаж, това нашето да сме роби още от византийската империя 300 години преди турското иго е започнало навремето.

А Днес Всички Ние Сме Само Едни Долни Подлоги, като Миньоните 2, ако това ви кефи (си го представяйте така), да сте роб и слуга на злите сили Гру.

Ако сте си я карали добре досега, ами защо ви беше тази политика да се месите и във форума да я правите, не можеше ли да пробвате някой СЕ Експеримент, да ни покажете, след като имате трите необходими неща: възможности (пари), време и желание, а и си чешете пъпа, то моля ви искрено да начешете и свободната енергия.

И за да има градивност експериментирайте и показвайте какво правите не само да пишете за политиката и да ни скарвате помежду. Защото:
http://edinenieden.bg
Съ_Единението Прави Силата (на Българите) - завета на Кубрат, пише го отгоре на сградата на НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ.
« Последна редакция: Септември 19, 2022, 12:23:34 pm от alvion »

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #365 -: Септември 19, 2022, 12:30:18 pm »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #366 -: Септември 19, 2022, 12:44:51 pm »

След като постигаме консенсус че и американците и руснаците правят на практика едно и също, продължавам да недоумявам защо настояваш да се отнасяме към тях по различен начин :)

Тук съм пропуснал да ти отговоря точно:

Там е работата, че искам именно да се отнасяме по същия начин, а реално се отнасяме по друг начин.
Защо не наложихме санкции на американците и защо не изгонихме дипломатите им при двете войни с Ирак, за Сирия, Югославия и Либия? Защо не ги обявихме за терористи?
Защо демократичната общност в ЕС не ги осъди за тези им действия?
Защо не им наложи същите санкции, като руските?
Защо не арестуваха активите на бизнесмените им и на национализираха предприятията им в Европа, като тези на Роснефт?

Защо след като за пореден път Азърбейджан нападна Армения, не наложихме санкции на газа, който купуваме от тях по същите причини, като на Русия?

Сега разбираш ли що е то двойни стандарти и защо хора като мен не лапат мухите, не ядат доматите с коловете по нашия край и не могат да бъдат залъгани с БМВ-та и Мерцедеси?

Ако трябваше да постъпим по същия начин като с американците, трябваше просто да си мълчим и незабавно да признаем самообявилите се руски републики в Донбас.
Уви не е така и аз затова така натъртвам от край време за двойните стандарти и лъжовната им демокрация.

Няма никаква демокрация и никога не е имало, дори високопоставени американски политици са го казвали - кой съм аз да им противореча?  :D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #367 -: Септември 19, 2022, 01:43:07 pm »
1. Ако сте си я карали добре досега, ами защо ви беше тази политика да се месите и във форума да я правите, не можеше ли да пробвате някой СЕ Експеримент, да ни покажете, след като имате трите необходими неща: възможности (пари), време и желание, а и си чешете пъпа, то моля ви искрено да начешете и свободната енергия.

2. И за да има градивност експериментирайте и показвайте какво правите не само да пишете за политиката и да ни скарвате помежду.

Да знаеш нагло звучат такива въпроси и обвинения от твоя страна.
1. Не може да изискваш от някой нещо без самия ти да си способен да дадеш. Ти кога ще направиш нещо и кога ще престанеш да си копирната машина на форума? Не знаеш ли, че в тоя живот преди да поискаш да ти се даде, трябва да кредитираш - ти да дадеш. Ако бяхме една фирма и всеки трябваше да даде своя дял от капитала с пари или апорт, то задай си въпроса, ти какво си дал на тая фирма? съдружник който изисква от другите съдружници да работят, а той се държи, като директор и нищо не влага, проси за освобождаването му.

2. Аз ли ви скарвам помежду ви?
Ами ти първо си погледни провокативните постове по-напред с които питаш ехото и то не винаги ти отговаря, но си провокатор на политически дрязги, определено. после гледам през почивните дни, докато аз съм чесал отново пъпа, някой друг ме е провокирал и то не без участието на един главен провокатор - Кузмов.

