Автор Тема: Кола на вода - обща теория, изчисления на дебитите на газовете  (Прочетена 349530 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #150 -: Януари 25, 2011, 07:24:20 pm »
  През последните дни в разговори с Тариел Капанадзе, той ме запозна с успешно експериментирания от него метод за каране на автомобил на вода и как това става. За целта той използва биокатализатор, който се държи в подходяща кутия в автомобила и е във вид на едър прах. С предварителна настройка се регулира подаването на капки вода, които падат върху биокатализатора при което, водата веднага се разлага на кислород и водород. Не сме говорили как става разделянето но кислорода се отвежда към въздушния вилтър а водорода се подава в горивната камера през канала за горивото.
  Биокатализатора по думите на Тариел Капанадзе представлява зелени и тъмни речни водорасли които се изсушават, сепарират, сушат, сепарират и накрая се стриват. Водораслите съдържат шест месеца живеещи бактерии, които разлагат водата а след обработката това става изключително ускорено.  Важно е използваната вода да е добре филтрирана и пречистена. По думите му, не се използва дестилирана вода.  При неговите опити, той е използвал водорасли от реката, която е наблизо.

1. Водородът се подава през канала за горивото (да разбираме ли, че вече не използва течно въглеводородно гориво и това е причината, да го използва?)
2. Кислородът се подава пред въздушния филтър; водородът се подава в горивната камера - горивото може да се подава в горивната камера само при директните инжекциони (разбирай дизели, нови бензини с директно впръскване и някои скъпи газови уредби); при всички други масови двигатели, горивото се подава я в карбуратора, я във входящите колектори.

Сега за бактериите - обикновено протича някакъв процес на фотосинтеза. Процесът на получаване на водород с водорасли е познат, но изисква светлина. Как ще стане това в затворен "биокатализатор"?

И не на последно място, Капанадзе дава ли си сметка какво огромно количество водород трябва да произведе в минута, за да си кара колата? По мои сметки трябват около 20 литра газ в минута, в зависимост от кубатората на двигателя. А тук не е станал въпрос за друг вид отделян газ.

Нещо цялата история започва доста да смърди и ще спра до тук, да не давам повече квалификации.

koce93

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #151 -: Януари 26, 2011, 10:03:43 am »
  Не сме говорили как става разделянето но кислорода се отвежда към въздушния вилтър а водорода се подава в горивната камера през канала за горивото.
 
  Защо е нужно това след като кислорода и водорода се събират заедно в горивната камера? Според мен това разделяне е излишно.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #152 -: Януари 26, 2011, 10:27:28 am »
Здравейте,
Съгласен съм с MZK. Този Капанадзе съвсем за "ливади" ли ни взима. Всички знаят, че фотосинтезата е най - успешния процес за получаване на кислород. Канарев твърди, че се е проближил до него, но както правилно забеляза MZK  за покарване на кола се изисква доста голямо количество газ (газове). Фотосинтезата е бавен процес и се нуждае от светлина. Био - катализатор? Хм..... Историята действително намирисва.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #153 -: Януари 26, 2011, 02:34:18 pm »
Споделям това, което ми е казал. Всеки е свободен да му пише и лично да го пита за подробности.
tarielkapanadze АТ gmail.com

От редактора: нарочно е променен имейла, с цел спиране на спам ботове.
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 07:45:17 pm от vlindos »

dokmar

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #154 -: Февруари 08, 2011, 01:44:46 pm »
Драги съфорумници, аз съм новак във форума,но ви моля за помощ. Намерих в мрежата реклама на ННО-генератор, но не мога да се ориентирам, дали е добър. На сайта, www.hho-plus.com. Момчетата са португалци. Надявам се да помогнете, защото съм решил да се разделя с 500 левчета за ххо-то и импулсното захранване. Какво мислите за това?

