Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 649792 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1215 -: Август 04, 2023, 11:35:22 am »
Ти виждал ли си уранова руда? - не си...
Аз имам един наследствен имот в подножието на уранова мина. Виждал съм уранова руда.
Тая цена дето я даваш е незнайно за кой уран първо и коя концентрация.
Уранът годен за горива и концентриран, обработени и цената му няма нищо общо с твоята таблица.

И резонно възниква въпроса "когато не знаеш какъв и колко обогатен уран излиза от Нигер, защо смяташ че цената не е справедлива?". Ако от Нигер се изнася необогатен уран (което е абсолютно сигурно, щото никой няма да даде на диваците в Нигер центрофуги за обогатяване), то е нормално цената която получава Нигер да е ниска, защото Франция влага огромни пари да го обогати вече на нейна територия.

Цената на урана зависи от това колко е обогатен. Ако се продава пръст с уранова руда, вероятно цената ще е 100 пъти по-ниска.
Затова и Нигер получава само $11... елементарно.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1216 -: Август 04, 2023, 11:44:22 am »
И резонно възниква въпроса "когато не знаеш какъв и колко обогатен уран излиза от Нигер, защо смяташ че цената не е справедлива?". Ако от Нигер се изнася необогатен уран (което е абсолютно сигурно, щото никой няма да даде на диваците в Нигер центрофуги за обогатяване), то е нормално цената която получава Нигер да е ниска, защото Франция влага огромни пари да го обогати вече на нейна територия.
Затова и Нигер получава само $11... елементарно.

Ами първо е добре ти да не реагираш така остро и импулсивно, защото сам виждаш, че по същия начин можех аз да реагирам. Но де знаеш, де не, при теб обикновено знанията идват от търсачката, ти ги нямаш готови.

И няма нищо елементарно, елементарно е само ограбването.
Това което дават на Нигер е 5% по подобие на нашето злато, но ние сме още по-зле 2%.

Пригожин говори за 30-50% било достойния приболь на новото правителство на Нигер.
Виждаш ли сега колко е просто да разбереш, че в единия случай печелиш 5%, а в другия мин. 30%, не да ми говориш за незнайно коя цена на урана и в кое състояние и кой точно вид.

Генералната мисъл е, че Африка поема по друг път, чупи колониалните окови и едни други геополитически играчи, съперници на колониалната империя САЩ, предлагат по-справедливи условия за суровините й.

Това на запад го наричат ПАЗАРНА ИКОНОМИКА, нали така?  :D - сърдене да няма.
Всеки собственик сам решава на кого и на каква цена ще си продава стоката.
Африка реши да смени купувача и цената. Запада да го духа, на кой му пука освен на самия него.....и вероятно на теб, незнайно защо.  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1217 -: Август 04, 2023, 11:50:26 am »
Ами първо е добре ти да не реагираш така остро и импулсивно, защото сам виждаш, че по същия начин можех аз да реагирам. Но де знаеш, де не, при теб обикновено знанията идват от търсачката, ти ги нямаш готови.
Признавам си че и аз допускам понякога грешки, но не се ли замисли че няма как урана да струва в пъти повече от златото? Това че пригожин разправя за цената на урана пък още повече трябва да те подсети че може да има някаква грешка - той разбира от  екзекутиране с чук, клане на цивилни и бомбардиране на жилищни сгради, ама не е спец по борсови курсове на урана :)

Пригожин говори за 30-50% било достойния приболь на новото правителство на Нигер.
Виждаш ли сега колко е просто да разбереш, че в единия случай печелиш 5%, а в другия мин. 30%, не да ми говориш за незнайно коя цена на урана и в кое състояние и кой точно вид.

Генералната мисъл е, че Африка поема по друг път, чупи колониалните окови и едни други геополитически играчи, съперници на колониалната империя САЩ, предлагат по-справедливи условия за суровините й.

Сега чакаме да видим каква цена ще обяви Русия за нигерския уран... що ли си мисля че народа на Нигер няма да забогатее от тая сделка...

Африка реши да смени купувача и цената. Запада да го духа, на кой му пука освен на самия него.....и вероятно на теб, незнайно защо.  :D
Тя и Украйна реши да смени другарчетата с които си играе, и се оказа че някой не може да понесе такова нещо. Та знам ли в Нигер какво може да се случи... дали няма да сготвят новото правителство в няколко големи тендежери на площада - в буквалния смисъл :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1218 -: Август 04, 2023, 12:01:48 pm »

Сега чакаме да видим каква цена ще обяви Русия за нигерския уран... що ли си мисля че народа на Нигер няма да забогатее от тая сделка...

