Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721650 пъти)

svetlio

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #120 -: Януари 14, 2009, 10:50:27 pm »
Момчета, няма смисъл да спорите - щом е имало ефект с това разположение на магнитите при Радко, нека помислим от какво е. Плацебо ефектът не е стабилен като възпроизвеждане по простата причина че едната участваща страна може да е безобидно хапче например /т.е. няма променлив параметър/, но другата е човек - вероятно ще се съгласите, че хората са много различни като енергетика и възприемане на сугестивни психологически въздействия, включително и автосугестивни. Просто казано - при бай Пешо витамин С има ефект на свалящо кръвното лекарство щото така му е казано че трябва да е, а при бай Гошо - няма. Щото бай Гошо не вярва на такива глупости като химията и си пие ракийка за лекуване от всичко  :) Така че - повторяемост на плацебо ефекта няма в този най-краен пример... А сега - как е възможно това дето се е случило на Радко? Едно неангажиращо мнение от мен...
Най-общо казано, при добре създадена мисъл-форма и намерение се образува енергиен двойник на това което си възнамерил - при Радко намерението да сложи магнитите правилно може да е индуцирало енергийна матрица на магнити там дето трябва. Знам ли го какъв човек е като енергетика, почти една трета от хората са с доста големи способности които се изявяват когато не ги очакваш... И опа - ей ти ефект от нещо дето уж го няма  :)  Преди да се хванете за главата и да ми теглите една, нека ви кажа че моделирането на енергийни матрици чрез създаване на мисълформа е древна технология, използва се и в момента от някои хора, има си особености, методи на формиране и т.н. подробности. Един пак прост пример за онагледяване - чували сте за пирамидите и фокусирането на енергията там, както и че доста народ си прави пирамиди за зареждане на вода, медитация и т.н. Е, за който е наясно това не е необходимо - може да се изгради енергийна матрица на пирамида или какъвто си ще подобен концентратор и той да се ползва със същия успех, а предимствата са че е невидим, можеш да си го направиш колкото голям си искаш и т.н. А сега кажете - възможно ли е на Радко магнитите да не са дето трябва и пак да му дава икономия моторът... Такива случаи между другото - колкото искате, макар и в други области на науката - има в медицината, в химията и т.н.  Така че не спорете, всички сте прави.  Айде успехи на всички, голям кеф ми е да чета тоя форум  :)

   


Пич, цял ден се мъча да моделирам едни сто милиона евро, ама още нямам резултат. Удари едно рамо ако можеш :D

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #121 -: Януари 15, 2009, 09:19:14 am »
Ами явно не действаш както трябва, пич... Изчисти си енергийните канали, обедини чакрите, качи горе кундалини, праскай повече медитация и шансът да се научиш да предизвикваш събития нараства  :)
А може пък много да ги искаш тия 100 млн и затова да не ти се дават, кой знае какви бели ще направиш с тях - представи си сега че ги имаш вече, ама си и платил цената де - обикновено тука се забравя че има цена - и пак не си на кеф, щото монополите и изнудвачи от всякакъв вид те ядосват и стресират /да не забравяме в какъв антимонополен форум сме  :) / Не е добре, а? Абе - не ти трябват, я си направи нещо вълнуващо като генератор на свободна енергия в мазето - това е друга работа  ;) Аз така правя, пък и гледам хората тука също, то си е интересно занимание

Сори за офтопа, админи - надявам се да се реванширам в скоро време с нещо практическо, малко търпение


svetlio

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #122 -: Януари 16, 2009, 01:42:36 am »
Ами явно не действаш както трябва, пич... Изчисти си енергийните канали, обедини чакрите, качи горе кундалини, праскай повече медитация и шансът да се научиш да предизвикваш събития нараства  :)
А може пък много да ги искаш тия 100 млн и затова да не ти се дават, кой знае какви бели ще направиш с тях - представи си сега че ги имаш вече, ама си и платил цената де - обикновено тука се забравя че има цена - и пак не си на кеф, щото монополите и изнудвачи от всякакъв вид те ядосват и стресират /да не забравяме в какъв антимонополен форум сме  :) / Не е добре, а? Абе - не ти трябват, я си направи нещо вълнуващо като генератор на свободна енергия в мазето - това е друга работа  ;) Аз така правя, пък и гледам хората тука също, то си е интересно занимание

