Автор Тема: Евроатлантически ценности, американска "свобода" и "демокрация"  (Прочетена 27955 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 926
Послепис, който Деде-то одобрява (винаги е одобрявал):
Действия украинских боевиков на территории Курской области носят неприкрыто террористический характер, заявил постпред России при отделении ООН в Женеве Геннадий Гатилов.

По его словам, ВСУ и иностранные наёмники фактически действуют по лекалам ИГИЛ*.

«Ведут прицельный огонь из тяжёлой техники по жилым застройкам, расстреливают автомобили с гражданским населением, берут мирных жителей в заложники и используют их в качестве живого щита, ведут охоту на журналистов, мародёрствуют, убивают женщин и детей», — говорится в публикации, опубликованной в Telegram-канале миссии в Женеве.

П.п.2 Стрелят по деца (и бременна жена) съзнателно и умишлено... За протокола.

П.п.3 Деде, я пак някой цитат, че работата е зле:

Несколько храмов Курской епархии пострадали в результате обстрелов со стороны ВСУ, заявили в пресс-службе Русской православной церкви.

Среди них Горнальский Николаевский Белогорский мужской монастырь, храм Рождества Пресвятой Богородицы села Гуево, храм святого Феодосия Черниговского в селе Попово-Лежачи и храм Покрова Пресвятой Богородицы в селе Алексеевка.
Абсолютни лъжи, не цитат, а видео ще ти предоставя, за разлика от твоите голословни приказки. Украинската армия разполага с достатъчно прецизни оръжия за да може да унищожава само военни цели, без да създава особена заплаха за цивилните около нея. Демонстрация (факира да не гледа, че пак ще получи сърцетуп):
https://youtu.be/RN5Bpk8GMDU?t=61
Давам линк директно към интересната част. Камионите които не са изгорели са пълни с трупове, в изгорелите предполагам труповете са кремирани. А отстрани къщите са цели, дори асфалта няма някакви сериозни поражения, един кратер няма дори. Наистина не знам какво оръжие е било използвано, но явно е изключително ефективно и прецизно.
Колоната е унищожена източно от Курск, на много километри зад линията на сблъсъка.

Носят се слухове че в тези камиони не са били контрактници, а наборни войничета, с които ватнишкото командване се е опитвало да запуши дупките в отбраната въпреки клетвите на джуджето, че наборници няма да се ползват в т.нар. "СВО".

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 505
Ветко, свали фуражката!

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Витя, това го няма в хиренс пакета, анадъма?

     Това, че имаш софтуер, който не е включен в хиренса е добре, защото съм пробвал всичко в Hiren's boot CD и Hiren's boot DVD. Пробвал съм също и AOMEI Partition Assistant, Acronis Disk Director, DiskGenius, HDD Regenerator и може би още нещо което не помня в момента. Нито един софтуер не помогна, а мисля че само Аомея успя да го разпознае. Както казах нито Уиндоуса, нито БИОС-а разпознават харда като устройство. Може би защото е на IDE, а аз използвам преходник от IDE към USB. А може и просто да е толкова повреден, че да не може да се инициализира.

     Отделно забравих да спомена, че издава онзи специфичен тракащ звук, който говори за повреда в механизма за управление на главите. На мен това ми говори, че бед секторите са чисто физически, а не логически. Това е хард на над 25 години и може да има дори размагнетизиране на самите плочи. Ако има проблем с четящите глави никакъв софтуер няма да помогне. Започвам да си мисля, че единственото решение е разглобяването на харда в "чиста стая" (а може и в не толкова чиста, защото това ще му е последното разглобяване) и прехвърлянето на самите дискове в донор, както предложи Хакера или поставянето им на стенд по съвет на VITAN.

     Благодаря за съветите на всички, които ми отговориха и се опитаха да ми помогнат!!! Еинствения извод до момента е, че ще си умра беден, но щастлив, а не като нещастен милионер, който да се чуди какво да си прави парите :) Или пък мога да запретна ръкави, да ударя една прахосмукачка в хола, да сложа едни калцуни, шапка, маска и ръкавици и да почна разглобяването на харда в моята импровизираня "чиста стая" ;) Остава само да сглобя стенда и да си извадя паролата на богатството ;D Еееех мечтииии... Това последното го написах в рамките на шегата разбира се, знам какво е "Чиста стая" и не искам да ми се нахвърли някой да ми обяснява колко съм прозд.

     А относно забанения "Гост" в телефона ми някакви идеи има ли???

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 926
     Благодаря за съветите на всички, които ми отговориха и се опитаха да ми помогнат!!! Еинствения извод до момента е, че ще си умра беден, но щастлив, а не като нещастен милионер, който да се чуди какво да си прави парите :) Или пък мога да запретна ръкави, да ударя една прахосмукачка в хола, да сложа едни калцуни, шапка, маска и ръкавици и да почна разглобяването на харда в моята импровизираня "чиста стая" ;) Остава само да сглобя стенда и да си извадя паролата на богатството ;D Еееех мечтииии... Това последното го написах в рамките на шегата разбира се, знам какво е "Чиста стая" и не искам да ми се нахвърли някой да ми обяснява колко съм прозд.
Когато електрониката на диска не успява да се оправи с механиката, се получава същия резултат. Не е изключено електрониката на харда да е виновника за всичко. Не бързай да разхерметизираш диска преди да си опитал с нова "дънна платка" от същия модел диск.