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #155 -: Февруари 08, 2011, 02:18:06 pm »
Тази клетка е с много малка ефективност, около 50% така наум, ползвай калкулатора за да разбереш дали си заслужава.
http://mazeto.net/index.php?topic=439.0
Разгледай и тук
http://www.alibaba.com/trade/search?SearchText=hho&Country=&IndexArea=product_en&fsb=y
Има и по-добри, иначе начинанието е 6, има ги и в България
http://hho-hydrogensystems.com/10-%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D1%80%D0%B0%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%B3%D0%B0%D0%B7-%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%BF.html
имай си едно наум винаги, може да е поредната измама.

dokmar

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #156 -: Февруари 08, 2011, 03:21:54 pm »
Аз съм се заел с направата на собствен, но имам проблеми със стоманата 316l,а нямам търпение. Иначе съм изчел почти всичко, включително и от чужди сайтове. Това ххо 2000 ми се видя добро, като цена-ефект, а и има по завършен вид, което ме кара да мисля, че някой е седнал и поработил по-сериозно. Но може би сте прави и ще помисля, ще посмятам и ще реша.Благодаря на всички отзовали се! Ще се обадя за резултати.Ще го монтирам (купеният или моят) на Опел Кадет 1,6 моно инжекцион.

toty

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #157 -: Февруари 23, 2011, 04:15:26 pm »
Здравейте! Предварително да заявя, че нямам никаква информация по въпроса и въпросният господин, както и не мога да гарантирам за достоверноста на показаното в клипа! Просто преди малко попаднах на клипчето и смятам че ще е интересно да се види... Не знам дали е коментирано вече из форума и ако е така, моля да ме извините. С търсачката не открих нищо за господина Стефан Найденов. А ето и клипа:
http://www.vbox7.com/play:c572fbe4&al=1&vid=172018


п.с. Явно е коментирано вече... http://mazeto.net/index.php?topic=1039.0
« Последна редакция: Февруари 23, 2011, 04:35:44 pm от toty »

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #158 -: Февруари 23, 2011, 08:01:34 pm »
Здравейте! Предварително да заявя, че нямам никаква информация по въпроса и въпросният господин, както и не мога да гарантирам за достоверноста на показаното в клипа! Просто преди малко попаднах на клипчето и смятам че ще е интересно да се види... Не знам дали е коментирано вече из форума и ако е така, моля да ме извините. С търсачката не открих нищо за господина Стефан Найденов. А ето и клипа:
http://www.vbox7.com/play:c572fbe4&al=1&vid=172018


п.с. Явно е коментирано вече... http://mazeto.net/index.php?topic=1039.0

Би трябвало да е оставил след себе си технологията поне на децата си? Иначе сигурно е някаква шмекерия. А това че колата измина 10 метра нищо не означава. Един истински тест е стотици километри. Някой ако го познава лично да каже дали е истина? Защото поне собствената си кола ще кара безплатно не е ли така? Някой ако знае нещо повече?

