Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 686483 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Предполагам не е сложно да се монтира на кола, някой от форума да е правил опити? И как би се отразило на ДВГ /температурно и износващо/ горенето в обогатена с кислород среда?

zmiori

  • Гост
еи умната с кислорода че доколкото знам при съприкосновение с масла става БУМ ав колектора влизат и картерни газове наситени с маслени пари. Преди време ходих да доработвам в един сервиз за климатици итам както знаете сеползват горелки за запояване на тръбите иползваха малка преносима бутилчица за кислород налагашесе често да преливат от голяма бутилка използваха един ключ САМО за това ипостоянно го обезмаславаха.

mi68

  • Гост
C маслените пари е правилна забележка иначе се получава автотермия(за повече подробности има отделна тема и разработки) това инперично правило е извесно на всеки оксиженист и важи за чист кислород.Правя забележка която съм разбрал(може да греша) азота се разширява и кара ДВГ да работи.От тук има оптимално съотношение на кислород и азот и автотермия няма да се получи най-вероятно.Задачата е да се пробват други съотношения.Имам 7л кислородна ботилка може да пробвам да подам изкуствено,но няма време.Ако се пусне кислород се диша много леко,но това е биологичен ефект.
« Последна редакция: Май 18, 2009, 12:39:44 am от mi68 »

GMG

  • Гост
C маслените пари е правилна забележка иначе се получава автотермия(за повече подробности има отделна тема и разработки) това инперично правило е извесно на всеки оксиженист и важи за чист кислород.Правя забележка която съм разбрал(може да греша) азота се разширява и кара ДВГ да работи.От тук има оптимално съотношение на кислород и азот и автотермия няма да се получи най-вероятно.Задачата е да се пробват други съотношения.Имам 7л кислородна ботилка може да пробвам да подам изкуствено,но няма време.Ако се пусне кислород се диша много леко,но това е биологичен ефект.
[/b]
  Само където се набръчкваш по-бързо от обикновено ;D
Кислорода, колкото помага, толкова и забързва
обмяната на веществата...това е дълга тема, но...
« Последна редакция: Май 18, 2009, 01:47:02 am от GMG »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Здравейте! На този линк http://teosfera.piczo.com/?g=38494465&cr=3  съм дал кратък чертеж и описание на работещ принцип за разделяне на кислорода от атмосферния въздух посредством магнити , който успешно е приложен при обикновена горелка но със сигурност може да се приложи и при автомобилите. ..
При твоята постановка ако кислорода се подаде в горивна клетка,  нещо като електролизер но наобратно... Не работи ли така японския автомобил? С вентилатора подаваш кислород, и получаваш ток

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Здравейте! На този линк http://teosfera.piczo.com/?g=38494465&cr=3  съм дал кратък чертеж и описание на работещ принцип за разделяне на кислорода от атмосферния въздух посредством магнити , който успешно е приложен при обикновена горелка но със сигурност може да се приложи и при автомобилите. ..
При твоята постановка ако кислорода се подаде в горивна клетка,  нещо като електролизер но наобратно... Не работи ли така японския автомобил? С вентилатора подаваш кислород, и получаваш ток
Потърси за "горивна клетка" (fuel cell) - в общи линии това, което си написал. Има протонна мембрана, през която става окислението и извличането на електрони, но не съм добре запознат. По принцип тези клетки са скъпи, но както и японския автомобил, така дочувам и други неща за "свръхефективност".

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Потърсих и не намерих подобна горивна клетка. Има с водород+кислород, водород+атмосферен въздух, но само с кислород... Тука ще трябва друг подход

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Явно не съм те разбрал. Само с кислород и аз не съм виждал. В общи линии тези работят при окисление, и отдават електрони. Мисля, че има работещи с природен газ и пр.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравейте всички!
Както казах в поста си от 15 май в тая тема, правя експерименти за допълнително зареждане на гориво с оргон. Към технологията ме насочи колега от форума, аз само я доразвих щото в оригинала е за железен резервоар, пък моят е пластмасов. Преработил съм една метална 20 л. туба на оргонен акумулатор, наливам я и за два-три дни  бензинът се насища яко с енергия. Като сипвам от нея, слязох на 5,7/100, при смесен режим 20% градско и 80% извън, както обикновено си карам де /средно по 90-100 км на ден/.  До тоя момент съм точно на 40% икономия спрямо началото, гоня резултатите на Гого 55, но по моя си път. Ксантията върви като змей горянин  ;D  Сега мисля да сложа още нещо, тоя път на пластмасовия ми резервоар отдолу - комбинация между оргонен насочен излъчвател и пасивна магнитна решетка. Направил съм я, след 10-20 дни ще ви уведомя за резултати - но мисля да сляза под 5/100...  Имам и друго предвид за по-нататък. Утре при интерес може да постна малко снимки да видите "устройството" на тубата :)
Поздрави
« Последна редакция: Май 24, 2009, 09:19:31 pm от caduceus »

