Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447721 пъти)

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Здравеите,

Темата нещо по замря. Предлагам линк към страница в която са описани голяма част от устройствата на свободна енергия. Има отдел с всичките репликации на генератора на Капанадзе. Приложени са доста снимки и видео материал.

http://library.open-energy.ws/directory/

А сега по практическите въпроси. Нека първо да спомена че съм специалист по електроника затова ако нещо от това което напиша няма смисъл, ще се радвам да бъде поправено без лоши чувства и нападки.
Започнал съм изработката на репликация на генератора на Капанадзе. Навих една двойна бобина на една ПВЦ тръба (син и кафяв). Пускам високо напрежение от тхо през разрядник към един от кабелите на бобината (кафяв). Появява се искра с определен интензитет. Ако допрем кабел които минава през центъра на тръбата на кабела от тхо-то искрата увеличава интензитета си. Същото се получава и ако се допре единият от свободните краища на кабела на бобината (син) а другият остане свободен.
Въпроса ми е защо се увеличава интензитета на искрата? 

По късно ще пусна малко снимки защото май не се разбира много.
« Последна редакция: Юли 06, 2013, 08:48:10 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега,
 Отговорът е прост
- ако веригата е отворена хващащ електричво поле (ток на разместване) с уединен капацитет сведователно увеличаваш тока на проводимост и искрата. Количествени измервания с лампа с нажежаема жичка или светодиоди.
- ако веригата е затворена хващащ магнитно поле (ток на проводимост) и имаш увеличена искра. Може да драснеш схема.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Прикачвам малко снимки за да стане по ясно. Мисля че няма нужда от схема, вижда се как са свързани кабелите. Тхо-то ми е с един транзистор.
« Последна редакция: Юли 05, 2013, 11:51:12 pm от vsl »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Правя опит за анализ на схемата.
Първо възбудител: ползва се ТХО. Това е модерен вариант на индуктор (Румкорфова спирала) с федерсеново разреждане на кондензатор. Това са затихващи трептения. Схемата може да има много варианти, но това не е съществено. По-важно е второто магнитното поле.
Второ магнитно поле. От 1820 г. е известно, че два успоредни проводника с еднопосочен ток се привличат. Ако имаме 3, 4, 5 и т.н. проводника. При три проводника:
-подредени в права, средният проводник е в еквипотенциална равнина, не изпитва взаимодействие
-подредени в триъгълник, проводниците се привличат към центъра.
Четири проводника в квадрат се привличат  и т.н. Това е така заради вихъра на магнитното поле около проводника.
Това до тук е ток на проводимост. Аналогично магнитно поле създава и тока на разместване. Един плосък кондензатор създава магнитно поле като прав проводник с ток на проводимост. Ако имаме три кондензатора разположени в триъгълник ще създадат същото магнитно поле като три проводника  в триъгълник.
  Тока на разместване е в противоположна посока на тока на проводимост. За това тока на разместване и тока на проводимост може се постигне резонанс и ПОВ в електромагнитното поле.
Това са теоретични разсъждения на база преки и косвени опити. Остава да се проведат опитите с три кондензатора. В момента това не ми е тема №1.
« Последна редакция: Юли 06, 2013, 10:19:44 am от Maistora52 »

deko

  • Гост
Здравейте, запознати ли сте с генератора на Акула 0083. Според мен не е фейк, а работи на самозахранване. Честотата се движи до 10 килохерца, според неговите експерименти. На един от неговите експерименти демонстрира 0 консумация при определена честота. Трябва да открием коя е тази честота.
Успех на всички!
« Последна редакция: Юли 09, 2013, 10:42:08 am от Maistora52 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Хората вече продават генератори на свободна енергия.
http://realstrannik.ru/media/kunena/attachments/210/Catalogo.pdf А тук http://www.youtube.com/watch?v=iRSP7h73u-Q&feature=player_embedded
доколкото разбрах от португалски става въпрос за генератор, който работи с магнитни полета малката кутия отдава промишлена енергия 6 кW а консумира 20 вата, най-голямата кутия отдава 280 кW и консумира около 220 вата. Не знам дали обявата за продажба на генератори на свободна енергия е на същите хора от клипа или на някой друг. Край с петрола, край с войните и дано разума надвие над алчността и простотията, за един по-добър цвят.
Ако това го има във форума моля администраторите да изтрият поста ми.
« Последна редакция: Септември 04, 2013, 07:34:05 am от Maistora52 »

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
http://www.magnacoaster.com/magna/index.html
И тези продават но дали е истина?

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Здравейте, аз съм нов в този форум и искренно ви се възхищавам, за огромния труд в търсене на СЕ, за да облагодетелствате хората ! Сега съвсем на кратко по темата. Според мен, тайната на Капи е следната: зареждане на кондензатор с висока честота и разреждане с ниска в случая 50Hz , но има и още една особеност, без която никога няма да стане. По тази моя логика направих няколко опита, за които ще говорим друг път, защото в момента нямам никакво време.
П.П консумация 11V, 100mA изход над 1000V и над 1А, а може и да е повече.
Поздрави !
« Последна редакция: Септември 11, 2013, 09:26:16 pm от MTM »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Това всеки го може - направи самозахранване и чак тогава ела да се похвалиш!

spirit1

  • Гост
Според мен този файл ще ви помогне. Не съм го срещал по форумите, а го имам от бизнесмен.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Не се хваля  пред  вас, за целта има телевизия и радио.
Самозахранването  не  е никакъв проблем, просто за сега не мога да огранича мощността, особено при  махане на  АБ.

elektros

  • Гост
Браво! Само по-внимателно, тези  експерименти може да са опасни! Успех! ;)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Не се хваля  пред  вас, за целта има телевизия и радио.
Самозахранването  не  е никакъв проблем, просто за сега не мога да огранича мощността, особено при  махане на  АБ.

Това ли ти е проблема? - че не можеш да ограничиш мощността?

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Според мен, тайната на Капи е следната: зареждане на кондензатор с висока честота и разреждане с ниска в случая 50Hz , но има и още една особеност, без която никога няма да стане

Добре де. Каква е тази особеност, която всички пропускаме?

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
MTM, ако действително сте постигнали това за което пишете, то продължавайте смело напред и не обръщайте внимание на негативизми от страна на някои особенни потребители във форума, успех!