Dan Milan

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #159 -: Февруари 24, 2011, 04:04:20 am »
Колеги, през юни месец 2008г. се създаде предприятие „Горивни клетки и водород” (ГКВ). То е съвместно предприятие съгласно член 171 от Договора за ЕО. То е орган на Общността и юридическо лице. Основната цел на предприятието е да осигури координирано използване и ефективно управление на средствата, предвидени за съвместни технологични инициативи за „Горивни клетки и водород”. В момента строят заводите и водопроводите. В нета даже има карти докъде е готово и какво се прави в момента.Гадното е, че водорода не може да се транспортира по водопровод на повече от 80 км. За по голяма сигурност ще ги пръскат около завод на по 50 км. Но всичко това е бавен процес. Вижте в нас откога строят една магистрала. А цяла Европа да се опаше не е малка работа. Всичко е измислено. Но в новата технология водорода не се гори. Казва се пак горивна клетка или водородна клетка. Но там чистия водород премина през паладиева мембрана, свързва се с атмосферния въздух и става на вода с имплозия. Образува се мощно магнитно поле, което зарежда акумулатор и върти ел. двигател. Засега резултатите са: с пълна бутилка при сегашна цена на водорода - 2.85 Евро за бутилка- пробег 1000 мили -1600 км. И автобус развиващ скорост 140 км. Това е. Мерцедес официално са обявили, че от 2015г. цялото им производство минава на водордната технология. Даже им разглеждах и спирачките - елктро магнитни безконтактни, страшна работа. Засега цялото това преоборудване на базов модел кола в момента излиза с по 15-20 000 по скъпо от сегашните базови модели. Работи се в тая насока да се свали цената. Ако си спомняте на времето ДВД записвачка като се появи беше 3 бона, а сега 50 лв. Кола на водород не може да се кара. Навремето имах голфче 1-ка. Докарахме го с един приятел да може да работи на място само от диализера, но нямаше сила да потегли и върви. Бяхме си втълпили, че ще го караме само на водород. Голфчето имаше и газово. Накрая ни светна лампата да опитаме комбинирано. Палиш на газ, с копче се пуска диализера, като почне да се дави, отвътре се опъваше едно жило като на смукач, които затваряше притока на газ в определено положение и колата си вървеше. Лошото беше че бавничко се наемаше и повече от 90 не щеше, или трябваше да се бута жилото за клапата на газта. Дотук добре, колата от 6/100 газ падна на 2.5-3/100. Един акумулатор ми замина, но втори не успя. За 10 000 км. двигателя блокира, като последните 2-3 000 беше в окаяно състояние. Като го отворих - майко мила, клапани , бутала, глава пълна боза и колцата си отиде на моргата. БМВ 7ма серия имат прототип, но там всичко е изчислено за това гориво-блокове, глави, бутала, сегменти. Ако бяхне постигнали по добри резултати сигурно и 5000км. нямаше  да изкарам. Така, че не питайте старило а патило. Колите дето са на метан, изкупива главите по моргите и клапаните и сегментите по магазините. Имам приятел с 8 коли таксита и ги дава под наем. Махна им всичките метанови уредби. Сега са на газчица. Мойта дето гореше 10-11 газ, и постоянно ходех по майстори и я човърках. И от един път от преди нова година почна да ми гори 6-7. А зареждах и в Ямбол, и в Русе, и в Търново, и в София. Първия път си казах, тия нещо направиха и ме баламосаха. После в Ямбол за 340 км. 20 литра газ. Викам това не може да бъде, дори уволних момчето на бензиностанцията, т.е. накарах му се яко, че не ми е напълнило бутилката, защото заминавах на дълъг път. И 10-на дена след това гледам новините- то бат Бойко им сложил навсякъде МЕРИ и дори ги вързал с НАП, а ако знете колко пари съм пръснал по майстори, а то къде бил ключа от бараката. Пак ви казвам, че на водород не, че не можете да карате, ама безплатен обяд няма. Дайте да мислим нещо с автотермия и ендотермия да направим, защото в близките 3-4 петилетки пак тия колци секън хенд ще си караме, докато седнем на новите, но пак секънд хенд водородки.

Неактивен fever_wits

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 74
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #160 -: Февруари 24, 2011, 10:15:53 am »
Здр Dan Milan,
бих ако може да разкажеш по-подробно за това какво е станало с двигателя след 10 000 км, каза, че си го отворил. Интересуваме какви са пораженията. В смисъл, изядени, ръждясали и тн.

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #161 -: Февруари 24, 2011, 11:21:17 am »
Бяхме си втълпили, че ще го караме само на водород.
А водорода как го добивахте? С електролиза ли?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #162 -: Февруари 24, 2011, 12:06:19 pm »
@Dan Milan,

Не съм съвсем съгласен с теб, въпреки че не съм правил мащабни експерименти като твоите.

Може ли да споделиш какво направихте с предварението?

По принцип бързината на горене на водорода може да се забави чрез различни методи. Най-разумното за момента е да се комбинира с изгорели газове, или да се прави синтезгаз, както немците са правили Втората Световна война.

Методите с горични клетки, протонни мембрани и прочее устройства, използващи платина и други редки и прекомерно скъпи елементи просто не са за нас.