И понеже ти си новобранец в тоя форум, ще ти кажа и не само на теб, че преди да се появят Радико и Бате Джул, тук не е имало такива дискусии или и да е имало са били в лека форма. Появиха се те и взеха да дразнят положението, а аз имам характеристиката да не си оставям магарето в калта.

Ти с какво си толкова зает, че не успя досега във форума да завиеш едно болтче?
Бас хващам, че във всички направления в живота е същото.  :D
Ти имаш претенциите да си съдружник в гражданско дружество с идеална цел, но не си вложил абсолютно никакъв собствен капитал в него и имаш наглостта да изискваш от останалите и най-вече от управителите на това дружество, от изпълнителните директори.  :)

Помниш ли наскоро ти пусна една тема в която си нямаше и хабер и не ти а аз бях тоя, който направи на практика темата ти и ти дадох наготово и теория и практика.
не става с копи-пейст, акъл трябва за всичко и човек да не го мързи, но не да искаш от другите, а ти, ти дай нещо на хората бъдева.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #368 -: Септември 19, 2022, 01:55:24 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=Fqh7zx664GE
<a href="https://www.youtube.com/v/Fqh7zx664GE" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/Fqh7zx664GE</a>
Напредналата Древна Технология в Железния ДЕЛХИЙСКИ Стълб - Тайни от Миналото | Скритата История Е36
14 611 показвания Начало на премиерата: 17.09.2022 г. Скритата История 30,5 хил. абонати
В науката е проява на висше достойнство да търсиш онези откъслечни истини, до които са достигнали древните, и да продължиш да ги развиваш. Тази мисъл на немският писател Йохан Волфганг фон Гьоте се превръща в абсолютна максима, особено в случаи и изследвания като нашите, тук в канала. Така и днес ще потърсим тази малка откъслечна истина в напредналите умения на древните. Днешното ни пътуване ще ни отведе до храмовият комплекс Кутуб в Мехраули, Индия, където ще се сблъскаме с един обикновен на пръв поглед обект, по-известен като железният Делхийски стълб.
Тази колона е поредното силно доказателство за напредналите знания и развитите технологии на древните народи. Тя предизвиква нашите разбирания за развитието на човечеството и представя силно доказателство, че преди нас е имало други, напреднали народи.
Какви тайни ще ни разкрие Делхийската колона, предстои да разберем.
По хипотезата на Франк Джоузеф и Робърт Йохманс.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #369 -: Септември 19, 2022, 01:59:18 pm »
...а ти, ти дай нещо на хората бъдева.

Какво да дам, като нямам нищо на босия цървулите ли ще събуеш?
Нс кохо да дам, като никой тук не иска Капанадзе Генераторът.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #370 -: Септември 19, 2022, 02:08:01 pm »
Какво да дам, като нямам нищо на босия цървулите ли ще събуеш?
Нс кохо да дам, като никой тук не иска Капанадзе Генераторът.
А защо нямаш? - знания се има предвид, нали ти казах че форумът е гражданско дружество с идеална цел, не търговска.
Като си бос и нищо не можеш на никого да дадеш, защо искаш?
На теб не са ли ти ясни природните закони?
Кредитирай, дай нещо от сърце, направи добро и го хвърли в морето и някъде от някой от противоположната страна, някой като теб ще ти даде - така работи природата.

Ти си само един копи-пейсар на който му се сменя настроението и придобива често два взаимоизключващи се и противоположни образа. Явно, като не си пиеш хаповете те обсебват духове, които искат от теб да ти трием простотиите от форума. Даваш ли си сметка какъв авторитет си изградил?
Човек който сам не обича себе си и не се уважава, как иска другите да го правят?  :)
Ето, аз може и да съм скромен  :D, но никога не съм крил, че много се обичам, даже най-много обичам на тоя свят себе си.  :D

Замисли се над тия философски разсъждания...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 495
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #371 -: Септември 19, 2022, 02:45:13 pm »
...Няма никаква демокрация и никога не е имало, дори високопоставени американски политици са го казвали - кой съм аз да им противореча?  :D
Поне тук мога да излезна пред парламента държейки празен лист в ръце ... :) И това не е малко.

