Автор Тема: Моля за малко помощ (вод. клетка)  (Прочетена 101699 пъти)

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #90 -: Септември 12, 2012, 09:49:12 pm »
donhuann , от личен опит ли говориш или просто си чувал че не стават? 

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #91 -: Септември 12, 2012, 09:52:20 pm »
Ако някой търси "ВЪЗВРАТЕН КЛАПАН" , тук има - http://landaenergy.com/product.php?id_product=18

donhuann

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #92 -: Септември 12, 2012, 10:24:52 pm »
От личен опит ти го казвам. И на колата си слагах и за горелка я ползвам в момента. Гълта много ток а икономия на гориво няма. Но пробвай ще стигнеш сам до изводите :)

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #93 -: Септември 12, 2012, 11:14:01 pm »
Кво да кажа не знам! Ако наистина е така, много ще е лошо :-\  .

amdatlon

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #94 -: Септември 13, 2012, 01:05:59 am »
А също не съм я слагал на колата, и изобщо нямам намерение да го правя.
Изобщо не вярвам че, с толкова газ ще повлияе на работата на двигателя.
Единственото което мисля да опитам е да пусна за малко газа към колата и да видя показанията на ламдбда сондата дали ще мръднат( имам програма за чвтене  на данните от ЕКУ-то). Ако не мръдне изобщо, значи сместа(изгарянето) не се променя осезаемо :)

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #95 -: Септември 13, 2012, 10:33:04 am »
amdatlon , ако пробваш сподели с нас за резултатите :) Друго е компютърът да се изкаже ;D

Неактивен antares48

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 12
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #96 -: Септември 13, 2012, 04:42:44 pm »
От личен опит ти го казвам. И на колата си слагах и за горелка я ползвам в момента. Гълта много ток а икономия на гориво няма. Но пробвай ще стигнеш сам до изводите :)

И аз съм на същото мнение  ;)

donhuann

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #97 -: Септември 13, 2012, 09:08:08 pm »
Не се отчайваи  :) Ти на газ ли караш? Ако е така не слагай клетката, ефекта е само при дизели и то стари модели пален дизел без електроники, които да се побъркват и да подават даже повече гориво  ;) Пробвано на няколко буса! За газовите уредби няма смисъл, няма да ти вдигне мощността, аз карам на газ, по добре си сложи магнити, при мен ефекта е много добър. Успех ти желая  ;)

DIDO112

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #98 -: Септември 13, 2012, 09:14:58 pm »
DONHUANN много разбираш от клетки да не си имал на твоята кола :) :).

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #99 -: Септември 13, 2012, 11:40:23 pm »
DIDO112 , теб чаках да се включиш :D . Чел съм ти всичките коментари и клиповете съм гледал, останах с впечатлението че наистина ги разбираш нещата. Кажи как стоят нещата. Има ли икономия, и вдига ли се мощността? Ако има, аз със моята скромна продукция от 1 литър в минута ще постигна ли някакъв ефект?

koce93

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #100 -: Септември 14, 2012, 12:06:49 pm »

Не се отчайваи  :) Ти на газ ли караш? Ако е така не слагай клетката, ефекта е само при дизели и то стари модели пален дизел без електроники, които да се побъркват и да подават даже повече гориво  ;) Пробвано на няколко буса! За газовите уредби няма смисъл, няма да ти вдигне мощността, аз карам на газ, по добре си сложи магнити, при мен ефекта е много добър. Успех ти желая  ;)
От магнитите съм много доволен. Намалява разхода и увеличава мощноста. При 2 л на минута окси-водород и пропан бутан няма икономия на гориво при мен.
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 12:13:26 pm от koce93 »

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #101 -: Септември 14, 2012, 12:34:05 pm »
koce93, тези магнити от къде ги взе? То май зависи от колата, за тая икономия на водород! Един казва че има друг че няма, ще разбера и аз като я сложа на колата само да се по-освободя малко  ;)

koce93

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #102 -: Септември 14, 2012, 03:13:49 pm »

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #103 -: Септември 14, 2012, 05:58:00 pm »
Разгледах но някъкси това не ми вдъхва доверие :-\  И все пак си държа за електролиза! По надеждно ми се струва защото тук поне се добавя нещо а при магнитите имаме някакви, молекули ли е електрони ли е не знам. Това е моето мнение което не ангажира нокой ;D

Lido

  • Гост
Re: Моля за малко помощ (вод. клетка)
« Отговор #104 -: Септември 15, 2012, 02:57:46 pm »
И така пичове , "I returned"  ;D . Днес си тествах за последно клетката и ето резултатите - за 45 мин. работа на клетката - 53 градуса( но я бях сложил точно пред двигателя до колекторите, което ще рече че повечето градуси идват от колекторите), 25 секунди 500мл. (шишенце от минерална вода половин литър), 47 секунди 1 литър. Волтаж м/у ламелите, от 2.0В до 2.3В. Около 17 ампера. Кажете  ми това добре ли е според вас? И трябва ли да коригирам нещо. Забравих да кажа за електролита, той е около 70, 80 грама КОН. И до колко ампера мога да увеличавам? Динамото ми е 70 амп. :)
« Последна редакция: Септември 15, 2012, 03:01:15 pm от Lido »