Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3448096 пъти)

Velektra

  • Гост
Bat_Vanko, благодаря за отговора!
X_name41, забелязал съм, че ти така обръщаш нещата, че изкарваш все другия виновен.
Виж какво написах след твоето съобщение, че е репликирано устройството на Капанадзе:

Интересно, как се твърди, че е репликирано едно устройство без автора (в случая Капанадзе) на това устройство да е дал подробна и ВЯРНА информация как да се направи.
Мисля, че Капанадзе не е давал подробна информация как да се направи неговото устройство.
Така, че показаното устройство може да е уникално (не казвам, че не работи!) и автора да показва уникална измислена от него схема на свързване, която да се различава от тази на Капанадзе.
Това е същото както попитах за патента!
Ти от какво се засегна лично?!?!?!
Четеш ли последното ми изречение:
"Така, че показаното устройство може да е уникално (не казвам, че не работи!) и автора да показва уникална измислена от него схема на свързване, която да се различава от тази на Капанадзе."
Кого съм искал да очерня?

П.П. Майсторе, извинявай, че ти пиша тук, но и другите от форума да прочетат. Погледни в същия този руски форум как пишат, как се съмняват, как оспорват дори някои се присмиват. Един извика: Ураааяяяяя!!!
Тука някои като x_name41 се държат като ощипани девойки. Мен вече ме е страх например да попитам това, защо е така, онова дали е правилно, защото веднага се започва: ти се заяждаш, ти си черноглед, ти не разбираш от бифилярки и т.н.
Така ли ще я караме!?!
Утре x_name като напише, че е репликирана Тестатика и аз да извикам: "Урааяяя!"
И след това да се напише, че трябват само няколко кондензатора да се добавят, един-два магнита и един диск и след няколко други проблема и ще тръгне.
...
Споко, Velektra! "Ощипаната булка" си е ощипана булка!!! - проблемът си е неин. Не се връзвай на празни приказки от свръхчувствителни индивиди. Пиши което съвестта ти диктува - другото е вятър и мъгла!
Модератор

« Последна редакция: Октомври 08, 2013, 09:00:32 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Пътували в Шотландия в един влак трима човека:
Математик, физик, и астроном. на пейзажа през прозореца се появила полянка с една пасяща на нея черна овца. Астрономът възкликнал:
  - Я виж ти. Излиза, че в Шотландия овцете са черни. Физикът възразил:
  - Не колега, някои от овцете в Шотландия са черни, математика:
  - Ооо колеги Ние тук виждаме, че в Шотландия има поне една полянка където пасе поне една овца която е черна поне от едната си страна.

 
x_name41
Държиш се като обиден астроном. Правилното твърдение от твоя страна щеше да е:
  - Руснак твърди, че е репликирал Капанадзе, така сега излиза,че ти си го направил. Няма да е зле да си избереш някой друг персонаж от вица за да не ставаш за смях в бъдеще когато се окаже, че и това е поредната партенка.
А ще се окаже. 

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Предлагам да се изследва ток на разместване, скаларно електромагнитно поле от колкото две страници заяждане и малко вицове.
С разбирането на законите успеха ще е налице, но трябва практика, т.е. прости опити на ниво архитекти.
Аз съм доволен от схемите дадени от x_name41.
« Последна редакция: Септември 30, 2013, 01:40:45 pm от mi68 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Аз също мисля, че може без бифилярки и без искрене. Даже имам някои обнадеждаващи опити - използвам само два кондензатора, бобина, трансформатор и моя Ту-Ту генератор (мисля че е нещо като тъй-наречените "push-pull", но не съм сигурен и моля ако някой има схема на такъв - да я публикува тук).

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега Димов,
Ако си гледал един клип от форума, ще видиш в безиндуктивна бифилярка прескача изскра между нея и земя. Бифилярката е униполярен капацитет. Имаме комбинация от ток на разместване и ток на проводимост. Правих опити с резонансно свързване на бифилярка, открих надлъжни вълни, констатирах с надлъжна ФА. Тези надлъжни вълни имат страхотен терапевтичен ефект и ги ползвам за лечение. Реших да увелича мощността, но се получи имплозия. След анализа на изгорената апаратура стигнах до извода, че се бърка сериозно с материала. Явно има сили, които са обратни на центробежните сили, за да се проявят трябва еластична или електромагнитна слаба връзка. Примерно ако завъртиш метален диск нищо, но ако завъртиш гумен виждаш уголемяването му. Подобно имаме в слънчевата система, вътрешните планети си въртят по-бързо, ако беше твърдо външните планети ще се въртят по-бързо.
Във връзка с това бобината трябва да е в центъра, досега ми е в периферията. Имаме честотно преобразуване и самоиндукцията ще свърши работа.
Ако се ползва капацитет логически излиза, трябва да е отвън, така да ползва тока на разместването и да го преобразува в ток на проводимост.
Така става с бобини в средата или капацитет в края (кожух), обратното разположение е кофти.
 