Dan Milan

  • Гост
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #163 -: Февруари 24, 2011, 12:26:53 pm »
Пропан Бутана с формула пак Сn Hn /пропан C3H8 и бутан C4H10 / се казва, че е по калорично гориво, а не чак толкова мощно. Парадокс който логично не се връзва, хем тъй , хем па тъй. Това идва от факта, че е малко по друг тип горене, различно от горивото за която е конструирана колата-т.е даден вид бензин, за който всичко е изчислено и направено. Като почнем газоразпределение, искроподаване и материалите от които е конструиран двигателя. В този случай с по ниско октанов бензин можеш да караш, но с повисоко октанов пак можеш, но не се препоръчва, защото има по високо температурно изгаряне и може да стане вече фал, а пък и искроподаването е малко по различно и при по високо октановите има доизгаряне и в колекторите. Съсщото се случва и при Пропан Бутана. Това се преодолява при малко предварение - забелязал съм че е 4-6° и всичко е наред. Остава съвсем незабелижителната по малка мощност и то само при рязко покачване на скоростта. Стигаме до метана СН4 - тък нещата рязко се променят. Едни бутилки - дебелостенни от по..., където сам не можеш ги вдигна -защото налягането е огромно 180А мисля, че беше. Самата инсталация скъпа от 1000 и косур до 3000 и косур, защото колата горяла по малко. Това не е вярно. Колата си гори винаги едно и също количество в килограми - пр. 5  бензин, 5 пропан бутан, 5 метан. По малко е защото, Кг. пропан бутан е много по евтин от кг бензин, а кг метан е още по евтин. Сега идваме до горенето на метана - още по калорично и от по друг тип горене е, изисква вече голямо предварение 16° и нагоре, слагат се едни евтини аванспроцесори по 150лв магазинска цена, като за всяка кола е различен. Колата тръгва върви, или гърми и гасне. Това е че пак не е хваната нещо центровката. От голямото предварение гърми в смукателните клапани. Но пак има доизгаряне и в колекторите. Поради тая причина горят клапани, кривят глави, пукат фаски. Аванспроцесора не трябва да е фиксиран, а трябва да е променящ се при различните обороти, но такъв няма. Ако се сложи и плазмено искроподаване - може би да се преодолят някои негативни явления. Моя приятел на чисто ново Авео на 40 000 км сменя глава. Затова има фабрично произведени коли с метанови уредби - там нещата са съвсем други. Тука идва водорода Н , почна ли вече да ви се прояснява. Бензина не си спомням при каква температура изгаряше в камерите-мисля че беше 1200-1300° или по малко ли беше, но тука вече идва реч за над 2000° . Какво ще е предварението - някой знае ли , има ли направено досега работещо качествено искроподаване и най важното - водорода пак като метана, пак трябва да е натъпкан в още по тежка бутилка за да има равномерно подаване на газ, или компресор в по малък обем и не втечнен, но на изхода винаги да има равномерно подаване според нуждите.Другият вариант е компютър на задната седалко да смята какво количество водород да се произведе и колко да се подаде. И накрая моя резултат - Паднала фаска чупи сегмент 3-4 см . забит с острото в главата и напукване около него и накрая пръскане на буталото. Всички останали фаски бяха спукани, а между два клапана и спукана глава. Всички изпускателни прегорели и едно пробито бутало. Пълен леш на двигателя. Аз тази кола бях я купил от комшията. Имаше проблем с резервоара- беше пълен с ръжда-затлачваше карбуратор,тръбички и не вървеше. Той като ме юрна да правим ремонт защото не вървяла. Аз му викам да си купи резервоар да го сменим, накрая ме принуди да отворим двигателя. Смених му само едни сегменти, просто нямаше какво да се прави на двигателя - беше си перфектен. А накрая сатана на манджа с грозди.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Кола на вода - дискусия
« Отговор #164 -: Февруари 24, 2011, 03:27:45 pm »
Колеги,
моля да ме извините предварително, ако сгафя нещо - темата за електролизерите не ми е много близка, но не мога да схвана защо горите водород... Както се вижда, с тия високи температури стават бели в мотора... Струва ми се, че тука истината е друга - и тя е казана от бай Илия Вълков в интервютата му по повод браунгаза и екологията.
1. Карал е над 1200 км с 4 л. вода, определено е ползвал собствената си горелка, която харчи малко вода и ток, а производството на газ едва ли е било огромно.
2.  Директно е казано пак от него, че имплозията, а не експлозията е истинския двигателен фактор - т.е. явно колата му се движи на всмукване, където отдавна е ясно, че има и СЕ колкото искате. Примери - Шаубергер, клетка на Джо и т.н.
3. Съответно трябва при имплозията да имаме адиабатно охлаждане, което се и наблюдава при много такива експерименти - премахване на охладителната система, лед по ауспуха и прочие

Извод - автоспециалистите и хората с електролизерите е добре да се обединят. Не за производство и горене на водород, а за имплозия чрез:   браунгаз + искра в ДМТ+ още каквото може - например магнитно-катализна обработка на въздуха по Андреев. Тогава да видим какво ще стане...
Поздрави