"Чиста стая" не означава буквално това което чуваш. Прави се "чист кашон" в който се подава филтриран и очистен въздух, в който да се държи налягане по-високо от това на стаята. Така можеш да имаш чиста зона, ако ще около теб да е цех в Кремиковци. Трябва ти прахосмукачка която може да духа (в краен случай сешоара на жена ти), автомобилен въздушен филтър, кашон, парче найлон или плексиглас за да си осигуриш видимост в работното поле и малко сръчност.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Ако са "кацнали" главите нищо не може да се направи. В софия имаше един човек, който можеше, но той почина преди половин година, бяхме приятели от 30 години. Неговите хора не могат. Разговарях с жена му, няма компетентни вече при тях, останаха само гърците в Европа.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 505
Хубавото в случая е че преминахте на техническа тематика! Но защо в тази тема? Тук се плюнчим с пяна на уста! Хайде сега, модератора да отдели полезните постове, там където им е мястото, или в нова тема! Мисля че правя добро пожелание!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
merlinbg, пробвай фирмата е itemav.com в София 7 километър.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Попаднах на това:

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 978
  • Невежеството ражда химери...
"Чиста стая" не означава буквално това което чуваш. Прави се "чист кашон" в който се подава филтриран и очистен въздух, в който да се държи налягане по-високо от това на стаята. Така можеш да имаш чиста зона, ако ще около теб да е цех в Кремиковци. Трябва ти прахосмукачка която може да духа (в краен случай сешоара на жена ти), автомобилен въздушен филтър, кашон, парче найлон или плексиглас за да си осигуриш видимост в работното поле и малко сръчност.


Не, че нещо, но нали се борим за истината:

<a href="https://www.youtube.com/v/TDAZYv4dExE" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/TDAZYv4dExE</a>
КОМИСИЯТА НА БРЕЙКА ЗА ИСТОРИЧЕСКИ ПАРК!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 505

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 926
КОМИСИЯТА НА БРЕЙКА ЗА ИСТОРИЧЕСКИ ПАРК!

Час и двадесет минути в компанията на Киро Брейка?!? Вече не се учудвам що си се повредил така в главата...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 978
  • Невежеството ражда химери...
Вече не се учудвам що си се повредил така в главата...
И аз, но ти си друго пространство. Сиреч в това:

Рентгенолозите във Великобритания са били инструктирани да питат и мъжете дали са бременни, преди да извършат изследване със скенер, съобщи The Telegraph.

Рентгенолозите в множество болници са уведомени, че трябва да проверят дали всички пациенти на възраст от 12 до 55 години са бременни, независимо от пола им, като част от „насоките за приобщаване“.

Ръководството е написано след инцидент, при който пациент, идентифициращ се като транс мъж, не знаел за бременността си и е подложен на компютърна томография. Според инструкцията болничният персонал трябва да включва във въпросите за бременност транссексуални, небинарни и интерсексуални пациенти, като не прави предположения за пола на хората.

https://www.big5.bg/2024/08/11/%d0%b2%d1%8a%d0%b2-%d0%b2%d0%b5%d0%bb%d0%b8%d0%ba%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%8f-%d0%b7%d0%b0%d0%b4%d1%8a%d0%bb%d0%b6%d0%b8%d1%85%d0%b0-%d1%80%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b3%d0%b5/


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 926
И аз, но ти си друго пространство. Сиреч в това:
...
https://www.big5.bg/2024/08/11/%d0%b2%d1%8a%d0%b2-%d0%b2%d0%b5%d0%bb%d0%b8%d0%ba%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%8f-%d0%b7%d0%b0%d0%b4%d1%8a%d0%bb%d0%b6%d0%b8%d1%85%d0%b0-%d1%80%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b3%d0%b5/

https://www.big5.bg/
Влизам на сайта и почвам да цъкам най-долу по линковете:
https://www.big5.bg/%d0%b7%d0%b0-big5/ (за big5)
https://www.big5.bg/%d0%b5%d0%ba%d0%b8%d0%bf/ (екип)
https://www.big5.bg/%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%82%d0%b8/ (контакти)

Аман от такива партизански сайтове бе Витко... ник'ва връзка с тях, никави имена... егати нелегалите...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 978
  • Невежеството ражда химери...
Аман от такива партизански сайтове бе Витко...



NHS tells staff to ask men if they're pregnant before X-rays as part of 'inclusivity' drive
The controversial policy has sparked outrage among patients and campaigners

The STANDARD
https://www.standard.co.uk/news/uk/nhs-guidance-men-pregnant-x-rays-b1175868.html

Radiographers at several NHS hospitals have been instructed to ask all men aged 12 to 55 if they are pregnant before performing X-rays.

The controversial policy, aimed at considering non-binary, transgender and intersex patients, has sparked outrage among patients and campaigners alike.

The guidance, which follows an incident where a transgender man unknowingly underwent a CT scan while pregnant, requires staff to ask about pregnancy status without making assumptions about a patient's gender identity.

Some hospitals have gone further, asking patients to complete forms stating their sex at birth, preferred name and pronouns.

According to The Telegraph, the policy has left some women in tears and driven men to storm out of appointments. Radiologists have described scenes of embarrassment and frustration, with one patient on an urgent cancer pathway abandoning their appointment in anger.

Campaigners are calling on NHS Trusts to scrap what they deem 'humiliating' practices. Critics argue the policy could trigger traumatic memories for some patients, such as those who have experienced miscarriages.

One radiologist reported that a patient requiring daily scans for a week began to doubt their own identity after repeated questioning.




Активен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 728
 VITAN, жените спряли да раждат, та се надяват мъжете да почнат. Защото няма да има иначе матриал, електорат. Шведите ходят в съседните държави да бият емигрантите, направо луди са ги направили, обмислят затваряне на границите си с Швеция.