Имаш право да вангуваш колкото си искаш.  :D

Проверих по руските медии, колко получава Нигер за урана, вярно е - 11$. Но отново не е посочена мерната единица. И в клипа на Пригожин нямаше мярна единица, аз написах гр., защото предположих така. Стори ми се 11 $ за кг. уран по-евтино от кило боб или още там нещо....

Но както казах, не е важно, че не съм улучил мерната единица, важно е отношението на цената на продукта и печалбата. Като разделиш 218 на 11 се получава по-малко от 5%.

И впрочем, като чуя някоя новина, не се втурвам да проверявам стойностите по други новини, щото на ден чета 500 новини, и ако трябва да прочета още 5 000  за проверка, няма да ми остане време да чеша пъпа.  :)

Ти обаче от заядливост и от напъни да ме хванеш в някаква лъжа, щото така ти се иска, викаш дай сега да му натрия носа на EDM еlectronics - правоприемника на комунистите  ;), да го злепоставя и той да се почувства зле...победен...  ;)

Обикновено си свалям от ТикТок доста клипове, но този не позволяваше, иначе щях да ти го сваля и да го кача, щеше да чуеш нещата които казвам.

Впрочем, понеже спореше с други колеги, че Зеленски бил наркоман и руска пропаганда, имам записан клип на телефона си от ТикТок със Зеленски, как обяснява на публиката, как взима наркотици, какви са те, кога и какъв е ефекта. Той не крие, че е наркоман, ти го криеш. Що така бе Миме?  :D

Да си играя ли да закача клипа или ще повярваш?  :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1219 -: Август 04, 2023, 12:23:57 pm »
Женерал'ь Шарл дьо Гол, лето 1961-во.

Африкански колонии получават свобода, но де-юре, не де-факто.

1. Гласуват в ООН - както каже Франция.
2. Военни бази - където и както каже Франция.
3. Кой ще добива полезните изкопаеми - както каже Франция.
4. По колко ще се плащат - както каже Франция.
5. Още десетина "врътки" - както каже Франция.

Иначе женерал'ь дьо Гол много си го обичаме. Наше момче, измъкна златото от форт Нокс.

П.п. Започнал е процес на истинска деколонизация...
Сиреч, да не е валидна фразата на любимия ви Чърчил (цитирам по памет):
Колониите не са престанали да бъдат колонии, нищо, че са получили свобода.
(и тук, тъдява е така)

П.п.2 Между френския Макрон и канадския Трюдо нещо се е пръкнал нежен романс  >:(

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1220 -: Август 04, 2023, 12:35:19 pm »
Но както казах, не е важно, че не съм улучил мерната единица, важно е отношението на цената на продукта и печалбата. Като разделиш 218 на 11 се получава по-малко от 5%.

Твърдението е чисто манипулативно отново. Що не сравняваш цената на кило стъкло за прозорци и цената на килограм процесори на Интел? Все е силиций... :)

И ще си позволя да ползвам един твой израз:
Не, не ми обяснявай защо, аз зная, че ти разполагаш с достоверни източници и регулярно ти дават отчет от Гуантанамо.  :D Няма как цифрата да е по-различна от реалността...

Що реши че твоите цифри отговарят на действителността? :)

И между другото със златото де уж ни ограбват работата е същата. Ако се разровиш, ще видиш че там има около 5 грама злато на тон скала. Тоест от тон скала можеш да извадиш 500 лева. Ти си направи сметката колко струва ток, вода, гориво, заплати, осигуровки, данъци, оборуване (както цената на оборудването така и ремонта и обслужването му), рекултивация на терена, транспорт на обогатения концентрат до Канада, послдващата му финална обработка до чисто злато и колко ти остава накрая.

Впрочем, понеже спореше с други колеги, че Зеленски бил наркоман и руска пропаганда, имам записан клип на телефона си от ТикТок със Зеленски, как обяснява на публиката, как взима наркотици, какви са те, кога и какъв е ефекта. Той не крие, че е наркоман, ти го криеш. Що така бе Миме?  :D

Да си играя ли да закача клипа или ще повярваш?  :)
Имам подозрение какво ще качиш, и ако е това мога да намеря оригиналния клип от който са нарязани фразите. Но дай да видим твоя материал, и ако е това което предполагам после ще се посмеем заедно :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1221 -: Август 04, 2023, 01:12:06 pm »
В сената на САЩ е внесен законопроект, с който искат да превърнат Черно море в зона за военни действия. >>
...В сайта на Сената на САЩ присъства Проектозакон S 804. С него не НАТО, а САЩ обявява Черно море за зона на стратегическите им интереси. С това те планират своите действия в Черноморския регион.