Сори за офтопа, админи - надявам се да се реванширам в скоро време с нещо практическо, малко търпение



  Аз също работя върху нещо. Все още нямам положителни резултати, затова и не съм го обявил. Може би трябва да го сложа в някоя пирамида и да се помоля на феята на зъбките, за да проработи. А ти как го правиш тоя генератор? Матрица ли му моделираш ;D? Ако си направил нещо имаш моите уважения. Ще се радвам да го видим. Иначе си прав, че хората тук работят върху нещо полезно. Не си говорят сами ;). А прирамидите, матриците, чакрите и енергийните (к)анали май не помагат много на темата която дискутираме. Особенно когато са описани в километрични офтопици.

  А сега по темата. Вчера сложих четири магнита от неодим на горивото и шест на въздуха. На горивото са монтирани с южния полюс към маркуча, а на въздуха със северния. При мен ефекта беше влошаване работата на двигателя. Автомобила е Golf 3 GTI 2,0. При мен е малко сложно да се определи причината за негативния ефект. Възможно е ламда сондата да се побърква от променените стойности на кислорода. Друга възможност е магнитите на въздуха да оказват някакво влияние на дебитомера(MAF сензора). Утре ще поекспериментирам малко с подредбата. Ако има промяна ще ви информирам.



   

 
« Последна редакция: Януари 17, 2009, 04:04:45 pm от altium »

trax

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #123 -: Януари 16, 2009, 08:53:46 am »
...При мен ефекта беше влошаване работата на двигателя. Автомобила е Golf 3 GTI 2,0. При мен е малко сложно да се определи причината за негативния ефект...
Не си писал в какво по-точно се изразява влошаването.
Не съм сигурен дали имаш стъпково моторче за регулиране на оборотите на празен ход, както и не знам къде точно са ти монтирани магнитите, но погледни да не би "горивоспестяващите магнити" да влияят на моторчето и от там да стават проблемите. Успех!

svetlio

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #124 -: Януари 17, 2009, 12:45:32 am »
...При мен ефекта беше влошаване работата на двигателя. Автомобила е Golf 3 GTI 2,0. При мен е малко сложно да се определи причината за негативния ефект...
Не си писал в какво по-точно се изразява влошаването.
Не съм сигурен дали имаш стъпково моторче за регулиране на оборотите на празен ход, както и не знам къде точно са ти монтирани магнитите, но погледни да не би "горивоспестяващите магнити" да влияят на моторчето и от там да стават проблемите. Успех!

  Да, имам стъпков мотор. Стъпковото моторче и TPS-а са ми заедно с дросел клапата, събрани трите в един модул. Какво ли не пробвах днес, но при мен двигателя глъхне и губи мощност. Надявам се на добри резултати при вас.
 
 
« Последна редакция: Януари 17, 2009, 04:04:28 pm от altium »

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #125 -: Януари 22, 2009, 11:19:57 am »
Качвам брошура на магнитни експандери, обясняваща ползите от тях, взета от сайт в който се продават такива.


66 кинта е продукта. Не, че съм против да дам парите ама на вас не ви ли излезе в пъти по-евтино ?
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 02:45:59 pm от vlindos »

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #126 -: Януари 30, 2009, 06:22:29 pm »
Днес случайно попаднах на форума и тази тема.Веднага отидох и си купих магнити от прамиз и ги монтирах.В работата на двигателя не намирам разлика/карах не повече от 5 км/.Надявам се да съм ориентирал магнитите правилно.Не разполагам с компас и си направих сам.Сложи  единия магнит в пластмагов съд и него в съд с вода.Магнита се завъртя S N  ,ако съм разбрал правилно,S на компаса привлича S на магнита.Ако е така значи са монтирани правилно.Сложих 3 на въздуха и 3 на бензина.Ще засеча разхода и ще споделя отново тук.А от друга страна ,като чето описанието на EXPANDER,по-осезаем ефект се получава във времето и изминати километри.
Сложих тези магнити


« Последна редакция: Януари 30, 2009, 06:24:04 pm от vesod »

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #127 -: Януари 31, 2009, 10:50:28 am »
Имаш грешка:
N полюсът на магнита и синята стрелка на компаса се ориентирват на север, защото северният географски полюс е с физически S магнитен поляритет.


