Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 648044 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3465 -: Юни 02, 2024, 02:15:24 pm »
7. Иван Тургенев: «Русский есть наибольший и наинаглейший лгун во всем свете».

Никогда и ничего подобного Тургенев не говорил и не писал.

Проверь в поиске по ссылкам ниже!

(Тургенев Иван Сергеевич, Полное собрание сочинений: http://az.lib.ru/t/turgenew_i_s/  )

Уточнение. В действительности, цитата значительно искажена. В романе «Новь» Тургенев писал: »Известное, хоть не совсем понятное дело: русские люди – самые изолгавшиеся люди в целом свете, а ничего так не уважают, как правду, ничему так не сочувствуют, как именно ей».

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3466 -: Юни 02, 2024, 02:57:26 pm »
Браво ветко! Искам да ти кажа че разполагам с няколко стотин тома класика, между които и руска. И класиците на Русия не са единствени които пишат тези неща. Да започвам ли с днешно време? Живи руски гении и таланти какво мислят или ти сам ще откриеш, притискайки простата на геймърският стол!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3467 -: Юни 02, 2024, 03:34:53 pm »
Дано Наглосаксите не накарат руския народ да запее "Ставай страна огромная".
Тогава ще си е Емало Байката!!!, както казва Стоичков.
Ще има кон боб яде ли, турчин в джамия пърди ли?

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3468 -: Юни 02, 2024, 06:52:45 pm »
  Защо се палите толкова - кой ще победи ! Никой няма да победи, не е възможно някой да победи в този конфликт. Но после за всички ще бъде тежко, защото възнатовяването ще се забави много. И за САЩ ще има тежки последствия - загуба на инвестиции в чужбина, политическа криза, икономическа криза и дефлация, която след над 10 години ще се обърне в хиперинфлация. Китай ще мине най леко и бързо ще се възтанови защото ще променят на 180 градуса отношенията си с Индия, вместо в САЩ ще намерят огромен пазар там и Европа също ще я заменят. На тях също ще им бъде трудно защото става въпрос за 3 милиарда население, половината население на планетата.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3469 -: Юни 02, 2024, 08:32:09 pm »
Дано Наглосаксите не накарат руския народ да запее "Ставай страна огромная".
Тая песен я пеят само когато врага е в крайните квартали на Москва. Това никой няма желание да го прави, колкото и да се напъват да го изкарат така. И нека не забравяме, че украинците също са я пели тая песен преди 80 години, когато са били в състава на СССР. Не знам защо си мислите че едните са се променили, да другите с останали същите... :)

П.п. ФАБ-3000, ако не те надупчи директно на 260 метра, то може да те инвалидизира или остави глух завинаги... а познай на колко!? Подсказка, май порядъка вече е в километри... а?
На видеото се вижда дупка, дълбока около 5 метра и с диаметър около 20 метра. Типично поражение от бомба, която се закопава в земята преди да се взриви. Пораженията са зелищни, но на практика огромна част от ударната вълна се насочва нагоре и радиуса на поражение намалява значително. Подходящо е за унищожение на бункери.
Не случайно американците взривяват атомната бомба във въздуха. Тогава поражението е на много по-голям радиус.

Китай ще мине най леко и бързо ще се възтанови защото ще променят на 180 градуса отношенията си с Индия, вместо в САЩ ще намерят огромен пазар там...
И как този огромен пазар ще плаща за стоките? В индийски рупии? В мидички? С ориз? Това не е пазар, това е бездънна яма.
Точно както почти никой не се интересува от пазара в Нигерия, която е страна номер 6 по население. Същото се отнася и за двете страни над нея  -  Пакистан и Индонезия. Всички те имат население от по над 200 млн души, но те са безкрайно бедни и не са интересни като пазар. Нямам как да печелиш там. Няма как да продаваш високотехнологични стоки, които имат висока добавена стойност. Евентуално може да изнесеш там някоя УАЗ-ка или Лада... :) Но само ак направиш огромна отстъпка, за да се намери поне някой дет да я купи...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3470 -: Юни 02, 2024, 11:23:31 pm »
Не се научиха да не се движат на големи групи когато са близо до фронта...
<a href="https://www.youtube.com/v/wBizgnzbpCY" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/wBizgnzbpCY</a>
Няма голямо УАУ, няма 10 метров кратер... Брезента на камиона по принцип е бил плътен, вижда се гъстотата на осколките... никой не е имал шанс да оцелее.
П.С. не знам как тубата го е оставила за гледане...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3471 -: Юни 03, 2024, 08:03:33 am »
Украинските партизани обикновено казват, къде да се бие - по наемници, командири, оръжейни запаси и пр.
Сега казват друго: в Херсон са дошли режисьори, за да снимат 2-ра Буча или нещо подобно...