Защо след като за пореден път Азърбейджан нападна Армения, не наложихме санкции на газа, който купуваме от тях по същите причини, като на Русия?
При условие че Киргистан и Таджикистан са членове на ОДКБ и се млатят като за световно, странно ми е какво чакат Русия и Беларус, членове на същия отбранителен съюз? Защо не налагат санкции на двете държави? Защо не помогнат на братска Армения във войната й с Азърбейджан?

Толкоз с демокрацията и недемокрацията. И от двете страни се правят неща които ни изглеждат нелогични.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 717
  • Невежеството ражда химери...
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #372 -: Септември 19, 2022, 04:28:00 pm »
Най ти иде отръки да се правиш на луд...

П.п.: Гледай какво те чака... газа предизвиква рак (по американската пропаганда - вреден е демек, оставаш без работа):

<a href="https://www.youtube.com/v/VT2AEltWR9s" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/VT2AEltWR9s</a>
« Последна редакция: Септември 19, 2022, 04:48:06 pm от VITAN »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #373 -: Септември 19, 2022, 05:13:01 pm »

При условие че Киргистан и Таджикистан са членове на ОДКБ и се млатят като за световно, странно ми е какво чакат Русия и Беларус, членове на същия отбранителен съюз? Защо не налагат санкции на двете държави? Защо не помогнат на братска Армения във войната й с Азърбейджан?

Бате Джул, това е твърде елементарен въпрос и се учудвам, че сам не можеш да си отговориш?
Малка аналогия преди това:
При Кипърския конфликт НАТО намеси ли се?
Ако държави от военния пакт са в конфликт, това не ангажира останалите членове да се месят. Предполагам така е и с ОДКБ.
В момента конфликта Турция-Гърция не е ли същата работа? Много често съседни държави винаги има какво да делят и какво да си връщат от историята, и нашата не е изключение.

А на въпроса защо не се намесвала Русия?
Ами логично е, в момента Русия воюва на два фронта, а украинския е изключително енергоемък. Само глупак може да тръгне да се бие с 2-3 ма едновременно, вместо да ги набие поотделно.  :)
Нито една от тези държави не е проблем да бъде смазана от руснаците, но целта им не е да си създават врагове, а тъкмо обратното. Никой не иска съсед, който да му има зъб. Но понякога се налага и да се биеш със съседа, когато всички останали възможности са изчерпани.
За сега най-сложния конфликт е Украйна, а в бъдеще евентуално по-сложен ще бъде Казахстан. Това е огромна държава, много по-голяма от Украйна.

Но важна е причината за всички тези конфликти, Жириновския я каза още преди 3-4 г.:
Пак същите, САЩ са тези, които предизвикват всички конфликти по границите на Русия. Целта е да ги карат да се бият на всички фронтове, за да ги отслабят. В най-добрия случай да се случи сакралното им желание - икономически крах и после разпад и колонизация, в най-добрия икономическо отслабване и много дълъг поствоенен период на оздравяване.
Това ще даде преднина на САЩ в новия многополюсен свят, отново да напомпа мускули и да претендира за еднополюсно авторитарно управление на света, за световната империя, мечтата на всяка империя.

И причината за всички войни и най-вече тази в Украйна са именно САЩ.
Умиращата им икономика и конкуренция на Китай предрешава краят им. Те виждат и знаят това. За да запазят господството си им трябват евтини суровини и пълен контрол над руските суровини. Нали видя какво представляват те, как парализираха цялата световна икономика и как светът е зависим от тях? Явно руската икономика не е просто една бензиностанция с ракети.  :)
Туй българското просто и непросветено говедо Кирил - наистина е много прост тоя.  :D

Само руските суровини под контрола на евентуалните техни собственици - САЩ  :D, могат да спасят умиращата им империя! - това си го запишете и го научете добре за домашна работа.  :D

Всичко което съм написал горе не са мои открития, а разсъждания на глас на видни американски политици и стратези.  :)

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #374 -: Септември 19, 2022, 07:30:26 pm »
Стара мечта на комунистите и левичарството е разрушаване на така омразното им буржоазно общество!!  Според апологетите на социализма идеята за "най-справедливото и хуманно общество" е зародена още в древноста....от Платон до Маркс...