Да,явно съм сгрешил,благодаря за обяснението.Явно ще се обръщат.

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #128 -: Януари 31, 2009, 06:09:27 pm »
Така си намерих полюсите на магнита.Вече мисля правилно :) .



Това си направих за закрепване на магнитите към маркуча за бензина/бутилка от безалкохолно и двойно залепящо/.



 
С моноинжекция съм и от карбуратора има вход и изход на бензина/сложих магнити и на 2та маркуча.Покарах колата за да загрее/около 5км./,но не забелязах разлика в работата на двигателя.Може би се дължи на компютъра и на разните му датчици.Ще следя разхода и ще споделя.

Колата е DAEWOO RACER 1.5

Наредил съм магнитите шахматно с S на гориворо и с N на въздуха.
« Последна редакция: Януари 31, 2009, 06:16:54 pm от vesod »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #129 -: Януари 31, 2009, 11:03:15 pm »
Здравейте!

Дойде време и аз да напиша за моите макар и предварителни резултати с магнитно /и не само/ активиране на горивото и въздуха в двигателя.
Колата ми е Ситроен Ксантия, 2,0 бензин, 1994 г., 123 к.с. В момента тествам с цял резервоар, но имам следните междинни резултати: със 17 л. А95 минах над 240 км., което е разход 7,08 /100... Нормативно признатия разход на нова подобна кола е 8,3 л., зимно време - 8,7, а реалният на моята преди по тоя маршрут и със зимни гуми беше над 9,5 л/100 км. Излиза около 25 % икономия... Доста е, нали? Дано да не бъркам нещо, ама внимавах всичко да е като хората уж  :)

Карам ежедневно /в делнични дни/ по 90-100 км по един и същ маршрут, от който около 20 км градско. Колата вдигна празните обороти с около 200 след първите 10-15 км, в които почна да действа системата за зареждане. Двигателят стана леко по-шумен, но сега след около 300 км. се оправи май. Върви по-добре, по-рано карах с 80 км/ч при 2600 оборота, сега - при 2100. Системата изглежда се нагажда с времето и дава все по-добри резултати, освен това не съм довършил всички елементи - сега слагам на въздуха още един енергизатор /не на магнитен принцип/ за да стигна максимално насищане. За магнитната система използвах неодимови магнити от Прамиз - точно като тези от снимката в по-предния пост, обаче първо правих експерименти с измерване на степента на насищане с енергия на вода при различно разположение на магнитите. Установих че трябва да са на ръб спрямо горивопровода и въздуховода. Имаше в  началото на темата постове относно руска практика с такова разположение, вярно е!!! Не че другите схеми не действат, но това е най-силно. Има значение точно как са сложени - конфигурацията на енергийното поле не е тази която изглежда логична ако гледаш магнитните силови линии. Ефектът е свързан и с тях, но изглежда не магнитното поле дава икономията. Според мен се образува енергийна структура, която акумулира енергия от пространството подобно на клетката на Джо. Трябва да се има предвид, че обработката с магнитно поле дава два ефекта - 1. на промяна на структурата на флуида и 2. на енергийното му насищане, за което май никой тука не споменава - има си време достигане на максимален заряд... В повечето случаи бензинът или въздухът минават доста бързо и вторият ефект е слабичък  ;)
 
Ще опиша подробности в понеделник, дължа го на форума защото все пак инфото за руснака го видях първо тук  :) Очаквам да получа към края на другата седмица и повторни данни за икономията като поизгоря резервоара и сипя пак на същата колонка и бензиностанция догоре. Стискайте палци резултатите да се повторят, че аман от пари за бензин  :)

Поздрави
« Последна редакция: Януари 31, 2009, 11:05:48 pm от caduceus »

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #130 -: Януари 31, 2009, 11:38:19 pm »
Цитат на: altium
Имаш ли възможност да измериш изгорелите газове на газоанализатор?
Запиши си стойностите.
 

Това трябва да стане в сервиз със стенд за диагностика,ще гледам да го направя,даже ще отида в същия сервиз дето си правих диагностика преди 2 седмици.

Здравейте!

