Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3446204 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Ново видео на Капанадзе, но никъде не видях шише, жалко. http://www.youtube.com/watch?v=Uugr-ElDoMk

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Ако някой може да извади снимки от клипа, ще е добре, за което благодаря предварително. Не се вижда разрядник, но се вижда високоволтова каскада от телевизор и в пластмасовата кутия ми се струва, че има охлаждащи радиатори. До кутията има една продълговата платка, която е квазирезонансен генератор за високо напрежение от луминисцентна лампа, в което съм сигурен, защото имам подобна, а и към нея е вързана каскадата. Възможно е вътре в кутията да са мощните транзистори и трафа за инвертора. Но, как ще стартира високоволтовия генератор, с батерия, като той работи на мрежово напрежение или е преработен или не знам, какво. Тоя човек започва вече да ме изнервя, писна ми от неговите туби, тенекета, кутии за храна и други. Тъкмо хвана някаква нишка и излезе ново видео и ме обърква отново, но това ме амбицира още повече и няма да се откажа, докато не постигна успех. В общи линии нищо ново в това видео, генератор за високо напрежение, инвертор и бобини...   

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
http://freeenergylt.narod2.ru/kapanadze_2/ Тук може да се видят много интересни неща във връзка с новия клип и госта на Капанадзе от Щатите. А ето и малко снимки на последната установка на Капи.

smsi-h

  • Гост
Сенсация! Самое свежее видео по девайсам Капанадзе! 200 ваттная установка с самозапиткой собрана за один вечер (видео сентября 2011 года)! А также появилась возможность опубликовать ПОЛНЫЕ ВЕРСИИ двух видео-зарисовок с демонстрациями генераторов грузинского изобретателя Тариэла Капанадзе. 17-ти минутный ролик по механическому генератору с вращающимися "блинами" в прозрачной коробке, и 24-х минутная потрясающая запись, в которой Тариэл демонстрирует инвестору свою версию генератора, прозванную в народе "аквариум". Ценность последней записи в том, что Капанадзе не стесняется объяснять принцип работы устройства и сквозь прозрачную коробку видно всё устройство сверхединичного генератора! Также подтянул офлайн подборку под ассортимент свего канала на YouTube (как правило, более оперативного), и опубликовал на скачивание версию видео о GreenBox с русскими субтитрами в тех местах, где разговор идёт на грузинском языке. А также демонстрацию работы девайса на уединённом отдалённом острове. И два более подробных продолжения по гидравлической последней модели Тариэла мощностью 20 кВт, снятую нашим болгарским коллегой, - где он пытается засунуть камеру во все щели агрегата. Желаю приятного увлекательного просмотра и удачного творчества по репликации этих устройств!

http://narod.ru/disk/24950955001/matri-x_kapanadze_200_Wt.avi.html

http://narod.ru/disk/24605652001/matri-x_tariel_%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B0%D1%8F%20%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%8F%2017%20%D0%BC%D0%B8%D0%BD.%20-%20%D0%BC%D0%B5%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0.mp4.html

http://narod.ru/disk/24606181001/matri-x_Tariel_Kapanadze_GreenBox_%D1%81%20%D1%81%D1%83%D0%B1%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8%20RUS.avi.html

http://narod.ru/disk/24605717001/matri-x_tariel_%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B0%D1%8F%20%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%8F%2024%20%D0%BC%D0%B8%D0%BD.%20-%20%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%83%D0%BC.wmv.html

http://narod.ru/disk/24606052001/matri-x_Kapanadze_na_ostrove_10kWt.flv.html

http://narod.ru/disk/24606039001/matri-x_Kapanadze_Hidro_2.flv.html

http://narod.ru/disk/24606048001/matri-x_Kapanadze_Hidro_3.flv.html



Източник: http://www.matri-x.ru/news.shtml

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Струва ми се на тази снимка се виждат ферити в тръбата???????



Много го целува на клипа американеца  :D, ще му осъществят мечтата на Капанадзе, както турците го направиха  :D. Ще му докопат технологията и после ще се окаже, че някой американец я е открил.

Ако Капи разкрие публично технологията ще направи най-голяма услуга на себе си.

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Господа, има ли още някой който се съмнява че съществува такава технология? Надявам се че няма! Интересното е че ако може толкова лесно да се реплицира установката и то само с подръчни материали, за какво още се плаща на енергиините компании и бавно се убива планетата? Както твърди Капанадзе тази технология е вече на повече от един век и още не се употребява за благото на човечеството! Колко много усилия са били хвърлени за да се скрие тя от науката и човечеството. И всичко това за да се натрупат баснословни богатства и пари. Интересно какво би се случило,ако тя безвъзмездно се даде на хората!? Може би това ще промени света както и интернет го промени, че даже и много повече.ПОЗДРАВИ!