Един от създателите на утопическия социализъм  утописта-социалист Томазо Кампанела в "Градът на слънцето" определя жените за общо ползване,а децата се оттглеждат също като във ферми в комуни!

И тази мракобесна идеология към  семейството и обществото е заложена и в манифеста на КП на К. Маркс от 1848 година.
Платон в  "Държавата"  книга пета стр.76-82 идеалната държава според него е в общноста на жените и колективно отглеждане на децата като в конюшни-...

http://uacg.bg/filebank/att_5872.pdf
 Херберт Маркузе от Франкфуртската школа и неговите идеи сега се въплъщават в света. А те бяха много прости. Маркузе е ревизионист-марскист. Несъгласието му с Маркс е само в една точка – че Маркс смята за революционна класа пролетариата (това се видя, че не е вярно), а според Маркузе истинската революционна класа са различни малцинства.

Изолираните случаи – това е истинският революционен елемент. Според Маркузе цялата патология трябва да бъде определена за норма, а цялата норма – за патология. „Едва тогава – пише Маркузе – най-после ще разрушим буржоазното общество“.

Тези активисти, които сега уж защитават правата на малцинствата – хомосексуалистите, феминистките и др. – изобщо не се грижат за своите малцинства. Също като Ленин, те ги използват като инструмент за натиск и контрол върху обществото. И разбира се, им причиняват много повече вреди и зло, отколкото на всички нас."

Интересен е паралелът между бившите соц.страни и ислямските такива известни с безогледната си диктатура  и старите демокрации на Запад! Очертава се уж някакъв парадокс-кои са пазителите на ценностите на семейството! В името на свободата на личноста западните демокрации допуснаха известна слабост-секуларизмът надделя в името на лъжливи свободи,непривични за християнският морал! Тук основна причина за това са левичарските организации там,щедро поддържани от забогателите им благодарение на капитализма леви спонсори/пр.Сорос/,също и от диктатурите-за тях са неприемлви демократичните постулати на Запада!

А в самите бивши диктатури левите управници нямат проблем/овцете са плътно в кошарата/ и те не допускат такива сЛободии! За Исляма и източните диктатури е важно да ерозират свободните общества,които те ненавиждат- как така подопечните им мужици ще живеят добре- с две коли отпред пред къщата!

Известно е,че досега са определени два вида идеологии,първият от тях са предпоставените-това са хипотези,родени от някой "умник" и предложени на обществото с диктатура,пример марксизма или нацизмът....и при двете се препоръчва физическо отстраняване на "излишните" класи/при Маркс/ а при Хитлер нации с неарийски произход!

 Вторият вид идеологии са тези идеи,донесли положителен ефект в развитието на обществата/Древна Гърция-властта на демоса/,Християнството-любов към ближния/,Реформацията през средновековието на Запад/Протестанството/ довело до прогрес в бита и манталитета- разликата я вижда всеки бил на Запад!

Социализмът и нацизмът са  предпоставени  идеологии и логично се провалиха,в противовес на това Западните общества са приели/не им е наложено/ либерализмът, където свободата на личността води до по-добри постижения в икономическо и политическо отношение (което е резултат от наблюдения върху вековна европейска практика)! В свободните общества това носи прогрес и благоденствие за жителите им и те са притегателни за бедните нации! Друг е въпросът за мултикултуризмът и интеграцията на прииждащите , търсещи по-добър живот,но системата е така устроена,че ще елиминира отрицателните последствия от това!