Дойде време и аз да напиша за моите макар и предварителни резултати с магнитно /и не само/ активиране на горивото и въздуха в двигателя.
Колата ми е Ситроен Ксантия, 2,0 бензин, 1994 г., 123 к.с. В момента тествам с цял резервоар, но имам следните междинни резултати: със 17 л. А95 минах над 240 км., което е разход 7,08 /100... Нормативно признатия разход на нова подобна кола е 8,3 л., зимно време - 8,7, а реалният на моята преди по тоя маршрут и със зимни гуми беше над 9,5 л/100 км. Излиза около 25 % икономия... Доста е, нали? Дано да не бъркам нещо, ама внимавах всичко да е като хората уж  :)



Резултатите наистина са завидни :) .

Върви по-добре, по-рано карах с 80 км/ч при 2600 оборота, сега - при 2100.


Само мисля няма как да стане тоя номер с оборотите и скоростта.

И ще се радваме да споделиш снимки как си закрепил магнитите :) .

 
« Последна редакция: Януари 31, 2009, 11:40:33 pm от vesod »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #131 -: Януари 31, 2009, 11:55:09 pm »
Това със скоростта и намалените обороти си е така, освен това карам на пета при 50 км/ч и си върви колата... Просто има мощност, по-рано на пета качвах когато мина 70-80 км/ч
Магнитите ги наредих в редица едностранно, може да се редят и радиално но зареждането е по-слабо - времето е малко за което горивото и въздухът минава през зоната. Споменах за насищането в предния си пост. Така че - редиш ги един след друг, оптималното разстояние е двойно колкото е дълъг магнитът, в случая при мен - 30 мм. Разстоянието е важно, за да не се прекъсва "енергийната тръба", ако пък са близо се губи ефект - насищането става по-малко. Магнитите трябва да се привличат с малките страни. Има значение посоката на полето, ама сега не се сещам точно от кой полюс накъде вървеше че данните са ми в лаптопа, в понеделник ще драсна подробности.
Успехи! 

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #132 -: Февруари 01, 2009, 12:10:01 am »
vesod
виж следните постове за информация относно страничното разположение /"боковое"/:
21, 24, 105, 107


Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #133 -: Февруари 01, 2009, 09:49:36 am »
Хора, аз не искам да ви развалям настроението и не искам да си мисля, че магнитите са безпроблемни, но примерът на caduceus с оборотите е неточен.

Чисто технически няма възможност при една и съща скорост и предавка оборотите да се променят. Т.е. това е чисто механично обусловено- няма как маховика да се върти по- бавно, а колелата в скоростната кутия да се въртят по- бързо.

Ако примерът е бил, че с магнитите се качва една предавка (т.е. повече сила на по- ниски обороти), тогава съм съгласен, но при една предавка и при една скорос няма начин оборотите да се смъкнат.

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #134 -: Февруари 01, 2009, 10:25:29 am »
Това със скоростта и намалените обороти си е така, освен това карам на пета при 50 км/ч и си върви колата... Просто има мощност, по-рано на пета качвах когато мина 70-80 км/ч
Магнитите ги наредих в редица едностранно, може да се редят и радиално но зареждането е по-слабо - времето е малко за което горивото и въздухът минава през зоната. Споменах за насищането в предния си пост. Така че - редиш ги един след друг, оптималното разстояние е двойно колкото е дълъг магнитът, в случая при мен - 30 мм. Разстоянието е важно, за да не се прекъсва "енергийната тръба", ако пък са близо се губи ефект - насищането става по-малко. Магнитите трябва да се привличат с малките страни. Има значение посоката на полето, ама сега не се сещам точно от кой полюс накъде вървеше че данните са ми в лаптопа, в понеделник ще драсна подробности.
Успехи! 

Aко съм разбрал правилно нареждането изглежда така.От казаното от теб, явно има и значение как са ориенирани полюсите, спрямо посоката на горивото.




Не споря,че се е вдигнала мощноста на двигателя,което е нормално при по-добро изгаряне.
Ако разгледаме автомобола на блокове,двиггател,съединител,скотостна кутия, и според конструкцията на автомобила към колелата.
Няма как при еднакви обороти на двигателя да се получи различна скорост на задвиждащите колела,освен ако някъде по веригата няма преплъзване,а това място е съединителя.
Това,че сега караш с 50км/ч на 5-та ,а преди си го можел при 70-80км/ч,се дължи на вдигнатата мощност.
Успех за напред и очакваме по-подробни обяснения.