Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721317 пъти)

DJmorpheus

  • Гост
Здравейте,
Промених подредбата на магнитите на горивото, вижда се от снимката. Всички са с еднаква ориентираност спрямо тръбата на горивото, по моя преценка е S.
На въздуха са по предишната ми схема ориентирани N към филтъра.
Резолтата е никакъв, може би съвсем леко влошен.
При следващия опит смятам да махна тези на въздуха и да оставя само на горивото повечко на превличане, пък ще видим какво ще стане.

donhuann

  • Гост
Здравейте,ще ви споделя нещо интересно от моите опити. Всички магнити които бях сложил около двигаделя са загубили силата си,явно се нагряват доста  :o колата както вървеше добре от раз се влоши,затова ги монтирах сега магнитите под купето на течната фаза на газта и резултата е мигновен отново тръгна колицата както преди  ;) ако слагате близо до двигателя магнити помислете как да ги топлоизолирате иначе се развалят.

DJmorpheus

  • Гост
При течната фаза не си ли с медна тръба, това не е ли проблем?????
Аз все още не съм открил подходящата подредба, че да ги оптимизирам на студено.
« Последна редакция: Юли 06, 2011, 10:04:59 pm от altium »

markav

  • Гост
Здравейте,
Промених подредбата на магнитите на горивото, вижда се от снимката. Всички са с еднаква ориентираност спрямо тръбата на горивото, по моя преценка е S.
На въздуха са по предишната ми схема ориентирани N към филтъра.
Резолтата е никакъв, може би съвсем леко влошен.
При следващия опит смятам да махна тези на въздуха и да оставя само на горивото повечко на превличане, пък ще видим какво ще стане.
Здравей колега. И аз в момента експериментирам с подобна подредба, но още нямам резултат за споделяне. Имам странното чувство, че си пообъркал ориентацията на магнитите, но може и да греша. При положение, че цветната част на стелката на компаса(предполагам е N) е привлечена от външната част на магнита, то последната би трябвало да е S. При това положение, според мен магнитите на горивопровода са обърнати с полюс  N към самата тръба.

Поздрави. :)
« Последна редакция: Юли 08, 2011, 07:39:53 am от markav »

donhuann

  • Гост
При мен този вид подредба нямаше ефект, подредете ги в една редичка но да са ориентирани - + - + - + (минус плюс),  по посока на преминаване на горивото със  S  полюса към горивото на разстояние не по малко от 3мм един от друг и ги топлоизолирайте задължително. Успех.

plaschoka

  • Гост
Здравейте колеги икономисти! И аз, като повечето от вас си сложих магнити ориентирани с S към горивото. Магнитите са монтирани на изпарената газ след изпарителя. Ефекта, който се получи е, че се размириса на не до изгоряла газ и се наложи да намаля подаването и като завих големия пластмасов болт на LOWATOто с 3 оборота. Сега пак си работи нормално, но ще видим какъв разход ще даде. До сега разхода ми е бил около 8-8,2 газ. Не мога да коментирам градско или извън градско, защото почти винаги зареждам до горе. Смятам по зареденото колко километри ще измина и пак до горе малко преди да свърши. Така в бутилката от няколко зареждания се натрупва остатък, който го виждам по стрелката, а и по количеството заредена газ, защото намалява. По този начин твърдя, че колата има този разход, защото я карам от 6 г. на газ и съм изминал около 130хил.км. Ако  има някакъв ефект от магнитите ще го разбера много скоро време. Колата ми е TOYOTA Carina E 1,6 85kw-115кс 1994г. Вече е на 310хил.км. по километраж. Ще понатрупам малко километри, за да бъда по-точен и ще кажа какви са резултатите от магнитния инжепляктор. Толкова за сега - успех на всички!
« Последна редакция: Юли 11, 2011, 08:14:38 am от plaschoka »

plaschoka

  • Гост
Всички ли са в отпуска? Определено магнитите имат някакво действие. Първите резултати са положителни. С 57,920 литра газ изминах 780км, което значи, че разхода ми е намалял с повече от 0,5/100. Доста колеги щяха да дават и те резултати, но от толкова време нищо. Скоро ще видим с другото зареждане какво ще постигна. Замислям се и за турбонатор, но това е друга тема.

vodoley71

  • Гост
Колега,

много съм изненадан, че въобще имаш някакъв ефект, още по-малко положителен, защото си направил две основни грешки.Първо магнитите трябва да се монтират на течната фаза, и второ не и в двигателния отсек.
Ако питаш защо- прочети темата подробно !
Ефекта ти се дължи според мен на това че си намалил подаването на газ.Предполагам, че ти е паднала и  мощността макар и неусетно.
Аз в момента съм с 11 магнита и върви засечка, но много малко карам колата и резултатите ми се бавят. С 6 магнита постигнах икономия от около 9-10 %

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
vodoley71
Поддържам на 100 %,  на течната фаза е най-добре. Под колата пък има риск единствено да изръсиш оптимизатора някъде по пътя, ако скочиш в голяма дупка /и не е закрепен като хората/. Да ти го открадне някой мераклия, лягайки отдолу - едва ли. Ако пък са голи магнити, най-много да повлечеш някое желязо, стоманена тел или ламарина по пътя  ;D Или да те позаболят краката от негативното странично поле при дълго каране, щото нямаш отражател

plaschoka

  • Гост
Течната фаза минава по медна тръба. Нали това е проблем?

donhuann

  • Гост
Медната тръба има някаква изолация, ако няма сложи ти. Проблем е само ако слагаш направо върху медната тръба. Успех.  8)

icrow

  • Гост
Здравейте! Искам да попитам дали някои, който е слагал магнити на течната фаза е обръщал внимание на стрелката на бутилката, която показва нивото на газта, защото моята при поставени магнити стои винаги в положение празно независимо колко газ има вътре! Когато махна магнитите се оправя! Другото, което исках да питам е, дали когато минава газта през електромагнитния клапан, електромагнитното поле не оказва въздействие?

donhuann

  • Гост
Днес засякох разхода с магнити на течната фаза на газта. Смесено каране 200 км извънградско 140 градско с 27л. Разход 7.9 Преди да сложа магнитите под 9/100 подобно каране никога не съм падал. Проблеми със стрелката нямам, ти къде си ги сложил точно и има ли изолация под тях.

icrow

  • Гост
Има изолация и са точно преди клапана, който е монтиран непосредствено преди изпарителя. Иначе с мой разработки на оргонен излъчвател и магнити след изпарителя най-добрият ми резултат бе6е 5,4/100 извънградско. Карам Форд Ескорт 1,6 16V 98г с газов инжекцион.

plaschoka

  • Гост
Какво значение има дали тръбата има изолация-нали горивото е в тръбата. Оградено е с мед.