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Господа, има ли още някой който се съмнява че съществува такава технология?...Интересно какво би се случило,ако тя безвъзмездно се даде на хората!?...
Да, аз се съмнявам.След като три години се опитвам, безуспешно, да повторя Капанадзе.
И кой ще я даде безвъзмездно на хората? Капанадзе?  Дон Смит? Единия е пътник, а другия вече не е сред нас. Или този "американец" - който се гаври с Капи - поне според мен, какви са тези кадри докато Капи спи.Според мен не е етично, нито морално.

мадсатбг

п.с.И все пак Капанадзе е гений./ или гениален мошеник /
« Последна редакция: Септември 13, 2011, 11:04:34 pm от madsatbg »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Още в първия момент когато погледнах посоченото по-горе близо 20 минутно клипче, първата ми мисъл беше че интервюиращия е някакъв евреин, което може и да не е вярно но такова впечатление ми направи, а относно устройствата които се демонстрират рано или късно вероятно ще бъдат разкрити и разбрани техните принципи, и да отворя една малка скоба че се сетих за една мисъл на Джон Сърл, който казваше че по въведения от него метод или закон на квадратите можело да се конструира всякаква машина или устроиство за така наречената СЕ.
« Последна редакция: Септември 14, 2011, 12:34:29 am от x_name41 »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Уважаеми tod,

Мadsatbg ме изпревари... Според мен правилният въпрос е не "Има ли още някой който се съмнява че съществува такава технология?", а е "Защо АЗ (тук и сега) не разполагам с тази технология?", след като тя съществува повече от 100 години... И отговорът едва ли е в Световната конспирация, в петролните компании и в арабските шейхове. Не че тези фактори не оказват някакво, понякога и мажоритарно влияние, но краткият отговор е - че човечеството още не е (или поне досега не е било) дорасло за тази технология! Тестатиката има ли я? Има я. Работи ли? (не съм я виждал лично, но по всичко личи, че) Работи! Ама не за нас... а за хора с достатъчно напреднало съзнание. Защо ние не разплагаме с нея? Пак нещата опират до нивото на осъзнатост, или казано по друг начин - до нивото на духовно развитие... ПЪРВО - трябва да имаме човек (изобретател), който да е достатъчно духовно напреднал, така че не само да открие, но и да СПОДЕЛИ това откритие с ближните си БЕЗВЪЗМЕЗДНО (Вие бихте ли направили това? И ако не - защо си мислите, че другите ще го направят?) И ВТОРО - същият този изобретател, (заедно с това, че трябва стриктно да отговаря на първото условие) трябва самият той да ПРЕЦЕНИ, че всички останали са достойни, дозряли, пораснали и т.н., за да им бъде разкрито съответното изобретение. И докато вероятността да се сбъдне първото условие е едно на милион (или може би дори едно на милиард), то вероятността да се сбъдне второто клони към нула, а вероятността да се случат и двете заедно се вижда от сегашния хал на нещата... Може би с единствено изключение Тестатиката, където, както споменах, става въпрос за съвсем друго ниво на съзнание, в частност и на КОЛЕКТИВНО такова.
За съжаление в нито едно от двете предложения, които прочетох днес, на хора, имащи желание да реализират някаква идея (Иван Димов и електрос), видях признаци на такова съзнание... Вярвам, че модераторите могат да потвърдят (въз основа на контактите си със съответните персони) за отсъствието на такова и при Капанадзе, и при Bob Boyce, да не говорим за Perendev и други от сорта.
Та причините са ясни, и тя едва ли ще бъдат преодолени скоро - човешкото сребролюбие и тщестлавие на изобретателите от една страна, хиените и кръвопийците, които се навъртат около тях от друга, както и общата блажена неосъзнатост на останалата част от хората.

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Точно така PyroVeso. Съгласен съм напълно с теб. Защото признавам си честно аз лично не бих споделил технологията дори и да знам как работи. Наистина Тесла я е знаел и е преценил че тя още не заслужава да попадне в човешки ръце. Малка е разликата между това и онова време. Да не говорим че тогава човечеството не е имало такива големи енергийни нужди. Основния мотив според мен е това че , ако няма съзнание, то тогава със сигурност трябва контрол. Нито едното, нито другото е налице. Контрол не може да има над тази технология. Технически няма как да се изпълни. А първото не е още на лице. Но все пак си мисля, че ако тя може да се сглоби само за една вечер, както се твърди, няма начин някой да не е преоткрие наново. Да не говорим че обкръжението на Капанадзе също я знае. Все от някаде ще изтече информация, както се и случва в момента. Технически погледнато знаем доста неща за нея вече. Така че духът от бутилката вече е пуснат, въпрос на време е това да се случи. Дано поне да е за добро!

