Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 685506 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #165 -: Март 14, 2009, 11:04:07 am »
Здравейте,
Засега съм тествал енергизирането на вода, бензин и газ - предполагам че и за нафта е същото, все е петролен продукт. По принцип петролните флуиди се насищат подобно един на друг, има малки разлики от плътността, но не са от голямо значение
Поздрави

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #166 -: Март 24, 2009, 05:49:37 pm »
довечера ще сложа и снимки като ги източа от телефона  :)
  Банда, направо ме разби и аз доста си играх ама чисто любителски, явно разбираш от магнити, току що сложих на въздуха един магнит от тонколона, който съвпадна с диаметъра на отвора през които влиза въздух кьм филтъра, смяташ ли, че такьв магнит върши работа,  а на газта наредих магнити, ама като съм талибан гледах само да се отблъскват един спрямо друг, маи нищо няма да се получи, ама да опитам  ::)
« Последна редакция: Април 02, 2009, 02:36:38 am от rider777 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #167 -: Март 24, 2009, 07:52:04 pm »
Сигурно ще имаш някакъв ефект на въздуха, ама на газта - не най-вероятно. Пробвай де...  Виж как съм ги наредил аз и vesod -така е ОК

« Последна редакция: Март 25, 2009, 09:17:52 am от caduceus »

gomi

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #168 -: Март 24, 2009, 09:08:20 pm »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
  No coment.

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #169 -: Март 25, 2009, 04:41:43 pm »
Сигурно ще имаш някакъв ефект на въздуха, ама на газта - не най-вероятно. Пробвай де...  Виж как съм ги наредил аз и vesod -така е ОК


  :) На обяд минах през Прамиз и взех хубави магнити, сложих ги и ще чакаме ефекта ;)  Явно Ти си Човека, които разбира от магнити, ако си навит да ми погледнеш колата и да помогнеш с някои съвет имаш каса бира от мен  ;)
« Последна редакция: Март 25, 2009, 06:09:33 pm от rider777 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #170 -: Март 25, 2009, 05:06:37 pm »
Дай една снимка на колата да видя как си ги сложил, както и кои точно си взел от Прамиз. За кола трябва да са със сила 2.7 или 3.8 кг, правоъгълни, с полюсите на широките страни - виж снимката на vesod по-нагоре в темата. Разстоянията между тях спазил ли си? 

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #171 -: Март 25, 2009, 05:15:31 pm »
Дай една снимка на колата да видя как си ги сложил, както и кои точно си взел от Прамиз. За кола трябва да са със сила 2.7 или 3.8 кг, правоъгълни, с полюсите на широките страни - виж снимката на vesod по-нагоре в темата. Разстоянията между тях спазил ли си? 
Омотах ги с изолирбанд върху маркуча на газта, като само гледах да се отблъскват, разстоянието между тях е 15-20 мм. Нищо не разбирам от поляритети, затова ми се искаше някои, които е в час да метне едно око  ;)


« Последна редакция: Март 26, 2009, 10:32:13 am от altium »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #172 -: Март 25, 2009, 07:40:09 pm »
rider777
Виж постове 21,24,105,107 и от 167 насам - всичко е описано и уточнено, затова съм дал толкова обяснения - за да може като изчезнат картинките от сървъра дето сме ги постнали да е пак ясно  :)
Поздрави

zmiori

  • Гост
какво стана с тая тема нещо се разсъхна. Никои ли не експериментирал и постигнал резултати? :(

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Вървят експерименти. Ксантията по последни средномесечни данни е на 6.5-6.8/100, направил съм още подобрения, след десетина дни ще има достатъчно данни за статистически верен анализ. Очаквам да сляза на 5.5-5.8/100, т.е. около 40% икономия. Технологията не е само магнитна, както вече знаете  :) Крайна цел - 65-70 %
Поздрави

FreeEnergy

  • Гост
Аз имам 2 магнита със по 40 кг сила на привличане единия. Дали ще има по-силен ефект ако ги сложа? Някой има ли мнение? Имам и малки от същите неодиниумни с по 2-3 кг сила. Дайте идея и ще пробвам, а резултатите ще кача тук. Колата ми е БМВ 530i бензинка, но с инжекционно газово. След изпарителя има мъркуч, който се разделя на 6 по-малки и всеки от тях влиза в един инжектор или цилиндър. Дали да сложа малки магнити на всеки от шестте или голям магнит на главния мъркуч преди това?