Подполье: в Херсон прибыли режиссёры для инсценировки гибели мирных жителей

https://russian.rt.com/ussr/news/1323115-herson-inscenirovka-vsu

Группа режиссёров и военкоров прибыла из Киева в Херсон для оперативной инсценировки поражения гражданских лиц в социальных учреждениях города якобы ударами ВС России для обвинения российской стороны в гибели мирных жителей.

Об этом пишет РИА Новости со ссылкой на представителей пророссийского подполья Херсона.

Отмечается, что при ракетных ударах российских войск по местам временной дислокации подразделений ВСУ спланирована инсценировка поражения гражданских лиц в медицинских, образовательных и других соцучреждениях Херсона с дальнейшим обвинением России в гибели мирных жителей.

Уточняется, что прибывшие в город лица прошли подготовку в области информационно-психологического воздействия под руководством британских и американских специалистов.

25 мая командир спецназа «Ахмат», заместитель начальника Главного военно-политического управления ВС России Апти Алаудинов сообщил, что бойцы спецназа во время продвижения в Серебрянском лесничестве на Кременском участке фронта нашли опорный пункт с муляжами тел военнослужащих в форме российской армии.

П.п. Аве Холувуд е в силата си. М/у другото, според украинското кино, руснаците винаги бият по цивилни. Никога нищо военно не удрят по принцип. Аве внучета на Гьобелс... то нали според Жужи комунистите само лъжели.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3472 -: Юни 03, 2024, 09:47:40 am »
Демек, рашънс си вързват гащите предварително ! Тургенев отдавна е прозрял!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3473 -: Юни 03, 2024, 09:50:42 am »

Подполье: в Херсон прибыли режиссёры для инсценировки гибели мирных жителей

https://russian.rt.com/ussr/news/1323115-herson-inscenirovka-vsu

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3474 -: Юни 03, 2024, 10:27:20 am »
1. Да успокоим троловете. Техният животец може вече да е безсмислен, но приносът им тук е безценен!
2. Радвайте се. Имате смисъл в живота.
3. И ми обогатявате знанията.
4. ФАБ-3000, осколките хвърчели на 260 метра. Обаче камъните наоколо може да минат километър.
5. Както на километър може да оглушеете, да ослепеете (! без майтап) и/или да имате мозъчни увреждания.
6. Ако всичко е ОК, че 2 дена ще сте "конникът без глава" не го броим.
7. Справка който си искате офицер от БНА, който има нещо на "втория етаж".
8. Ако поради особеностите на релефа не стане равномерен взрив, а насочен >> бройте 2 километра...

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3475 -: Юни 03, 2024, 11:22:44 am »
Не се научиха да не се движат на големи групи когато са близо до фронта...
<a href="https://www.youtube.com/v/wBizgnzbpCY" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/wBizgnzbpCY</a>
Няма голямо УАУ, няма 10 метров кратер... Брезента на камиона по принцип е бил плътен, вижда се гъстотата на осколките... никой не е имал шанс да оцелее.
П.С. не знам как тубата го е оставила за гледане...

        Тука вече прекали... не се ли усещаш???

     Четох ти простотиите без да се намесвам, за да видя до къде ще ти стигне наглостта. Знаех, че си ударл дъното, но че ще продължаваш да копаеш в тиняка надолу не го вярвах. Отдавна доказа, че си прост, че си с отрицателен коефициент на интелигентност, не е нужно да продължаваш. Това, че лъжеш най-нагло без да ти мигне окото го разбирам, но да се натряскаш като свиня и под влияние на алкохола да постваш тук сцени на насилие според теб нормално ли е???

