Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 685513 пъти)

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #150 -: Февруари 08, 2009, 09:27:59 pm »
Магнитите са наредени по описанието на caduceus и според неговото обяснение /нареждане с привличане по малките страни/ поляритета на магнитите изглежда както съм ги нарисувал.Единия е с единия полюс към теб а следващия с противоположния. Картинките на zxsec са по- добре направени ,но принципа е същия ,ако се загледа човек.Със синия цвят съм обозначил единия полюс с червения другия,а със светло синия съм обозначил страничките ,които трябва да се привличат магнитите.
Това е поглед отгоре и мисля по-нагледен.

Ето и една малко по-красива и точна като випросите ми към caduceus остават. :)





« Последна редакция: Март 12, 2009, 08:21:44 pm от altium »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #151 -: Февруари 09, 2009, 12:00:43 pm »
Здравейте,

vesod, тази картинка съответства на разположението на въздуха, на горивото е обратно. Току що ходих пак да видя с компаса, да уточня гледната точка че да няма объркване - като си застанал пред колата с лице към двигателя, изходите на магнитните редици и за въздуха, и за горивото са към теб /т.е., флуидите в тръбите вървят към теб, в посока на движението на колата/. И така: на въздуха както казах на входа дясната страна на първия магнит е северна, а на изхода - южна. За горивото на входа дясната страна на първия магнит е южна, а дясната на последния - северна. Полюсите се редуват последователно, за горивото от дясната страна се получава в посока вход-изход: юг, север, юг, север.
Дано вече всичко се е изяснило.

Днес сипах бензин и смятах разхода, обаче тъпият бензинджия след като изключи пистолета ми наля още поне 7-8 литра на второ пълнене /сметнах ги по времето докато го извади окончателно/, въпреки че изрично му казах да го остави да изключи сам и да спре.  >:( Сгреших че го оставих сам, видях случката през стъклото на бензиностанцията като малко рано влязох да плащам. Тази грешка доста обърква сметките... Разхода излезе 8.5 / 100, за 631 км - 53.6 л, но ако приспаднем тия близо осем литра става както трябва да бъде - около 7.1, 7.2 / 100
Следващия път ще сипвам аз, за да не стават грешки - след около десетина дни. Тъкмо ще сложа и другата, концентраторната система за въздуха, там има терен да се зарежда още - сега е слабичко само с магнитите...

vesod, можеш ли да споделиш какви са ти резултатите? Между другото, леко ми паднаха оборотите на празен ход - със около 100, но все още са над първоначалните - явно системата се нагажда...

Успехи!



 
« Последна редакция: Март 12, 2009, 08:24:55 pm от altium »

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #152 -: Февруари 09, 2009, 08:11:04 pm »
Благодаря за изчерпателния отговор.
Искам да спомена,че ходих при колегата lazy за газанализ/за което му благодаря/,но мисля да покарам повечко да видим дали има някаква разлика.За разход не мога да кажа,
искам да мина повечко километри за по-голямя достоверност,/нарочно зареждам за по 20-30 лв. да не се изкуша да изчисля / :) .И ако се появи намаляне на разход ше присуша резервоара,ще сипя 5л. от туба и пак докато свърши до дъно./голямо свирене ще стане на някое кръстовище в София,но какво да се прави :) /   lazy прав ,че така смятане на гориво,в движение е малко относително,но така можем да го правим за сега.Според колегата lazy ,не повече от 10% от горивото нинало покай магнитите влиза в карбуратора,другото количество се връща в резервоара,което ме навява на мисълта,че трябва да се обърне внимание на усилването на влиянието на магнитите на въздуха.Както и преди писах при мен няма промяна на оборотите,което е странно защото се оказа,че моя двигател няма /оригинално/ Ламбда сонда.

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #153 -: Февруари 10, 2009, 10:48:59 pm »
А ето какво има патентовано през 1994г. :)


Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #155 -: Февруари 12, 2009, 09:53:07 am »
Гледах, четох, ама май нищо ново няма тука - магнити с различните си полюси към горивото и въздуха. Не е важно да патентоваш нещо дето няма голям ефект - ей тъй, за идеята, важно е да го докараш до оптимума и тогава... Трябват си експерименти - и то доста, при промяна на всички параметри, условия на работа на двигателя, видове гориво и т.н. Другото са писаници, ако ще и да са американски  :)
Поздрави

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #156 -: Февруари 12, 2009, 10:10:18 am »
Цитат
Не е важно да патентоваш нещо дето няма голям ефект - ей тъй, за идеята, важно е да го докараш до оптимума и тогава... Трябват си експерименти - и то доста, при промяна на всички параметри, условия на работа на двигателя, видове гориво и т.н. Другото са писаници, ако ще и да са американски.

