Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447878 пъти)

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Здравейте.
Дори при слаба АБ  12V  1,3Ah  генератора едвам тръгва (170V, няколко mA), но при определено условие, всичко изпада в режим на автогенерация и кондензаторите (от 1 до 5 mF/1kW) не издържат, с други не разполагам. Интересното е, че с цел да ги предпазя, изключвам захранването, но тогава още по-бързо протича процеса и се разпадат.
Някакви идеи ?
Поздрави !

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Включвай се към някое ЕРП и газ - майтапя се разбира се - покажи едно видео де, свиди ли ти се кво???
............ а пък и така като ти гледам схемите ми се струва, че това трансцедентално насищане на магнитопровода води до отделяне на големи количества гама излъчване, което от своя страна е причина за трансмутация на материята и оттам вероятно идва този свръх приток на магнитно поле - а за кондензаторите от 1 kW , за  тях няма никакво обяснение ... хм странно!
« Последна редакция: Септември 16, 2013, 03:57:22 am от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
В повечето от схемите на Тесла първичната се намира между два кондензатора. Може ли някой да ми отговори каква е тяхната роля?

П. П. Надявам се отговорът да не е че форумът изисква едно минимално ниво по електроника

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
« Последна редакция: Септември 29, 2013, 11:25:49 am от x_name41 »

Velektra

  • Гост
Интересно, как се твърди, че е репликирано едно устройство без автора (в случая Капанадзе) на това устройство да е дал подробна и ВЯРНА информация как да се направи.
Мисля, че Капанадзе не е давал подробна информация как да се направи неговото устройство.
Така, че показаното устройство може да е уникално (не казвам, че не работи!) и автора да показва уникална измислена от него схема на свързване, която да се различава от тази на Капанадзе.
« Последна редакция: Септември 29, 2013, 04:32:18 pm от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Интересно, как се твърди, че е репликирано едно устройство без автора (в случая Капанадзе) на това устройство да е дал подробна и ВЯРНА информация как да се направи.
Мисля, че Капанадзе не е давал подробна информация как да се направи неговото устройство.
Така, че показаното устройство може да е уникално (не казвам, че не работи!) и автора да показва уникална измислена от него схема на свързване, която да се различава от тази на Капанадзе.
не е задължително схемата да е едно към едно с тази на Капанадзе, възможните варианти за изпълнение са различни както той беше заявил неведнъж, в случая важното е, че принципа е един и същ, а и самия автор все пак е гледал и чел в детайли неща около самата установка, а и е експериментирал не малко по този въпрос, и оттам се е ориентирал кое как трябва да е за оптимално изпълнение. Разбира се все още има някои детайли за доизкусуряване (като примерно замяната на релето с електронен вариант) но това са неща в процес, и не е лошо да се мисли все пак преди да се пишат празни приказки, защото написаното от вас  звучи все едно се кара на сляпо, а това далеч не е така, има правдоподобни ориентири и материали по въпроса.
« Последна редакция: Септември 29, 2013, 04:34:37 pm от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
... но това са неща в процес, и не е лошо да се мисли все пак преди да се пишат празни приказки, защото написаното от вас  звучи все едно се кара на сляпо а това далеч не е така, има правдоподобни ориентири и материали по въпроса.
Извинявай, коя приказка ми е празна, за да не я използвам повече?
Кое написано от мен "звучи все едно се кара на сляпо"?
Много странно.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Сигурни ли сме че това нещо работи? Някой започнал ли е реплика?Да не стане да се караме пак без причина.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Най-вероятно схемата, добре създава скаларно електромагнитно поле.
Високото напрежение за скаларно електроматнитно поле се създава от ТТ. При тестатика се създава от електростатичен генератор. Това е отработена част от схемата включвам и искрища. Като недостатък виждам много малкия униполярен капацитет. Това води до висока честота и явно проблеми в електрониката.
Схемата изглежда работеща, ползва се еднопроводно предаване на енергия.
« Последна редакция: Септември 29, 2013, 04:36:16 pm от mi68 »

Velektra

  • Гост
Сигурни ли сме че това нещо работи? Някой започнал ли е реплика?Да не стане да се караме пак без причина.
x_name41 с червени букви е написал:
Генераторът на Тариел Капанадзе със зелената кутия е успешно репликиран!
Това означава, че работи.
Да не би някой от форума да се съмнява в написаното от x_name41?

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Да е ясно и да си нямам проблеми. Не съм искал дори и да намекна че нямам доверие на x_name41 и на когото и да било. Просто попитах дали някой се е убедил от опит.
Поздрави

Velektra

  • Гост
VSL, влез във руския форум, линка на който е дал x_name41  и прочети малко там. Върни се няколко страници назад например.
Там x_name41 твърди, че в устройството на Капанадзе нямало бифилярни намотки. И един от руснаците съвсем нормално го пита: "Как разбра това? Капанадзе по телефона ли ти го каза?".
Аз като прочетох това и и други писания на x_mane41 и отговорите на руснаците си обясних, защо моя отговор #1041 така го засегна.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение

Здравейте,

В схемата на ММС има интересни решения.Тя е подобна на предполагаемата схема на Капанадзе от
 "Видео 2004".

Дали схемата е работоспособна ще разберем в следващите няколко дни.
поздрави
п.с. За мен новото решение е  синхронизация на ВВ ВЧ със 50 херца с използването на механичен прекъсвач- реле.
« Последна редакция: Септември 29, 2013, 08:05:48 pm от madsatbg »

Velektra

  • Гост

Така че, ако Капанадзе предяви претенции за авторство ще има известни основания :-\

Някой знае ли как някой автор на някакво изделие, което е патентовал, но не е дал ясни обяснения как се прави устройството и точната схема, и други подробности, може да претендира, че му е откраднато. Другия, който е измислил устройство на същия принцип, как да разбере, че е направил същото устройство, след като няма данни и информация, че е направил същото.
(Малко сложно и объркано май стана задаването ми на тоя въпрос, но дано някой ме е разбрал :-[)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Някой знае ли как някой автор на някакво изделие, което е патентовал, но не е дал ясни обяснения как се прави устройството и точната схема, и други подробности, може да претендира, че му е откраднато. Другия, който е измислил устройство на същия принцип, как да разбере, че е направил същото устройство, след като няма данни и информация, че е направил същото.
По закон в публикацията на патент не се навлиза в конкретика. Чертежи не се публикуват, а само схеми. В края на патента се публикуват претенции, които защитават основните моменти. В случай, че твоето изделие се покрива с тези претенции, то можеш да извършваш единствено изследователска работа върху този патент!