     Разбирам да спорим за идеологии, да изказваме собствено мнение и т.н., но да ми показваш човешки трупове във форум с техническа насоченост, в който могат да влязат и малки деца не ми се вижда нормално. Или ще ми кажеш, че руснаците не са хора??? Отивай спешно на психиатър да ти прегледат главата малоумняк... има нещо много сбъркано в теб. Пак казвам, за да го запомниш... акъл или идва навреме, или никога. При теб не е дошъл, и никога няма да дойде.

     А ти бе Мими... можеше да му направиш забележка, а не да се подхилкваш отстрани и да му пригласяш!!! Много ти е голяма устата, когато правиш забележки на останалите. А когато наистина трябва да покажеш човешко отношение мълчиш като бит гъз. Гей дружинка "Боровинка" в атака... повръща ми се от вас. Да... когато видя нещо написано от вас двамцата буквално физически ми се повдига, странна органична реакция, но факт.

     Оловните обувки не са атрибут само на водолазите, но и на говнолазите... Пепи успешно го доказа!!!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3476 -: Юни 03, 2024, 11:36:20 am »
4. ФАБ-3000, осколките хвърчели на 260 метра. Обаче камъните наоколо може да минат километър.
...
8. Ако поради особеностите на релефа не стане равномерен взрив, а насочен >> бройте 2 километра...

Само аз ли виждам противоречие с по-горното твърдение?

Группа режиссёров и военкоров прибыла из Киева в Херсон для оперативной инсценировки поражения гражданских лиц в социальных учреждениях города якобы ударами ВС России для обвинения российской стороны в гибели мирных жителей.

Разбираш че и при най-голямо желание да опазиш живота на цивилните (което във ватенките никога не го е имало както се вижда по резултатите) няма как да гарантираш безопасността им, хвърляйки бандури де пращат отломки на 2 км.
Схващаш ли че използването на такива боеприпаси е абсолютна диващина, пълно средновековие? Ясно - технологично са толкоз назад, че не могат да измислят нищо по-точно, нямат пари и технологии да произведат нищо по-съвременно... но за това ще си платят репутационните щети. Ще ги разнасят като свиня блажен вестник по първите страници на всички вестници по света, с големи снимки на избити мирни жители, съборени жилищни сгради, болници и училища. Ще се публикуват все повече ей-такива снимки, па ти ходи обяснявай после че си поразявал само военни цели:


     Разбирам да спорим за идеологии, да изказваме собствено мнение и т.н., но да ми показваш човешки трупове във форум с техническа насоченост, в който могат да влязат и малки деца не ми се вижда нормално. Или ще ми кажеш, че руснаците не са хора??? Отивай спешно на психиатър да ти прегледат главата малоумняк... има нещо много сбъркано в теб. Пак казвам, за да го запомниш... акъл или идва навреме, или никога. При теб не е дошъл, и никога няма да дойде.

Радвам се че такива материали най-накрая пробиват идеологическата мъгла де се е настанила в главата ти. Това е истинското лице на войната. Трупове на камари - това е резултата.
С'я остава да се замислиш какво трябва да се случи, за да няма повече такива кадри. Щото ако не се случват, няма как да ги публикувам, нали?

Що не скачаш на Витко, де въодушевено обяснява как ватенките вече имат 3 тонна бомба? Мислиш че ще я показват само на паради, а няма да я хвърлят по градове ли?

... А когато наистина трябва да покажеш човешко отношение мълчиш като бит гъз.

Човешко отношение към кого? Към някакви, дошли с оръжие в чужда държава? Чой го дирят там? Може би са дошли само на разходка? Може би ако не ги бяха сготвили направо в камионите, те нямаше да убият поне толкова украинци?

Ще ги пускам, докато разбереш какво огромна говняна купчинка разровиха ватенките:

<a href="https://www.youtube.com/v/xe7uBZ-XzDA" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/xe7uBZ-XzDA</a>

« Последна редакция: Юни 03, 2024, 12:03:07 pm от juliang »

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3477 -: Юни 03, 2024, 12:09:07 pm »

Радвам се че такива материали най-накрая пробиват идеологическата мъгла де се е настанила в главата ти. Това е истинското лице на войната. Трупове на камари - това е резултата.
С'я остава да се замислиш какво трябва да се случи, за да няма повече такива кадри. Щото ако не се случват, няма как да ги публикувам, нали?