Абсолютно...
Това трябва да се напише някъде с големи дебели главни букви... ;D

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #157 -: Февруари 12, 2009, 10:34:40 am »
Благодаря за подкрепата, май сме от една порода  :)

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #158 -: Февруари 13, 2009, 07:29:03 pm »
Оказа се ,че съм сложил магнитите на въздуха,обратно.засякох си разхода и промяна няма.Сега пак засякох/с правилно наредени магнити според описанието на  caduceus/да видим как ще е. Експериментите продължават :) .

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #159 -: Февруари 28, 2009, 02:11:42 pm »
Ново засичане.
320 км. /17 л. бензин 
Среден разход 5.3 л. при скорост 100-120 като съм гледал да подържам 110 км/ч.
До сега не съм падал под 7л/100км.
Мисля резултата е добър.И този път аз си сипвах бензина ,като мисля съм си наливал резервоара,на почети едно ниво.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #160 -: Февруари 28, 2009, 09:43:04 pm »
vesod
Поздравления!!! Ако си ползвал моята схема както казваш, мога само да се радвам, че нещата се потвърждават и при теб. Сериозен резултат!!! Вероятно ти е добър и двигателят...
Сега ще действам да направя икономията при мен над 30-35 %, имам идея как - от др. седмица почвам да тествам  новата система с магнити, масивен концентратор и електроника.
Онзи ден засякох моя разход на малко над 8 / 100, но карах доста в преспите и бабунките с 40-50 км/ч през снега, та е нормално да даде повече от 7,1 / 100 какъвто ми беше първият резултат /напомням че това е при 2,0 литров бензинов двигател на 15 годинки/  :)
Успехи на всички!

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #161 -: Март 01, 2009, 03:54:15 pm »
Магнитите са наредени по инструкциите на caduceus.
Ще се радвам да пробвам и следващите му разработки  :) .
Поздрави.

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #162 -: Март 01, 2009, 08:47:10 pm »
Здравейте,

vesod, тази картинка съответства на разположението на въздуха, на горивото е обратно. Току що ходих пак да видя с компаса, да уточня гледната точка че да няма объркване - като си застанал пред колата с лице към двигателя, изходите на магнитните редици и за въздуха, и за горивото са към теб /т.е., флуидите в тръбите вървят към теб, в посока на движението на колата/. И така: на въздуха както казах на входа дясната страна на първия магнит е северна, а на изхода - южна. За горивото на входа дясната страна на първия магнит е южна, а дясната на последния - северна. Полюсите се редуват последователно, за горивото от дясната страна се получава в посока вход-изход: юг, север, юг, север.
Дано вече всичко се е изяснило.




 

Това е обяснението на колегата, което аз съм използвал.

Тази картинка отговаря на разположението за въздуха.



На горивото е обратно.

Не знам дали има значение , но при мен магнитите са 3 на въздух и 3 на гориво.

ТУК съм заснел конструкцията ми  преди да ги монтирам на колата.
Страниците са от кутия от сладолед , малко двойно залепящо , а да укрепя конструкцията съм ги превързал със скоч към медна тръбичка/това имах под ръка/. После цялата конструкция със свински опашки и скоч към въсдушния филтър и маркуча на горивото.
Ползвам тези магнити.





Надявам се вече всичко е ясно.
Към края на март пак ще имам пътуване и този път ще направя засичане с туба.Ще изчакам да свърши бензина после сипвам 5 или 10 литра докато свърши наново.Мисля така ще е най-точно.
Поздрави.
« Последна редакция: Март 01, 2009, 09:11:39 pm от vesod »

green

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #163 -: Март 12, 2009, 11:58:22 pm »
Искам да попитам , може да прозвучи глупаво , споменава се постоянно за гориво като бензин и газ , за нафтата важът ли същите правила  :)

qnino

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #164 -: Март 13, 2009, 11:12:03 am »
Да беше писано по  горе ;)