...Институтът за отговорно управление Куинси публикува няколко проучвания, които показват, че повече от 90 процента от експертите, цитирани в средствата за масова информация на Запад, са от мозъчни тръстове, спонсорирани от военно-промишления комплекс на САЩ и страните от Запада», заяви Макс Блументал, редактор на The Grayzone, пред журналиста Стивън Гарднър....

...Световната банка е актуализирала оценката си за световния БВП за края на 2022 г. Руската Федерация се превърна в петата по големина икономика в света. В същото време Руската Федерация стана и първата държава в този списък на Европа, изпреварвайки Германия.

Днес първите пет държави в света по БВП са както следва:
1-во място — Китай ($31,559 млрд.), 2-ро място — САЩ ($23,149 млрд.), 3-то място — Индия ($15,875 млрд.), 4-то място — Япония ($5,675). милиарда), 5-то място — Русия (5,510 милиарда долара). Германия е на шесто място с $5,011 млрд.
Следват Индонезия ($4,811 млрд.), Бразилия ($4,288 млрд.), Турция ($3,696 млрд.) и Франция, която затваря десетката ($3,533 млрд.). В същото време Великобритания не успя да влезе в топ 10.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1222 -: Август 04, 2023, 01:52:06 pm »
...Световната банка е актуализирала оценката си за световния БВП за края на 2022 г. Руската Федерация се превърна в петата по големина икономика в света. В същото време Руската Федерация стана и първата държава в този списък на Европа, изпреварвайки Германия.

Днес първите пет държави в света по БВП са както следва:
1-во място — Китай ($31,559 млрд.), 2-ро място — САЩ ($23,149 млрд.), 3-то място — Индия ($15,875 млрд.), 4-то място — Япония ($5,675). милиарда), 5-то място — Русия (5,510 милиарда долара). Германия е на шесто място с $5,011 млрд.
Следват Индонезия ($4,811 млрд.), Бразилия ($4,288 млрд.), Турция ($3,696 млрд.) и Франция, която затваря десетката ($3,533 млрд.). В същото време Великобритания не успя да влезе в топ 10.


Хубаво е да се дават линкове към данните, за да не стават излагации... :
https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.CD?most_recent_value_desc=true

Цитат
United States   2022    25,462,700.00   
China           2022    17,963,170.52   
Japan           2022    4,231,141.20   
Germany       2022    4,072,191.74   
India            2022    3,385,089.88   
United Kingdom   2022    3,070,667.73   
France          2022    2,782,905.33   
Russian Federation   2022   2,240,422.44   
Canada        2022    2,139,840.02   
Italy              2022    2,010,431.60   

П.С. Няма как да не запазя скрийншот-а на източника, от който Витко черпи информация за БВП на САЩ и Русия... :)


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1223 -: Август 04, 2023, 02:03:03 pm »

Имам подозрение какво ще качиш, и ако е това мога да намеря оригиналния клип от който са нарязани фразите. Но дай да видим твоя материал, и ако е това което предполагам после ще се посмеем заедно :)

Много клипове има записани, явно записва всеки клип който отварям. Не го открих, трябва много търсене.

Но преди малко записах клипа на Пригожин. Там ще видиш цифрите за които направи от мухата слон.
Изтегли долу.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1224 -: Август 04, 2023, 02:09:17 pm »
Много клипове има записани, явно записва всеки клип който отварям. Не го открих, трябва много търсене.

Айде да те улесня... за това ли става въпрос?
https://youtube.com/shorts/5-c4S7JgJ_A?feature=share

Но преди малко записах клипа на Пригожин. Там ще видиш цифрите за които направи от мухата слон.

Опитвам се да се боря с промиването на мозъци. Най-лесно е да се хвана за явни несъответствия, които всеки за 10 секунди може да провери. Точно както улових Витко преди минути... след такъв доказан фейк всичко останало което е казал в поста си олеква, дори и в него да има нещо вярно. А търсенето на източника от който е взел фейка си беше вече за забавление ... :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1225 -: Август 04, 2023, 02:17:15 pm »
Хубаво е да се дават линкове към данните, за да не стават излагации... :
https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.CD?most_recent_value_desc=true

П.С. Няма как да не запазя скрийншот-а на източника, от който Витко черпи информация за БВП на САЩ и Русия... :)



Оловни обувки,
отново четеш като дявол евангелието. Хал хабер си нямаш от много неща и само така прости извадки от Интернет не те правят знаещ.

През 2019 г. Русия е била 6-тата икономика в света. Сега е 5-та. Това е на база покупателна способност на население от потребителската кошница.

