Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721527 пъти)

краsik0

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #450 -: Ноември 05, 2010, 05:44:51 pm »
Още допълнително резултати след корекция на магнитите.
Тези  за въздуха успях да ги залепя със здраво тиксо на изхода на кутията с въздушния  филтър-един срещу друг със северните полюси.
Всички други магнити са срещуположни с южните полюси.
На изхода на изпарителя преди плочката за газта - 4бр+2 бр на течната фаза преди изпарителя.
Изчаках да изпразня 2 бутилки газ за да е по обективно .
Резултата е отново същия. :o
Около 11л на 100км градско и 7-8л на 100км извънградско икономично каране 80-90км в час
С две думи нямам никаква икономия.
Очаквам помощ от колегата caduceus на место по възможност.
Засега спирам  експериментите с магнити и започвам да правя електролизер  ::)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #451 -: Ноември 06, 2010, 06:59:55 pm »
...в света има много лабратории за двигатели и те отдавна са пробвали това което вие сътворявате...  А дали тези лаборатории са приятелски настроени към потребители като нас?  :) Това е въпрос чиито отговор е важен, заради него този и много други форуми съществуват. Ако науката работеше за просперитет и за напредък, всички тук щяхме да решаваме судоку :) Но науката е на заплата, а който дава парите ,той дърпа ушите (за сега) Успех с газанализатора

Неактивен pelo

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 24
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #452 -: Ноември 12, 2010, 11:06:58 am »
 Ето и моите резултати. VW Jeta 1.6 бензин, карбуратор. Купена е преди 10 г. и е карана от мен само на газ. Газова уредба Lovato. В началото беше доста икономична, но след ремонт на изпарителя стана лошо:  градско-около14 на 100, смесено-под 10 не ми е давала разход (икономично каране). Поставих магнити 6бр. наредени по схемата на колегата caduceus след изпарителя. Веднага разбрах, че съм на правилен път-с поставянето паднаха оборотите на празен ход но колата не се тресеше.
 Субективни наблюдения: повишена мощност( но не и над 2500 оборота), промяна като цяло на шума на двигателя-стана много по-тих. Разход: 34 литра газ-460км. смесено- 120км. по магистрала(130 км/ч), 150км. междуградско, 30км. планина(пътя за леденика), останалите около 160км. в задръстена София. За мен резултата е отличен!!!
 Може би най-важно е разполагането на така-наречените от колегата + и - полюси на магнитите. От предишните му постове не ми стана много ясно как точно ги разполага спрямо системата. Аз ги поставих наредени -,+ по посока на движение на горивото, така ги поставих и на въздуха, но там засега не мога да намеря добро място.
 Сигурно на всички им е най-интересно как съм намерил тези + и - полюси! Тъй като не разбирам нищо от радиестезия, ми се наложи да си припомня една интересна статия( ако не се лъжа на някакъв руски учен) за разположението на магнитните линии на земното кълбо, и как те образуват мрежа, метър на метър, и как пресечните точки биват + и- , и че + са полезни а - са вредни за здравето. Та в тази статия беше обяснено как лесно се намират тези точки: прави се махало от някакъв метален предмет (аз използвам златната си халка), вързан на конец. Над + пресечна точка  махалото прави кръгови отклонение по посока часовата стрелка, над - обратно, а ако сте само над линия, прави напречни на линията праволинеини отклонения. Това е начина, който използвах и аз. Магнитите ми са от Прамиз, 10/10/10 мм. 3.5 кг. Това което открих е, че почти всички имат ясно изразени +, - .
  Очаквам мнението на колегата  caduceus за тази подредба, и начина за намиране на полюсите!
Дано съм бил полезен.




Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #453 -: Ноември 12, 2010, 10:34:13 pm »
- начина за намиране на полюсите- с компас колега  PELO, с компас.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #454 -: Ноември 13, 2010, 01:35:40 am »
pelo
Точно за това става въпрос, колега! Разбрал си нещата - действай. Понякога енергийните плюс и минус не отговарят точно на магнитните полюси - защо е така, не знам. Освен това ти препоръчвам относно зареждането на горивото да си направиш тестове с вода и тръба с магнити с различно разположение, като измерваш силата и вида на заряда на преминалата вода. Най-простия начин е със разграфена скала от 1 до 10 или мислено броене - и отчиташ къде върти най силно махалото. След това пренасяш правилната подредба на колата. Същото - за въздуха, там съответно ползвай нещо друго подходящо за потока - вентилатор и т.н., мери направо в изходния въздух след тръбата. Това са сравнителни опити, все пак водата и бензина са различни неща - но все пак е по-лесно отколкото да тестваш направо на ДВГ-то.
Ще установиш също и че при определено разположение на редуващи се негативен и позитивен полюси по протежение на течението, зарядът става особено силен. И не позволявай на никой да те разколебае, работи си и вярвай само на резултатите. Както виждаш, аз спрях да се мъча да отварям очите на който не ще да види по далеч от носа си  :) 
Поздрави и успехи!
« Последна редакция: Ноември 13, 2010, 01:40:47 am от caduceus »

Неактивен pelo

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 24
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #455 -: Ноември 13, 2010, 02:10:47 am »
 Колега miro13,
 Не се ли вижда на снимката, че N и S полюси са обозначени!!! И кой говори за тях, пък и ние знаем що е то компас! Става дума за + и - полюси, които нямат нищо общо с N и S и най-важното - не съвпадат( проверил съм 30 бр такива магнити).
 А конкретния ми въпрос кам caduceus е: + към маркуча ли трябва да е насочен или така както се вижда на снимката ( - , + успоредно на маркуча за гориво)


bdimov

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #456 -: Ноември 13, 2010, 10:08:20 pm »
Здравейте,
Нямах възможност да прочета всички постове от темата , защото са доста  а нямам нужното време. Играта с постоянните магнити е интересна. Искам да попитам обаче някой сети ли се да пробва с електромагнити, всевъжможни бубини тук-там , да им пуска постоянно напрежение , после да им пуска и пулсово-постоянно.
Ако някой е опитвал нека да сподели.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #457 -: Ноември 14, 2010, 01:26:31 pm »
pelo
Въпрос на експерименти - аз ползвам 7 и 13 кг прамизки правоъгълни, с твоите кубични не съм тествал. Около правилно съставената система се образува двойна енергийна спирала, задържаща оргона - част от нея минава през вътрешността на горивопровода. Това на практика е оргонен пасивен концентратор с плюс частта в бензина, а минусовата е отвън. Така че - разсъждавайки от тази гледна точка, провери си кубовете и ще видиш че имаш още поне една двойка плюс-минус енергийни полюси  :)
Успех!

bdimov
Сега си играя с електростатично концентриране на оргон и трансформациите му в по-ниски енергии, така че идеята с двете наслагващи се напрежения,  от които едното пулсиращо е много на място. Така работят един куп СЕ устройства, само дето като се разглеждат от лаиците, се изпуска оргонната компонента - и става едно мазало, с невероятни ядрени теории и прочее дивотии  ;D Така че - действай и ти смело, само гледай да не вкарваш и минус в ДВГ-то, че няма да има ефект - а ако вкараш пък само минус, ще е много интересен  ;) Все нещо ще ти се счупи - което е било на път, ама се е крепило досега. Като ги говоря тия неща, вероятно Бате Гени ще ме почне пак с анкетите и невероятния си литературен стил, ама ще рискувам   ;D ;D

Поздрави на всички

 

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #458 -: Ноември 14, 2010, 08:35:26 pm »
Въпроса трябва теоретично да се изясни. Според мен се образува дясна тройка от три вектора, защото силите не са централни:
-вектора на магнитна индукция
-вектор на електрична индукция
-вектор на гравитационната индукция от тук три статики
-електростатика
-магнитостатика
-гравитостатика
С компас се определят полюсите на магнита N и S и вектора на магнитна индукция. Теоретично другите два вектора са на 90градуса и образуват дясна тройка като декартова кординатна система OXYZ (правило на дясна ръка мое мнение). Реално ъгълът е различен от 90 градуса но близък и затова се приема за 90 градуса. За + и - става въпрос, на колко градуса  са орянтирани спряно N и S на показаните паралепипедни магнити? Предварително благодаря на колегите Пело и Кадицеус за практическата информацията.