Що не скачаш на Витко, де въодушевено обяснява как ватенките вече имат 3 тонна бомба? Мислиш че ще я показват само на паради, а няма да я хвърлят по градове ли?
 
Човешко отношение към кого? Към някакви, дошли с оръжие в чужда държава? Чой го дирят там? Може би са дошли само на разходка? Може би ако не ги бяха сготвили направо в камионите, те нямаше да убият поне толкова украинци?

Ще ги пускам, докато разбереш какво огромна говняна купчинка разровиха ватенките:


     Ти верно си бил много глупав, я пак прочети какво съм написал и тогава драскай простотии. Или отрицателното IQ не ти позволява да вникнеш в смисъла на текста???

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3478 -: Юни 03, 2024, 12:47:05 pm »
     Ти верно си бил много глупав, я пак прочети какво съм написал и тогава драскай простотии. Или отрицателното IQ не ти позволява да вникнеш в смисъла на текста???
Освен личните заяждания спрямо моята персона, разбрах само че си потресен от вида на трупове на войници. Време е да пораснеш, и да разбереш че войника за това получава заплата. Едни ходят с оловни обувки, други ги правят на кайма на фронта.
И докато украинците се сражават за да запазват своите градове и своите семейства, за какво умират тия млади ватници ми е дълбоко непонятно. На фронта от тяхна страна са изключително "контрактници" и доброволци ако се вярва на официалните влати в Мухонасранск, т.е. отишли са доброволно (без или срещу заплащане). Не вярвам че има толкоз глупави хора, дет да не допускат че може и да се случи така че да вземеш и да умреш в една война... и в тоя ред на мисли такива видеа може да се приемат като "образователни"... :)

П.С. Май не само Кирчо смята че Московия е "бензиностанция с ракети". Мечо Пух също има такова виждане, и дори иска да получи карта за отстъпка при зареждане :)
https://zonanews.bg/ikonomika/kitay-iztochva-surovinnata-si-koloniya-rusiya-iska-da-kupuva-gaza-po-vatreshni-za-rusiya-tseni-

Да, знам че източника не е от най-достоверните, ма явно такива са на почит тук...

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3479 -: Юни 03, 2024, 01:12:38 pm »
Освен личните заяждания спрямо моята персона, разбрах само че си потресен от вида на трупове на войници. Време е да пораснеш, и да разбереш че войника за това получава заплата. Едни ходят с оловни обувки, други ги правят на кайма на фронта.

     Аман от разбирачи бе... във всичко си специалист, от микроелектроника до макроикономика :) Ти колко пъти си бил на фронта за да се правиш на военен експерт?

И докато украинците се сражават за да запазват своите градове и своите семейства, за какво умират тия млади ватници ми е дълбоко непонятно. На фронта от тяхна страна са изключително "контрактници" и доброволци ако се вярва на официалните влати в Мухонасранск, т.е. отишли са доброволно (без или срещу заплащане). Не вярвам че има толкоз глупави хора, дет да не допускат че може и да се случи така че да вземеш и да умреш в една война... и в тоя ред на мисли такива видеа може да се приемат като "образователни"... :)

     Я обясни ми "специалисте", докато убиваха деца в Луганск и Донецк от 2014 до 2022 година ти колко критики написа против героичната укронацистка ярмия? Доколкото си спомням и наркомана Зеленски го избраха защото каза, че за две седмици ще спре избиването на цивилни в републиките... така ли е? А вместо това вкара страната си във война, която навсичкото отгоре и губят.

     А колкото до труповете ми е ясно, че има жертви на война. Така че не ми се прави на образовател, а прочети какво съм написал за сцените на насилие във форума.

        Тука вече прекали... не се ли усещаш???

 Това, че лъжеш най-нагло без да ти мигне окото го разбирам, но да се натряскаш като свиня и под влияние на алкохола да постваш тук сцени на насилие според теб нормално ли е???

     Разбирам да спорим за идеологии, да изказваме собствено мнение и т.н., но да ми показваш човешки трупове във форум с техническа насоченост, в който могат да влязат и малки деца не ми се вижда нормално. Или ще ми кажеш, че руснаците не са хора??? Отивай спешно на психиатър да ти прегледат главата малоумняк... има нещо много сбъркано в теб.