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
...... Преработил съм една метална 20 л. туба на оргонен акумулатор, наливам я и за два-три дни  бензинът се насища яко с енергия. ...........  . Утре при интерес може да постна малко снимки да видите "устройството" на тубата :)
Поздрави

Чакам с нетърпение да споделиш как става зареждането (насищането) на тубата с Оргон!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
В текста който ми препрати колегата ставаше въпрос за следното /1985 г./: Сваля се металния резервоар на колата, намотава се плътно с два слоя вестник, после алуминиево фолио - и така три пъти, като външният пласт е вестници. Всичко се омотава с тиксо и готово, монтира се обратно. При взаимодействие с магнити на горивоповода общата икономия може да стигне до 70 %. Т.е. това е оргонен акумулатор, който си действа макар и слабо, но продължително време и зарядът достига високи стойности - докато горивото си стои в резервоара. По причина че вече повечето резервоари са пластмасови /както и моя/, се наложи с тестова цел да си купя метална 20 л. туба за да може вътрешният "слой" контактуващ с горивото да е железен и да го облъчва успешно. Идеята е беше ако има ефект да си тъся метален резервоар за постоянно и да го "дообработя" и него така. Прецених че по-добре е да се използва домакинска хартия вместо вестници - тя е леко гофрирана и порьозна, задържа повече оргон. Алуминиевото фолио е домакинско, 30 см. Намотах по описания начин 5 слоя - малко повече от посочените в източника, защото прецених, че с моя ежедневен километраж няма да има време горивото да се насити достатъчно с енергия. Най воншния слой има и тиксо за опаковка. При тези пет слоя е добре да стои поне три дни в тубата, като се има предвид, че и мястото на което се съхранява тя е важно - трябва да няма геопатогенна зона, да е изолирана от земята, проветриво и т.н. Аз ползвам една моя стопанска постройка. Ето снимките:



     

majorche

  • Гост
caduceus,
по твоята  класификация до коя степен се зареди горивото в тубата и за колко време, благодаря

smsi-h

  • Гост
caduceus,

Няма ли опасност от самовъзпламеняване на бензина?

Какво имаш впредвид "домакинска хартия"? Хартия, навита на ролка, с която по принцип се попиват разлети течности, ръце, която е като голяма салфетка, с която се забърсват повърхности, или някакъв друг вид хартия, амбалажна за повиване на хранителни продукти, или...

Върху външния слой хартия върху резервоара, не трябва ли да се постави найлон? Смятам, че е разумно. Или тиксото, както ти си го направил, върши достатъчно работа?

Между другото, едно време в България се произвеждаше двуслойна амбалажна картия, която се състоеше от един слой хартия и пресован към нея тънък слой полиетилен!!! Но от години не съм виждал такава.

Каква дебелина има алуминиевото фолио? Не трябва ли фолиото да се запои и да стане едно общо цяло около хартиения слой - обезболителят на ВСГ!!!...

Последният ми въпрос е: какви качества трябва да има хартията за да изпълнява функцията на концентратор на оргона? Висока плътност и тънък слой, порьозност и голяма дебелина, многослойност, или/и някакви други?
« Последна редакция: Май 25, 2009, 02:06:12 pm от smsi-h »

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Ето ме и мен!
Опел Омега А 2.0 с АГУ на пропан-бутан с плочка. Не газов инжекцион. Действието се развива днес сутринта.
Използвах обикновени магнити Ф9.5 и h7 (бяха ми останали от една разработка). Преди дроселовата клапа влизат два маркуча газ. Монтирах на тях по 5 магнита зигзагообразно с "S" към тях. Също така поставих още 7 от същите с "N" на кръглият участък на входа на въздуха преди въздушният филтър.
Запалих колата и се изумих. Или си втълпявам или веднага усетих разлика. Колата работи малко по-тихо. Леко претрисаше двигателя, но после се успокои.  Покарах около 10 км и като че наистина по-бързо набира от 1500 до 3000, и по-меко потегля. На празен ход държи с около 100 по-високи обороти. Отивам до един сервиз да сваля свещите и контролно да ги снимам.

Възможно ли е наистина да усетя веднага разлика?

gomi

  • Гост
caduceus -Поздравления  ;D ;D ;D

smsi-h - "домакинска хартия"? Хартия, навита на ролка, с която по принцип се попиват разлети течности, ръце, която е като голяма салфетка, с която се забърсват повърхности" - точно тая, тя си е доста многослойна.
 За фолиото най добре да е медно ама...... цената  :-\
   Пробвай - в тази материя най-добре е практиката  ::)