emilvtc

  • Гост
От сайта kolibka.com в раздел ЕНЕРГИЯ има един доста интересен филм:

описание    Stan Deyo - Anti-Gravity, Free Energy and the Technology of the New World Order (2005)

Филм:
" http://kolibka.com/download.php?mid=8275 "

И субтитри:
" http://kolibka.com/download.php?sid=8275 "

Към края на филма (след 1:00 часа от него) има според мен доста добър опит за обяснение как може да се извлече "свободна" енергия от слънцето.

Ще ми се да изкоментираме идеята от филма. Не знам дали Капанадзе е успял да улови точно тази енергия, но много прилича да е така.

П.П.
Ако прецените може да го направим и в друга тема ...

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
Ако погледнем работата на Стъбълфилд и Александър Бейн, ще видим една земна батерия с 2 електрода. Единият е меден(радиатора), а другият е от цинк(тръбата на чешмата, нищо че отгоре е желязо, под земята е цинкова със сигурност) и  земя между тях.
Питам се възможно ли е както предположих за заровеният акумулатор, енергията да е от тази земна батерия?

ЛИМОНЕНА БАТЕРИЯ
Необходими материали:
Една медна пластинка, една цинкова пластинка , лимон, изолиран меден проводник и малка лампичка ( такива има във фазомерите) или малък настолен електронен часовник.
Изпълнение:
Свържете двете пластини към две отделни части от проводника.
Внимавайте пластинките да са чисти.
Свържете другите краища на проводниците към малка лампичка(например такава има във фазомера).
Забийте двете пластини в лимона, като внимавайте да не се докосват. Лампичката ще светне(фиг.1). Електрическият ток се произвежда благодарение на химичната реакция между киселината на лимона и цинка.Цинкът се окислява като неговите електрони преминават в киселината .Медта в конструкцията служи само за затваряне на веригата. Ако токът, който произвежда батерията е недостатъчен да светне лампичката, може да го докажете като увиете проводника около малък компас.. Стрелката му ще мръдне. Друга възможност е да свържете последователно два лимона с пластини в тях в реда показан на фиг.2.
КАРТОФЕНА БАТЕРИЯПрави се по абсолютно същия начин както лимонената батерия, като лимона се заменя с голям сочен суров картоф. Пластините може да се заменят с обикновени парчета от медна и цинкова тел. Вместо лампичка във веригата може да се свърже с проводниците на обикновена телефонна слушалка. Чува се ясно непрекъснато пукане
« Последна редакция: Септември 15, 2011, 12:26:23 am от gotiniq7 »

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Не си гледал правилно клипа със "Зелената кутия". Там Капанадзе ползува или само радиатора за "Лада" или крана на чешмата. Няма две заземявания. Така че това не отговаря на твоите изисквания. Но както спомена последния клип има един проблем. Когато пускат схемата на капака от комп. не свързват заземяването пред клиента. Има вероятност отвътре на ширмовката на заземяващия кабел да има 2 миниатюрни проводника, които да захранват 2 те лампи по 100W. Редно беше за да е всичко изчистено, да свържат на ръка заземяващия кабел пред американеца. Това е голям пропуск! Затова искам да подчертая, че най-чистия екперимент си остава "Зелената кутия" и след това "Аквариума", защото там се свързват тези кабели пред очите на всички. Другия не по малко маловажен пропуск е времето на експеримента. То трябва да не е по малко от 1час за мощните установки и даже повече за по слабите. Това е за да се елиминира вероятността от използуване на акумулатори вътре. Забележете че "Аквариума" се поврежда в края на 10-та минута от работата си. Общо взето всички схеми работят за не повече от 10 минути без прекъсване, а това си е доста малко. Но аз се доверявам единствено на teofilus, който го е посетил, защото той твърди ,че лично пред него експеримента със хидрогенератора е траел не по малко от 20 минути. То пак си е малко де, но е допустимо!

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
Жиците му стоят към грузинското енерго, какво да ти кажа повече. То е смешно направо, във вода да газиш жаден да ходиш :)

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Не си прав. Капанадзе твърди че постоянно мести квартирите. Тоест няма собствено жилище. Там е пробвал да ползува установката, но от енергото са се усъмнили, че не може да живеят толкова много хора без консумация и са го накарали да плати глоба. На квартира ако живееш нали знаеш, не може да изключиш партидата, защото това зависи само от хазяина. Тогава Капанадзе е изкючил установката. Така че има някаква логика! :)