Мога също така да си взема и магнити с около 80кг сила. Смятам също да ги изолирам топлинно, след като съм ги прикачил към мъркучите, за да не се повредят от температурата под капака по време на движение.

В крайна сметка разбирам, че няма единна схема по подредбата, а трябва да се експериментира. Може би всяка кола реагира по различен начин.

Поздрави

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Само опитът ще покаже... Не вярвам някой да е пробвал с такива мощни магнити - аз поне не, гледай да не си повредиш нещо електрониката или пръстите  :) и  ще се радвам да споделиш резултати. По принцип в литературата най-често май се среща препоръка да се слагат на привличане, с маркуча между тях /изключвам в случая ръбовото разположение, за него вече са доста големи като размери/. Внимавай де...
Успех!

zmiori

  • Гост
caduceus моите уважения към човек които не се бои да експериментира и още повече да споделя с другите.
Имам един въпрос: преди време разкулачвах един стар хладилник и свалих магнитите от вратата с идеята да ги ползвам за лепене на "напомняния". сега си мисля дали няма да могат да се ползват за 'нашата цел'. всепак са дълги и гъвкави но за сметка на това маи са слабички ;D.
КАК МОГА ДА РАЗБЕРА С КАКВА СИЛА СЕ ПРЕВЛИЧАТ?
въпреки че са слаби дали не биха свършили някака работа за нашата цел.Могат да се сложат на много дълги участъци от гориво провода, за въздуха биха могли да се наредят в няколко реда.
Моляте даи някаква идея за употребата им.
Пожелавам успех на всички в начинанията им.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Мерси, да ти се връща  :)
Мога да ти кажа аз какво бих пробвал, пък ти си прецени за себе си. Понеже цялата работа със зареждането на гориво и т.н. опира до т.нар физика на слабите частици /soft particle physics/, а те реагират на магнитно поле - макар и не по стандартен начин, вероятно е добра идея да се сложат плочите на привличане за разстояние 1,5-2 см., със немагнитни разделители /примерно летвички/ и маркучите да са между тях. За гъвкавите ленти-магнити мисля няма смисъл да се ползват, слаби са и полето е незначително - съответно и натрупването на частици във флуида. Има значение и продължителността на обработване с поле, за да се насити достатъчно флуидът, т.е. може да сложиш на горивопровода, ако разполагаш с дълъг участък от него повечко 2-3 килограмови по сила магнити по ръбовия  начин, описан в темата тук.
Относно това с каква сила се привличат, ще ти кажа аз какъв /малко селски и прост/ начин съм измислил  ;D Залепвам с тиксо въпросния магнит за капачката на туба от минерална вода и я пълня донякъде - на око. После завивам капачката и лепя магнита за метална пластина с повърхност поне колкото неговата, като държа пластината хоризонтално и вдигам нагоре с нея тубата. Като се отлепи, отливам вода - и така с два-три опита се намира равновесната точка. Водицата - в мерително канче и опа - готов си с теглото и съответно силата на привличане на магнита към желязна повърхност  :)
Успехи!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Здравейте! На този линк http://teosfera.piczo.com/?g=38494465&cr=3  съм дал кратък чертеж и описание на работещ принцип за разделяне на кислорода от атмосферния въздух посредством магнити , който успешно е приложен при обикновена горелка но със сигурност може да се приложи и при автомобилите. ..