Неактивен pelo

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 24
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #459 -: Ноември 15, 2010, 03:52:59 pm »
  На кубичните магнити, които ползвам намирам два полюса + и - , които никога не съвпадат с N  и S, така че са перпендикулярни на тях и два неутрални!

hunter

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #460 -: Ноември 15, 2010, 04:12:28 pm »
Здравейте колеги, аз съм нов във форума и до сега само четях. Купих си магнити (кубчета с размер 10мм., същите като на pelo) и по неговия метод установих + и - страна на магнитите. Най изненадващото е, че два от тях имат посока съвпадаща с северния или южния полюс на магнита (положителната страна на единия е север, а на др. юг), това ме озадачи, но просто на всички страни различни от полюсите радиестетичния метод с махалото, за който pelo спомена по горе нямаше същата енергия (пробвах го два последователни дни резултатите са същите). За др. магнити е ясна подредбата, но за тези два със странната (за момента само май аз се натъквам на такива магнити) ориентировка на +/- страна, дали да ги включа в подредбата върху колата, а и ако да къде е най удачно да се поставят?

Неактивен pelo

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 24
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #461 -: Ноември 15, 2010, 05:37:33 pm »
 От 30бр. матнити, само на 21 намерих ясно изразени + и - полюси. Другите просто не ги използвам!
 Паздрави

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #462 -: Ноември 15, 2010, 10:31:59 pm »
pelo,  hunter

Колеги,
понеже не умувате празно, а практически действате, ще ви насоча още малко. Няма да ви кажа всичко /както ЕММ за неговата клетка/, защото и на мен системата ми е ноу-хау, но което съм споделил е достатъчно за който иска да направи нещата /с мислене и работа!/
1. Най-добре не ползвайте единствено тия кубични магнити, там възможността за неясни енергийни полюси ми се струва че е по-голяма- но може и да бъркам де. Пробвайте все пак и с паралелепипеди, там нещата са силно изразени.
2. При паралелепипедите има ясно изразени две двойки + и -. Едната по-силна, другата - по-слаба.
3. Имайте предвид, че енергията зарежда така, както вода се просмуква в гъба. След пет-шест минути определяне на полюси просто имаме голяма каша от плюс и минус несмесваеми енергийни насищания на ръката и махалото. Следователно възможността за грешка става огромна - задължително се почива поне половин час и се държат ръцете под течаща вода за две-три минути.
4. Имам съмнения, че с времето оргонната енергия на магнитите намалява /или поне има силни флуктуации/, въпреки че магн. полюси си стоят силни. Не е ясно още.
5. Имервайте зареждането и на ДВГ през няколко дни, трябва да се качи от нула на поне 8.5-9 по 10-степенна скала, за да се усети дългосрочен ефект. При правилно направена система това става до няколко дни.

Поздрави и успехи! 

« Последна редакция: Ноември 15, 2010, 10:44:29 pm от caduceus »

vitan

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #463 -: Ноември 15, 2010, 11:03:49 pm »
4. Имам съмнения, че с времето оргонната енергия на магнитите намалява /или поне има силни флуктуации/, въпреки че магн. полюси си стоят силни. Не е ясно още.
Рискувам с коментар да се намеся при атовете :)  И аз имам същото чувство. Колата също има слоеве проводници и диелектрици (боя, пластмаса прозрачна и непрозрачна, бакелит и пр.) и може да натрупва някаква Од/Оргон/Етер и пр. имена за едно и също нещо.

Натрупаната енергия е възможно да намалява притока на нова. Така че, махането и слагането, когато е нужно на магнитната система може да е някакво решение. Въпрос на правилни периоди или алгоритъм. Така де, това с човешките ръце.... някаква аналогия?
« Последна редакция: Ноември 15, 2010, 11:08:05 pm от vitan »

Lancelot

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #464 -: Февруари 18, 2011, 10:52:47 am »
Привет на всички!

Значи сложил съм полюс S към въздуха и N към горивото. Колата е BMW 520i, 1998-ма с два ваноса и две ламбда сонди, след което автомобилът започна да гори около 1.5 до 2 литра по-малко и да има повече ряз в ниските обороти.  Очевидно съм разменил полюсите спрямо схемите, които давате в началото в тази тема. Ефект обаче има и то осезаем.

Освен това колата започна да мирише на бензин като е студена, явно преди да загрее ламбда сондите действат за  по-силно от нормалното обогатяване на горивната смес заради магнитите.

Но явно поради някаква причина S винаги се дава да е към горивото, а N към въздуха. Някой знае ли защо? Мисля да пробвам да ги разменя и да видя какви ще са резултатите.
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 10:59:40 am от Lancelot »