Автор Тема: Моля за малко помощ (вод. клетка)  (Прочетена 101700 пъти)

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #75 -: Септември 12, 2012, 12:11:11 am »
Това вче е сложно за мен..  ;D

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #76 -: Септември 12, 2012, 12:41:01 am »
Аз си купих без шунт и от там го научих и аз това. Но от една страна ме светнаха, че може да си променям колко голям ток да си меря с него / това си е едно циферблатче /. За шунт съм му сложил 1 кв меден проводник от кабел за високо напрежение 12см и е супер. Като сложа по дебел меря по голям ток и така.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #77 -: Септември 12, 2012, 10:17:41 am »
Изяисляване на шунт се учи, ако не ме лъже паметта в 8 клас. На практика нещата стоят така:
1.Взима се въпросниат амперметър ( без шунт) и клемите му се закъсяват с дебел проводник ( например 2.5mm2.). Съставя се електрическа верига с източник на постоянно напрежение и товарен резистор. Последователно на амперметъра, който се тарира се свързва еталонен амперметър. След това се изпилява проводника, докато показанията на двата амперметра се изравнят. Така се прави тарирането без всякакви сметки.
2. Най - простия начин за измерване на ток е да се измери пада на напрежение върху точен резистор с подходяща мощност, например 0.01 Ом с точност 0.01% и по закона на Ом да се сметне тока. Мощността на резистора трябва да бъде колкото се може по - голяма за да се избегне самонагряването му и промяна на стойността. Ако се използва импулсен захранващ блок, с осцилоскоп може да се види формата на напрежението.
Успехи!


Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #78 -: Септември 12, 2012, 11:15:06 am »
Здравейте колеги.

Lido e написал, че е проверил в магазина - амперметърът е с шунт.

Значи Lido си закача уреда по начина, по който си го е нарисувал и си мери ток. Това е.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #79 -: Септември 12, 2012, 11:15:28 am »
Много се вкарахме във филма с тоя ампер метър! Все пак е 9.90лв.  не 1000лв. че толкова да го мисля. Vetap - за нещата от 8 клас, аз запомних само   гаджето от по горния клас ;D

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #80 -: Септември 12, 2012, 11:16:22 am »
mzk - железен си :D

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #81 -: Септември 12, 2012, 06:41:23 pm »
Ми то отдавна  не се говори по темата !

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #82 -: Септември 12, 2012, 07:13:46 pm »
Малко съм зает сега но до няколко дена ще пиша за проекта :) . Аз още чакам Радико, да даде чертеж и малко обяснения за водния клапан. А, да питам проблем ли ще е ако след бъблера не сложа арестор, а направо във филтъра? Може ли да гръмне?
« Последна редакция: Септември 12, 2012, 07:18:08 pm от Lido »

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #83 -: Септември 12, 2012, 07:30:26 pm »
Според мен аз лично не съм имал проблем и без арестор. Бъблера е достатъчен за охаждане и др. функция му е както питаш и водна защита за обратен огън. Четох някъде за тестове с 10 метра от най-тънкият маркуч и когато се угаси пламъка не успява да стигне до бъблера. А и при мен е така, защото ми е в багажника. Според мен трябва да се стремиш да не му правиш  много съпротивления на газа, щото нали се сещаш, че той е с атмосферно налягане?
Дори съм мислил и за този факт, идеята ми беше да направя отвор да навлиза отвън въздух, а при двигателя да го вкарам във вакумният маркуч на карбуратора. Някой ако го е пробвал това да каже възможно ли е да работи?
« Последна редакция: Септември 12, 2012, 07:36:03 pm от eiffel65 »

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #84 -: Септември 12, 2012, 07:39:34 pm »
eiffel65 , твоята клетка самоделка ли е? И на колко ампера ти работи? Каква икономия имаш? Аз мисля моята да я монтирам отпред при двигателя.

eiffel65

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #85 -: Септември 12, 2012, 07:47:49 pm »
Самоделка и са няколко вида, предимно експериментирам с тях. Не са сух тип и няма такова голямо производство като твоята.

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #86 -: Септември 12, 2012, 08:31:01 pm »
Що не си направиш суха клетка, по добри са мисля! Моето не е много голямо, но тука има хора с много по голям дебит дето им дават клетките. Аз исках да постигна  2,5  ,  3 литра за минута но разбрах че не е лесно :D .А, и повече за отопление ми трябваше но и там не става за сега. Заради захранването.

amdatlon

  • Гост

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #88 -: Септември 12, 2012, 09:08:18 pm »
Щото толкова ми е акъла  ;D . Много съм разсеян напоследък. Мерси че ма светна.

donhuann

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #89 -: Септември 12, 2012, 09:31:41 pm »
Не се мъчете с тези клетки, загуба на време и най вече пари, но ако искате се забавлявайте и харчете............ >:(