Отново четеш американска пропаганда, а тя е само лъжи.

https://pogled.info/svetoven/sravnenie-mezhdu-realniya-sektor-na-bvp-v-kitai-sasht-germaniya-i-rusiya.110404

Дори русия се нарежда на 2-ро място в реалния сектор:
"Оказва се, че в процентно отношение реалният сектор на Русия е по-силен от германския, много по-голям от американския и втори след Китай. Ако обаче вземем предвид населението на всяка страна при изчисленията и изразим реалния сектор на БВП на глава от населението, тогава най-много в реалния сектор произвежда немският гражданин (18 749 долара), след това руски гражданин (12 188 долара), малко по-малко американският (11 885 долара) и най-малко от всички китайци (10 262 долара)."

Значи слушал съм американски политолог да коментира това, че в реалния сектор руската икономика няма нищо общо с тази на Испания и е по-голяма от немската. Ма мога ли да записвам всяко видео?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1226 -: Август 04, 2023, 02:25:07 pm »
Оловни обувки,
отново четеш като дявол евангелието. Хал хабер си нямаш от много неща и само така прости извадки от Интернет не те правят знаещ.

Много добре си ги чета нещата...

...Световната банка е актуализирала оценката си за световния БВП за края на 2022 г. Руската Федерация се превърна в петата по големина икономика в света. В същото време Руската Федерация стана и първата държава в този списък на Европа, изпреварвайки Германия.

Къде виждаш споменаване на преизчисляване на БВП през потребителска кошница? Когато нещата се цитират, то те се цитират такива, каквито са. Дал съм данни каквито Витко е посочил.

И да си поговорим сега за потребителските кошници. Дори в България официалните са две. Имаш ли идея какво се включва в потребителската кошница в САЩ и в Русия? Според коя потребителска кошница е преизчислен БВП на всяка от държавите? Ако изчисляваш БВП на САЩ по руската потебителска кошница нещата могат да добият доста комични резултати... ще се съгласиш.

... Ако обаче вземем предвид населението на всяка страна при изчисленията и изразим реалния сектор на БВП на глава от населението, тогава най-много в реалния сектор произвежда немският гражданин (18 749 долара), след това руски гражданин (12 188 долара), малко по-малко американският (11 885 долара) и най-малко от всички китайци (10 262 долара)."[/b][/color]
Този метод дава съвсем различни и доста неверни данни. И отново не отговаря на написаното в Поглед: https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD?most_recent_value_desc=true

Ще се съгласиш, че това е пълна глупост - Бермуда и Остров Ман имат по-голям БВП на глава от населението от САЩ, а Русия е точно до България, акто малко над нас е Американска Самоа...

П.С. Още чакам да потвърдиш че това е видеото със Зеленски, за да се посмеем ... :)
« Последна редакция: Август 04, 2023, 02:47:14 pm от juliang »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1227 -: Август 04, 2023, 02:46:56 pm »
BMW-Power


Горелка:D

това ти ли си с BMW-то?

По ирония на съдбата руската техника от 19 век те спасява.  :D

https://www.tiktok.com/@lord_funny_/video/7263408634208537889    ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1228 -: Август 04, 2023, 02:51:52 pm »
BMW-Power


Горелка:D

това ти ли си с BMW-то?

По ирония на съдбата руската техника от 19 век те спасява.  :D

https://www.tiktok.com/@lord_funny_/video/7263408634208537889    ;D

А, ще си показваме смешни клипчета ли? :)

<a href="https://www.youtube.com/v/FprS5DJnfF0" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/FprS5DJnfF0</a>

Или БМВ да закъса на пътя е смешно, а когато Лада-та нито й се отваря багажника, нищо иска да запали и то в Неговите ръце - това не е? :)

Още чакам за кличпето със наркотиците на Зеленски. Или вече осъзна каква мотика настъпи? :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1229 -: Август 04, 2023, 02:55:41 pm »
А, ще си показваме смешни клипчета ли? :)

Или БМВ да закъса на пътя е смешно, акогато Лада-та нито й се отваря багажника, нищо иска да запали и то в Неговите ръце - това не е? :)

Още чакам за кличпето със наркотиците на Зеленски. Или осъзна каква мотика настъпи? :)


Трябва ли сега да ти показвам клип, как най-новия американски самолетоносач се повреди още при първото пускане и колко баржи го дърпат на буксир за ремонт?  :D

Да ти покажа ли, как гори чисто нова Тесла?  :)

Трябва ли да ти покажа как на всеки американски филм бензинджията вади щеката и проверява маслото, щото всяка тяхна кола гори масло?  :D - хайде да не вадя кирливите ризи, хайде няма нужда... ;D