« Последна редакция: Октомври 01, 2013, 08:15:59 am от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
mi68, много накъсано говориш(пишеш).
Моля те уточни някои неща.
Цитат
Правих опити с резонансно свързване на бифилярка, открих надлъжни вълни, констатирах с надлъжна ФА
Резонансно с друга бифилярка, бобина или кондензатор?

Цитат
Тези надлъжни вълни имат страхотен терапевтичен ефикт и ги ползвам за лечение.
Какво лекуват?

Цитат
Във връзка с това бобината трябва да е в центъра, досега ми е в периферията.
В центъра на кое?

Цитат
Ако се ползва капацитет логически излиза, трябва да е от вън
Отвън на кое?

Благодаря предварително!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега Velektra,
По първи въпрос: Опита е от повече от една година и е описан във форума. Бифилярката е палачинка тип (патент) на Тесла, тя е за електромагнити, за униполярка, допускам случайна грешка от незнание и я резонирам и изследвам, честота около 250 кХц. Стар радиолюбителски трик, феритна антена (ФА) и променлив кондензатор настройвам резонанса и измервам радиовълните и интензитета, хоп ФА реагира по-добре надлъжно от традиционното напречно. Надлъжният интензитет на 8м. достатъчно силен, независимо от доста стени. 
По втори въпрос: Този въпрос е много дълъг, защото лично определям дозата. Става за психично болни.
По трети въпрос: Става въпрос за радиална енергия, за обем сферична енергия. Центърът е център на окръжност или сфера.
По четвърти въпрос: Отвън на центъра. Това е сфера, може и паралепипед (кутия, кожух).
П.П. прикачвам генератор на бефилярна намотка , просто за информация. При мен излиза картинката в документа, при копиране го няма, допълнително съм го качил.
« Последна редакция: Октомври 02, 2013, 01:27:41 pm от mi68 »

Неактивен xakep

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 103
Здравейте , какво мислите за третата репликация на Акула0083 ?
http://www.youtube.com/watch?v=uPoOH2zwbpA

Velektra

  • Гост
Здравейте , какво мислите за третата репликация на Акула0083 ?
http://www.youtube.com/watch?v=uPoOH2zwbpA
Мисля, че Акула0083 върви по правилния път и е усетил какво има в тръбата на Капанадзе (и аз се досещам, но първо трябва да се пробва).
Затова сега прави тия сложни схеми, които са си класически Теслови и със сложните обратни връзки, постига това което Капанадзе постига с този материал, който е сложил в тръбата.
Затова на Капанадзе устройството е много по-малко и компактно от това последното на Акула.
Но Акула обяснява според мен много важни неща ето тук:
http://www.youtube.com/watch?v=sbktM-e6aKo
По-точно за ядрените процеси в проводника.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Смятам че Акула не е обяснил съвсем добре процесите, той говори за ядрени процеси предизвикани от големи импулсни токове, но пределно ясно е че там не би могло да има такива, първата забележка е че не може да има хем високо напрежение от порядъка на киловолти и хем голям импулсен ток от порядъка на килоампери, както той обяснява недоразбрано тъй-като по този начин мощността е в мегавати, а както знаем трансформатора на тесла просто трансформира енергията като обикновен трансформатор, втората по важна забележка е дебелината на проводника на вторичната, който не би издържал подобни импулсни токове от порядъка на килоампери, третата забележка е че Ядрено Магнитният Резонанс е неефективен метод и Капанадзе твърдо не би прибегнал до подобни "временни" решения, за съмнение и дума не може да става. Истината е, че енергията на резонанса се трансформира чрез тесла трансформатора във високо напрежение и малък ток, но с мощност равна на реактивната в първичния напомпващ рез. контур. При обикновените "качери" тесла трансформаторът трансформира енергията която го захранва (от маломощния токоизправител) и затова мощността е малка, докато при Акула захранването на тесла трансформатора е от резонанса, самия резонанс го захранва с реактивна енергия, която той трансформира във високо напрежение и малък ток и оттам нататък вече е ясно как става утилизирането на тази енергия, тя се преобразува от реактивна в активна.


