Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545720 пъти)

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #420 -: Ноември 03, 2015, 05:55:50 pm »
понеже гледам че си ме цитирал, ще кажа че наистина от галакси проводника беше по евтин както е писал.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #421 -: Ноември 03, 2015, 05:56:01 pm »
Това което показваш е така защото правех генератора и пишех какво се получава.За да се получи това което е при мен съм положил доста труд.
Лесно няма...

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 713
Re: Bedini
« Отговор #422 -: Ноември 03, 2015, 05:57:36 pm »
Yoro, разбира се че го искаме генератора. Просто идея , защо да не съберем пари и изработим един който да обикаля по еконт ще си го препращаме да си експериментираме с него.Понеже видях идея да се събират пари за на Кеше измамите, на твоя генератор му имам вяра но не и на тези приказки за хиперенергийте които произвежда. А може да добавим към него и други устройства с които да стане много интересна играчка - нещо като СЕ :)Но може и да не работи, не съм казал че работи пък и знам че има хора които ако чуят че подобно нещо някъде работи и се изприщват навсякъде.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #423 -: Ноември 03, 2015, 06:05:52 pm »
Няма проблем за това.Вече правя нова версия която според мен ще е много по ефективна , но ще се разбере скоро.Този който е при мен в момента може да се ползва за експерименти от вас.
Пиши ми на лични за подробности.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 713
Re: Bedini
« Отговор #424 -: Ноември 03, 2015, 06:19:13 pm »
 Писах че изявявам желание да участвам, нека и друг които имат желание просто да го напишат тук.После да уточним в детайли, няма смисъл да е с лични съобщения.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 713
Re: Bedini
« Отговор #425 -: Ноември 03, 2015, 06:26:31 pm »
  По дефолт приемаме че това е една играчка която си върти диска не е СЕ или някво друго изкопаемо. Без да те обиждам и не казвам - не работи, но дори да не работи и това за мен не е от значение.
 Например на мен лично ми е интересно да видя това което прочетох тук от някой - импулсите които се виждат на осцилоскопа би трябвало да ги няма, защото батерията има много ниско вътрешно съпротивление което би трябвало да ги гаси. Разбира се това е моя идея че искам да видя точно това, другите могат да имат свои идеи.
 За средствата които ще похарчи всеки от нас мисля че могат да бъдат "оправдани" като покупка на книга например.Мисля че всеки си е купувал книга, която прочита и после стои захвърлена и в случая няма да стои захвърлена а да поеме пътя към следващия читател.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Bedini
« Отговор #426 -: Ноември 03, 2015, 06:31:31 pm »
Между другото Yoro, искам да те попитам. Виждал ли си формата на индуктираното ЕДН в намотка, при преминаване на магнит покрай нея ??

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #427 -: Ноември 03, 2015, 06:37:56 pm »
Формата е синусоида. При мене е 4 волта от връх до връх, но не знам как да разбера дали е в двете полярностри или е само в едната. Между другото при промяна на оборотите при мене не се променя индуцираното напрежение, а само честотата.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #428 -: Ноември 03, 2015, 06:49:27 pm »
Утре ще ви покажа какво е напрежението на намотките.
Доколкото си спомням на тригерната е около 12V.
Като се има предвид, че тя е по къса значи на работните трябва да е повече.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 713
Re: Bedini
« Отговор #429 -: Ноември 03, 2015, 07:05:43 pm »
 Да напиша все пак че не искам да подстрекавам никой към участие в идеята за "разхождащия се " генератор и се надявам да се съберем хора които си имат лични да ги наречем изследователски идеи. Защото на мен ще ми е полезно да пробвам за нещо импулсите и си признавам че имам устройство което ми генерира импулси които ми вършат работа за целта, дори изработката на това което ползвам е за часове да си го направя. Т.е. имам съвсем конкретна задача - тест. Надявам се че има и други, а това също е тест дали може да се направи група на която да се има доверие че ще си препраща "нещо" един на друг по поща и то няма да се загуби, повреди..и т.н.т. Т.е. на участващите може да се разчита. А кой знае, може да се случи по този начин до нас да достигне знание което за в бъдеще да е работата - бизнеса на повечето хора в тази страна.Невероятно но винаги са ставали чудеса.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Bedini
« Отговор #430 -: Ноември 03, 2015, 07:12:23 pm »
Имам желание и аз да се включа в изследването ако все пак пристигне в София, малко ми е далече в момента а и времето ми е много кът, та имам молба ако все пак пристигне в София да го погледна.

GMG

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #431 -: Ноември 03, 2015, 07:39:19 pm »
Между другото Yoro, искам да те попитам. Виждал ли си формата на индуктираното ЕДН в намотка, при преминаване на магнит покрай нея ??
   Бат Мишо!, силно се съмнявам за това, което питаш!
Преминаването на магнит около катушката е едно, а изправянето му и формирането по-нататък е друго! Импулса си е импулс - пик, който може да бъде всякакъв или множество от хармоници, както е във форума респективно ;)
Но пика или импулса, трябва да чука или да е в необходимото време там, за да може да бъде обуздан... ако ме разбираш, иначе пикове много и колкото си искаш, но само такива си остават в пространството... ;)

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #432 -: Ноември 03, 2015, 07:46:33 pm »
GMG, зная че пак се повтарям и все тоя линк давам, но това не е ли 100 пъти по-добро от разглежданото тук?
http://tarielkapanadze.ru/Cold_Electricity.htm

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #433 -: Ноември 03, 2015, 08:07:49 pm »
Velektra, с тая схема не можах да измеря повече от 100% КПД. Нито с полеви, нито с биполярен транзистор. Вместо натоварване съм използвал акумулатор. Намотката ми беше от Ф 0,475мм, 1100 намотки. Обратния импулс беше над 1000В с полевия. С биполярния 730В до колкото си спомням. Но КПД повече от 100% не измерих!!!

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #434 -: Ноември 03, 2015, 08:09:54 pm »
Как да измериш по високо КПД от 100 %, даже това е много, след като това е една класическа схема на DC -DC конвертор