Ето тук съм обяснил в един руски форум принципа ден преди Акула да публикува видеото и обяснението, сходството е поразително. Между другото преди време имах възможност за кратка беседа с него в която му казах за  идеите ми, но дали е заимствал нещо от тях мога само да гадая?.
Ето предлагам и съответното обяснение на български
Цитат
за да имаме "свободна енергия" трябва да са налице определени условия. Като класически пример може да се посочи метода по Никола Тесла използван от Тариел Капанадзе. При този метод се използват две отделни резонансни системи (една със съсредоточени параметри, като обикновен резонансен контур и друга с разпределени параметри, каквато е вторичната на  тесла трансформатора) резониращи на еднаква резонансна честота (получава се резонанс в резонанса). Резонантният контур със съсредоточени параметри се напомпва чрез маломощен модулиран с 50хц. генератор. Генератора е със самовъзбуждане и подава точната резонансна честота, но тъй-като захранващото му напрежение е синусоидално с честота 50 хц. чрез един грец, се получава модулиране на резонанса със същата честота. Реактивната енергия от контура със съсредоточени параметри се предава на контура с разпределени параметри (вторичната на тесла трансформатора), на върха на тесла трансформатора се получава висок електростатичен потенциал с енергия приблизително равна на реактивната. Утилизирането се осъществява чрез обратно свързване на втори тесла трансформатор, а може и със сърцевина (при Капанадзе е изпълнено със сепаратор от пасивен тип, с електромагнити). Енергията се предава по един проводник до вторичната на приемния тесла трансформатор и чрез електростатична индукция се преобразува отново в електричество, което от своя страна преминава през LC филтри съставени от нискочестотни електролитни неполярни кондензатори и дросели, които на изхода формират напрежение и ток с чиста синусоида с честота от 50хц., за консумация и с мощност приблизително равна на реактивната енергия захранваща тесла трансформатора. Важно е да се отбележи, че системата е отворена и поради това няма обратно влияние от изхода към входа. Не се допуска общо заземяване на входа и изхода, използва се само едно заземяване, или само на самия вход или на изхода защото при две или повече заземявания се затваря веригата и системата става затворена.
« Последна редакция: Октомври 08, 2013, 08:51:13 pm от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
x_name страхувам се да те попитам, за да не помислиш, че се заяждам, но все пак какво имаш предвид с това:
Цитат
...а както знаем трансформатора на тесла просто трансформира енергията като обикновен трансформатор...
Чел съм (други са го казвали), че трансформатора на Тесла не трябва да се казва трансформатор, защото няма нищо общо с класическия трансформатор при който става прехвърляне на енергия чрез МАГНИТНОТО ПОЛЕ.
Мерси!

Velektra

  • Гост
Мързеше ме да пиша, но това не е вярно(според мен):
... втората по важна забележка е дебелината на проводника на вторичната, който не би издържал подобни импулсни токове от порядъка на килоампери...
Във вторичната на Тесла трафа не тече никакъв ток!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
  Akula 0083 е напипал нещо, но това не е принципа на Капанадзе. Вижте само, с какви размери, са му трансформаторите,  и каква енергия получава на изхода. Това, ако е по принципа на Капи, трябва да вади мощност на изхода 30-40 киловата. Няма тук ядрени процеси, нито в проводника, нито около него. Няма и никакви специални материали вътре в бобината на Капанадзе.
Погледнете видеото на Капи със зелената кутия, генератора е събран с теслата на коляно. Няма никакви блокове за управление, като на Акула0083, които, са поне 5 кила. Има една енергия, която се казва обратна ЕДС на бобината или по-точно отклик на средата, която според съвременната наука неможе да бъде повече от 0,8 процента от вложената енергия, но според мен от там идва енергията, която ние наричаме СЕ. Така е и според Бедини, даже той доказва това на практика във филмите си, и не само той.
       По въпроса за схемата и генератора на ММС бях скептичен още щом се появи, защото не показа видео и работещ макет със самозахранване, но при мен е правило, лично да изпробвам всяка една идея. Направих генератор по неговата схема и до момента нямам положителни резултати. Имам още няколко идеи, който трябва да изпробвам , но трябва да променям схемата и тогава ще дам заключително становище.
Ако приемем, че медната шина и инудктора, са плочи на кондензатор и трябва да го зареждаме със статично електричество, и после в следствие тока на разместване тази статика да се преубразува и да се индуцира или влее в товара, то този кондензатор трябва да се зарежда с мноого по-висока честота от 50Hz. А на схемата дадена от ММС кондензатора се зарежда точно с 50Hz и няма, как да се получи СЕ. Капанадзе говори за 1MHz честота. Поздрави!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Здравейте mito_kupona, възможно е Капанадзе да използва два различни принципа, единият принцип (с резонансите, еднопроводното предаване на енергия и електростатичната индукция) е използван в големите му установки (като примерно Турската), а другия принцип с електростатиката за който вие пишете е използвал в по-малките. А ето и още една интерпретация - според тази идея "колбасът" представлявал нещо като кондензатор на който по средата била вторичната на тесла трансформатор изпълняваща роля на едната плоча на кондензатора, а дебелата бобина отгоре - другата му плоча, съгласно една от първите схеми на Ред, (където пише, че постигнал 300 вата изходна мощност при входяща 2.5 вата). Идеята е зареждане на кондензатора (колбаса) чрез индуктора и формиране на голям ток по електростатичен път и протичането му през консуматора чрез свързване на едната плоча на кондензатора към земя. :). По отношение на мощността на изхода смятам, че е въпрос на конкретни разчети и оразмеряване на схемата. Смятам, че не би представлявало проблем да се мащабира изхода. Ето примерно в едно от видеото казва че реактивната енергия на входа му е 4.5 киловата, а на изхода получил около 3 киловата.
« Последна редакция: Октомври 09, 2013, 08:55:04 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
 От опити с LLR резонанс получих увеличаване на резонансната честота при включване на товар. Това е благоприятно, защото се повишава самоиндуцираното напрежение. При класическото RLC честотата пада.
« Последна редакция: Октомври 09, 2013, 08:55:53 am от Maistora52 »